Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν πας στα Mists γινεσαι 80 και σου ανοιγουν ολα τα skills.

Αυτο που θα ηθελα ειναι να τα δοκιμασω σε καθε χαρακτηρα ξεχωριστα με την ησυχια μου για να τα δω ολα.

Γινεται αυτο σε καποιο training dummy για παραδειγμα ή πρεπει να το κανω μεσα στις αρενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι melee είναι , μπορεί να έχει και κάποια range abilities βέβαια :

 

Ένα μικρό overview τώρα που κάνω διάλλειμα απο το κάψιμο :devil:

 

Τα + και τα - που είδα

 

+ πολύ ωραία γραφικά, το παίζω με όλα low και όλα disabled και πάλι το παιχνίδι δέν χαλάει

+ πολύ ενδιαφέροντα τα races και classes

+ oι κινήσεις του χαρακτήρα μου άρεσαν αρκετά

+ το pve του ειναι πιο διασκεδαστικό απο τα τυπικά mmo λόγω των dynamic events και των ωραίων story quests

+ το wvwvw μου άρεσε αρκετά αν και λόγω lag δεν έκατσα πολύ

+ το spvp έχει το feeling των moba , έχω μια ωρίτσα ας μπώ να παίξω δυο παιχνιδάκια, επίσης έχει ranked tournaments και special αντικείμενα αναλογα με το spvp level σου

+ δέν είδα πολλά bugs

 

τα -

- το παιχνίδι βγαίνει σε έναν μηνα και ακόμα και σε high end συστήματα δέν τρέχει καλά, χρειαζετε πολύ δουλειά σε αυτό τον τομέα και είναι θέμα και στα forums

- αρκετά animations είναι υπερβολικά και γίνετε της τρελής στην οθόνη με αποτέλεσμα να μην βλέπεις τίποτα

- το responsive είναι σε καλά επίπεδα αλλα όχι τέλειο, έχει ένα μικρο delay

- το UI θα έπρεπε να δίνει πιο πολλές δυνατότητες να το κάνεις όπως θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ αλλά δεν θα πάρω ,το δοκίμασα για 2-3 ωριτσες σήμερα το πρωι πλήρη απογοήτευση.Για να μην πω χειρότερη λέξη και πάω για μπανάκι απο κανένα admin.Τραγικά έλεος ,και πείτε μου οτι θέλετε,πείτε με τρολ οτι γουσταρετε.απαραδεχτο για εμένα.δεν θα κάτσω να αναλύσω σε κανέναν.Τελικά λίγα τα καλά mmorpg παιχνίδια απο εποχής 1996 μέχρι και σήμερα και είναι 4 μετρημένα στα δάκτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ αλλά δεν θα πάρω ,το δοκίμασα για 2-3 ωριτσες σήμερα το πρωι πλήρη απογοήτευση.Για να μην πω χειρότερη λέξη και πάω για μπανάκι απο κανένα admin.Τραγικά έλεος ,και πείτε μου οτι θέλετε,πείτε με τρολ οτι γουσταρετε.απαραδεχτο για εμένα.δεν θα κάτσω να αναλύσω σε κανέναν.Τελικά λίγα τα καλά mmorpg παιχνίδια απο εποχής 1996 μέχρι και σήμερα και είναι 4 μετρημένα στα δάκτυλα.

 

E ενταξει γιατι να σε πουμε τρολ?

Δεν υπαρχει παιχνιδι που να αρεσει σε ολους, ειτε mmo ειτε οχι.

 

Παντως περιεργος ειμαι τι ηταν αυτο που σε απωθησε τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καηκα και εγω λιγο.

Για εμενα το game μπορει να ειναι από epic fail μεχρι απο τα καλύτερα MMORPG.

Φυσικα το χαβαλε και τα χρονια που περασαμε official lineage 2 c3-c4-c5 απόρολα τα unbalance που ειχε δε θα τα ξαναζησουμε..

 

Για εμενα μετραει μονο το PVP δε μου λεει να καιγομαι να παρω level gear etc για να κανω ενα dungeon πιο γρηγορα.

Ο παραγοντας ανθρωπος ειναι το πιο δασκεδαστικο στα online games και δε παει να σχεδιασουν το πιο ομορφο περιβαλλον..

 

Επειδη εχω παιξει το game μονο μια μερα..

 

Το WvW σαν ιδέα απλα κορυφαίο,ενας χαρτης που γινεται μονιμα της ποπης με καστρα και φρουρια που αλλαζουν χερια ολη την ωρα.Τι αλλο μπορει να ζητησει καποιος?

ΑΛΛΑ δε χανεις τιποτα εαν ψοφας οπως και δεν κερδιζεις εαν νικας...Εκτος απο χαζομαρες οπως μπορει να γινει dmg το armor σου.Δηλαδη πιο κινητρο απλα τους τρως και ερχονται ξανα σε 2-3 λεπτα...

 

Οκ δε γουσταρουμε τις hard core καταστασεις του Lineage 2 με τα -4% δε θελουμε καν να χανουμε experience αλλα τουλαχιστον να ηταν οπως το AION που εχανες Abyss points.Μπορουσαν κατι να βρουν πρωτοποριακο.

 

Το instance ΠΟυ ειναι capture the flag μια απο τα ιδια...Τι κερδιζεις περα απο τη χαρα του οτι κερδισες και οκ εαν γινει ανταγωνηστικο να εχει καποιο νοημα.Αλλα... Ολοι 80 level με τερμα items?Tι καραγκιοζηλικια ειναι αυτα..

 

Πως εχουν γινει τα παιχνιδια .Εχουν καταστρεψει το pvp.Οκ το καταλαβαινω να υπαρχουν περιοχες που να ειναι προστατευμενες σχετικα αλλα εχουμε φτασει στο αλλο ακρο.

 

 

Παρεπιπτοντως εμενα το παιχνιδι παει τελεια.Τερμα ολα και ακομα και σε WvW δε κολουσε ουτε λεπτο.Βεβαια εχω i7 ATI 7850 εαν βαλω το game και στο SSD εκει θα κανουμε παρτυ.

 

 

ΥΓ Εαν λεω κατι λαθος διαφωτιστε με γιατι οπως προειπα το παιχνιδι το επαιξα μια μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιο το νόημα να σε gankaroyn και να χάνεις experience κτλπ...Εξάλου το spvp έχει ranking system και tournaments άμα εισαι hardcoras λιώσε και βγές πρώτος στο ladder. Επίσης έχει pvp levels τουλάχιστον 40 άμα είδα καλά που με λίγα πρόχειρα μαθηματικά θα σου πάρει μήνες να φτάσεις. Το οτι ειναι ολοι ιδιο level ίδια items ειναι ο ορισμός του fair play, κερδίζεις με το skill σου όχι με τα items σου, αυτός ειναι ο ορισμός του hardcore pvp

 

Aν πάντως θές τύπου lineage game τσέκαρε το Tera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...