Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομα με usps στέλνει το eastbay, σήμερα παρελαβα το δέμα μου και πληρωσα 3€

 

Το mail που έλαβα πριν 3 μέρες λέει: "I believe that if you placed an order to

Greece, that at this time, it would go out via United Parcel Service." :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η UPS ειναι ιδιωτικη κουριερ (και συνηθως πληρωνεις τελωνειο -τσιμπημενες τιμες). H USPS ειναι το US Ταχυδρομειο (Ελληνικο ΕΛΤΑ) - οπου συνηθως μ'αυτο το τροπο δεν πληρωνεις τελωνειο. Κ' αν πληρωσεις δινεις πολυ λιγα.

Καλο θα ειναι να προτιμας USPS κ' ας περιμενεις μερικες ημερες.

 

καταλαβα φιλαρακι..

τον εκαψα τον ξα!

Ελπιζω οτι με τα μετρα λογω Δ.Ν.Τ που υπαρχει μια αναταραχη και τα σχετικα,και λογω του οτι στην ΔΕΗ θα πληρωνουμε + ενα επιδομα των τελωνιακων να μην πληρωσει κερατα!

Μακαρι να ειναι υπερ ολα αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η UPS ειναι ιδιωτικη κουριερ (και συνηθως πληρωνεις τελωνειο -τσιμπημενες τιμες). H USPS ειναι το US Ταχυδρομειο (Ελληνικο ΕΛΤΑ) - οπου συνηθως μ'αυτο το τροπο δεν πληρωνεις τελωνειο. Κ' αν πληρωσεις δινεις πολυ λιγα.

Καλο θα ειναι να προτιμας USPS κ' ας περιμενεις μερικες ημερες.

 

καταλαβα φιλαρακι..

τον εκαψα τον ξα!

Ελπιζω οτι με τα μετρα λογω Δ.Ν.Τ που υπαρχει μια αναταραχη και τα σχετικα,και λογω του οτι στην ΔΕΗ θα πληρωνουμε + ενα επιδομα των τελωνιακων να μην πληρωσει κερατα!

Μακαρι να ειναι υπερ ολα αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ερωτηση. ειδα κατι απο ebay.co.uk με £19,99 + £9,99 μεταφορικα.

αυτα μας κανουν κοντα £30. εκανα μετατροπη στο xe.com και μου δειχνει συνολο €34.8. μετα που παω να πληρωσω στο ebay μου δειχνει οτι θα με χρεωσει €35.8!!!!!! γιατι, ξερει κανενας απο που ξεφυτρωσε αυτο το ενα €????

 

εχει να κανει με το 1€ που χρεωνει η καρτα μου (eurobank) για καθε αγορα? αλλα 1η φορα το βλεπω!!! δλδ δεν παιζει να ειναι αυτο, ειμαι 1.000% σιγουρος.

εχω κανει πανω απο 30 αγορες τον τελευταιο χρονο και παντα πληρωνα το ακριβες αντιτιμο και απο amazon και απο ebay αλλα και απο αλλα online stores.

 

παραθετω εικονες:

 

72180741.jpg

17716483.jpg

97679578.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα και οι 2 υπηρεσιες δεν πρεπει να εχουν την ιδια τιμη γενικα? βλεπω οτι εχουν μια μικρη αποκλιση της ταξης €0,90... :(

οποτε απο δω και περα να μην μπαινω στο xe.com οταν ειναι να αγορασω κατι με paypal αλλα στο pp κατευθειαν και να κοιτω απο εκει. σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να στειλω ενα ζευγαρι παπουτσια στην ινδια. με ποια εταιρια να το κανω και πως μπορω να μαθω ποσο θα μου στοιχισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσμο και να επιβεβαιώσει χρεωστικής ή πιστωτικής σας κάρτας

 

Ελέγξτε δήλωση της κάρτας σας και να βρείτε το 4-ψήφιο κωδικό PayPal για να σας χρεώσει άδεια. Εισάγετε τον κωδικό παρακάτω.

 

 

Επιλέξτε την κάρτα:

 

Ημερομηνία χρέωση PayPal:

 

PayPal code:

 

Όταν επιβεβαιώσετε την κάρτα σας, σας Αποστολή, λήψη και αποχώρηση όρια θα πρέπει να αρθεί.

 

Θα επιτρέψει το φόρο για να σας λογαριασμό PayPal, εντός 24 ωρών μετά την επιβεβαίωση της κάρτας σας.

Αυτα μου γραφει

 

Ερωτηση πως θα βρω το 4-ψήφιο κωδικό PayPal.Ηκαρτα μου ειναι της τραπεζας Κυπρου,ας μου απαντηση καποιος με λεπτομερεια.Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση πως θα βρω το 4-ψήφιο κωδικό PayPal.Ηκαρτα μου ειναι της τραπεζας Κυπρου,ας μου απαντηση καποιος με λεπτομερεια.Ευχαριστω πολυ

το πρωι θα παρεις τηλ την τραπεζα και θα σου πει τον 4ψηφιο κωδικο. ετσι γινεται.

μετα τον γραφεις στο paypal και εισαι verified

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το δράμα με UPS κτλ και το τελωνείο συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα; Ξέρει κανείς αν ίδια κατάσταση υπάρχει και στην Αγγλία; Αν είναι να πω στους Αμερικάνους να στείλουν τα πράγματα σε ένα φίλο στην Αγγλία και να μου τα στείλει μετά αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι λέτε για αυτά τα προιόντα;

http://cgi.ebay.com/1TB-New-USB-2-0-Portable-External-Hard-Drive-1000GB-/110534330659?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item19bc5c0923

http://cgi.ebay.com/NEW-500GB-2-5-USB-Mini-Portable-External-Hard-Drive-/110534329796?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item19bc5c05c4;

 

έχει μονο 1 πώληση ο πωλητής αλλά ωστόσο υπάρχει ebay buyer protection. Η τιμή μπυ κάνει μιας και πρόκειται για πολύ παλιό μηχάνημα και δε θέλω να δώσω παραπάνω χρήματα, το θέμα είναι είναι αξιόπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ τι αλλο χρειαζεται για να μη το παρεις απο εκει?

 

1)αγνωστου κατασκευαστη σκληρος

2)πωλητης (ο θεος να τον κανει) με μια πωληση ως τωρα

3)μεγαλες χωρητικοτητες και απο τιμη τσαμπα...

 

αν θες να πεταξεις τα λεφτα σου η να εισαι με την αγωνια αν θα ερθει και τι θα ερθει παρτον!

 

εγω προσωπικα η δε θα επαιρνα η θα μαζευα κι αλλα μεχρι να εχω για να παρω κατι αξιολογο...

απλα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ τι αλλο χρειαζεται για να μη το παρεις απο εκει?

 

1)αγνωστου κατασκευαστη σκληρος

2)πωλητης (ο θεος να τον κανει) με μια πωληση ως τωρα

3)μεγαλες χωρητικοτητες και απο τιμη τσαμπα...

 

αν θες να πεταξεις τα λεφτα σου η να εισαι με την αγωνια αν θα ερθει και τι θα ερθει παρτον!

 

εγω προσωπικα η δε θα επαιρνα η θα μαζευα κι αλλα μεχρι να εχω για να παρω κατι αξιολογο...

απλα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...