Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι εγινε τωρα νεκροσατε? Πειτε τιποτα!

 

Ας πουμε οπως εχετε δει η εχετε διαβάσει ποια class σας αρεσει? Τι θα φτιαξετε στο παιχνιδι?

 

Α και για οσους δε το ξερουν δεν υπαρχουν καλοι και κακοι αναμεσα σε Elyos και Asmodians παρα μονο ομορφοι και ασχημοι, αν επρεπε να δωσουμε οποσδηποτε τον τιτλο του "κακου" σε καποιον αυτοι ειναι οι Elyos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα ,,

Χθες το βραδυ μετα απο προσπαθεια καταφερα και επαιξα Aion συμφωνα με τις οδηγιες απο το http://www.elitepvpers.de/forum/aion/230364-how-aion-faqs-guides-links.html χωρις ομως να πληρωσω κατι.Ερωτηση :) που μπηκα και επαιξα; στον beta server ?. Για να παιξω στον επισημο θα πρεπει να ακολουθησω αυτες τις οδηγιες;http://www.aion-el.ucoz.com/forum/16-69-1.

Επισης εβαλα και το patch για το αγγλικο interface.

Πρωτες εντυπωσεις καλες απο οσο ειδα ειναι βελτιωμενο Lineage με καποια στοιχεια απο WoW μεσα και γραφικα φοβερα.Πηρα class warrior για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,,

Χθες το βραδυ μετα απο προσπαθεια καταφερα και επαιξα Aion συμφωνα με τις οδηγιες απο το http://www.elitepvpers.de/forum/aion/230364-how-aion-faqs-guides-links.html χωρις ομως να πληρωσω κατι.Ερωτηση :) που μπηκα και επαιξα; στον beta server ?. Για να παιξω στον επισημο θα πρεπει να ακολουθησω αυτες τις οδηγιες;http://www.aion-el.ucoz.com/forum/16-69-1.

Επισης εβαλα και το patch για το αγγλικο interface.

Πρωτες εντυπωσεις καλες απο οσο ειδα ειναι βελτιωμενο Lineage με καποια στοιχεια απο WoW μεσα και γραφικα φοβερα.Πηρα class warrior για αρχη.

 

Όχι στον retail παίζεις. Απλά κάθε account έχει 6 ώρες free. Μετά πρέπει να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ http://www.aion-el.ucoz.com/forum/16-69-1 ειναι για τον κορεατικο επισημο server, το αλλο δε ξερω τι ειναι ας απαντησουν τα αλλα παιδια που ξερουν καλυτερα. Φτιαξε πολλους για να καταλαβεις σε γενικες γραμμες τι στιλ σου αρεσει, ωστε οταν επιτελους βγει το κανονικο να εισαι ετοιμος. Δε χρειαζετε να λιωσεις με εναν μονο παικτη, φταστον μεχρι 20 level και μετα παμε για αλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά είχα αποφασίσει να πάω για Mage - sorcere, αλλά τον είδα λίγο καρπαζοεισπράκτορ στο ΒΕΤΑ, τουλάχιστον μέχρι το level 9 που είδα

 

αντιθέτως είδα πολύ δυνατό τον Priest...ειδικά αυτό το auto - heal ήταν βάλσαμο

 

πάντως σε αυτα τα 2 classes παίζω...τώρα για Elyos ή Asmodians δεν ξέρω...ομορφότερα τα μέρη των Elyos, αλλά πιο ξενερουά εμφανισιακά από τους Asmodians

 

πέρα από αυτά ελπίζω να μην γίνει Bot-fest όπως έγινε στο άλλο ΜΜΟ της NC Soft, στο Lineage...αν και χλωμό το βλέπω λόγω της μη ύπαρξεις grinding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gabriel: ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο λινκ σου, αλλά όταν τελείωσε και με την εγκατάσταση του DirectX με ρώτησε κάτι (κινέζικο) και πάτησα το κουμπί με το <F> που έκλεισε τον launcher. Έχω κάνει λογαριασμό στο sdo, έχω πάρει κλειδί, κλπ

Τα 4 αρχεία που κατέβασα (Data.zip, Data.z0x: x=1-3) εκτός του setup τι τα κάνω; :confused:

Πρέπει να τα αποσυμπιέσω στο φάκελο εγκατάστασης;

Πρέπει πρώτα να κάνω το update και μετά να βάλω το english ui patch?

Χελπ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξεκινησα με Warrior λογω ιστοριας βλεπε Lineage Dark Avenger kai Wow warrior protection χεχεχε.

Ενταξει και η retail εκδοση που ειπε ο φιλος παραπανω με τις 6 ωρες καλα ειναι για μενα απλα ετσι για να ικανοποιησω την περιεργεια μου και να δω λιγο τι παιζετε με το παιχνιδι.Φανταζομαι οτι αν κανω account με διαφορετικο email θα εχω αλλες 6 ωρες ετσι δεν ειναι;Γνωριζω οτι θα χασω χαρακτηρες και παλι απο την αρχη. Για παραπανω παιχνιδι θα περιμενω να κυκλοφορησει η ευρωπαικη εκδοση η οποια βγενει καπου Σεπτεμβριο;

 

Παντως επιβεβαιωμενο και απο μενα οτι με τις οδηγιες απο http://www.elitepvpers.de/forum/aion...des-links.html μπορεις και παιζεις για οποιον φιλο ενδιαφερετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pvp ειναι ακριβος ιδιο με του wow. Την δικια σου φυλη την προκαλεις μονο μεσο duel ενω κανονικο pvp κανεις μονο με τους asmodians στην περιοχη Abyss η αν πας η ερθουν αυτοι σε καποια πολη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gabriel: ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο λινκ σου, αλλά όταν τελείωσε και με την εγκατάσταση του DirectX με ρώτησε κάτι (κινέζικο) και πάτησα το κουμπί με το <F> που έκλεισε τον launcher. Έχω κάνει λογαριασμό στο sdo, έχω πάρει κλειδί, κλπ

Τα 4 αρχεία που κατέβασα (Data.zip, Data.z0x: x=1-3) εκτός του setup τι τα κάνω; :confused:

Πρέπει να τα αποσυμπιέσω στο φάκελο εγκατάστασης;

Πρέπει πρώτα να κάνω το update και μετά να βάλω το english ui patch?

Χελπ!!!

 

Όχι, αν εκανες το setup είσαι έτοιμος. Τρέξε τον client του παιχνιδιού(θα τον βρείς στο start menu, είναι στα κινέζικά) και θα ξεκινήσει τα updates. Αφού τελειώσει με τα updates, βάζεις το English Patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς κάτι πήγε στραβά. Ενώ βρήκα την καταχώρηση στο Program Files και διάλεξα το πρώτο από τα δύο που υπήρχαν εκεί, έκανε ... κάτι, βγήκε ένα παράθυρο, πάτησα το μεσαίο κουμπί και... :fear:

 

...μάλλον το απεγκατέστησε! Update δεν έχουν δει τα μάτια μου έως τώρα :confused:

 

Δεν έχω σβήσει ακόμα τα αρχεία που κατέβασα (τρελός είμαι!;) αλλά κάνω προσπάθεια τώρα με τη μέθοδο του αποσπερίτη -στον Κορεάτικο σέρβερ ενοείται.

 

Για να δούμε τι θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο από τα δύο είναι το Uninstall

 

Κάνε πάλι install, διάλεξε το δεύτερο αυτή την φορά. Μόλις το τρέξεις θα σε βγάλει στο παράθυρο του launcher, εκεί θα δείς 2 κουμπιά κάτω δεξιά, ένα μεγάλο και ένα μικρό. Πατάς το μεγάλο και ξεκινάει το patching. Μόλις τελειώσει το κλείνεις, περνάς το English patch, το τρέχεις πάλι, πάλι μεγάλο κουμπί και είσαι μέσα!

 

Θα σου βγάλει μια λίστα για να διαλέξεις περιοχή. Εγώ είμαι στην δευτερη από πάνω και στον server Azariel (αν θυμάμαι καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου GabrielConnor καθε φορα που τρεχω τον client απο το icon που μου εχει βγαλει στο desktop, μου κανει παλι update καποια αρχεια και μετα μου δινει την δυνατοτητα να πατησω το κουμπι να παιξω στο κανει και σενα αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου GabrielConnor καθε φορα που τρεχω τον client απο το icon που μου εχει βγαλει στο desktop, μου κανει παλι update καποια αρχεια και μετα μου δινει την δυνατοτητα να πατησω το κουμπι να παιξω στο κανει και σενα αυτο;

 

Κανονικά όταν ολοκληρωθεί το update σωστά δεν πρέπει να σου κάνει update Κάθε φορά στον Launcher. Μερικές φορές όμως τα updates κολλάνε στον launcher, οπότε κάνε τα μέχρι να ολοκληρωθούν και να έχεις 2 full bars όπως φαίνεται και στο παρακάτω screenshot

 

my.php?image=launcher.jpglauncher.th.jpg

 

Μόλις ολοκληρωθούν πατάς πάλι το ίδιο κουμπί και κανονικά πρέπει να σοθ εμφανίσει την επιλογη region, διάλεξε το δεύτερο. Μετά επιλογή server (προτείνω τον Azariel) login screen, και επιλογη server (προτείνω Azariel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...