Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά θα είναι να μείνει "καθαρό" το topic και να ανανεώνεται μόνο απ' τον topic starter,μιας και οι "άσχετες-με-το-αντικείμενο" ερωτήσεις (κι αυτή εδώ σίγουρα...) "πραγματεύονται" σε άλλα σημεία...

 

Αν έμενε κλειδωμένο,ακόμα καλύτερα και να ανοίγει για ενημέρωση κατόπιν συννενόησης με τους topicούς άρχοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Na rwtiko k egw' date=' to Sony NS-30 paizei divx, me ypotitlous i aneu ? Einai sti lista me tous dvd palyers,alla den mporw na vrw firmware.

Thanx.[/quote']

 

Το NS-30 ΔΕΝ παίζει divx/xvid αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν και το LG 171 έχει το ίδιο πρόβλημα με το γκρι φόντο στη γραμματοσειρά, που έχει και το 172. Είμαι ένα κλικ πριν την αγορα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 171 προσωπικά δεν το έχω δει. Η φωτό στο post #10 είναι απο το 190. Το ίδιο γινόταν με το 161. Απ'οτι θυμάμαι είναι όλα στην ίδια σειρά οπότε λογικά θα υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο αναβάθμιση παίζει και Xvid και ελληνικούς υπότιτλους.

Αυτήν την πληροφορία μας έδωσαν.

 

H Sony δεν αναφέρει κάτι τέτοιο (δείτε εδώ). Επίσης δεν υπάρχει πουθενά firmware από τη Sony για το συγκεκριμένο (εδώ συγκεντρωμένα). Επίσης τα Sony δεν βασίζονται σε κάποια από τα MTK chips οπότε είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις custom firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα κάπου μια αναφορά του Asxetius, αλλα θα ήθελα μια επιβεβαίωση για το αν το Sigmatek XS-700 Pro παιζει ελληνικά (srt) και με τί ποιότητα. Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει *.srt. Ο φίλος που είχε δώσει την πληροφορία αποδείχθηκε ότι μιλούσε για "καμένους" πάνω στο video. To πήρε κάποιος άλλος και δεν έπαιζε.

Τελικά βρήκαμε λύση με το πρόγραμμα AVIAddXSub και λύθηκε το πρόβλημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτησω και εγω εαν το Denon 1730 παιζει ελληνικους υποτιτλους *.avi + *.srt ή ενσωματομενους σε avi με το πρόγραμμα AVIAddXSub γιατι εχω ανοιξει αλλο post και δεν εχω παρει απαντηση . Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας είμαι άσχετος γι αυτό δειξτε επιείκεια , υπάρχει δυνατότητα καθυστέρησης των υποτίτλων για κάποια frames :? και εαν υπαρχει την εχει κανενα player απο την φοβερή λίστα που έδωσε ο Asxetius ? (που με "σωζει " και τον ευχαριστώ πολυ ) Επισης εχω ενα BLUESKY δύστυχος ,:cry: αλλα παιζει μονο XviD και οχι DivX και αναγνωριζει τα SRT αλλα τα παιζει κινεζικα (προφανώς δεν υποστηρίζει ελληνικα) συν οτι εαν εχω σε ενα dvd 4-5 avi δεν τα παιζει ολα . Ευχομαι η λιστα να εμπλουτιστεί οχι μονο σε μοντελα αλλα και σε χαρακτηριστικά . Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τα Sony NS-36 & 37. Το NS-32 με την αναβάθμηση που έχει στο site της παίζει divx/xvid όπως και το NS 92V που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...