Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω και εγω κατι... δεν ειναι για αγορα ειναι για πώληση
Πουλησα κατι μεσω ebay αλλα αποτι καταλαβαίνω τα τσακαλια το έστειλαν  αλλου και το ξαναγυρσαν αθηνα και τωρα πρσπαθουν να το ξαναστειλουν .
 

δικός Αντικειμένου: RE510123475GR Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση 1/8/2017, 21:17:11 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ (--> ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ) 1/8/2017, 01:45:01 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Α.Τ.) 1/8/2017, 00:39:45 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ.) 31/7/2017, 23:59:42 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 31/7/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ 31/7/2017, 08:31:21 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ 26/7/2017, 18:47:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 26/7/2017, 16:49:35 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ) 26/7/2017, 13:49:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17/7/2017, 06:36:00 ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 8/6/2017, 01:19:50 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ (--> ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ) 6/6/2017, 17:17:03 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Α.Τ.) 6/6/2017, 16:48:10 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 6/6/2017, 12:11:20 ΒΥΡΩΝΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ.) 6/6/2017, 11:24:02 ΒΥΡΩΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ
 

Τι κανω τωρα? Δεν το βλεπω να προχωράει...  
αυριο θα παω ελτα αλλα ειμαι σιγουρς θα μου πουνε να περιμένω.
21078692_268500980308827_549894312250180
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατι δεν παει καλα στην ιχνηλασια του δεματος.

Μιλα ΑΜΕΣΑ μαζι τους για να προλαβεις καταστασεις.

Βεβαια εαν ο αγοραστης μετα απο 3μηνες σχεδον δεν σε εχει ενοχλησει μαλλον εχει ηδη παραλαβει απλα οι πληροφοριες ειναι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με δημοπρασίες γενικά αλλά και ειδικά στο ebay, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας.

 

Βρήκα ένα παιχνίδι το οποίο δεν έχει έξοδα αποστολής προς Ελλάδα πάρα μόνο προς Βρετανία. Ρωτάω τον πωλητή, μου λέει είναι 3.80 λίρες για 100-200 γρ. και 2.55 για έως 100 γρ. Μου λέει πως αν κερδίσω το bid, τότε θα ενημερώσει την τιμή του αντικειμένου με το postage fee για international shipping.

 

Η ερώτηση μου είναι εξης:αφού την ενημερώσει την τιμή, εμένα θα μου έρθει κάποιο email ζητώντας μου αν τελικά αποδέχομαι την νέα τιμή ή αυτόματα όταν ενημερώσει την τιμή θα τραβήξει λεφτά από το λογαριασμό μου? Γιατί με αυτό τον τρόπο μπορεί να βάλει όσα μεταφορικά θέλει και αντε μετά να βγάλω άκρη με PayPal και eBay.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα ότι από τη στιγμή που δεν αναφέρει έξοδα P+P καλό είναι να έρθω σε επικοινωνία μαζί του όπως και έκανα. Άρα σε περίπτωση που μου ζητήσει περισσότερα αφού νικήσω το bid, θα πρέπει να επικοινωνήσω με ebay, να δείξω τα μηνύματα και θα είμαι καλυμμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κερδίσεις μια δημοπρασία και μάλιστα σε δημοφιλές αντικείμενο, που θα ενδιαφέρονται πολλοί, πρέπει να μάθεις αρκετά πριν προσπαθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ΈΣΤΩ κερδίζω επειδή έχω βάλει πολύ υψηλό maximum bid και κάνεις δε το ματσαρει, ΑΠΌ ΕΚΕΊ ΚΑΙ ΠΈΡΑ, είμαι καλυμμένος από ebay για τα έξοδα P+P με το μήνυμα που μου έστειλε ο πωλητής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με δημοπρασίες γενικά αλλά και ειδικά στο ebay, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας.

Βρήκα ένα παιχνίδι το οποίο δεν έχει έξοδα αποστολής προς Ελλάδα πάρα μόνο προς Βρετανία. Ρωτάω τον πωλητή, μου λέει είναι 3.80 λίρες για 100-200 γρ. και 2.55 για έως 100 γρ. Μου λέει πως αν κερδίσω το bid, τότε θα ενημερώσει την τιμή του αντικειμένου με το postage fee για international shipping.

Η ερώτηση μου είναι εξης:αφού την ενημερώσει την τιμή, εμένα θα μου έρθει κάποιο email ζητώντας μου αν τελικά αποδέχομαι την νέα τιμή ή αυτόματα όταν ενημερώσει την τιμή θα τραβήξει λεφτά από το λογαριασμό μου? Γιατί με αυτό τον τρόπο μπορεί να βάλει όσα μεταφορικά θέλει και αντε μετά να βγάλω άκρη με PayPal και eBay.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά για να πάρεις μέρος στην δημοπρασία θα πρέπει η χώρα αποστολής και το κόστος των μεταφορικών να είναι είδη δηλωμένα από τον πωλητή διότι το eBay απλα δεν θα σε αφήσει να bidareis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βάλεις τρακ τοτε αυτός που θα παραλάβει μπορεί να πει, δεν παρέλαβα και να πάρει τα χρήματα του πίσω, τόσο απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...