Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπως βλεπετε και εσεις η αγορα εχει γινει απο τις 14/1. Μου λεει ο πωλητης οτι δεν εχει αποθεμα και περιμενει και μετα  θα μου το στειλει, ναι ομως οταν περασει η προθεσμια και δεν θα εχω το δικαιωμα για αναφορα- αρνητικη αξιολογηση , εκει τι γινεται;;; Δλδ καλυτερα ειναι να του ζητησω επιστροφη χρηματων ;;;
Ενας μηνας ειναι που χρησιμοποιω το ebay .....Ευχαριστώ.......

post-298437-12558_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διευκρινίζεις αν πλήρωσες με paypal ή όχι.

Εάν ναι, έχεις περιθώριο για 180 μέρες.

με paypal εχω πληρωση....ωραια ..... ;) :) ....ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι. Θελω να αγορασω μια θηκη για το κινητο μου απο το ebay. Πως μπορω να δω αν αυτη η θηκη που θα αγορασω θα ειναι γνησια;;

για ποια θήκη μιλάς? Εξαρτάται από τις αξιολογήσεις που έχει ο πωλητής στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για ποια θήκη μιλάς? Εξαρτάται από τις αξιολογήσεις που έχει ο πωλητής στο ebay.

Αυτη εδω http://m.ebay.com/itm/LG-G-Flex2-Quick-Circle-Case-CCF-620-For-G-Flex-2-F510-LG-Original-Gflex2-Case-/321667229743?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Df048c8f9d1d444dead37ce2344f51aec%2526pid%253D100408%2526rk%253D1%2526rkt%253D25%2526sd%253D141573211065&_trksid=p2056116.c100408.m2460

 

Λες να τη παρω;;

Επεξ/σία από kost90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορές από Hong Kong και λοιπές περιοχές κάνουμε ή όχι; Το τεμάχιο ας έρθει και του χρόνου τα Χριστούγεννα, δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορές κάνουμε από όλο τον πλανήτη αλλά αξιολογούμε πρώτα τον πωλητή και ξεκαθαρίζουμε τον τρόπο αποστολής, αποφεύγοντας τις courier, εάν δεν θέλουμε να μας στοιχίσει "ο κούκος αιδόνι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αγορα απο ebay απο Αγγλια,και πληρωσα 17 pounds για μεταφορικα,ο πωλητης ομως που μου εστειλε την αποδειξη απο το ταχυδρομειο γιαντο tracking number και η αποδειξη ελεγε 6 pounds,καινσε ερωτηση που εκανα μεσω pm δεν πηρα απαντηση.δεν ειναι τα χρηματα αλλα η κοροιδια και το γαμωτο.μπορω να κανω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι συνηθισμένο με κάποιους πωλητές του ebay.

 

Γράφουν, εν γνώσει τους, αυξημένη τιμή μεταφορικών ενώ στην πραγματικότητα το κόστος είναι μικρότερο.

Ένας έμμεσος τρόπος μεγαλύτερου κέρδους.

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τίποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αγορα απο ebay απο Αγγλια,και πληρωσα 17 pounds για μεταφορικα,ο πωλητης ομως που μου εστειλε την αποδειξη απο το ταχυδρομειο γιαντο tracking number και η αποδειξη ελεγε 6 pounds,καινσε ερωτηση που εκανα μεσω pm δεν πηρα απαντηση.δεν ειναι τα χρηματα αλλα η κοροιδια και το γαμωτο.μπορω να κανω κάτι;

Δεν είναι κοροιδία...υποτίθεται ότι μέσα στα μεταφορικά είναι και η συσκευασία που θα κάνει ο πωλητής...αλλά και πάλι την τιμή των μεταφορικών την ήξερες από πριν (ας είναι και τσιμπημένη).Βασικά ο κύριος λόγος που κάποιοι πωλητές χτυπάνε λίγο στα μεταφορικά...είναι γιατί στα μεταφορικά το ebay δεν χρεώνει όπως στην τιμή του αντικειμένου...(ελπίζω να ξέρεις ότι και ο πωλητής πληρώνει επί τοις εκατό την αξία του αντικειμενου στο ebay)...

Μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις βλέπεις πχ  ενα αντικείμενο να πωλείται πχ 10 ευρώ (ενω αξίζει 80 ) και στα μεταφορικά βλέπεις 70 (ενώ κανονικά κοστίζουν 5)

Στο μοναδικό που θα πρέπει να είναι εντάξει ο πωλητής...και εκεί έχεις δικαίωμα να του την πεις,είναι αν στο στείλει με άλλον τρόπο απ αυτόν που σου γράφει στην αγγελία ...Δηλαδή αν σου γράφει κουρίερ...με κούριερ πρέπει να στο στείλει.Το αν στο χρεώνει εσένα 15 και αυτός το πληρώσει 0 ή 20 δεν μας ενδιαφέρει...γιατί απ την στιγμή που πλήρωσες αποδέχεσαι ό,τι γράφει στην αγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...