Προς το περιεχόμενο

Τιμές διδάκτρων, Σπουδές ΑΝΤ1


S4Lv4Ti0N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι....

 

Σκέπτομαι αυτό το Σεπτέμβρη (ή Σεπτέβρη :P ;;) να γραφτώ στο Εργαστήρι σπουδών μμε του ANT1... άμα θελήσουνε νε με σπονσοράρουνε οι γονείς ;p

Ξέρει κανείς πως είναι τα δίδακτρα;; δε βρήκα κάτι στο site τους, μόνο για το E-learning (μάθηση δια αλλιλογραφίας) λέει για δίδακτρα 3900ε για 2 χρόνια, αλλα τίποτα για τις κανονικές σπουδές.

Επείσης σπουδάζει κανείς εκεί, ή ξέρει κάποιον που να σπουδάζει για να το συζητήσουμε;;

 

Τι ξέρετε για τα φοιτητικά δάνεια σπουδών;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε σε καταλαβαίνω;; εκτος απο το οτι βρίσκεις δουλειά σε μία απο τις εταιρίες ομίλου αντ1) φαντάζομαι πως αυτό το λες επειδή στην ελλάδα οι ιδιωτικές σχολές δεν έχουνε την αναγνώριση που τους αξίζει... Στην αγγλία αμα πας να σπουδάσεις :P το πτυχίο είναι όσο αναγνωρισμένο όσο ενός IEK.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει το γράψιμο αλλα πολύ παραπάνω το ραδιόφωνο, βασικά να σας πώ την αλήθεια πιο πολύ θέλω το πτυχίο ωστε να έχω ένα χαρτί...μετά θα δώσω διαγώνισμα για διπλωματικό σώμα, και βούρ για εξωτερικό ως διπλωματικός ακόλουθος...ψαγμένα πράγματα, οικογένεια.

 

Ο λόγος που δε φεύγω εξωτερικό είναι το απολυτήριο μου το οποίο είναι κάτω του 15-16 (είμαι ομογενής, και όπως όλοι οι ομογενείς δίνουμε εξετάσεις το σεπτέμβριο), το απολυτήριο μου βγήκε απο τις πανελλήνιες του Ιουνίου, και δεν έδωσα σημασία... ε τώρα το βρίσκω μπροστά μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει να βασισεις ολη την μελοντικη σου καριερα σε ενα χαρτι αμφιβολου ποιοτητας, be my guest. ειδαλιως ψαξε το λιγο παραπανω. Ειμαι αρκετα σιγουρως οτι με το βαθμο που εχεις ( εκτως αν ενωεις πολυυυυυ κατω του 15-16) μπορεις να βρεις μια καλυτερη σχολη στο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως εφοσων πληρωνεις βρισκεις οτι θες.

Εγω ειχα βαθμο απελπιστικα κατω του 15 και μπορω αν θελω να παω αγγλια για μαστερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να τα πούμε έξω απο τα δόντια, με βαθμό της τάξης του 12 (ναι...κάψιμο στο πισί) δε νομίζω πως κάνεις και πολλά... αλλα λίγα ξέρω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με βαθμο απολυτηριου αρκετα κατω απο τον δικο σου τελειωνω φετος αγγλικο πανεπιστημιο και του χρονου παω για μαστερ αγγλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στο 10,5 δε θυμαμαι ακριβως,πανε και τοσα χρονια.

παντως μεχρι στιγμης δε μου εχει δημιουργησει προβληματα και κατα πασα πιθανοτητα δε θα μου δημιουργησει ουτε στο μαστερ.Η σχολη μου μας παρακαλαει ολους να συνεχισουμε σε αυτη για μαστερ στην αγγλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά θα δώσω διαγώνισμα για διπλωματικό σώμα, και βούρ για εξωτερικό ως διπλωματικός ακόλουθος...ψαγμένα πράγματα, οικογένεια.

 

τα ψαγμένα πράγματα θέλουν κ ψαγμένες σπουδές κ όχι κάνα πιστοποιητικό παρακολούθησης μαθημάτων από τον Ant1

 

φύγε καλύτερα Αγγλία, αγόρασε κανα πτυχίο ή μπχκό στη νομική ή στις πολιτικές επιστήμες κ γύρνα πίσω

 

κ αφού πληρώνεις, όπως είπε κ ο revil, παίρνεις κ ότι θες ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εσάς τους ξενητεμένους στην Αγγλία για κανένα site σχολών, κάτι για να δώ τιμές/δίδακτρα, info για το τι προσφέρουν και τα λοιπά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...