Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις και απορίες για Browser games


Peyote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Browser games - Online Manager Games

 

Καλημέρα ενδιαφερομαι να ξεκινησω ενα παιχνιδι τυπου football manager online - η κατι τετοιο γενικα παιχνιδι διαχειρησης - κατα προτιμηση ιντερνετικο...

 

Ξεκινησα το - footbal identity - αλλα μου φάνηκε λιγο βαρετο... εως και πολυ κακο στην διαχειριση του σαν παιχνιδι ενω αντιθέτως σαν ιδεα ειναι παρα παρα πολυ καλο...

 

 

Ευχαριστω αν εχει κανεις καμια ιδεα?

 

 

- -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Αξιολογα browser strategy games

 

Καλήσπερα!

 

Μου αρεσουν τα browser games και πριν απο καποιο διαστημα ασχοληθηκα με παιχνιδια οπως το ικαριαμ ή το grepolis.Πλεον, τα 2 συγκεκριμενα δεν με ενθουσιαζουν.Γνωριζει καποιος τετοιου ειδους παιχνιδια?Εννοω παιχνιδια τα οποια εχουν πανομοιοτυπο μοτιβο με αυτα που προαναφερθηκαν.

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυλετικες μαχες ειναι καλουτσικο. επαιζα ενα διαστημα. τωρα λογο χρονο δεν ασχολουμαι.

ισως στο μελλνο να το ξεκινησω παλι

 

αν και θα προτεινα να μην παιεξις στον ελληνικο σερβερ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Ναι, το γνωριζω το συγκεκριμενο παιχνιδι, αλλα μου φαινεται ιδιαιτερα πληκτικο και πολυ κατωτερο απο αλλα παινχιδια του ειδους του.Ωστοσο ο καθενας εχει τις δικες του προτιμησεις.

Πραγματι, στα περισσοτερα παιχνιδια σε καμια περιπτωση δεν αξιζει ο ελληνικος σερβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθισα και διαβασα τα προηγουμενα ποστς και σε γενικες γραμμες ειναι γεγονος πως τα παιχνιδια Grepolis, Ikariam ειχαν μεγαλη ανταποκριση απ'το ευρυ κοινο.Σημερα ομως αντιμετωπιζουν αρκετα προβληματα, πραγμα που τα καθιστα αδιαφορα.Αν γνωριζει καποιος τετοια παιχνιδια, σχετικα καινουρια διοτι γρεπολισ και ικαριαμ ειναι σχετικα παλαιοτερα παιχνιδια φυλλομετρητη, ας πει τη γνωμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Pokemon RPG Online - browser based game online

 

Καλησπέρα!! από σήμερα λειτουργεί ο πρώτος Ελληνικός Pokemon Online Server

Μπείτε για να δοκιμάσετε!!!!

σελίδα : http://pokemon-pvp.com/

 

15822966_144486902711303_867706202427168

 

15781753_144486946044632_330064540286693

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδες!
Ειμαι σε μια δουλεια οπου εχω αρκετο free time και pc μπροστα μου σταθερα, θα ηθελα να μου προτεινετε κανα browseraki. Φυλετικες, Ικαριαμ και καποια αλλα (δεν μου 'ρχονται τωρα) εχω παιξει στο παρελθον και δεν με ψηνει να ξαναμπω.

Ας γινω λιγο πιο συγκεκριμενος:
-Κυριως μ'αρεσουν σε fantasy theme στρατηγικης αλλα θα τσεκαρω καθε προταση που θα μου φανει ενδιαφερουσα
-Θελω να εχει καποιο active κομματι, οχι στις 2 βδομαδες να βαζω απλα ques κτηρια και στρατο. Να χει τιποτα events, κατι να κανεις ρε παιδι μου να ασχολεισαι λιγο και δεν αναφερομαι σε μετακινηση στρατευματων μπρος-πισω απο αποικιες κλπ, να εχει οντως κατι να κανεις build-in το game
-Συνεχη προοδο, το grind να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο εκθετικο, μη θελει 1 μηνα να ανεβεις λβλ τον ηρωα, για παραδειγμα, μετα απο ενα σημειο
-Οσο το δυνατον λιγοτερο p2w, αμα ειναι να πρεπει να χωσω το μεροκαματο για να ειμαι ανταγωνιστικος, καλυτερα να συνεχισω 9gag
-Να χει λιγο κοσμο, δεν με ενδιαφερει να ειναι το top σε κοσμο απλα μην ειναι και νεκρο
-(Προαιρετικα): να μπορει να παιχτει ανετα σε σμαρτφοουν

Το ξερω ζηταω πολλα, το τελειο δεν υπαρχει, εγραψα αυτα τα σημεια για να καταλαβετε τι ψαχνω.
Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει κάποιο, αλλά έχοντας ακούσει απο φίλους, θα προτείνω το Clash of Clans. Το έχεις δοκιμάσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clash of clans μακραν, οτι καλυτερο σε αυτο που ζητας με απειρο κοσμο και πραμα να κανεις

 

επαιζα 5 μηνες, και ξαναρχισα φρεσκο λογαριασμο, δεν νομιζω να βρεις κατι καλυτερο σε freenium / f2p

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελενομαι με αυτο το υπερβολικα καρτουνιστικο γραφικο αλλα οτι μπω θα μπω για το gameplay.
Απ'οτι καταλαβα αυτο ειναι μονο για smartphone ομως (?). Δικο μου λαθος αν δεν εγινα κατανοητος, θελω να παιζει και σε pc
Ενα Forge of Empires μου πεταει συνεχεια διαφημιση το φβ, το χει δοκιμασει κανεις ?


edit: το χαζεψα λιγο, το παιρνω πισω για τα γραφικα καταλαβα τη φαση του μια χαρα ειναι προς το παρον μονο πισι ομως, αν εβρισκα κατι που παιζεται και σε πισι και σε σμαρτφοουν η καλυτερη λυση, το κλας οφ κλανς θα το τσεκαρω σιγουρα καποια στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...