Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μαλιστα. καλα ρε rallis εσυ τι γελας? τα ηξερες ολα απο την αρχη? δεν μαρεσει το υφακι σου για καινουργιος. για χαλαρωσε λιγο. ασχολισου με τη βαραντερο και ειρωνια αλλου.

 

εδω εχω πρηξει τον ΚΩΣΝ και ο ανθρωπος απανταει ομορφα. [σταματω εδω - δεν εχω κατι μαζι σου]

 

 

οποτε λες δεν εχει κανενα κινδυνο να σηκωθουν λεφτα μεσω ΡΡ αλλα μονο να πανε προς τον λογαριασμο. σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα. καλα ρε rallis εσυ τι γελας? τα ηξερες ολα απο την αρχη? δεν μαρεσει το υφακι σου για καινουργιος. για χαλαρωσε λιγο. ασχολισου με τη βαραντερο και ειρωνια αλλου.

 

εδω εχω πρηξει τον ΚΩΣΝ και ο ανθρωπος απανταει ομορφα. [σταματω εδω - δεν εχω κατι μαζι σου]

 

 

οποτε λες δεν εχει κανενα κινδυνο να σηκωθουν λεφτα μεσω ΡΡ αλλα μονο να πανε προς τον λογαριασμο. σωστα?

 

A)Το χαχά πήγαινε στο σχόλιο ''Πολλές ταινίες και πολύ Ευαγγελάτο βλέπεις''

Β)Δεν τα ήξερα από την αρχή-κι εγώ τώρα το έμαθα αυτό για το λογαριασμό της τράπεζας.

Γ)Δεν σε ειρωνεύτηκα-το αντίθετο έγινε (''ασχολισου με τη βαραντερο'')

Δ)Αν σε ειρωνεύτηκε κάποιος είναι αυτός που σου απαντάει όμορφα ''Πολλές ταινίες και πολύ Ευαγγελάτο βλέπεις''

Ε)Το καινούριος-παλιός θυμίζει το ''ποιός τη έχει πιο μεγάλη''.Λανθασμένη λογική για φόρουμ το ποιός είναι παλιότερος.Πάντως αν δείς καλύτερα είμαι παλιότερος από σένα εδώ μέσα.

ΣΤ)Δεν έχω τίποτα προσωπικό-αρπάχτηκες καθαρά από παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤ)Δεν έχω τίποτα προσωπικό-αρπάχτηκες καθαρά από παρεξήγηση.

ετσι εγινε.

 

τελος παντων. οποιος ξερει ας απαντησει σε αυτο που ρωτησα αν μπορει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, σε συνέχεια των μηνυμάτων μου απο χθες, να σας ρωτήσω και εγώ κάτι παρόμοιο.

 

Μου ήρθε mail οτι έγινε refund στο λογαριασμό μου το ποσο των 25 pounds με κωδικο συναλλαγής και όλα τα σχετικά.

 

Στο web banking δεν φαίνεται να έχει γίνει καμία κίνηση ούτε καν ΠΡΟΒΛΕΨΗ για κίνηση λογαριασμου (εκει συνήθως πάνε οι κινήσεις αρχικα της electron.)

 

Στο paypal μονο στο account activity φαίνεται η συγκεκριμένη κίνηση και όχι στο payments received. Να ανησυχώ ή απλα θέλει χρονο για να φανει στο λογαριασμό μου;

 

 

Date Type To/From Name/Email Status Details Action Amount

Jun. 25, 2008 Transfer To Credit Card Completed Details -£25.00 GBP

 

 

 

Edited...Απ όσο βλέπω τώρα και στο net μάλλον ειναι θέμα 2 με 3 ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει οτι για το προιόν που ενδιαφέρεσαι μπορείς να δεις(σε κάποιο site ; ) τις τιμές που έχει κλείσει(απο όλους τους πωλητές) την τελευταία βδομάδα, μήνα κλπ. , γνωρίζει κάποιος κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει οτι για το προιόν που ενδιαφέρεσαι μπορείς να δεις(σε κάποιο site ; ) τις τιμές που έχει κλείσει(απο όλους τους πωλητές) την τελευταία βδομάδα, μήνα κλπ. , γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Ναι κατι τετοιο θα ταν πολυ χρησιμο.ξερει κανεις αν μπορει κατι τετοιο να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια.αγορασα απο το αγγλικο e-bay ενα αντικειμενο και το πληρωσα μεσω pay pal.Το προβλημα ειναι οτι μια μερα μετα το τελος της δημοπρασιας ο πωλητης δεν ηταν πλεον registered user στο ebay.Επικοινωνησε μαζι μου πρωτος και μου ειπε οτι θα μου στειλει το αντικειμενο αφου ειχα πληρωσει με pay pal.Μετα απο πιεση δικη μου και επειδη ειχα πληρωσει για αποστολη μεσω royal mail signed for μου απαντησε οτι το εχει στειλει και εχει και το tracking number.Τις τελευταιες 2 μερες παρα τα μηνυματα μου απαιτωντας να μου πει το tracking number δεν εχω λαβει καμια απαντηση.Τι κανω σε αυτη την περιπτωση?Μου φαινεται οτι αδικα θα περιμενω το αντικειμενο....Τον "κυνηγαω" μεσω ebay ή μεσω pay pal....Καποιος πιο εμπειρος ας βοηθησει

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε υπομονή να δεις αν έρθει .Μου έχει συμβεί ίδια περίπτωση και ήρθε κανονικά .

Μπορεί πχ ο τύπος απλά να έφυγε για διακοπές αφού σου έστειλε το πακέτο.

Από UK κάνει 6-7 μέρες να έρθει.

Έτσι κι αλλιώς μπορείς να κάνεις dispute μετά από 10 μέρες .

Τι αξιολόγηση είχε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε υπομονή να δεις αν έρθει .Μου έχει συμβεί ίδια περίπτωση και ήρθε κανονικά .

Μπορεί πχ ο τύπος απλά να έφυγε για διακοπές αφού σου έστειλε το πακέτο.

Από UK κάνει 6-7 μέρες να έρθει.

Έτσι κι αλλιώς μπορείς να κάνεις dispute μετά από 10 μέρες .

Τι αξιολόγηση είχε ;

 

Αξιολογηση ειχε 350 πωλησεις με 100% feedback.Το προβλημα ειναι οτι λογικα δεν μπορω να ανοιξω dispute console εφοσον πλεον δεν ειναι registered ebay user.Μαλλον μονο μεσω pay pal θα μπορεσω να τον κυνηγησω αν δεν μου ερθει το αντικειμενο.Το θεωρεις σωστο να τον "απειλησω" οτι θα ανοιξω dispute console αν δεν μου απαντησει μεσα σε 24 ωρες ή ειναι πολυ βαρυ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρύ δεν νομίζω ότι είναι αρκεί να είσαι ευγενικός δηλαδή σε στυλ : " αν δεν μου δώσετε

το tracking number, λυπάμαι αλλά θα αναγκαστώ να κλπ κλπ ".

Αν το ποσό είναι μεγάλο υπάρχει μια ύστατη λύση , αμφισβητείς την χρέωση στην τράπεζα

σου και τους αφήνεις να τρέχουν όλοι να βρούνε τη λύση .

Πάντως από τη στιγμή που επικοινώνησε πρώτος μαζί σου υπάρχουν καλές πιθανότητες να είναι ΟΚ το άτομο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε υπομονή να δεις αν έρθει .Μου έχει συμβεί ίδια περίπτωση και ήρθε κανονικά .

Μπορεί πχ ο τύπος απλά να έφυγε για διακοπές αφού σου έστειλε το πακέτο.

Από UK κάνει 6-7 μέρες να έρθει.

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτο για τις 6-7 ημέρες μην είσαι τόσο σίγουρος. Εμένα μου έτυχε να κάνει 2 και βάλε μήνες να μου έρθει από UK ένα κολλητήρι και αρπάχτηκα χοντρά με τον seller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτο για τις 6-7 ημέρες μην είσαι τόσο σίγουρος. Εμένα μου έτυχε να κάνει 2 και βάλε μήνες να μου έρθει από UK ένα κολλητήρι και αρπάχτηκα χοντρά με τον seller.

 

:confused: έπεσες σε λαλάκα !!

Εμένα έτυχε να παραγγείλω την ίδια μέρα από Θεσσαλονίκη και να πάρω κάτι από UK και

ήρθε πρώτο από UK !

Μου έχει έρθει πακετάκι και σε 4 ημέρες !

Και μια φορά μόνο χάθηκε κάτι αλλά ο πωλητής έστειλε άλλο .

Πάντως 7 εργάσιμες νομίζω ότι είναι καλό διάστημα πριν αρχίσουμε τα παράπονα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηello παίδες, τελικά τη παρέλαβε σήμερα απο Αθήνα την οθόνη αλλα ούτε οι δικοι μου ούτε μέσα στη κούτα ούτε πάνω στη κούτα κολλημένη βρήκαμε την απόδειξη...

 

Τι κάνω τώρα;Εστειλα mail στο πωλητη αλλα εφοσον το παρέλαβαν οι δικοι μου, υπογραψανε , μάλλον πως δεν θα βγάλω άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον γεια σας!!Noobas και εγω σημερα αγορασα μια RAM και θελω να ρωτησω τι ειναι αυτο το μνμ που μου βγαζει οποτε προσπαθω να ρωτησω καποιον πωλητη απο USA αν τα στελνει Ελλαδα!Το εχει πάθει κανείς απο εσάς?

 

The form is not available at this time.

You have exceeded the maximum number of messages you can send

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...