Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η αγορα εχει γινει απο τον Νοεμβρη ,μου ξαναεστειλε το ειδος,δεν ηρθε δευτερη φορα...μου λεει για refund,του στελνω οτι δεν μπορω να του στειλω το μαιλ του paypal..και τωρα μου λεει θα ρωτησω το αφεντικο μου αν μπορω να σου κανω επιστροφη...τι να κανω γιατι εχουνε περασει και 3,5 μηνες...

Απλα σε δουλευει ψηλο γαζι

 

Ανοιξε case στο pp και μην ξαναμιλήσεις μαζι του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 
 

 

Εσυ δεν μπορείς να ακυρώσεις

 

 

Θα στειλεις ενα μήνυμα στον πωλητή θα του εξηγήσεις και θα σου στείλει ακύρωση, αν δεν σου στείλει, δεν συμφωνήσει δηλαδή, τοτε θα χρεωθείς ενα απλήρωτο αντικείμενο :wacko:

 

Ευτυχώς δέχτηκε την ακύρωση ο πωλητής. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενα πακετο που περιμενω απο Αμερικη με usps μου κεει εδω και 4 μερες Athens departed,και στο site τψν ΕΛΤΑ τιποτα,αυτο ειναι το τρακινγκ LM586162505US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν εννοείς αποστολή με το γερμανικό ταχυδρομείο (που έχει εξαγορασθεί από την DHL), και, φυσικά, είναι συστημένο, το παρακολουθείς εδώ

https://www.deutschepost.de/sendung/simpleQuery.html?locale=en_GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρακολουθώ από το dhl.de, αλλά εδώ θα παραδοθεί με ελτα και δεν μπορώ να το εντοπίσω στο site του γιατί δεν είναι το κλασικό tracking number, μα δεκαψήφιο νούμερο.

 

Είδα πως έφτασε Αθήνα χθες (άρα από Δευτέρα/Τρίτη θα έχω νεότερα), μα για εντός Ελλάδας δεν ξέρω πως θα έχω πληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρωτάς, είχε κλείσει;

ναι φιλε δε το διατυπωσα σωστα , εχεις δικιο . βασικα ηθελα να ρωτησω τι γινεται με τις τραπεζες και το paypal . γιατι εμενα απο πειραιως δε με αφηνει να κανω κινησεις στο paypal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το "να κάνεις κινήσεις στο paypal":

Θέλεις να στείλεις έμβασμα, θέλεις να προσθέσεις ΙΒΑΝ;

Γιατί δεν λες ξεκάθαρα τι είναι αυτό που θέλεις να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενα πακετο που περιμενω απο Αμερικη με usps μου κεει εδω και 4 μερες Athens departed,και στο site τψν ΕΛΤΑ τιποτα,αυτο ειναι το τρακινγκ LM586162505US

λετε να κολλησε τελωνειο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay έχω dispute και είπε θα μου ξαναστείλει, το dispute δεν λήγει όμως μέτα από κάποιες μέρες (30 νομίζω)? Δευτερο dispute δεν θυμάμαι να γίνεται οποτε αν δεν εχει φτασει απο Κινα κοντα στη λήξη τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay έχω dispute και είπε θα μου ξαναστείλει, το dispute δεν λήγει όμως μέτα από κάποιες μέρες (30 νομίζω)? Δευτερο dispute δεν θυμάμαι να γίνεται οποτε αν δεν εχει φτασει απο Κινα κοντα στη λήξη τι κάνω?

Οταν ανοίγεις dispute δεν ζητάς resend αλλά refund, το resend με ανοιχτό dispute είναι ο πιο έξυπνος τρόπος να σου φάει τα λεφτά ο κινεζος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ηταν καλυτερα να κανω refund και να το ξαναγοραζα αλλα επειδη μου ειχε κατσει καλα στο παρελθον το resend (ελαβα 2 με μεγαλη καθυστερηση βεβαια και ο Κινεζος μου ειπε να τα κρατησω) διαλεξα αυτο. Λες να ζητησω refund λιγο πριν ληξει το dispute?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενα πακετο που περιμενω απο Αμερικη με usps μου κεει εδω και 4 μερες Athens departed,και στο site τψν ΕΛΤΑ τιποτα,αυτο ειναι το τρακινγκ LM586162505US

Οχι, απλα μεχρι να φτασει Ελλαδα δουλευει ο κωδικος. Τα ΕΛΤΑ δεν σκαναρουν τα αντικειμενα του απλου ταχυδρομειου, οποτε τωρα μπορει να βισκεται στο αεροδρομιο, αποθηκη, μεσο μεταφορας κτλ...

 

Μου εβγαλε αυτο σε αντικειμενο που αγορασα και δεν εχει ερθει. Να ανησυχω?

 

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Centre to help resolve any problems you may encounter.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...