Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εξαρτάται τι έχουν κάνει και τι όχι οι υπόλοιποι. Αν είναι εμβολιασμένοι, κατά 90% θα τους πορδίσει μια μάντρα, αν όχι, κατά 95% θα τους κολλήσεις.

 

Εσύ είχες εμβολιαστεί; Αν ναι και εμφανίστηκε παρ' όλα αυτά, να περιμένεις πολύ ελαφρά συμπτώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε δεν εκανα πλακα.

 

μολις μιλησα με την γιατρο μου.Η παρωτιτιδα λοιπον υπαρχει περιπτωση να κανει επιπλοκες και να επηρεασει τους ορχεις (πρηξιμο).αντιμετωπιζεται βεβαια,αλλα θελει προσοχη και επιφυλακη

 

πλεον τα παιδακια εμβολιαζονται εις τριπλουν με εμβολιο οποτε ο κινδυνος ειναι πολυ μικρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. Στην τάξη της κόρης μου κόλλησε ένα παιδί (lol πόσο υποχόνδριος είμαι?) Δεν θέλω να κολλήσω όμως. Σκέψου woody allen στο Annie Hall. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΩ. Αλλο η παρωτίτιδα άλλο η ανεμοβλογιά posca

 

*Το ήξερα, δεν έπρεπε να κάνω παιδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μικρή ναι. Εγώ όχι (πριν κανα δυο χρόνια νομίζω ήρθε Ελλάδα το εμβόλιο). Η μαμά έχει περάσει μικρή.

Πω ρε πούστη θα πρέπει να πάω στην πεθερά μου να μείνω

Πεθερά -θάνατος, πεθερά - θάνατος. Τι σκατοδιλλήματα είναι αυτά? Διάολε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο η παρωτίτιδα άλλο η ανεμοβλογιά posca

 

ναι ρε,ναι ρε...:Pτο πα απ'την αρχη οτι μπερδευω τις παιδικες αρρωστιες.:-D

ευτυχως που ειμαι wanna be μηχανικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία ερώτηση: Αν έχει εμβολιαστεί κάποιος ή την έχει περάσει, φέρει τον ιό? Γιατί αν όχι απλά θα πρέπει να αποφύγω αυτή την παγίδα του θανάτου που ονομάζουν "νηπιαγωγείο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτές οι ευλογιές, ιλαρές, ανεμοβλογιές, ερυθρές είναι πολύ σπαστικές, έχουν 50 κοινά συμπτώματα και 1 η καθεμία που τις διαφοροποιεί.

 

εντιτ, κοίτα αυτό μεταφέρεται με σταγονίδια, βήχες, φτερνίσματα κτλ. Η περίπτωση το μολυσμένο παιδάκι να βήξει πάνω στη κόρη σου, η κόρη σου να σε αγκαλιάσει, εσύ να εισπνεύσεις τον ιό υπάρχει, αλλά είναι μικρή.

 

Και γενικά χαλάρωσε, έναν πυρετό θα κάνεις. Δεν ξέρω αν στους ενήλικες συνταγογραφείται ακυκλοβίρη που βοηθάει πολύ, αλλά και πάλι, τσιλ.

 

εντιτ 2, ελπίζω να θυμάμαι καλά και να έχεις κόρη, αλλιώς μόλις κάρφωσα το θαμμένο πατρικό ένστικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κόρη. Το πατρικό ένστικτο έχει καλυφθεί από αυτό της επιβίωσης αλλά ευχαριστώ για την ευαισθησία. Άρα παίρνω παιδίατρο και την άκρη μου για ακυκλοβίρη, σούπερ. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...