Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν στείλω έμβασμα από τον τραπεζικό μου λογαριασμό ξέρουμε σε πόσο χρόνο θα μπουν στο balance ;

Τριτη βραδυ , αντε πρωι Τεταρτης θα ειναι στο PP(balance)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν στείλω έμβασμα από τον τραπεζικό μου λογαριασμό ξέρουμε σε πόσο χρόνο θα μπουν στο balance ;

Το έμβασμα εντός χωρών SEPA χρειάζεται 1-2 εργάσιμες μέρες.

Το PayPal συνεργάζεται με τη Deutsche Bank και ως εκ τούτου είναι εντός χωρών SEPA, αλλά ενδέχεται να χρειαστεί λίγο παραπάνω χρόνο μέχρι να αντιστοιχίσουν τα λεφτά με το λογαριασμό σου, οπότε να υπολογίζεις στις 2-3 εργάσιμες μέρες για κάθε έμβασμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εχω καιρο να παρακολουθησω για το τι γινεται γενικοτερα με αγορες απο εξωτερικο και ειδικοτερο απο ebay! Για να αγορασουμε μεσο ebay ισχυει ακομα οτι πρεπει να εχουμε paypal balance.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρενθεση ,τον τελευταιο καιρο αγοραζω απο aliexpress , το πολυ σε 14 μερες εχω το προιον, απο ebay γιατι κανουν εως και 40 μερες να φτασουν ; οι αποστολες γινονται απο Κινα μερια ,παραξενο μου φαινεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... Εγω εχω μερικους πωλητες που στελνουν αγορες απο Ελλαδα... Αν θελετε μπορω  να σας τους στειλω.. Οπως αν εχετε και εσεις  πωλητες που κανουν  το ιδιο  μπορειτε να μας τους αναφερετε... Θα μας εξυπερετησει ολους μας ........Θα περιμενω...       (digital_foundertech,  sinobry,  9hk6177, emma_xiaolin,   1908101,  9hk6177,   3hk2396,   vicool_yuteng, beautysmall, best2shop15 ,shimreels, mappy666)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα... Εγω εχω μερικους πωλητες που στελνουν αγορες απο Ελλαδα...

Τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω;

Αναφέρεσαι σε πωλητές στο Ebay που επιβεβαιωμένα περνούν κανονικά οι ελληνικές κάρτες χωρίς να κόβονται οι συναλλαγές λόγω CC και άρα έρχοναι κανονικά τα δέματα στην Ελλάδα ή σε πωλητές που διατηρούν υποκατάστημα με φυσική έδρα κάπου στην Ελληνική επικράτεια και άρα στέλνουν πράγματι από την Ελλάδα;

Επεξ/σία από antikinsor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..  Ναι ακριβως αυτο..  Εγω απο τους παραπανω πωλητες εχω αγορασει  αρκετα πραγματα (στελνουν εδω χωρις να κοβονται απο τα  CC)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μου το ξεκαθάρισες ακριβώς πάνω σ' αυτό που σε ρώτησα, συμπεραίνω λοιπόν ότι ανήκουν στην πρώτη κατηγορία. Δηλαδή, δεν στέλνουν από την Ελλάδα, αλλά για κάποιο λόγο επιβεβαιωμένα περνούν οι ελληνικές κάρτες στα μαγαζιά τους και ολοκληρώνονται κανονικά οι συναλλαγές.

 

Νομίζω ότι είχε γίνει μια ανάλογη πρόταση πριν μερικές μέρες, δηλαδή να υπάρξουν αντίστοιχες αναφορές και καταγραφή μαγαζιών που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία, αλλά τελικά δεν "προχώρησε" η ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα...  Αναφερω οτι περνουν κανονικα οι ελληνικες καρτες χωρις να κοβονται  και επιβεβαιωμένα εχω αγορασει αρκετα πραγματα.... Δεχονται τις αγορες απο εδω.... Γιαυτο εκανα  και εγω αυτην αναφορα για να μπορεσουμε μεταξυ μας να δινουμε  στοιχεια για τις αγορες μας... Ποιοι μας δεχονται τις καρτες μας...  Να γινει μια καταγραφη των μαγαζιων που δεχονται  ελληνικες καρτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρενθεση ,τον τελευταιο καιρο αγοραζω απο aliexpress , το πολυ σε 14 μερες εχω το προιον, απο ebay γιατι κανουν εως και 40 μερες να φτασουν ; οι αποστολες γινονται απο Κινα μερια ,παραξενο μου φαινεται 

Και γω το παρατηρησα αυτο. Δεματα απλά χωρις tracking number ερχονται στο 20ημερο. Περισσοτερο στην τυχη το αποδιδω, παρά σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.. Βλεπω πως δεν υπαρχει ανταποκριση για βοηθεια  στο ebay... Σαν προταση μεταξυ μας ποια μαγαζια  στελνουν στην ελλαδα..   Χωρις να υπαρχει το προβλημα λογω των CC..  (Νομίζω ότι είχε γίνει μια ανάλογη πρόταση πριν μερικές μέρες, δηλαδή να υπάρξουν αντίστοιχες αναφορές και καταγραφή μαγαζιών που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.. Βλεπω πως δεν υπαρχει ανταποκριση για βοηθεια  στο ebay... Σαν προταση μεταξυ μας ποια μαγαζια  στελνουν στην ελλαδα..   Χωρις να υπαρχει το προβλημα λογω των CC.. 

 

Δεν είναι καθόλου πρακτική αυτή η ιδέα για αυτό δεν βλέπεις ανταπόκριση όπως ήδη είχαμε πει τότε που ξαναπροτάθηκε. Δηλαδή αν π.χ. έχω βάλει στο μάτι συγκεκριμένα αυτές τις μπαταρίες: http://www.ebay.com/itm/4x-3-7V-18650-UltraFire-9800mAh-Li-ion-Rechargeable-Battery-For-Flashlight-Torch-/172035957706?hash=item280e2463ca:g:fSEAAOSwcdBWSba4

θα ψάχνω έναν έναν τους πωλητές που αναφέρεται ότι δέχονται πληρωμές από Ελληνικές κάρτες για να δω μήπως κάποιος από αυτούς το διαθέτει; Είναι πολύ χρονοβόρο και επίπονο και είναι έως και αδύνατο να έχω τέτοια τύχη να το βρω σε κάποιον από αυτούς και μάλιστα και σε τιμή που θα με ικανοποιεί.

Ξεχάστε το, δεν έχει κανένα νόημα όταν μάλιστα είναι λυμένα αυτά τα προβλήματα (κάρτες εξωτερικού και στην χειρότερη φόρτωμα balance του paypal με τις μεθόδους που υπάρχουν).

Εκτός αν πάλι κάποιοι θέλουν να ικανοποιήσουν κάποια καταναλωτική ανάγκη ("μανία") και παίρνουν σβάρνα τους πωλητές που θα παρατεθούν απλά για να ψωνίζουν ό,τι βρουν μπροστά τους. Μόνο έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... Εγω αυτο εκανα... Εψαξα  να δω τι θελω  να αγορασω και μετα πηγαινα σε καθε πωλητη για να δω αν δεχεται την πληρωμη.. Ενταξει ειναι λιγο χρονοβορο αλλα βρισκεις και τους πωλητες ομως..  Απλα λιγο το προσπαθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...