Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνοντας να αγορασω καινουριο 3d blu-ray player και διαβαζοντας reviews στο διαδικτυο καταληγω στο Samsung Smart Blu-ray™ H6500 το οποιο κανει και upscale στα 4Κ και ειναι και smart.Βεβαια εχοντας smart tv δε με πολυενδιαφερει το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο αλλα νομιζω οτι στα χρηματα του (γυρω στα 120 ευρω) δεν υπαρχει καλυτερο μηχανημα.Το εχει καποιος να μας πει εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχουμε μια παλιοτερη LCD τηλεοραση, η οποια δεν εχει καλο media player, με αποτελεσμα να μην παιζει ολα τα φορμα βιντεο-ηχου.

 

θα ηθελα την αποψη σας για τα φθηνα κινεζικα media player που κυκλοφορουν, εαν εχουν την δυνατοτητα να παιζουν ολα τα φορμα (κυριως mkv, avi, Mp4, Xvid......), και επισης εαν υποστηριζουν σωστα τους ελληνικους υποτιτλους....!!!

 

μιλαω για καποιες συσκευες οπως πχ



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
καλησπερα 

εμαθα και γω προσφατα για το popcorn time  και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος , θελω ομως τη συμβουλη σας γιατι θελω να αναπαραγω την ταινια που αποθηκευετε στον υπολογιστη μου με το WD tv hd media player . το προβλημα μου ειναι οτι μεταφεροντας τις ταινιες μεσω εξωτερικου σκληρου δισκου στο WD ενω αναπαραγονται μια χαρα , οι Ελληνικοι  υποτιτλοι που εχω κατεβασει δεν υπαρχουν σαν επιλογη  , ενω σε ταινιες που εχω κατεβασει απο pirte b ey πχ  ειναι ολα καλα . τι δεν κανω σωστα ?

ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα.Σκέφτομαι για την αγορά του LG BP 250 δεδωμένου οτι ψάχνω για ένα απλό Blu-ray player που να υποστηρίζει και mkv playback απο usb και εξωτερικό σκληρό δίκο.Η ερώτηση μου είναι η εξής:
1) Χρησιμοποιώ κατά 90% mkv αρχεία με ενσωματωμένους (embedded) υπότιτλους.Για την ενσωμάτωση χρησιμοποιώ το mkvtoolnix.Στο προηγούμενο blu-ray player που είχα (sony bd-s380) όλα τα format video έπαιζαν κανονικότατα και οι ενσωματωμένοι υπότιτλοι επίσης.Δυστυχώς όμως παρέδωσε το πνεύμα και ψάχνω για κάτι στα 60-70 ευρώ.Έχει κάποιος αυτο το μοντέλο για να μου πεί αν υπάρχει πρόβλημα με τους υπότιλους;Σε τηλεόραση LG που έχω δυστυχώς οι υπότιλοι υποστηρίζονται μόνο απο ξεχωριστά .srt αρχεία και σε LG Blu-ray δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται
2) Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια άλλη μάρκα στην ίδια τιμή που να υποστηρίζει τα ανωτέρω χαρακτηριστικά; Δεν με ενδιαφέρει καθόλου 3D ή 4Κ upscale.Ένα απλο entry level blu-ray που να υποστηρίζει ενσωματωμένους υπότιτλους.
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά κάποιος που να έχει κάποιο blueray player και να τα κάνει όλα αυτά δεν υπάρχει να μας συστήσει ένα να αγοράσουμε και εμείς? Δοκιμασμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 μήνες μετά...

Επειδή και γω είμαι της παλιάς σχολής και καλά τα Android Kodi κλπ θέλω και ενα κλασικό Media box για να το χειρίζονται με λίγη εξάσκηση και οι γονείς  :-D  Επειδή η τηλεόραση δεν είναι Smart,σκέπτομαι να πάρω και ενα καλό σχετικά απλό σε χρήση Media player (δεν χρειάζομαι Blue ray  η 3D)που να παίζει χωρίς κολλήματα,αν είναι δυνατόν όλα τα πιο γνωστά format και να έχει ελληνικούς υπότιτλους  κλπ όπως ήταν δηλ παλιότερα WD live,που μας έβγαλε για πολλά χρόνια ασπροπρόσωπους,κάτι ανάλογο θα ήθελα να μου προτείνεται όσοι το ψάχνετε,που να είναι αξιόπιστο και να παίζει και τα πιο καινούργια codec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

ρε παιδια ψαχνω ενα αρκετα οικονομικο dvd player Που να παιζει απο usb ταινιες και να έχει HDMI

έχετε γνώμη;
Ειδα και αυτο Felix FXV-1033
https://www.skroutz.gr/s/14195912/Felix-FXV-1033.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας.

Ειμαι κάτοχος του MED800X3D.

Πηρα προσφατα 4Κ TV αλλα δυστυχως αποτι καταλαβαινω, ο player δεν παιζει 4K ταινιες που κατεβαζω.

Σας παρακαλω εχετε κατι να μου προτεινετε για αγορα αντιστοιχα καλου  player που να αναπαραγει 4κ ταινες;

Ευχαριστω παρα πολυ προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εχω παραγειλει το παρακατω dvd για να το χρησιμοποιησω σαν πηγη ηχου σε ηχοσυστημα ,ειδα ομως οτι δεν εχει οθονη lcd  επανω και υποψιαζομαι οτι δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω την θυρα usb για αναπαραγωγη μουσικης,τι λετε πρεπει να ακυρωσω την παραγγελια;

https://www.skroutz.gr/s/1828533/Sony-DVP-SR760HB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2021 στις 7:01 ΜΜ, czarjuly είπε

Εχω παραγειλει το παρακατω dvd για να το χρησιμοποιησω σαν πηγη ηχου σε ηχοσυστημα ,ειδα ομως οτι δεν εχει οθονη lcd  επανω και υποψιαζομαι οτι δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω την θυρα usb για αναπαραγωγη μουσικης,τι λετε πρεπει να ακυρωσω την παραγγελια;

https://www.skroutz.gr/s/1828533/Sony-DVP-SR760HB.html

Στα χαρακτηριστικα γραφει οτι αναπαραγει mp3 οποτε εισαι κομπλε. απλα για να επιλεξεις τι θα παιξει κ απο που, θα πρεπει να εχεις ανοιχτη την τηλεοραση κ προφανως ο ηχος θα βγει απο την τηλεοραση ή απο το output που θα εχεις επιλεξει. Το ποιο κομματι θα παιξει, μονο απο την τηλεοραση θα μπορεις να το επιλεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...