Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια !

 

θα ηθελα να αγοσα κατι απο το ebay ομως δεν ξερω ειναι ασφαλες ;

θα μου το φερει κουριερ ή θα το αφησουν και οποιος το παρει στην πορτα ;

τι επειπλων θα με χρεωσουν εκτος απο αυτο που λεει ;

 

Καλό θα ήταν αυτή την ερώτηση να την κάνεις στο παραπάνω τόπικ που σου έστειλε ο φίλος, για να είναι όλα μαζεμένα εκεί, και να μην ανοίγουμε ένα καινούριο τόπικ κάθε φορά που θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι για το ebay.

Επιγραμματικά πάντως θα απαντήσω,

1. Ναι

2. Ανάλογα το τι θα πληρώσεις, αν πληρώσεις courier θα έρθει με courier αν όχι θα έρθει με απλό ταχυδρομείο.

3. Τίποτα, αν όμως η αγορά γίνει απο τρίτη χώρα (εκτός Ε.Ε) θα υποστείς χρεώσεις τελωνείου.

 

4. (και φιλικά πάντα) κάνε κάτι με την ορθογραφία σου, διαβάζοντας το μήνυμά σου ήθελα να καρφώσω το στυλό στο μάτι μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα καποια που μου αρεσαν ρολογια που μου αρεσαν απο το ebay αλλα εκαναν $67.98 ποσο περιπου θα πρειρωσω παραπανω απο το τελωνειω απο Ηνωμένες Πολιτείες ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.Μολίς σήμερα έβγαλα προπληρωμένη κάρτα και θέλω να περάσω τα λεφτά μου στο paypal.Χρειάζεται καιρός για να ενεργοποιηθεί η κάρτα?

Μπορείτε να μου πείτε μερικές συμβουλές και "κόλπα" εσείς οι πιο έμπειροι σχετικά με το ebay?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.Μολίς σήμερα έβγαλα προπληρωμένη κάρτα και θέλω να περάσω τα λεφτά μου στο paypal.Χρειάζεται καιρός για να ενεργοποιηθεί η κάρτα?

Μπορείτε να μου πείτε μερικές συμβουλές και "κόλπα" εσείς οι πιο έμπειροι σχετικά με το ebay?:P

 

Διάβασε πιο πίσω το νήμα και θα βρεις τα πάντα και αν θέλεις τη γνώμη μου ξεκίνα από την 150 σελίδα περίπου προς το τέλος και διάβαζε σιγά σιγά όποτε έχεις χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 εργασιμες + ζητα απο την τραπεζα σου τον κωδικο ενεργοποιησης. τον βαζεις στο paypal και μετα εισαι οκ. θα σε χρεωσει €1.5 αλλα μετα στα επιστρεφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 εργασιμες + ζητα απο την τραπεζα σου τον κωδικο ενεργοποιησης. τον βαζεις στο paypal και μετα εισαι οκ. θα σε χρεωσει €1.5 αλλα μετα στα επιστρεφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια παραγγελια, αλλα τελικα το εστειλα πισω και ο πωλητης εκανε refund.

 

Φαινεται το ποσο στο Paypal, και επιπλεον φαινεται και το ποσο που χρεωθηκα για να το στειλω εγω πισω σε αυτον.

 

Available balance in EUR (primary): €3.15 EUR

Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €3.15 EUR

* Account Type: Premier

* Status: Unverified Get verified

 

Πρεπει να κανω Confirm my debit or credit card ?

 

Το αλλο ποσο φαινεται στο History, ενω payment received μονο 3,15Ε

μπορω να παρω τα χρηματα με την καρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια παραγγελια, αλλα τελικα το εστειλα πισω και ο πωλητης εκανε refund.

 

Φαινεται το ποσο στο Paypal, και επιπλεον φαινεται και το ποσο που χρεωθηκα για να το στειλω εγω πισω σε αυτον.

 

Available balance in EUR (primary): €3.15 EUR

Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €3.15 EUR

* Account Type: Premier

* Status: Unverified Get verified

 

Πρεπει να κανω Confirm my debit or credit card ?

 

Το αλλο ποσο φαινεται στο History, ενω payment received μονο 3,15Ε

μπορω να παρω τα χρηματα με την καρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κερδισα ενα λαπτοπ απο αγγλια το οποιο μου σταληκε με κωδικο αποστολης κλπ ,σημερα ελαβα με απλο ταχυδρομειο το φορτιστη του εν λογω λαπτοπ αλλα οχι το λαπτοπ ,να ανοιξω αμεσα dispute η να περιμενω να απαντηση ο πωλητης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...