Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορές κάνουμε από όλο τον πλανήτη αλλά αξιολογούμε πρώτα τον πωλητή και ξεκαθαρίζουμε τον τρόπο αποστολής, αποφεύγοντας τις courier, εάν δεν θέλουμε να μας στοιχίσει "ο κούκος αιδόνι".

Πολύ καλή βαθμολογία έχει και για αποστολή λέει Postage: Free. Στο τέλος την τιμή που μου εμφανίζει στο παράθυρο της paypal δεν είναι που πληρώνω; Υπάρχουν κάπου κρυφές χρεώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορουμε να γλιτωσουμε απο τα "νυχια" του Global Shipping Program αγοραζοντας απο το Αγγλικο eBay;

 

Διαβαζω εδω στο φορουμ αλλα και γενικα στο ιντερνετ οτι πολλοι χρεωνονται κατι 25αρια ευρω χωρις να το καταλαβουν (καθως δεν υπαρχει καμια σχετικη αναφορα ουτε στο listing ουτε στο checkout) και μετα προσπαθουν να παρουν refund, αλλοι με επιτυχια και αλλοι χωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή βαθμολογία έχει και για αποστολή λέει Postage: Free. Στο τέλος την τιμή που μου εμφανίζει στο παράθυρο της paypal δεν είναι που πληρώνω; Υπάρχουν κάπου κρυφές χρεώσεις;

 

 

Αφού λέει δωρεά μεταφορικά, θα το στείλει με ταχυδρομείο, και όπως λες, ας έρθει όποτε θέλει.

 

Θεωρητικά, δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις, εκτός αν έχει μεγάλη αξία και σταματήσει στο τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση,αν επιστρεψω κατι πισω σε εναν πωλητη στο Ηνωμενο Βασιλειο θα πληρωσω εγω τα εξοδα,αυτος θα μου κανει refund και τα εξοδα που πληρωσα για να ερθει ή μονο του αντικειμενου?μονο αυτο βλεπω οτι γραφει στο returns

Returns:

 

14 days, buyer pays return shipping
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδια μια ερωτηση,αν επιστρεψω κατι πισω σε εναν πωλητη στο Ηνωμενο Βασιλειο θα πληρωσω εγω τα εξοδα,αυτος θα μου κανει refund και τα εξοδα που πληρωσα για να ερθει ή μονο του αντικειμενου?μονο αυτο βλεπω οτι γραφει στο returns

Returns:

 

14 days, buyer pays return shipping

 

 

Με βάση αυτό που γράφει, εσύ πληρώνεις τα μεταφορικά για να επιστραφεί το αντικείμενο.

 

Εγώ έχω επωφεληθεί και από την υπηρεσία του Paypal που σου επιστρέφει τα μεταφορικά για μέχρι 12 αποστολές το χρόνο (Link.png Site: Getyour return shipping costs refunded ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μεταφορικα?αυτα που πληρωσες για να ερθει το αντικειμενο ή αυτα που θ πληρωσεις για να επιστραφει?πως χρησιμοποιω την υπηρεσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μεταφορικα?αυτα που πληρωσες για να ερθει το αντικειμενο ή αυτα που θ πληρωσεις για να επιστραφει?πως χρησιμοποιω την υπηρεσια?

Αυτό που σου είπα ισχύει για αγορές που έκανες μέσω paypal.

 

Εφόσον επιστρέψεις το αντικείμενο, το paypal θα σου αποζημιώσει τα έξοδα για τα μεταφορικά για την επιστροφή του αντικειμένου στον πωλητή.

 

Στο Link.png Site: link που σου έδωσα και παραπάνω έχει επιλογή για ενεργοποίηση της υπηρεσίας ("Activate in 1 click") και για αίτημα αποζημίωσης των μεταφορικών ("Request a refund").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να εχει στειλει μνμ σε καποιον πωλητη απο το ebayαπο τον οποιο εχει αγορασει κατι και να μην του εχει απαντησει συντομα...?Οταν λεω συντομα εννοω μεσα σε 2 μερες....Του εστειλα μνμ απο χθες και ακομη να μου απαντησει.....Τις περισσοτερες φορες εχω λαβει απαντηση οταν τους στελνω καποιο μειλ........Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να εχει στειλει μνμ σε καποιον πωλητη απο το ebayαπο τον οποιο εχει αγορασει κατι και να μην του εχει απαντησει συντομα...?Οταν λεω συντομα εννοω μεσα σε 2 μερες....Του εστειλα μνμ απο χθες και ακομη να μου απαντησει.....Τις περισσοτερες φορες εχω λαβει απαντηση οταν τους στελνω καποιο μειλ........Ευχαριστω εκ των προτερων!

Μπορεί να μην απαντήσει και ποτέ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σου είπα ισχύει για αγορές που έκανες μέσω paypal.

 

Εφόσον επιστρέψεις το αντικείμενο, το paypal θα σου αποζημιώσει τα έξοδα για τα μεταφορικά για την επιστροφή του αντικειμένου στον πωλητή.

 

Στο Link.png Site: link που σου έδωσα και παραπάνω έχει επιλογή για ενεργοποίηση της υπηρεσίας ("Activate in 1 click") και για αίτημα αποζημίωσης των μεταφορικών ("Request a refund").

 

και πως θα αποδειξω ποσα χρηματα εκαναν τα μεταφορικα ωστε να μου τα επιστρεψει το paypal?επισης τα μεταφορικα που πληρωσα για να ερθει το προιον θα τα αποζημιωθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου.....Δεν νομιζω θα αναγκαστω να  ανοιξω στο Ebay θεμα

Θα ανοιξεις θεμα επειδή δεν απαντα? μετάνιωσες για αυτο που αγορασες?

και πως θα αποδειξω ποσα χρηματα εκαναν τα μεταφορικα ωστε να μου τα επιστρεψει το paypal?επισης τα μεταφορικα που πληρωσα για να ερθει το προιον θα τα αποζημιωθω?

Τι το πέρασες το παυπαλ; ζητά απόδειξη και tracking number, η επιστροφή που θα πάρεις, αν και οποτε, ειναι για το σύνολο της πληρωμής που είχες κανει (συμπεριλαμβάνονται και τα μεταφορικά που πλήρωσες τοτε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως θα αποδειξω ποσα χρηματα εκαναν τα μεταφορικα ωστε να μου τα επιστρεψει το paypal?επισης τα μεταφορικα που πληρωσα για να ερθει το προιον θα τα αποζημιωθω?

Link.png Site: GeneralConditions of Use

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...