Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς αυτό που εννοεί ο Θάνος είναι κάτι το αναμενόμενο για την επερχόμενη, τελευταία beta. Λογικό, αν και όσες φορές έπαιξα πάντα περνούσα μια βόλτα από τις 'μικρές' περιοχές, είτε για να βοηθήσω κάποιον φίλο που ξεκίναγε τώρα είτε γιατί ξεκινούσα νέο χαρακτήρα. Κάτι που θα γίνει και τώρα ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ με τις 2 νέες φυλές που θα δούμε για πρώτη φορά! ;)

 

Για να διαλυθούν τυχόν παραξηγήσεις, ΟΛΟΙ οι χαρακτήρες θα γίνουν wiped πριν το launch - όπως συνηθίζεται εξάλλου. Επιπλέον, stress test έχει γίνει στους σέρβερ τους (δύο φορές μάλιστα) ωστόσο η κίνηση που θα παρουσιαστεί στις 25/8 και στις 28/8 θα είναι άνευ προηγουμένου και ελπίζω να είναι προετοιμασμένοι! Μεταξύ μας, κι εγώ έχω μία ψιλο-βεβαιότητα ότι ΤΙΠΟΤΑ δεν θα συγκρίνεται με το τσουνάμι που θα τους χτυπήσει την εβδομάδα 25+ :))

Στην τελευταία beta υπήρχαν 96 σέρβερς, μοιρασμένοι ίσα μεταξύ Ευρώπης και Αμερικής... Κάτι είναι κι αυτό :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ρε Άταλλε τι παίζει, είναι 5-6 guild Ελληνικά μαζεύτηκαν για να πουν ότι "ξέρεις" είμαστε Alliance από Guilds? Αν ναι, ποιο είναι το νόημα δλδ; Είτε πει κάποιος ότι είναι alliance είτε όχι τι ρόλο παίζει γιατί δε βλέπω (εγώ τουλάχιστον) κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ρε Άταλλε τι παίζει, είναι 5-6 guild Ελληνικά μαζεύτηκαν για να πουν ότι "ξέρεις" είμαστε Alliance από Guilds? Αν ναι, ποιο είναι το νόημα δλδ; Είτε πει κάποιος ότι είναι alliance είτε όχι τι ρόλο παίζει γιατί δε βλέπω (εγώ τουλάχιστον) κανένα.

 

Συμφωνώ ως ένα βαθμό. Στην αρχή και εγώ είχα ξεκινήσει με την ιδέα να βρώ ένα guild επαναλαμβάνοντας αυτό που είχα κάνει και στο GW1. Τότε είχα μπεί από την πρώτη μέρα στους power of greece όπου κάθησα χρόνια και έφτασα να είμαι Leader. Επίσης, γνώρισα παιδιά που κάναμε παρέα και έξω.

 

Μια κουβέντα του παλιού συμπαίκτη meriah όμως μου θύμισε ότι ίσως να πέρασα καλύτερα όταν στο τέλος εκείνος της "σταδιοδρομίας" χαχα, έπαιξα σε πολλά guilds, ξένα και ελληνικά, χωρίς υπερβολικές δεσμεύσεις και ... φαντασία ομάδων, ηρωισμών κτλ κτλ. Με λίγα λόγια όταν το είδα σαν παιχνίδι και όχι σαν επικό alter ego, το ευχαριστήθηκα περισσότερο.

 

Σε συνδυασμό με την όλη υποβάθμιση των guilds νομίζω πως θα γίνω Ronin :P

 

βασικά θα ξεκινήσω από το πουθενά και σαν άλλος Luffy θα μαζέυω σιγά σιγά NAKAMA χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ρε Άταλλε τι παίζει, είναι 5-6 guild Ελληνικά μαζεύτηκαν για να πουν ότι "ξέρεις" είμαστε Alliance από Guilds? Αν ναι, ποιο είναι το νόημα δλδ; Είτε πει κάποιος ότι είναι alliance είτε όχι τι ρόλο παίζει γιατί δε βλέπω (εγώ τουλάχιστον) κανένα.

 

την ίδια απορία έχω και γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λεμε απλα φιλε Zeniath

Στο GW2 ολα αυτα παιρνουν αλλη σημασια με το WvW

Δεν ειναι Rift η δεν ξερω κι εγω ποιο αλλο MMO που ναι στην ουσια δεν θα ειχε νοημα

Εδω ξερουμε οτι θα κατεβαινουμε ολοι μαζι για ξυλο και θα εχει αντικτυπο αυτο στον server

 

Δεν λεμε οτι ειμαστε alliance,εδω και 1 μηνα ειμαστε ολοι μαζι με μηνιαια alliance meetings

Εχουμε δικο μας raidcall, ξεχωριστο φυσικα απο το voip program του καθενος guild

Εχουμε ορισει pve και pvp κυριως (events) απο τωρα και ηδη στην προηγουμενη beta ριξαμε απειρο ξυλο 40-50 ατομα που μαζευτηκαμε τοτε.Στο release ελπιζουμε σε καθε event να ειμαστε πανω απο 100

 

Προσπαθουμε να κανουμε κατι ομαδικο και φαινεται οτι αυτο που κανουμε πιανει τοπο γιατι ηδη 2 μεγαλυτερες διεθνεις alliance μας εχουν ζητησει να μπουμε ολοι οπως ειμαστε σε αυτους αλλα ειπαμε οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, στην ουσία αυτό που νόμιζα δλδ απλά πιο formal. Μαζεύονται τα guild από το alliance για να πάνε να ρίξουν ξύλο στο WvWvW συντονισμένα και όχι γιούρια.

 

Στο PvE κομμάτι τώρα πως θα δουλεύει αυτό; Εννοώ για raids κλπ, μάλλον εκεί θα είναι κάθε guild μόνο του;

 

Υ.Γ. το λέω γιατί ενδιαφέρομαι να joinάρω αλλά επειδή την έχω πατήσει άπειρες φορές με guilds που φτιάχνονται και μετά από 2 μήνες τρέχουμε να μαζέψουμε τα άτομα λόγω του ότι Ελληνικά αμιγώς guilds λιγότερος και ο κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα events της συμμαχιας θα κοιταμε να μην επηρεαζουν αυτα των guilds

Φυσικα καθε guild θα κανει και μονο του πραγματα αλλα θα κανουμε και ως συμμαχια με "υποχρεωτικα"(αν και δεν μου αρεσει αυτη η λεξη) events καθε εβδομαδα,μιλαμε για το endgame φυσικα.

Αλλα ο στοχος μας ειναι κυριως το PvP aspect του παιχνιδιου

Ηδη καναμε ενα event στην προηγουμενη beta και θα κανουμε ξανα αυτη την Κυριακη

 

Εdit : Κοιταξε , δεν ξερω τι στυλ ακολουθεις εσυ γενικα στα παιχνιδια

Εμεις σαν guild μπορει να μην σου κανουμε , αν διαβασεις το guild info θα καταλαβεις και τι ρολο βαραμε

Νομιζω ολοι την εχουμε πατησει για αυτο ειμαστε και προκατειλημμενοι

Αλλα εδω παμε να κανουμε κατι διαφορετικο και κατι μεγαλυτερο , δεν γινεται να αρεσει σε ολους ουτε και απευθυνεται σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα, νορμάλ πράγματα δηλαδή, απλά έτσι που το λέτε στο site και όπως τα γράφετε και εδώ φάνηκε λίγο ... κάπως.

 

Την παρασκευή οπότε λέω να περάσω μια βόλτα να δω την όλη φάση πως θα είναι

 

 

Εdit : Κοιταξε , δεν ξερω τι στυλ ακολουθεις εσυ γενικα στα παιχνιδια

Εμεις σαν guild μπορει να μην σου κανουμε , αν διαβασεις το guild info θα καταλαβεις και τι ρολο βαραμε

Νομιζω ολοι την εχουμε πατησει για αυτο ειμαστε και προκατειλημμενοι

Αλλα εδω παμε να κανουμε κατι διαφορετικο και κατι μεγαλυτερο , δεν γινεται να αρεσει σε ολους ουτε και απευθυνεται σε ολους

 

Σου λέω το πρόβλημα ήταν ότι σε όλα τα Ελληνικά Guild που πέρασα πάντα κάπως κατέληγα leader χωρίς να θέλω, και να μαζεύω κόσμο δεξιά αριστερά γιατί όλοι έκαναν σχέδια επί σχεδίων για το πως θα κατακτήσουν τον κόσμο και η απορία μου είναι,

 

γιατί 5-6 διαφορετικά και όχι 1 μεγάλο και healthy? Για το leaderιλίκι; Για το ότι "ντάξει είμαστε φιλαράκια αλλά μην κολλήσουμε και ψείρες"? Για το καλύτερο control των ατόμων και των διάφορων disputes που θα υπάρξουν (αργά η γρήγορα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω ειλικρινα οτι εχω γραψει κατι εδω που ηταν καπως

Αν εννοεις για το τι γραφουμε στο guild info των Oneironauts ειμαστε απλα πολυ ξεκαθαροι στο τι ατομα θελουμε να εχουμε παρεα , γιατι εμεις αυτο ειμαστε μια παρεα και προσπαθουμε να αποφυγουμε τυπαδες σαν κι αυτον που ειχε γραψει πριν 1-2 σελιδες

 

Edit Το γιατι ειναι πολυ απλο , καθε guild εχει διαφορετικη φιλοσοφια

Ασε που τα guilds ειναι και communities απο πριν , απο διαφορετικα παιχνιδια και ειναι αλλο να εχεις 30-40 ατομα σε καθε guild και να ξερεις με ποιον παιζεις και με ποιον μιλας στο Mumble και αλλο να εχεις 200 και να λες wtf ποιος ειναι παλι τουτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω ειλικρινα οτι εχω γραψει κατι εδω που ηταν καπως

Αν εννοεις για το τι γραφουμε στο guild info των Oneironauts ειμαστε απλα πολυ ξεκαθαροι στο τι ατομα θελουμε να εχουμε παρεα , γιατι εμεις αυτο ειμαστε μια παρεα και προσπαθουμε να αποφυγουμε τυπαδες σαν κι αυτον που ειχε γραψει πριν 1-2 σελιδες

 

Όταν λέω κάπως, εννοώ πολύ φιλόδοξα σχέδια ότι θα λειτουργήσει απρόσκοπτα το όλο εγχείρημα.

 

Τι εννοώ; Μπορεί το ένα guild να έχει 40 άτομα και τα άλλα από 15 που μετά το πρώτο ξεσκαρτάρισμα να μείνουν ξέρω γώ 35 από το ένα guild και 3-4 από τα άλλα που θα κρατάνε απλά το όνομα. Οπότε αυτό δεν θα είναι (αν συμβεί κάτι τέτοιο που σίγουρα κάποια guild θα ψοφήσουν ή θα προσχωρήσουν σε άλλα) στην ουσία alliance.

 

Γι'αυτό ρωτάω, τα guild που αποτελούνε το alliance από πόσα members πάνω κάτω αποτελούνται; (έκανα account αλλά δεν είμαι σε φάση ψαξίματος :P)

 

Edit: Το έψαξα, και 2 guild έχουν καμια 25αριά, και τα άλλα 3-4 από 5-10 ενώ οι Oneironauts 61 (atm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τιποτα σιγουρο ουτε και 100% οτι θα λειτουργησει , οπως ολα τα πραγματα

Προς το παρον λογω καλοκαιριου και επειδη το παιχνιδι αργει ακομα σχετικα δεν μπορω να μιλησω για αριθμους ουτε και ειμαι μαντης για να ξερω τι θα γινει και ποσα ατομα θα εχει το καθε guild

Στους Oneironauts atm εχουμε 60 εγγεγραμμενα ατομα στο site

Ακομα και οι μισοι να παιξουν ειναι παλι αρκετοι για εμας και περιμενουμε ακομα κι αλλους

 

Υπαρχει guild στο alliance που και τετοιες μερες ειναι 50 ατομα στο mumble

 

Δεν μπορω να εγγυηθω υτε για ατομα ουτε για αριθμους ουτε για το αν θα πετυχει αυτο που παμε να κανουμε και ειναι ακομα νωρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...