Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, georgep800 είπε

Καμιά ιδέα κανείς για το παραπάνω;  Έκανα και άλλες πληρωμές μετά απο αυτήν χωρίς πρόβλημα!

Το παραπανω μηνύμα συμαινει οτι ο πωλητης δεν εχει αποδεχτεί ακομα την αγορα σου, για τους δικους του λογους, καποια στιγμη αν την δει και εχει το αντικειμενο διαθέσιμο θα την ολοκλήρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Το παραπανω μηνύμα συμαινει οτι ο πωλητης δεν εχει αποδεχτεί ακομα την αγορα σου, για τους δικους του λογους, καποια στιγμη αν την δει και εχει το αντικειμενο διαθέσιμο θα την ολοκλήρωση

Το θέμα είναι υπάρχει όντως αυτή η επιλογή; Το αναφέρω γιατί αφενός μεν ότι αγορές έχω κάνει μέχρι τώρα γίνονται αυτόματα αποδεκτές, αφετέρου ότι αντικείμενα έχω πουλήσει δεν μου έδινε επιλογή να αποδεχτώ την πληρωμή αλλά το έκανε μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το γραψω ισως λιγι καλυτερα , ο πωλητης δεν εχει αποδεχθει μεσω paypal τα χρηματα που του εστειλες.

Αυτο συμβαινει συνηθως σε νεους paypal χρηστες που δεν εχουν συμπληρωσει/τικαρει την αυτοματη αποδοχη εμβασματων/πληρωμων συνηθως λογω αγνοιας.

Καλο θα ειναι να του στειλεις ενα μηνημα στο εβαυ ενημερωνοντας τον πως εχεις μεν πληρωσει αλλα τα χρηματα ειναι ακομη pending και να τσεκαρει το ppl του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αγόρασα μια αδιάβροχη θήκη για την Xiaomi Yi και όπως βλέπετε από τις φωτό ήρθε με γρατσουνιές στο μέρος που μπάινει ο φακός. Ο πωλητής μου λέει για 2 AUD επιστροφή(κοστιζε 6). Το βλέπετε σωστό ή να τον πιέσω για full. Αν ήταν σε άλλο σημείο δεν το συζήταγα αλλα είναι πάνω στο άνοιγμα του φακού. Ευχαριστώ πολύ.

20180414_222116.jpg.fb969b3903544d192db0faf609ac37dc.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε για όλο το ποσο.

Παρ'ολα αυτα μιλαμε για 3€ διαφορα της ολικης με την μερικη αποζημιωση.

Δεν ξερω αν αξιζει να χασεις ωρες συζητωντας επ'αυτου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ρε παιδία κάποια ρύθμιση στο ebay που να μου εμφανίζει μόνο τις αποστολές αντικειμένων για Ελλαδα ??

Πολύ σπαστικό να ψάχνεις αυτο που θες και στη συνέχεια βλέπεις το μήνυμα "May not post to Greece"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, hektor76 είπε

Υπαρχει ρε παιδία κάποια ρύθμιση στο ebay που να μου εμφανίζει μόνο τις αποστολές αντικειμένων για Ελλαδα ??

Πολύ σπαστικό να ψάχνεις αυτο που θες και στη συνέχεια βλέπεις το μήνυμα "May not post to Greece"

Ναι υπάρχει, οταν ορίσεις να εμφανίζεται το κόστος αποστολής μαζί με το κόστος του αντικειμένου, τότε σου βγάζει πρώτα αυτά που είναι να στείλεις στην χώρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Kαλησπερα παιδια.Απο ebay μεσω δημοπρασιας μπορω να αγορασω?Το δεχεται η τραπεζα αυτο?

Και τι τη νοιάζει την τράπεζα τι κάνεις εσύ με το eBay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να αγορασω ενα υπολογιστη οπου τα λεφτα απο την αγορα που θα εκανα θα πηγαιναν για φιλανθρωπικο σκοπο.Οταν πατησα για αγορα δεν γονοταν,παρα μονο μου τραβηξε απο την prpeaid τα εξοδα αποστολησ.Επικοινωνησα με την τραπεζα τι εγινε και μου ειπαν δεν γινεται λογω το οτι ηταν για φιλανθρωπικο σκοπο κτλπ.Τα λεφτα μου επεστρψαν καποια στιγμη παντωσ.Επισης αν θυμαμαι καλα τους ρωτησα για δημοπρασιες αν γινεται και νομιζω μου ειπαν οτι δεν γινται.Πειραιως ειναι η τραπεζα.Βεβαια αν εχει κανεισ κανεις αγορα μεσω δημοπρασιας οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hektor76 είπε

Υπαρχει ρε παιδία κάποια ρύθμιση στο ebay που να μου εμφανίζει μόνο τις αποστολές αντικειμένων για Ελλαδα ??

Πολύ σπαστικό να ψάχνεις αυτο που θες και στη συνέχεια βλέπεις το μήνυμα "May not post to Greece"

Επέλεξε να σου εμφανίζει προϊόντα από Europe μόνο. 

*από την πλευρική μπάρα στα αριστερά. (Το 90% στέλνονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω αυτήν την παραγγελία. https://www.ebay.com/itm/Autoglym-Super-Resin-Polish-1L-SRP1L-1-Litre-Bottle/371379414297?epid=1650037364&hash=item5677f02519:g:AuEAAOSwHnFVn7Bu#shpCntId
Ένας φίλος μου επιμένει πως θα περάσει τελωνείο. Εγώ λέω πως όχι γιατί είναι από Βρετανία.
Τι ισχύει με τις αλλαγές που έγιναν? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

τελωνείο δεν θα περάσει αν πράγματι φεύγει απο ΗΒ, ωστόσο δεν είμαι σίγουρη αν το θεωρήσουν επικίνδυνο είδος 

Έχω ξανά πάρει από Αγγλία τέτοιες αλοιφές, κεριά. Πότε δεν είχα κάποιο πρόβλημα επειδή είναι υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...