Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ φίλε Asxetius - sxetiκus μάλλον - για την πρόταση !!! το βρήκα στο multirama και το πείρα 99e... αμέσως έπεξε υπότιτλους στα ελληνικά και όχι μόνο srt αλλά και sub format !!!!

 

Καλές προβολές. :-D

 

Υγ. κάθε αγορά που κάνω γύρω από ηλεκτρονικά, μέσω του φόρουμ παίρνω τις καλύτερες προτάσεις !!!!

 

Insomnia forum = "To Protect and to Serve "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kalispera kai apo mena

Exo to GVG 420 apo marinopoulo edo kai ena xrono kai stamatise ksafnika na paizei opoiodipote dvd diskaki. den mporei na to fortosei kan. Ti lete na ftaiei? I aktina toy i thelei kamia anabatmisi se firmware. Exei to manisio pano akoma. Aloste den to allaksa giati den blepo divx kai etsi den exo tenies me eksoterikous ypotitlous. Kapote ekana tainies me to Gordian Knot alla ekaiga tous ypotitlous mazi me tin tainia etsi epaize ta panta.

Kamia idea????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος αν το H&B dx-3365 υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους καθως και αν γινεται αναβαθμιση firmware .Επισης πως τα παει απο συμβατοτητα με τα διαφορα δισκακια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, Εχω Αγορασει Το dvd Philips 3040/12. Ειναι Αραγε Τυχαιο Οτι δεν Υποστηριζει Ελληνικουσ Υποτιτλουσ?

Πιστευω Οτι Αυτοι Οι Απαραδεκτοι / Ανθελληνεσ / Αλητεσ Ολλανδοι Δεν Το Εκαναν Κατα Λαθοσ.

Διαβαζει Τουρκικουσ/πολωνεζικουσ/τσεχικουσ..... Αλλα Οχι Ελληνικουσ.

Μαλλον Μασ Εχουν Γραμμενουσ Στα Μπιπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Αραγε Τυχαιο Οτι δεν Υποστηριζει Ελληνικουσ Υποτιτλουσ?

 

α)CP1250: English, Croat, Czech, Hungarian, Polish, Romanian, Slovak, Slovene and Serbian.

 

Περιπου 200 εκατ. κατοικοι...

 

β)CP1251: English, Bulgarian, Belorussian, Macedonian, Moldavian, Russian, Serbian and Ukrainian.

 

Περιπου 400 εκατ. κατοικοι...

 

γ)

CP1252: Albanian, Danish, Dutch, English, Faroese, Finnish, French, German, Icelandic, Irish, Italian, Norwegian, Portuguese, Spanish and Swedish

 

Με Λατ. Αμερικη μεσα, περίπου 700 εκατ. κατοικοι

 

δ)CP1254: English, Turkish.

 

Περιπου 120 εκατ. κατοικοι

 

 

CP1253: English, Greek

 

Περιπου 10 εκατ. κατοικοι

 

Το πιασες το υπονοουμενο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια Σασ Παιδια!

Μολισ Αγορασα Το Lg 286 Αλλα Δεν Διαβαζει Ελληνικουσ Υποτιτλουσ Στα Divx....τουσ Βγαζει Ακαταλαβιστικουσ...τι Πρεπει Να Κανω?μηπωσ Καποιο Firmware H Eπιλογη Στο Μενου??

Ασ Μου Πει Καποιοσ...

Ευχαριστω Πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ .! λοιπόν θέλω να αγοράσω divx player ->με κανονικό μέγεθος ελληνικούς υπότιτλους χωρίς avisub κλπ . και να έχει usb θύρα ώστε να συνδέεται ο wd mybook 500gb και να παίζει χωρίς κολλήματα . Αν υπάρχει .. καλό θα ήταν να μου γίνει γνωστό ..

ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ . λοιπόν θέλω να αγοράσω divx player ->με κανονικό μέγεθος ελληνικούς υπότιτλους χωρίς avisub κλπ . και να έχει usb θύρα ώστε να συνδέεται ο wd mybook 500gb και να παίζει χωρίς κολλήματα . Αν υπάρχει . καλό θα ήταν να μου γίνει γνωστό .

ευχαριστώ :)

 

Θέλω και γώ ένα από αυτό! καμμία πρόταση? :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια Σασ Παιδια!

Μολισ Αγορασα Το Lg 286 Αλλα Δεν Διαβαζει Ελληνικουσ Υποτιτλουσ Στα Divx.τουσ Βγαζει Ακαταλαβιστικουσ.τι Πρεπει Να Κανω?μηπωσ Καποιο Firmware H Eπιλογη Στο Μενου?

Ασ Μου Πει Καποιοσ.

Ευχαριστω Πολυ!

 

Πιέζεις το subtitle στο τηλεκοντρόλ του DVD για 2-3 δευτερόλεπτα, και σου βγάζει στην οθόνη μία ένδειξη. Επιλέγεις 1253 με τα βελάκια και τέλος.

 

Χαιρετώ . λοιπόν θέλω να αγοράσω divx player ->με κανονικό μέγεθος ελληνικούς υπότιτλους χωρίς avisub κλπ . και να έχει usb θύρα ώστε να συνδέεται ο wd mybook 500gb και να παίζει χωρίς κολλήματα . Αν υπάρχει . καλό θα ήταν να μου γίνει γνωστό .

ευχαριστώ :)

 

Το LG DVX-298H έχει USB, έχει HDMI, πολύ καλό μέγεθος γραμματοσειράς(post #10) και μπορείς να συνδέσεις δίσκο.

Για τον WD 500GB δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή αν παίζει. Θα το γράψω αν το βρω κάπου.

Εχει δοκιμαστεί με άλλους δίσκους και παίζει, αρκεί να είναι σε FAT32.

 

 

Θέλω και γώ ένα από αυτό! καμμία πρόταση? :))

 

Για μένα LG DVX-298H. Σε όσους το πρότεινα και το πήραν δεν μου έκαναν παράπονο.

 

Na pros8eso oti to dvd-recorder ths samsung hr-721 pezi ypotitloys xoris anaba8misi sto firmware.

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τα Sony NS-36 & 37.

 

 

 

Για το Sony NS-38 ξέρει κάποιος αν παίζει υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση ?

 

Και αν χρειαστεί αναβάθμιση πού θα απευθυνθούμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Sony NS-38 ξέρει κάποιος αν παίζει υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση ?

 

Και αν χρειαστεί αναβάθμιση πού θα απευθυνθούμε ?

 

Τα NS-36 και NS-37 σύμφωνα με τα λεγόμενα του tech25(greektvsubs.gr) παίζουν χωρίς αναβάθμιση. Φαντάζομαι θα παίζει το NS-38.

Το σχόλιο του για τους υπότιτλους ήταν "είναι μικροί με γκρίζο background"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ιστοσελίδα με γενικά firmwares; Ψάχνω για το lg το rh-277h... Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με το πάσο σας :D

 

Για ποιο λόγο θέλεις το firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...