Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις και απορίες για Browser games


Peyote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρον φαίνεται, αλλά δυστυχώς παίζω Football Manager, όπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

 

Αλλά παρόλα αυτά φαίνεται αρκετά καλό.

Άστο... Καλύτερα :P Δεν αξίζει, μην μπεις :P

Το θέμα σύγκρισης γίνεται μόνο όταν το δοκιμάσεις πάντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά..... Εδώ και 1μιση χρόνο και δεν το έχω βαρεθεί γιατί δεν έχει δύο βασικά πράγματα που ανέφερα. DONATORS + ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΡΟΜΕΡΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!! Και τα δύο σε όλα τα παιχνίδια σε κάνουνε καλύτερο. Σε αυτό ΟΧΙ!!!

κανα game που να μην εχει αυτα τα δυο βασικα αλλα να μην ειναι manager υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXAXAXAXA

Τέλος πάντον. Football Identity λέγεται :P

 

Δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο πουθενά. Θα σας πω γρήγορα τα θετικά του.

 

1) Δεν χρειάζεται να είσαι συνεχώς μέσα. Για την ακρίβεια τι είσαι 24 ώρες τι 1 λεπτό κάνεις την ίδια προπόνηση. Δικαιώσε μια την ημέρα.

2) Δεν έχει donates για να γίνεις καλύτερος!!! Ο λόγος για να δόσεις λεφτά είναι για να πάρεις Slot και για άλλο παίκτη (δικαιώσε να φτιάξεις μόνο έναν τσάμπα). Επίσης κερδίζεις κάποιες άλλες χαζομάρες αλλά δεν σε κάνουνε παίκτη με καλύτερα στατιστικά όπως σε όλα τα παιχνίδια.

3) ΕΧΕΙ LIVE ΑΓΩΝΕΣ!!!! Δύο φορές την βδομάδα παίζεις με άλλους παίκτες αγώνα. ΤΙ εννοώ?

Στηνομάδα που είσαι έχει πρόγραμμα στο πρωτάθλημα της και παίζει αγώνες με άλλη ομάδα (που έχει άλλους πραγματικούς χρήστες) και παίζεις αγώνα σε TURN BASED ΛΟΓΙΚΗ!!!! Μια ώρα που πρέπει να μπαινεις (πχ εγώ κάθε Δευτέρα - Πέμπτη 21:45-23:00 περίπου). Εκεί μπαίνουνε όλοι και είναι όλα τα λεφτά όταν το μάθεις. Υπάρχουνε πάρα πολλά μυστικά που σε κάνουνε καλύτερο.

4) Εποικινωνία και χαβαλές. Στους αγώνες σε "σοβαρές" ομάδες υπάρχει TS, στις πολύ σοβαρές ομάδες μιλάει μόνο ο προπονητής. ^_^

 

Αυτά..... Εδώ και 1μιση χρόνο και δεν το έχω βαρεθεί γιατί δεν έχει δύο βασικά πράγματα που ανέφερα. DONATORS + ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΡΟΜΕΡΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!! Και τα δύο σε όλα τα παιχνίδια σε κάνουνε καλύτερο. Σε αυτό ΟΧΙ!!! Σημασία έχει απλά τι μπάλα ξέρεις :P

Το ξεκίνησα και εγω!!! πολύ καλό! έκανα επιθετικό και πήρα την πρώτη μου μεταγραφη χαχα, εσύ? έχεις κάποια ομάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προφίλ μου είναι AekWazzaa (Kostas Wazzaa).
Θα με βρεις. Δεν έχω δική μου ομάδα. Δηλαδή όχι Manager. Έχω δύο παίκτες σε μια στην Ελλάδα (20:30) και άλλους δύο σε μια στην Γαλλία (21:45) αγώνες Δευτέρα και Πέμπτη. Ότι βοήθεια θες, στείλε μου προσωπικό και θα τα βρούμε (να μην γεμίζουμε το post με offtopic) :P ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!


κανα game που να μην εχει αυτα τα δυο βασικα αλλα να μην ειναι manager υπαρχει;

Τι manager??? Μάλλον κάπου μπερδεύτικες.
Δεν είναι παιχνίδι στυλ footballl Manager. Καμία σχέση. Ένα παίκτη χειρίζεσαι και παίζεις. Δεν έχει επαφή με παιχνίδια όπως Master League, Top eleven Κτλ... Καμία επαφή..... Πάντος άλλο παιχνίδι δεν γνωρίζω. Έχω σταματήσει να ψάχνω κιόλας broswer να σου πω την αλήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα game που να μην εχει αυτα τα δυο βασικα αλλα να μην ειναι manager υπαρχει;

 Θα σου πρότεινα ρίξεις μια ματιά στο Forge Of Empires είναι της Innogames. Κλασικό στύλ, χωριό strategy κτλπ, απλά είναι pay2win. 

Νομίζω ότι έχει κάτι το διαφορετικό από τα υπόλοιπα. Εννοείται να μπείς στην Αγγλική έκδοση του παιχνιδιού και όχι στην Ελληνική.

 

Επίσης κοίταξε και το Evony αλλά και αυτά θεωριτικά είναι ίδιας κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πολυ ασχημες (και ευχαριστες) εμπειριες απο το travian στο οποιο εχω παιξει 3-4 ολοκληρους servers (8-10 μηνες κρατουσε) και δεν θελω σε καμια περιπτωση να ξαναμπλεξω σε κατι παρομοιο. γενικα θα ηθελα να εχω την απολυτη ελευθερια στο τι ωρες θα μπαινω και ποσο θα θελω να παιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πολυ ασχημες (και ευχαριστες) εμπειριες απο το travian στο οποιο εχω παιξει 3-4 ολοκληρους servers (8-10 μηνες κρατουσε) και δεν θελω σε καμια περιπτωση να ξαναμπλεξω σε κατι παρομοιο. γενικα θα ηθελα να εχω την απολυτη ελευθερια στο τι ωρες θα μπαινω και ποσο θα θελω να παιξω.

Τότε ξέχνα και το Forge of Empires και οποιοδήποτε τέτοιου στυλ Strategy :P Έπαιζα 1 χρόνο και μετά από ένα σημείο ήμουνα με το ρολόι... Δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι τέτοιο πάντος... Δύσκολα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε ξέχνα και το Forge of Empires και οποιοδήποτε τέτοιου στυλ Strategy :P Έπαιζα 1 χρόνο και μετά από ένα σημείο ήμουνα με το ρολόι... Δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι τέτοιο πάντος... Δύσκολα....

Δίκιο, έχεις. Γενικά πρέπει να είσαι από πάνω σε τέτοιου τύπου παιχνίδια.

 

 

Anno-Online, όαση σε αυτά που κυκλοφορούν, αξίζει δοκιμάστε το.

Επεξ/σία από d3monhunter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω λιώσει με αυτό το παιχνίδι http://www.mathplayground.com/ASB_GrandPrixMultiplication.html

Ρίξτε του μια ματιά και πείτε μου.
Επίσης αν θέλετε καμια κόντρα σε κανένα private room μου λέτε.

Ορίστε το μέχρι τώρα ρεκόρ μου....
DXaM7B2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

New Trend?? agar.io

 

Καλησπέρα,

έφτιαξα αυτό το θέμα, για να σας ρωτήσω εάν έχετε κάποια γνώμη (και ποια είναι αυτή ) για το παραπάνω παιχνίδι. Όσοι το έχουν ακουστά, θα είναι από κάποιον famous youtuber/streamer. Το παιχνίδι είναι όλο στημένο σε μια ιστοσελίδα, είναι δωρεάν και σε αυτό , προσπαθείς να "καταβροχθίσεις" τα μικρότερα κύτταρα, με σκοπό να γίνεις το μεγαλύτερο, και πιο badass blob στον server, για όσο περισσότερο μπορείς. Εγώ προσωπικά το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό, και μπορείς να σκοτώσεις αρκετή ώρα παίζοντάς το, αλλά και όταν καταφέρεις να φτάσεις σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο και σε "τρώει" κάποιος άλλος σε νευριάζει πολύ.

Link για το παιχνίδι: agar.io

 

ΥΓ: Το παιχνίδι δεν είναι τίποτα hardcore, απλά θεώρησα ότι όποιος δεν το ξέρει, αξίζει να το δοκιμάσει, εφόσον του αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το παιχνίδι και γίνεται ακόμα πιο ωραίο όταν βλέπεις τον εαυτό σου στο leaderboard :P

 

Συμβουλή: όταν είστε αρκετά μεγάλοι όταν περνάει κάποιος μεγαλύτερος να πατάτε w ώστε να του δίνετε λίγο από τη μάζα σας. Σχεδόν πάντα δίνοντας στους μεγαλύτερους λίγο από την μάζα σας έχετε κάποια "προστασία" από τις μεγάλες δυνάμεις του παιχνιδιού. Δηλαδή δεν σας τρώνε, σας δίνουν και αυτοί λίγη από την μάζα τους κλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

http://www.tankionline.com

 

παιζει κανεις?

παιζω απο αρχες Ιουνιου καθε μερα. Εχω κολλησει. Κανενα αλλο παιχνιδι, τιποτα.

Κανενας αλλος με συνδρομο εξαρτησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...