Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοήθεια επειγόντως!!! Αγόρασα από το πλαίσιο το SD-470 της Toshiba (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977495&product=1025791) και μόλις είδα στο manual ότι τα avi τα παίζει μόνο αν είναι γραμένα σε cd-r και μάλιστα των 700 mb. Καταρχήν μπορώ να το επιστρέψω; μόνο τις οδηγίες εχω ανοίξει και κατά δευτερον υπάρχουν άλλα στα ίδια λεφτά που να παίζουν avi από dvd; εχει κανένας αυτό το μοντέλο;

 

 

Στο site γραφει

 

Είναι συμβατό με όλες τις μορφές δίσκων CD και DVD (απλά & επανεγγράψιμα), ενώ παράλληλα σας επιτρέπει την αναπαραγωγή αρχείων MP3, WMA και DivX, και μάλιστα στα τελευταία με υποστήριξη ελληνικών γραμματοσειρών στους υπότιτλους. Μπορείτε επίσης να απολαύσετε τις ψηφιακές φωτογραφίες σας απευθείας στην μεγάλη οθόνη της τηλεόρασης, αφού το SD-470 διαθέτει και ενσωματωμένο Photo viewer για αρχεία JPEG.

 

Αν τελικα δεν παιζει πηγαινε το πισω με την συσκευασια του οπως το αγορασες. Δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ξέρω τι γράφει στο site, θέλω να το δοκιμάσω αλλά φοβάμαι μετά αν ανοίξω την συσκευασία μήπως δεν το παίρνουν πίσω. Είναι σημαντικό για μενα να παίζει avi από dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος; Το έχεις; Αφου στις οδηγίες το λέει ρητα!

 

Είμαι σίγουρος οτι το έχω και οτι παίζει απο dvd...

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1960454&postcount=755

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DVD PHILIPS 5980.

καλησπέρα παιδιά. δύο ερωτήσεις.

1/. Ρυθμίζεται το dvd ώστε να βλέπω ελληνικούς υπότιτλους?

2/. Αν όχι, υπάρχει κάποιο firmware ώστε να βλέπω ελληνικούς υπότιτλους?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DVD PHILIPS 5980.

καλησπέρα παιδιά. δύο ερωτήσεις.

1/. Ρυθμίζεται το dvd ώστε να βλέπω ελληνικούς υπότιτλους?

2/. Αν όχι, υπάρχει κάποιο firmware ώστε να βλέπω ελληνικούς υπότιτλους?

ευχαριστώ

 

Απο οτι ειδα στο πρωτο post του θεματος που εχει ενα zip περιλαμβανεται αυτο το μοντελο...Οποτε κοιτα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx Giannis Platano. θα το δοκιμάσω. υπάρχει όμως περίπτωση αφού το κάνω, να έχω στο μέλλον πρόβλημα με την εγγύηση?

 

και επίσης. εάν κατά την διαδικασία κάνω καμία βλακεία, οι αρχικές ρυθμίσεις μπορούν να επαναφερθούν ή είναι permanent? thx.

 

 

Δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό:

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=25901

 

το οποίο έχει usb για να διαβάζει από flash-άκια. Λογικά θα μπορώ να περνάω τα αρχεία video με τους υποτιτλους όπως θα έπρεπε κανονικά να είναι και θα τους διαβάζει, σωστά?

 

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα pioneer dvd player για τον απλούστατο λόγο επειδή έχουν περάσει πολλές μάρκες dvd player από τα χέρια μου είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ μάρκα που έπαιζε ΟΛΑ τα dvd χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα τη στιγμή που άλλες εταιρίες όπως: sony, toshiba, philips, hitachi, samsung, lg είτε κόλλαγαν είτε πιξέλιαζε η ταινία.

 

Αν λοιπόν κάποια ταινία δεν μπορεί να την παίξει ένα pioneer δεν μπορεί να την παίξει κανένα player(Κατά την ταπεινή μου γνώμη από τις εμπειρίες μου) και αυτό γιατί η pioneer βάζει στα μηχανήματα της τις ποιο δυνατές κεφαλές λέιζερ.

 

Εγώ λοιπόν μετά απ' αυτά θα σου πρότεινα αυτό καθότι το έχει πάρει ένα φιλαράκι και είναι υπερευχαριστημένο γιατί με ένα firmware update που θα βρεις εδώ το κάνεις και παίζει και divx με ξεχωριστό αρχείο ελληνικών υπότιτλων κάτι που δεν υποστηρίζουν πολλά dvd players.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι τόσο σίγουρος.

EΙχα 8 dvd player(παλιά, τώρα 9:lol:)

Μια ταινία ® που είχε γρατζουνιές δεν την έπαιζαν τα 2 Pioneer(1 player,1 recorder), 1 Toshiba recorder, 1 Transgear media player, 1 silvercrest, 1 fujitech, 1 philips, και ενώ όλα τα παραπάνω σταματούσαν σ'εκείνο το σημείο, 1 Hyundai (43 euro) την έπαιξε σαν να μην υπήρχαν γρατσουνιές χωρίς διακοπή.

Βγάζεις άκρη με τα ηλεκτρονικά? Αβυσος η ψυχή τους. :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μου λες για ΜΙΑ ταινία εγώ όλα αυτά που λέω παραπάνω τα έχω δει σε ΠΑΜΠΟΛΕΣ ταινίες και όχι ΜΟΝΟ σε μια...

 

1). Σου ανέφερα το μέγιστο κακό(:-)) που μπορεί να συμβεί σε ένα δισκάκι DVD.

 

2). Θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική γνώμη όταν το πρώτο DVD player το πήρα 6 μήνες πριν κυκλοφορήσουν τα Ελληνικά DVD, έχω 2 φίλους που έχουν video club, απ' τους οποίους τα πηγαίνω καθημερινά στον ένα τα τελευταία 4 χρόνια,(ενώ πριν πήγαινα 3-4 φορές την εβδομάδα)

Εχω δει και ακούσει αρκετά πραγματάκια τα προηγούμενα χρόνια, απο τον κόσμο που έρχεται στα καταστήματα αυτά.

Συμβαίνουν πολλά. :-)

 

π.χ. ένας μου είπε ότι μετά από 4-5 μήνες το dvd player (γνωστή μάρκα) δεν έπαιζε τίποτα. Πήγα σπίτι του και είδα ότι το είχε σ'ενα ράφι τέρμα κάτω, το σπίτι είχε μοκέτα-χαλί. Οταν το πήγα σ'ενα γνωστό ηλεκτρονικό για να το δει, επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου. Είχε σκονιστεί η κεφαλή. Λογικό δεν είναι?

Ο τύπος είχε βγάλει άχρηστη αυτή την μάρκα, επειδή δεν είχε προσέξει κάτι. :-)

 

Τέτοια περιστατικά μου τύχαιναν όταν ήμουν τεχνικός σε κατάστημα με υπολογιστές.

Δεν διάβαζε το DVD/CD ενώ το μηχάνημα είναι στο δάπεδο, υπήρχε χαλί, και το είχε βάλει 3-4 φουρφούρια για ψύξη.

Ολα αυτά τραβούν αέρα απο έξω και τον βάζουν στο μηχάνημα.

Που θα πάει η σκόνη?

 

Το βρήκα.

Πρέπει να βγάλουν ιονιστές για υπολογιστές και DVD player. :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...