Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι εταιρίες πλέον χρησιμοποιούν το τι θα προσελκύσει περισσότερα άτομα και όχι το πόσο ενδιαφέρον θα είναι το περιεχόμενο. Έχουν αρχίσει και γίνονται και τα games σαν το fast food. Πλέον ο άλλος δεν κάθεται να ψάξει skill trees ή να κάνει πειράματα κτλ, τα θέλει όλα έτοιμα και με όση λιγότερη προσπάθεια γίνεται.

 

Σε αυτό έχει συντελέσει ο δρόμος στον οποίο οδεύει η κοινωνία(όσο περισσότερες πληροφορίες στον λιγότερο χρόνο π.χ facebook/twitter/blogs κτλ). Έτσι αυτό το μοτίβο ακολουθούν και οι developers για να πηγαίνουν με τα νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για να κανεις explore δε χρειαζεται καποιο ιδιαιτερο build.Ακομα κ dungeons η fractals μεχρι το lvl 10 ειναι ολα βατα.Το παιχνδι αρχιζει κ δυσκολευει μετα το lvl 10 στα fractals οπου θα πρεπει να ψαχτεις για νεες τακτικες.

Στο WvW υπαρχει το zerg αλλα υπαρχει και το οργανωμενο οπου 15-20 ατομα βαζουν κατω zerg των 50+ ατομων.Εδω βεβαια απαιτειται ιδιαιτερο build και και καλη συνεργασια με τους teammate σου

http://www.youtube.com/watch?v=pi43kFqsSjM

http://www.youtube.com/watch?v=o0C7XdnY73A

Tετοιο ειδους guild 8α δεις σε servers κοντα στη κορυφη και σε μαχες στα bordelands οπου συνη8ως παιζουν guilds enantion αλλων guilds.Στα eternal batllegrounds ειναι συνηθως pugs.

Στο stracture pvp (αρενες) θα βρει κανεις παλι πιο ψαγμενα builds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαστε να το παρουμε το παιχνιδι εγω και ενα φιλαρακι για να παιζουμε μαζι οποτε λαχει για τις κρυες νυχτες που δεν παιζουν φραγκα ή βαριομαστε ή δεν μπορουμε να βγουμε. Τα αξιζει τα 60 ευρω του, τουλαχιστον για το content που υπαρχει τωρα? Οποιος ασχολειται με PvE ας πει και θελουμε για γνωμες για PvP απο "experts" (δεν θελω να ακουσω γνωμες απο carebears).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το pve αξίζει και έχει άπειρο περιεχόμενο που θα σε κρατήσει για μήνες αν θέλεις να το εξερευνήσεις. Αλλά έχω μερικές ενστάσεις στο κατα πόσο δεν θα το βαρεθείς. Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαστε να το παρουμε το παιχνιδι εγω και ενα φιλαρακι για να παιζουμε μαζι οποτε λαχει για τις κρυες νυχτες που δεν παιζουν φραγκα ή βαριομαστε ή δεν μπορουμε να βγουμε. Τα αξιζει τα 60 ευρω του, τουλαχιστον για το content που υπαρχει τωρα? Οποιος ασχολειται με PvE ας πει και θελουμε για γνωμες για PvP απο "experts" (δεν θελω να ακουσω γνωμες απο carebears).

 

Αν το ειχες αρχισει απο την αρχη θα το ειχες βαρεθει

Πλεον δεν ξερω κατα ποσο θα το βαρεθεις

Απειρο περιεχομενο δεν εχει για μενα , τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα , αλλα 60 ευρω δεν χρειαζεται να δωσεις

Θα το βρεις γυρω στα 40 σιγουρα καπου

 

 

Να θυμισω οτι ως Oneironaut συνεχιζουμε την πορεια μας στο GW2 με WvW events καθε βδομαδα αλλα και με guild events οπως Treasure Hunt κ.α

Πληροφοριες για εμας βρισκετε στο www.Oneironaut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάνει στο Desolation Borderlands σχεδόν όλα τα Vista και POI. Μπαίνω εχθές και μου τα εμφανίζει σαν να μην έχω κάνει τίποτα. Σαν να μην έχω ξαναπατήσει στο χάρτη. Ακόμη και τα skill points έπρεπε να τα ξανακάνω. Σε αντίθεση με τα Eternal που τον είχα ολοκληρώσει και μου τον εμφανίζει κανονικά.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως έχει σχέση με τις αλλαγές στο ranking των servers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα borderlands εναλλάσονται. Ο κάθε server πέφτει τυχαία σε ένα από τα 3 κάθε φορά. Οπότε αυτή την φορά έπεσες σε ένα που δεν είχες κάνει τα Vista και τα POI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται τυχαια καθε φορα σε ποιο bordelands θα πεσει ο καθε server.Εχει να κανει με το rating που εχει ο server στο ladder.Oι green εχουν παντα τα ιδια bordelands k το ιδιο καστρο στα lownlads στo Eternal.To ιδιο ισχυει για τους μπλε κ κοκκινους αντοιστιχα.

Oι green ειναι το rank 1 στην 3αδα των server,οι blue rank2 και ο red rank3

Εδω ειναι κ το ladder με τα rating των servers http://mos.millenium.org/matchups#EU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Αρχισαν τα queue πάλι αλλά θα προσπαθήσω να μπω σε όλους τους χάρτες απόψε, να δω τι γίνεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα !

 

Ψάχνω εδώ και καιρό ένα παιχνίδι που να με τραβάει και έπεσα πάνω στο GW2 .

Eχω παίξει αρκετά mmo ( lineage , wow ,warhammer κ.α) και θέλω ένα παιχνιδάκι χαλαρό που να το χαίρομαι ακόμα και αν παιζω μόνος μου και χωρίς τρελό λιωσιμο.

 

Αξίζει να δωσω τα 50 ευρω για αυτο το παιχνιδι? Εχει κοσμο γενικα ? Υπαρχει εξεληξη και μελλον σε αυτο το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...