Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το shipping label είναι αυτό το αυτοκόλλητο που έχει πάνω ο φάκελος όταν σου έρχεται. Με τα στοιχεία αποστολές και παραλήπτη.

 

Όσον αφορά στο πρόβλημα, εγώ από το μήνυμα του υπολογιστή σου καταλαβαίνω ότι η συσκευή είναι 2.0 αλλά η θύρα usb του υπολογιστή είναι κατώτερη από 2.0. Γι' αυτό σου λέει ότι η συσκευή έχει τη δυνατότητα να λειτουργήσει καλύτερα αν τη συνδέσεις σε θύρα 2.0. Το ίδιο μου λέει και το πισί μου όταν συνδέω ένα usb 3.0 σε θύρα 2.0. Όταν όμως το συνδέω σε θύρα 3.0 δεν εμφανίζει τέτοιο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το shipping label είναι αυτό το αυτοκόλλητο που έχει πάνω ο φάκελος όταν σου έρχεται. Με τα στοιχεία αποστολές και παραλήπτη.

 

Όσον αφορά στο πρόβλημα, εγώ από το μήνυμα του υπολογιστή σου καταλαβαίνω ότι η συσκευή είναι 2.0 αλλά η θύρα usb του υπολογιστή είναι κατώτερη από 2.0. Γι' αυτό σου λέει ότι η συσκευή έχει τη δυνατότητα να λειτουργήσει καλύτερα αν τη συνδέσεις σε θύρα 2.0. Το ίδιο μου λέει και το πισί μου όταν συνδέω ένα usb 3.0 σε θύρα 2.0. Όταν όμως το συνδέω σε θύρα 3.0 δεν εμφανίζει τέτοιο μήνυμα.

 

Όχι φίλε μου, usb2.0 έχω προφανώς, αυτό το μήνυμα βγαίνει πάντα όταν συνδέεις μια usb1.0 συσκευή.

Εξάλλου ο πωλητής δεν αρνήθηκε ότι είναι usb1.0 η πατάτα του απ ότι φαίνεται.

 

Ως προς το θέμα της επιστροφής τώρα:

οκ το shipping label είναι το αυτοκόλλητο αλλά τι παίζει με αυτό στις επιστροφές του ebay?

Στο στέλνει ο πωλητής και το βάζεις πάνω στο δέμα και πηγαίνει με δικά του έξοδα?

Γιατί το μήνυμα λέει ότι ο πωλητής δεν μπορεί να αγοράσει shipping label? Δεν θέλει να μπει στα ενδεχόμενα έξοδα?

 

Και πως θα γίνει η επιστροφή τώρα? Πώς πρέπει να κινηθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Προσπαθώ να συνδέσω λογαριασμό τράπεζας στο paypal αλλά μου βγάζει μήνυμα συνέχεια "You cannot add a bank at this time". Καμια ιδέα? Η τράπεζα είναι Alpha.

 

Επίσης, χρεωστική Eurobank περνάει για αγορές ebay? Πήγα να την φορτίσω αλλά ο ταμίας μου είπε καλύτερα να μην το κάνω μιας και λόγω cc θα είναι δώρον άδωρο για αγορές εξωτερικού.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Προσπαθώ να συνδέσω λογαριασμό τράπεζας στο paypal αλλά μου βγάζει μήνυμα συνέχεια "You cannot add a bank at this time". Καμια ιδέα? Η τράπεζα είναι Alpha.

 

Επίσης, χρεωστική Eurobank περνάει για αγορές ebay? Πήγα να την φορτίσω αλλά ο ταμίας μου είπε καλύτερα να μην το κάνω μιας και λόγω cc θα είναι δώρον άδωρο για αγορές εξωτερικού.

Ευχαριστώ.

 

Στο νήμα των CC έχει συζητηθεί πολλές φορές αυτό το θέμα και στη σελ 594 post 8897 έχω περιγράψει τα βήματα για τη σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού στο paypal.

 

Εάν βιάζεσαι, μπορείς να τους τηλεφωνήσεις (ο αριθμός στο Call Us).

 

Πολλές φορές, επίσης, έχει ειπωθεί ότι η αγορές από το εξωτερικό με κάρτα είναι λαχείο και οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νήμα των CC έχει συζητηθεί πολλές φορές αυτό το θέμα και στη σελ 594 post 8897 έχω περιγράψει τα βήματα για τη σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού στο paypal.

 

Εάν βιάζεσαι, μπορείς να τους τηλεφωνήσεις (ο αριθμός στο Call Us).

 

Πολλές φορές, επίσης, έχει ειπωθεί ότι η αγορές από το εξωτερικό με κάρτα είναι λαχείο και οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Ευχαριστώ, αλλά πού μπορώ να δω τα βήματα? To link που έβαλες δεν δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να αγορασω το παρακατω remote control μεσω paypal αλλα δεν εγινε η συναλλαγη ομως βλεπω οτι εχω χρεωθει 2 φορες απο την paypal pitneypowes 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/272093619116?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

https://www.dropbox.com/s/0y0tlqzcpnh54lr/2016-01-08%20%281%29.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/yvd4ll89c6ie9xq/2016-01-08.png?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Εχω λογαριασμο paypal απο παλια πριν cc. Επειδη εχω μεινει πισω και δεν εγω αγορασει απο εξω απο τοτε που εγιναν τα cc...Πλεον τι περιορισμοι ισχυουν και πως τους παρακαμπτω? Συγκεκριμενα εχω βρει πολλες μεθοδους για να αγορασεις απο paypal αλλα δεν ξερω τι ισχυει πλεον... Θελω να αγορασω κατι φακους για φωτ.μηχανη και μια ποτιριερα για αμαξι και δεχονται στο ebay μονο paypal ...Τι κανω? Τελος ενα φιλαρακι μου προσφατα αγορασε απο αμαζον κατι φακους με την χρεωστικη του χωρις να χρησιμοποιησει paypal...Αν μπορει να γινει κατι τετοιο δεν με ανησυχει..εννοω δλδ. αν δεν μπορω να αγορασω με paypal να δωσω κατευεθειαν την χρεωστικη καρτα μου εχω mastercard και visa χρεωστικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Εχω λογαριασμο paypal απο παλια πριν cc. Επειδη εχω μεινει πισω και δεν εγω αγορασει απο εξω απο τοτε που εγιναν τα cc...Πλεον τι περιορισμοι ισχυουν και πως τους παρακαμπτω? Συγκεκριμενα εχω βρει πολλες μεθοδους για να αγορασεις απο paypal αλλα δεν ξερω τι ισχυει πλεον... Θελω να αγορασω κατι φακους για φωτ.μηχανη και μια ποτιριερα για αμαξι και δεχονται στο ebay μονο paypal ...Τι κανω? Τελος ενα φιλαρακι μου προσφατα αγορασε απο αμαζον κατι φακους με την χρεωστικη του χωρις να χρησιμοποιησει paypal...Αν μπορει να γινει κατι τετοιο δεν με ανησυχει..εννοω δλδ. αν δεν μπορω να αγορασω με paypal να δωσω κατευεθειαν την χρεωστικη καρτα μου εχω mastercard και visa χρεωστικες..

 

Έχεις απάντηση στο άλλο νήμα με την ίδια ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.17track.net/en/track?nums=SYLMY00143711&fc=0
Ξερεις κανεις που πρεπει να απευθυνθω για το παραπανω δεμα ;
Η αγορα ειναι απο ebay
Εχω κανει αναφορα για refund  , αλλα μου λεει να παω να ρωτησω στο τοπικο ταχυδρομειο της περιοχης μου. Αλλα αν ηταν εκει θα το ειχε φερει ο ταχυδρομος... 
Ευχαριστω και συγγνωμη αν δεν ειμαι στο καταλληλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...