Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα και κόλησα για ώρες σε αυτό το γαμο jumping puzzle με τα ηφαίστεια μέχρι που μου σφύριξε ένας ότι μπορεις να το κλέψεις αλλά και να μειώσεις την μισή αποσταση αν και από εκεί δεν κατάφερα και τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοείς από την πλευρά της θάλασσας? Το είδα και εγώ πηγαίνοντας στο νησάκι που είναι πιο κάτω. Δοκίμασα κανα δύο φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βοηθηστε μια.. θελω να το βγαλω για πουλημα μιας και δεν ασχολουμε καθολου εδω και πολυ καιρο. Εκανα νεο ιμειλ και θυμαμαι ο,τι καπου στο account αλλαζες το email... δεν βρισκω ομως αυτην την επιλογη :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω λίγο καιρό να μπω λόγω σχολής και υποχρεώσεων,όταν λέμε έχει βελτιωθεί εννοούμε από θέμα gameplay ή από θέμα επιδόσεων?Γιατί θυμάμαι είχε πρόβλημα με τους πόρους που έτρωγε απτην cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη δεν ψηνομαι να δωσω 55 ευρω για το παιχνιδι ξερετε απο που μπορω να το βρω πιο φθηνα βλεπω στο ebay αλλα μηπως υπαρχει θεμα και μπορω να παιξω μονο στους αμερικανικους server?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι τα σπαει για μμο χωρις συνδρομη και με περιεχομενο που ανανεωνετε συχνα free χωρις περιορισμους.

Μεχρι τωρα αγοραζαμε μμο κ πληρωναμε κ χαρατσι κα8ε μηνα κ λεγαμε κ ευχαριστω.Αν δε ψηνεσε να τα δωσεις παιξε τιποτα αλλο.

 

Δεν υπαρχει προβλημα αν θα το αγορασεις απο ebay η καπου αλλου.Μπορεις να διαλεξεις σε πιο server θες να παιξεις αμερικανικο η ευρωπαικο κ να αλαξεις server free επειτα απο μια βδομαδα αν κατι δε σου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το game για κάποιον που ασχολείτε με αυτό το είδος αλλά δεν έχει και τόσο μεγάλη εμπειρία σε αυτά τα game.

Προσωπικά λέω να το σταματήσω για κάποιο καιρό γιατί υπάρχουν κάποια πράγματα που ενώ στην αρχή με ενόχλησαν για λίγο μετά από ώρες ασχολίας με το game με οδήγησαν να το βαρεθώ θανάσιμα..

Καταρχήν το game δεν είναι guild wars και δεν έχει καμία σχέση το όνομα του με το περιεχόμενο του.

Να εξηγηθώ..

Το guild wars το πρώτο ήταν βασισμένο αποκλειστικά στα guild του και στο δέσιμο της κοινότητας τους καθώς και στον ανταγωνισμό μεταξύ τους. Αυτό σε κράταγε με lvl cap στο 20 lvl να παίζεις για μήνες αδαφορώντας για το lvl.

Δεν υπάρχει αυτό το δέσιμο των guild και η αίσθηση ότι ανοίκεις σε μια συντεχνία. Από το game λείπουν βασικά πράγματα για να νοιώσεις σαν μέλος guild όπως

 

-δεν υπάρχει guild hall

-δεν υπάρχει gvg!! Θα αναφερθώ σε αυτό αναλυτικά ποιο κάτω

-δεν υπάρχει καν cape που ήταν το σήμα κατατεθέν των guild

-αφησαν τον καθένα να μπαίνει σε όποιο guild του καπνίσει χωρίς κάποιο περιορισμό. Μιλάμε πρωτοτυπία στα mmo αλλά κανονική αίρεση για το ύφος του guild wars.

 

Μετά με ξενέρωσε αρκετά η casual στροφή του game. Και ναι το πρώτο αν και έδειχνε casual έκρυβε έναν hardcore χαρακτήρα που ήθελε ώρες ασχολίας για να το δαμάσεις.

Το βασικό του χαρακτηριστικό στο πρώτο μέρος ήταν τα άπειρα skill που υπάρχαν και το ψάξιμο του κατάλληλου σεταρίσμας τους ιδίως στα gvg που έπρεπε να τα δέσεις με την υπόλοιπη ομάδα. Ασχολία δλδ που σε κράταγε με τις ώρες και που δημιουργούσε κάποια επικά skill set. Εδώ υπάρχει ένα έτοιμο σετ που απλά τα ρίχνεις βεριεστημένα χωρίς καμία άλλη απαίτηση από τον χρήστη.

Αυτά είναι τα βασικά πράγματα που με ξενέρωσαν από το game αλλά για να μην παρεξηγηθώ να πω ότι είναι ένα πανέμορφο game. με έναν τεράστιο κόσμο για explore και νομίζω απευθύνετε περισσότερο σε ποιο καινούργιους παίχτες του χώρου που δεν έχουν και αρκετό χρόνο για να ασχοληθούν.

Και εγώ δεν έχω χρόνο εδώ που τα λέμε αλλά πάντα μου άρεσε να ακούω ιστορίες από τους hardcore παίχτες ingame για τα μυθικά τους κατορθώματα και πως τα κάνανε. Σε αυτό το game απλά διαβάζεις για το zerg στα pvp για έναν commander που έφτιαξε ένα guild και ως εκεί.

Καμια δόξα σε κανέναν πεδίο..

Στις 11 βγαίνει το darkfall και καιρός να σοβαρέψουμε :P και να φάμε λίγο πραγματικό ξήλο ingame. Εκεί τουλάχιστον και το να επιβιώσεις είναι ενας προσωπικός άθλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...