Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μου τα τσέπωσε το ebay ή το paypal τέλος πάντων!
Μου έβαλε ο seller £110.00 GBP και τώρα στο πορτοφόλι του paypal έχω :

GBP available

105,51 GBP

Total in USD

136,40 USD

Την 2) επιλογή επέλεξα που μου είπατε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω τι έγινε αδερφέ! Επέλεξα την δεύτερη επιλογή --> 2) Accept this payment in British Pounds and create a balance in this currency. Μετά μπήκα στο wallet και έλεγε τα παραπάνω! Εντάξει, δεν θα τα βάψουμε και μαύρα για μερικά ευρώ, απλά μου την σπάει που όλο και κάτι τσιμπάνε από τις αγορές που κάνουμε ή ακόμα και από τις παραπάνω περιπτώσεις που μας στέλνουν λεφτά!

Τέλος πάντων, πάμε παρακάτω! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

έκανα μια αγορά απο ebay 90 ευρώ, και επειδή ο πωλητής πουλάει σε λίρες αγγλίας, πλήρωσα σύνολο με κάρτα 95 ευρώ....Πως γίνετε η ισοτιμία ;;; μπορούσα να τα αποφύγω τα 5 ευρώ επιπλέον ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έγινε αδερφέ! Επέλεξα την δεύτερη επιλογή --> 2) Accept this payment in British Pounds and create a balance in this currency. Μετά μπήκα στο wallet και έλεγε τα παραπάνω! Εντάξει, δεν θα τα βάψουμε και μαύρα για μερικά ευρώ, απλά μου την σπάει που όλο και κάτι τσιμπάνε από τις αγορές που κάνουμε ή ακόμα και από τις παραπάνω περιπτώσεις που μας στέλνουν λεφτά!

Τέλος πάντων, πάμε παρακάτω! :-)

Ενταξυ αν αγοράζεις σε δολαρια εισαι οκ, αλλα αν αγοράσεις σε αλλο νόμισμα θα ξαναφάς την προμήθεια του ππ

Καλησπέρα σε όλους,

 

έκανα μια αγορά απο ebay 90 ευρώ, και επειδή ο πωλητής πουλάει σε λίρες αγγλίας, πλήρωσα σύνολο με κάρτα 95 ευρώ....Πως γίνετε η ισοτιμία ;;; μπορούσα να τα αποφύγω τα 5 ευρώ επιπλέον ;;;

Γραψε ποσο πουλαγε ο πωλητης σε λιρες και που ηταν τα χρήματα στο balance ή σε καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν 10 μερες εχω κανει μια παραγγελια απο κινα και εφτασε σημερα, πολυ παραξενο ,περιμενω και αλλες παραγγελιες 40 ημερων ,τι γινετε ,δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση γιατί δε μπορεί να είμαι τόσο καθυστερημένος.

 

Μπαίνω στο ebay.co.uk όταν ψάχνει κυρίως για φωτογραφικο εξοπλισμό. ΔΕΝ επιλέγω τίποτε απ'τα φιλτρα. Γραφω ένα Χ προϊον, και μου βγάζει τα αποτελέσματα.

 

Μπαίνω έπειτα στο ebay.de  Κάνω ακριβώς την ίδια αναζήτηση, ΔΕΝ επιλέγω φίλτρα. 

 

Ε πως μου βγάζει απ'το γερμανικό τον Χ φακό, που ευρίσκεται στην Μεγάλη Βρετανία, και τον φακό αυτό στο αγγλικο ebay ΔΕΝ τον εμφανίζει.

 

Οξύμωρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση γιατί δε μπορεί να είμαι τόσο καθυστερημένος.

 

Μπαίνω στο ebay.co.uk όταν ψάχνει κυρίως για φωτογραφικο εξοπλισμό. ΔΕΝ επιλέγω τίποτε απ'τα φιλτρα. Γραφω ένα Χ προϊον, και μου βγάζει τα αποτελέσματα.

 

Μπαίνω έπειτα στο ebay.de  Κάνω ακριβώς την ίδια αναζήτηση, ΔΕΝ επιλέγω φίλτρα. 

 

Ε πως μου βγάζει απ'το γερμανικό τον Χ φακό, που ευρίσκεται στην Μεγάλη Βρετανία, και τον φακό αυτό στο αγγλικο ebay ΔΕΝ τον εμφανίζει.

 

Οξύμωρο;

 

Δεν είναι οξύμωρο. Τα ebay από όσο είχα διαπιστώσει σε καταχωρήσεις πώλησης που είχα κάνει, είναι ανεξάρτητα. Εγώ π.χ. είχα κάνει 2 καταχωρήσεις στο co.uk και δεν εμφανίζονταν στο .com. Τώρα το γιατί ο συγκεκριμένος πωλητής -όπως εννοείς μάλλον- αν και Άγγλος, επέλεξε να καταχωρήσει στο Γερμανικό και όχι στο Αγγλικό είναι δικό του θέμα. Μπορεί να θεώρησε ότι υπάρχει καλύτερη αγορά για το προϊόν του στη Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση γιατί δε μπορεί να είμαι τόσο καθυστερημένος.

 

Μπαίνω στο ebay.co.uk όταν ψάχνει κυρίως για φωτογραφικο εξοπλισμό. ΔΕΝ επιλέγω τίποτε απ'τα φιλτρα. Γραφω ένα Χ προϊον, και μου βγάζει τα αποτελέσματα.

 

Μπαίνω έπειτα στο ebay.de  Κάνω ακριβώς την ίδια αναζήτηση, ΔΕΝ επιλέγω φίλτρα. 

 

Ε πως μου βγάζει απ'το γερμανικό τον Χ φακό, που ευρίσκεται στην Μεγάλη Βρετανία, και τον φακό αυτό στο αγγλικο ebay ΔΕΝ τον εμφανίζει.

 

Οξύμωρο;

Τι ακριβως προβλημα υπαρχει σε αυτο; Αγορασε το απο το Γερμανικο εβαυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παρακατω πωλητής σας φαίνεται αξιόπιστος η απατεώνας?

Θέλω να αγοράσω ενα πληκτρολόγιο και θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη.

 

 

http://www.ebay.com/usr/excellentmart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως προβλημα υπαρχει σε αυτο; Αγορασε το απο το Γερμανικο εβαυ

 

Δεν με πείραξε αυτό Νίκο. απλά με πειράζει πως όταν ψάχνω κάτι, πρέπει να μπαίνει στο co.uk, στο .de κτλ...

 

ενώ θα "έπρεπε" να τα εμφανίζει σε αμφότερα, όντας "Εurope".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πείραξε αυτό Νίκο. απλά με πειράζει πως όταν ψάχνω κάτι, πρέπει να μπαίνει στο co.uk, στο .de κτλ...

 

ενώ θα "έπρεπε" να τα εμφανίζει σε αμφότερα, όντας "Εurope".

Υπαρχουν κάποια σιτε που ψάχνουν σε ολα τα εβαυ αλλα τα αποτελέσματα ειναι πολλα και χαώδη, εκτος αν ψάχνεις κατι εξεζητημένο, πάντως βοηθάνε.

 

http://geo-ship.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν κάποια σιτε που ψάχνουν σε ολα τα εβαυ αλλα τα αποτελέσματα ειναι πολλα και χαώδη, εκτος αν ψάχνεις κατι εξεζητημένο, πάντως βοηθάνε.

 

http://geo-ship.com/

 

 

Πολύ καλό! Με έσωσες για κάτι πράγματα που έψαχνα και δεν έβρισκα τόσο καιρό!

 

Απο το Γερμανικό ebay αγοράζουμε κανονικα?

Δεν έχω αγοράσει ποτέ.

Και δεν θα έχει φόβο τελωνείου με dhl έτσι?

 

Αγοράζουμε κανονικά προφανώς (μπορούμε δηλαδή). Το τελωνείο είναι άλλο θέμα όμως και έχει φόβο. Το ότι το ebay είναι "Γερμανικό" δεν σημαίνει ότι όλοι οι πωλητές σε αυτό είναι Γερμανοί. Πρέπει να κοιτάζεις από που είναι και στέλνει ο καθένας. Πολλοί είναι π.χ. Κινέζοι όπως σε όλα τα άλλα ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...