Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς κάτι πρόσφατα από Αμερική να μου πει αν με το κανονικό ταχυδρομείο των ΗΠΑ γλιτώνεις ακόμα το τελωνείο???

 

γιατι ποτε πληρωσες?

εγω ΑΝ πληρωνω, μεχρι €3 παει το μαλλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια ειναι η πρωτη μου αγορα απο ebay.

παω να κανω την πληρωμη και στο 2ο βημα μου εχει τα στοιχεια που θα μου ερθει το δεμα(διευθηνση)

τα ειχα γραψει με ελληνικους χαρακτηρες οταν εκανα την εγγραφη,και τωρα σαυτο το βημα της πληρωμης μου τα εμφανιζει με ερωτηματικα.

να γραψω τα στοιχεια της διευθηνσης μου με greeklish ή με ελληνικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διεύθυνση πρέπει να είναι κατοχυρωμένη με λατινικούς χαρακτήρες!

Πέρα από αυτό, αφού η χώρα έχει δηλωθεί ως Greece, όλα τα άλλα στοιχεία δεν πειράζει πως θα είναι. Γράψτα όπως είναι καλύτερα για να δρομολογηθεί σωστά. Έλληνες θα ασχοληθούν με το σε ποια περιοχή της Ελλάδας θα καταλήξει.

εγώ έχω Greece - Athens και τα υπόλοιπα greeklish. Μένω σε γωνία και για διευκόλυνση του ταχυδρόμου , γράφω με greeklish τις 2 όδούς και τέλος Gonia. (στο ίδιο πεδίο πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ,θα ηθελα μια βοηθεια, μιας και θελω να κανω την πρωτη μου αγορα απο το e-bay. Σε καποια προιοντα που με ενδιαφερουν και τυχαινει να ειναι απο Αγγλια, σε αρκετα απο αυτα, δεν εχει καθολου μεταφορικα, ειναι λογικο? Τι αλλο πρεπει να προσεξω? Πρεπει να γινω μελος πρωτα? Τα στοιχεια που θα δηλωσω πρεπει να ειναι ιδια με αυτα του paypal μεσω του οποιου θα πληρωσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καρτελα shipping που δειχνει το που μπορει να σταλει το προιον. Εισαι σιγουρος οτι εχει την ελλαδα? Αν ναι, πατησες get rates? Aν δεν πατησες καντο και δες. Διαβασε καλα το deacription απο τον πωλητη και το feedback του. Πρεπει να γίνεις μελος. Τα στοιχεια που θα δηλωσεις δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ιδια με του paypal (πχ εχω διευθυνση ελλαδα αλλα καποιες φορες στελνω αμερικη) αν και μερικες φορες θελουν καποιοι πωλητες η διευθυνση να ειναι ιδια διοτι κανουν ship στην διευθυνση του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καρτελα shipping που δειχνει το που μπορει να σταλει το προιον. Εισαι σιγουρος οτι εχει την ελλαδα? Αν ναι, πατησες get rates? Aν δεν πατησες καντο και δες. Διαβασε καλα το deacription απο τον πωλητη και το feedback του. Πρεπει να γίνεις μελος. Τα στοιχεια που θα δηλωσεις δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ιδια με του paypal (πχ εχω διευθυνση ελλαδα αλλα καποιες φορες στελνω αμερικη) αν και μερικες φορες θελουν καποιοι πωλητες η διευθυνση να ειναι ιδια διοτι κανουν ship στην διευθυνση του paypal.

 

εκτος της διευθηνσης, το ονοματεπωνυμο δεν πρεπει να ειναι ιδιο με το paypal, πως θα ξερει αλλιως οτι εγω του εστειλα τα λεφτα?Η φαινεται απο τον αριθμο καρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ΗΠΑ με usps συνήθως πόσες μέρες κάνει να έρθει από τη στιγμή που θα το στείλει? Γιατί είμαι φοιτητής και ενδέχεται να έχω φύγει..

Ευχαριστώ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σευχαριστω πολυ.

τα εβαλα ολα greeklish.ελπιζω ο ταχυδρομος να καταλαβει,ε;

ναι

 

εκτος της διευθηνσης, το ονοματεπωνυμο δεν πρεπει να ειναι ιδιο με το paypal, πως θα ξερει αλλιως οτι εγω του εστειλα τα λεφτα?Η φαινεται απο τον αριθμο καρτας?

ναι! οταν πας να αγορασεις κατι σου λεει να κανεις νεο sign in στο paypal δεν χρειαζεται να ειναι ιδιο το mail και το password αλλα ιδιο το ονομα που εχεις δωσει σε ebay και paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερώτηση: Αν παραγγείλω ανταλλακτικά για τη μηχανή μου μέσω e-bay και η χώρα του αποστολέα ανήκει στην ΕΕ (για την περιπτωσή μου Αγγλία/Γερμανία), υπάρχει περίπτωση πέρα από τα συνήθη μεταφορικά να πληρώσω κάποιο είδος τελωνειακών δασμών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερώτηση: Αν παραγγείλω ανταλλακτικά για τη μηχανή μου μέσω e-bay και η χώρα του αποστολέα ανήκει στην ΕΕ (για την περιπτωσή μου Αγγλία/Γερμανία), υπάρχει περίπτωση πέρα από τα συνήθη μεταφορικά να πληρώσω κάποιο είδος τελωνειακών δασμών;

 

'Όχι καμία περίπτωση δεν υπάρχει να πληρώσεις τελωνείο όσο είμαστε στην Ευρωπαϊκή Ένωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, όταν λέει "shipping only to your billing adress" εννοεί την διεύθυνση που έχω στο paypal? πρέπει να είναι η ίδια και στον λογαριασμό του ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...