Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KAI ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ H&B dx-3365 ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ USB 2. TO EXEI ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ LG 298H . αληθεια που το βρηκατε πιο φθηνα το lg????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με την hdmi του RH277H LG?

 

Έχω πάρει το δεύτερο απο αντικατάσταση του πρώτου λόγω του ότι δεν έβγαζε καθόλου εικόνα απο την HDMI και το δεύτερο τα ίδια ρε πο@#$στη!!

 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι??

 

Το firmware εγώ το θέλω για υποστήριξη ελληνικών στα divx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ H&B dx-3365 ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ USB 2. TO EXEI ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ LG 298H . αληθεια που το βρηκατε πιο φθηνα το lg????

 

Για το LG DVX-298H μ'ενα ψάξιμο στα γρήγορα βρήκα....

 

83.18 euro shopcenter

 

84.90 euro = 67 + 17.90(έξοδα αποστολής) pixmania

 

89.00 euro (4 x 22.25 ? άτοκες δόσεις ) megamarket

 

99.21 euro limnaios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Το firmware εγώ το θέλω για υποστήριξη ελληνικών στα divx!!

 

Πιέζεις το subtitle στο τηλεκοντρόλ του DVD για 2-3 δευτερόλεπτα, και σου βγάζει στην οθόνη μία ένδειξη. Επιλέγεις 1253 με τα βελάκια και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γραψω σε ενα dvd π.χ. 4 divx ταινιες μαζι με τους αντιστοιχους .srt υποτιτλους και βαλω καθε την καθε ταινια σε ξεχωριστο φακελο (μαζι με τους υποτιτλους φυσικα) αυτα τα dvd player θα μπορεσουν να τις αναγνωρισουν ή πρεπει σε ενα dvd να υπαρχει μονο μια ταινια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γραψω σε ενα dvd π.χ. 4 divx ταινιες μαζι με τους αντιστοιχους .srt υποτιτλους και βαλω καθε την καθε ταινια σε ξεχωριστο φακελο (μαζι με τους υποτιτλους φυσικα) αυτα τα dvd player θα μπορεσουν να τις αναγνωρισουν ή πρεπει σε ενα dvd να υπαρχει μονο μια ταινια?

 

 

Γιατί να τις βάλεις σε φακέλους?

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό, αφού παίζουν κανονικά.

Σ'ένα DVD συνήθως γράφω 12 επεισόδια απο μία σειρά, και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να τις βάλεις σε φακέλους?

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό, αφού παίζουν κανονικά.

Σ'ένα DVD συνήθως γράφω 12 επεισόδια απο μία σειρά, και δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Καλά θα είναι να μπούν σε ξεχωριστούς φακέλλους η κάθε ταινία με τον υποτιτλάκο της.Για φαντάσου να τα έχεις χύμα,δεκατρία επεισόδια lost (ας πούμε) και να προσπαθείς με την "οδοντόκρεμα" να διαλέξεις τον υπότιτλο που αφορά το τάδε επεισόδιο.Είναι σαν να παίζεις κουλοχέρη!:mrgreen:

 

Έχει περιορισμό στον αριθμό των γραμμάτων του τίτλου,οπότε πρέπει να μαντέψεις ποιός είναι ο υπότιτλος σε ποιά ταινία,ιδίως όταν έχεις μεγάλα ονόματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia... sthn arxh skeftomoun na agorasw ena f8hno gurw sta 50-60 euros dvd pou na paizei div x kai ellhnikous upotitlous... alla twra to skeftomai na dwsw kati parapanw... dld mexri 80-90 euros... a3izei? 8a dw diafora?

 

exete kati na mou proteinete?

 

kapoia fthnh lush 8elw (a3iopisth) me eukrineia stous upotitlous

 

 

kai thn kaluterh lush mexri ta 85 -90 euros (ennoeitai me eukrineia...k a3iopistia)

 

euxaristwww

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γραψω σε ενα dvd π.χ. 4 divx ταινιες μαζι με τους αντιστοιχους .srt υποτιτλους και βαλω καθε την καθε ταινια σε ξεχωριστο φακελο (μαζι με τους υποτιτλους φυσικα) αυτα τα dvd player θα μπορεσουν να τις αναγνωρισουν ή πρεπει σε ενα dvd να υπαρχει μονο μια ταινια?

 

Me to Silver Crest pou exw (apo Lidl) synithws grafw 5-6 tainies se ena

epanegrapsimo dvd kai rixnw tous ypotitlous mesa.

Se fakelous h xyma den exei shmasia me to sygkekrimeno, oute einai anagkh na exoun oi ypotitloi idia akrivws onomasia me thn tainia.

 

Apla dialegeis thn tainia pou theleis na deis kai aftomata se rotaei an theleis na fortoseis ypotitlous kai poious.

 

Pantws den proteinw to sygkekrimeno giati oi ypotitloi einai sxetika mikroi kai xwris katholou fonto...me liga logia an h tainia exei mpolika aspra topia...kalo ksestravoma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia... sthn arxh skeftomoun na agorasw ena f8hno gurw sta 50-60 euros dvd pou na paizei div x kai ellhnikous upotitlous... alla twra to skeftomai na dwsw kati parapanw... dld mexri 80-90 euros... a3izei? 8a dw diafora?

 

exete kati na mou proteinete?

 

kapoia fthnh lush 8elw (a3iopisth) me eukrineia stous upotitlous

 

 

kai thn kaluterh lush mexri ta 85 -90 euros (ennoeitai me eukrineia...k a3iopistia)

 

euxaristwww

 

LG DVX-298H

 

83.18 euro shopcenter

 

84.90 euro = 67 + 17.90(έξοδα αποστολής) pixmania

 

89.00 euro (4 x 22.25 ? άτοκες δόσεις ) megamarket

 

99.21 euro limnaios

 

Οι υπότιτλοι είναι σαν αυτούς....

 

2zxmkvs.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asxetius ξερεις αν οι υποτιλοι σε ολα τα LG ειναι σαν και αυτους;

 

Οσα LG εχω δει έχουν καλό μέγεθος, σαν της φωτογραφίας που έβαλα.

Επειδή ο καθένας όμως έχει διαφορετικό γούστο, καλύτερα να το δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα LG εχω δει έχουν καλό μέγεθος, σαν της φωτογραφίας που έβαλα.

Επειδή ο καθένας όμως έχει διαφορετικό γούστο, καλύτερα να το δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα.

 

 

3ereis gia pio fthnh lush apo ta 80 euros ti a3izei??

 

oxi marka... alla me tis idies dunatothtes.. an uparxei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...