Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά.. Έχω ένα seat ibiza του 2000 8ν.. 330.000χλμ.σκεφτηκα να το κάνω υγραέριο μιας και κάνω πολλά χιλιόμετρα καθημερινά.. Πήγα σε κάποιον εγκατάσταση εδώ στα γιαννενα ο οποίος έχει κάποια καλή σχετικά φήμη.. Το φόρουμ σας με βοήθησε πολύ εξαρχης καθώς πήγα και ζήτησα εξαρχής μπεκ τύπου βενζίνης το οποίο διάβασα από εδώ.. Λοιπόν.. Σύστημα lovato exr version2 με μπεκ fast injector kp 2Ω με επιχρωμιομενα έμβολα. Μη επισκευασιμα και τιμή κομπλέ 800ευρουλακια..αν θέλετε οι γνωστές δώστε μου μια γνώμη καθώς σκοπευω άμεσα να το τοποθετήσω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, konior198 είπε

Γειά σας παιδιά.. Έχω ένα seat ibiza του 2000 8ν.. 330.000χλμ.σκεφτηκα να το κάνω υγραέριο μιας και κάνω πολλά χιλιόμετρα καθημερινά.. Πήγα σε κάποιον εγκατάσταση εδώ στα γιαννενα ο οποίος έχει κάποια καλή σχετικά φήμη.. Το φόρουμ σας με βοήθησε πολύ εξαρχης καθώς πήγα και ζήτησα εξαρχής μπεκ τύπου βενζίνης το οποίο διάβασα από εδώ.. Λοιπόν.. Σύστημα lovato exr version2 με μπεκ fast injector kp 2Ω με επιχρωμιομενα έμβολα. Μη επισκευασιμα και τιμή κομπλέ 800ευρουλακια..αν θέλετε οι γνωστές δώστε μου μια γνώμη καθώς σκοπευω άμεσα να το τοποθετήσω. 

Δέν θά έχεις κάποιο πρόβλημα , και που δεν είναι μπέκ τύπου βενζίνης .Είναι τα γρήγορα της Lovato.

Αρκεί να γίνει σωστή ρύθμιση του κιτ στο δρόμο σε πορεία .

Υπ οψιν πρίν την εγκατάσταση του υγραερίου το αμάξι πρέπει να δουλεύεί σωστά στην βενζίνη και να μην υπάρχει οποιοδήποτε σφάλμα.

Μπές και στην επίσημη σελίδα της Lovato να δείς εάν είναι επίσημος συνεργάτης ο εγκαταστάτης που έχεις επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Δέν θά έχεις κάποιο πρόβλημα , και που δεν είναι μπέκ τύπου βενζίνης .Είναι τα γρήγορα της Lovato.

Αρκεί να γίνει σωστή ρύθμιση του κιτ στο δρόμο σε πορεία .

Υπ οψιν πρίν την εγκατάσταση του υγραερίου το αμάξι πρέπει να δουλεύεί σωστά στην βενζίνη και να μην υπάρχει οποιοδήποτε σφάλμα.

Μπές και στην επίσημη σελίδα της Lovato να δείς εάν είναι επίσημος συνεργάτης ο εγκαταστάτης που έχεις επιλέξει.

Ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση σου.. Δεν ήξερα ότι έχω την δυνατότητα να ελέγξω αν είναι επίσημος συνεργάτης μέσα από το sites πιστεύεις ότι είναι μια καλή επιλογή? 

3 λεπτά πριν, konior198 είπε

Ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση σου.. Δεν ήξερα ότι έχω την δυνατότητα να ελέγξω αν είναι επίσημος συνεργάτης μέσα από το sites πιστεύεις ότι είναι μια καλή επιλογή? 

Σωστά έχεις απόλυτο δίκιο.. Ναι το είδα είναι επίσημος συνεργάτης..να σου πω την αλήθεια πριν δύο μήνες που φυσωσα το αμάξι μου έβγαζε σφάλμα ο λάμδα.. Το σβησαμε έκανα της βόλτες μου το ξαναεψαξα και δεν το ξαναέβγαλε.. Ο μηχανικός μου είπε ότι θα είχε τύχει κάποια φορά κακής ποιότητας καύσιμο και για αυτό.. Τώρα δεν μου ξαναέβγαλε σφάλμα.. Υποθέτω ότι είμαι εντάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, konior198 είπε

Ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση σου.. Δεν ήξερα ότι έχω την δυνατότητα να ελέγξω αν είναι επίσημος συνεργάτης μέσα από το sites πιστεύεις ότι είναι μια καλή επιλογή? 

Καλό σύστημα , και εγω Lovato έχω σε Honda Αccord.

Εαν θές για άλλη επιλογή δές EuropeGas ή Stag με μπέκ τυπου βενζίνης .

Σημασία έχει η γνώση ρυθμίσεων απο τον εγκαταστάτη και η σωστή τοποθέτηση του

Σημασία έχει η σωστή ρύθμιση του χάρτη ψεκασμού ανα φορτίο / στροφές στο δρόμο εν κίνησει , οποιοδήποτε σύστημα και να βάλεις.

Επειδή έχεις πολλά χιλιόμετρα , στο υγραέριο σημαντικός παράγοντας είναι και τα ρεύματα όπως και ο αισθητηρας λάμδα να λειτουργεί για τη σωστή ρυθμισή  του 

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Καλό σύστημα , και εγω Lovato έχω σε Honda Αccord.

Εαν θές για άλλη επιλογή δές EuropeGas ή Stag με μπέκ τυπου βενζίνης .

Σημασία έχει η γνώση ρυθμίσεων απο τον εγκαταστάτη και η σωστή τοποθέτηση του

Σημασία έχει η σωστή ρύθμιση του χάρτη ψεκασμού ανα φορτίο / στροφές στο δρόμο εν κίνησει , οποιοδήποτε σύστημα και να βάλεις.

Επειδή έχεις πολλά χιλιόμετρα , στο υγραέριο σημαντικός παράγοντας είναι και τα ρεύματα όπως και ο αισθητηρας λάμδα να λειτουργεί για τη σωστή ρυθμισή  του 

Λέω να μείνω σε αυτό το σύστημα διότι ο εγκαταστάτης που έχω ακούσει κάποια καλά σχόλια και από φίλους με turbo κινητήρες είναι πολύ ικανοποιητικα..η δεύτερη γνώμη που πήρα από άλλον κατά την γνώμη μου καλό μαστορι.. Ήταν για σύστημα prins στα 950 ευρώ...

Μόλις τώρα, konior198 είπε

Λέω να μείνω σε αυτό το σύστημα διότι ο εγκαταστάτης που έχω ακούσει κάποια καλά σχόλια και από φίλους με turbo κινητήρες είναι πολύ ικανοποιητικα..αλλά δουλεύει μόνο τα lovato. η δεύτερη γνώμη που πήρα από άλλον κατά την γνώμη μου καλό μαστορι.. Ήταν για σύστημα prins στα 950 ευρώ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, konior198 είπε

Γειά σας παιδιά.. Έχω ένα seat ibiza του 2000 8ν.. 330.000χλμ.σκεφτηκα να το κάνω υγραέριο μιας και κάνω πολλά χιλιόμετρα καθημερινά.. Πήγα σε κάποιον εγκατάσταση εδώ στα γιαννενα ο οποίος έχει κάποια καλή σχετικά φήμη.. Το φόρουμ σας με βοήθησε πολύ εξαρχης καθώς πήγα και ζήτησα εξαρχής μπεκ τύπου βενζίνης το οποίο διάβασα από εδώ.. Λοιπόν.. Σύστημα lovato exr version2 με μπεκ fast injector kp 2Ω με επιχρωμιομενα έμβολα. Μη επισκευασιμα και τιμή κομπλέ 800ευρουλακια..αν θέλετε οι γνωστές δώστε μου μια γνώμη καθώς σκοπευω άμεσα να το τοποθετήσω. 

Καλημερα.

Με 330.000 χιλιομετρα το αμαξιπεπει να ειναι και σε καλη κατασταση για να μπει υγραεριο .Ποσο καιρο και ποσα χλμ σκοπευεις να το κρατησεις ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλημερα.

Με 330.000 χιλιομετρα το αμαξιπεπει να ειναι και σε καλη κατασταση για να μπει υγραεριο .Ποσο καιρο και ποσα χλμ σκοπευεις να το κρατησεις ?

Όσο με πάει θα το κρατήσω.. Γιαυτό και θέλω να του βάλω κάτι σχετικά καλό.. Ούτοσωστε άμα μου τα δώσει στα χέρια αργότερα, να του δώσω άλλη μια ευκαιρία με μια επισκευή ή ένα άλλο μοτερακι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Έτσι και αλλιώς μπορείς να το ξηλωσεις και να το βάλεις σε άλλο αυτοκίνητο. 

Δέν γίνεται , απαγορεύεται απο την νομοθεσία η εγκατάσταση μεταχειρισμένου εξοπλισμού .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Δέν γίνεται , απαγορεύεται απο την νομοθεσία η εγκατάσταση μεταχειρισμένου εξοπλισμού .

Σοβαρά?  Δεν το γνώριζα αυτό να πω την αλήθεια. Πιστεύω ότι μπορεί όμως κάποιος να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panoskatos είπε

Σοβαρά?  Δεν το γνώριζα αυτό να πω την αλήθεια. Πιστεύω ότι μπορεί όμως κάποιος να το κάνει.

Στήν Ελλάδα όλα γίνονται αφού κανένας δέν τιμωρείται.

Το σωστό είναι οτι δέν γίνεται η μεταφορά εγκατάστασης σε άλλο όχημα , και η δεξαμενη υγραερίου θέλει αλλαγή σε 10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα σήμερα άλλη μια γνώμη από άλλο μάστορα για Romano στα 750..ο συγκεκριμένος είναι εγκεκριμένος εγκαταστάτης από το σύλλογο βορείου Ελλάδος αρκετά έμπειρος εγκαταστάτης.. Ακούω διαφορα περί brc είναι καλύτερα από lovato και Romano και τέτοια και δεν ξέρω πως να κινηθώ τώρα.. Αν και από ότι μου είπε ο μάστορας με την ρύθμιση που θα κάνει στο Romano που από τι κατάλαβα το προωθεί λίγο περισσότερο δεν θα έχω απόλυτος κανένα πρόβλημα.. Τι γνώμη έχετε για τα Romano? 

Επεξ/σία από konior198
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, konior198 είπε

Πήρα σήμερα άλλη μια γνώμη από άλλο μάστορα για Romano στα 750..ο συγκεκριμένος είναι εγκεκριμένος εγκαταστάτης από το σύλλογο βορείου Ελλάδος αρκετά έμπειρος εγκαταστάτης.. Ακούω διαφορα περί brc είναι καλύτερα από lovato και Romano και τέτοια και δεν ξέρω πως να κινηθώ τώρα.. Αν και από ότι μου είπε ο μάστορας με την ρύθμιση που θα κάνει στο Romano που από τι κατάλαβα το προωθεί λίγο περισσότερο δεν θα έχω απόλυτος κανένα πρόβλημα.. Τι γνώμη έχετε για τα Romano? 

Δές για Lovato , Aeb , EuropeGas , Stag . 

Prins νομίζω είναι πολύ ακριβό για το όχημα σου  είναι η γνώμη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, konior198 είπε

Πήρα σήμερα άλλη μια γνώμη από άλλο μάστορα για Romano στα 750..ο συγκεκριμένος είναι εγκεκριμένος εγκαταστάτης από το σύλλογο βορείου Ελλάδος αρκετά έμπειρος εγκαταστάτης.. Ακούω διαφορα περί brc είναι καλύτερα από lovato και Romano και τέτοια και δεν ξέρω πως να κινηθώ τώρα.. Αν και από ότι μου είπε ο μάστορας με την ρύθμιση που θα κάνει στο Romano που από τι κατάλαβα το προωθεί λίγο περισσότερο δεν θα έχω απόλυτος κανένα πρόβλημα.. Τι γνώμη έχετε για τα Romano? 

Το ποιο ειναι καλυτερο δεν ειναι ευκολο να σου πει καποιος γιατι και καθε μαρκα εχει διαφορα κιτ.Εγω περα απο αλλες παραμετρους διαλεξα lovato (c-obd II 1000euro  λογω turbo κινητηρα ομως), γιατι εχει πολλα επισημα και συνεργαζομενα συνεργεια για υποστηριξη. Ηθελα να βαλω landirenzo omegas αλλα επειδη παιζει να μετακομισω κρητη και η landirezo ειχε εναν αντιπροσωπο μονο Ηρακλειο,  πηγα σε lovato.

Π.χ. αντιπροσωπος romano ειναι ο τσοπελογιαννης με  οτι συνεπαγεται αυτο.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...