Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα !

Παρηγγειλα απο Αγγλια κατι Tupper πριν 2 βδομαδες [No Shipment Tracking] . Μαλιστα ο πωλητης μου πε οτι τα εστειλε την επομενη μερα ακριβως , συγκεκριμενα στις 10 Μαιου . 

Να τονισω οτι λογικα δεν προκειται για κινεζοκατασταση , αφου τα προιοντα ειναι της TupperWare και μαλιστα used

Κλεινουμε πλεον δυο εβδομαδες και ακομα δεν εχω λαβει καμια ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ , να παω να το παραλαβω. 

Πηγα χθες απο τα ΕΛΤΑ , μπας καιι, αλλα δε βρηκε κατι η υπαλληλος . Μαλιστα με φοβησε λεγοντας μου , οτι μπορει να εχει παει το δεμα μου σε καμια Sri Lanka και να ερθει απο εκει στην Ελλαδα. 

 

Να ανησυχησω που εχουν περασει 2 βδομαδες και ακομα τιποτα ;

Επισης, αυτο που ανεφερε η υπαλληλος παιζει σαν σεναριο ;

Spoiler

737289676_Screenshotfrom2018-05-2419-47-47.png.3559c3771268379e8f039ccf202eb66b.png

Υγ: Απο Αγγλια , εχω ψωνισει αλλη μια φορα  μονο, οπου τοτε το προιον το ειχα λαβει μεσα σε μια βδομαδα ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρά το γεγονός ότι δείχνεις βέβαιος ότι αγόρασες από Αγγλία, μπορείς να δώσεις link του πωλητή και του αντικειμένου;

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι βρίσκεται στην Αγγλία και, επομένως, αποκλείεται η περίπτωση να έρχεται από Κίνα ή άλλη τρίτη χώρα, όπως σου είπε η υπάλληλος των ΕΛΤΑ.

Θα κάνεις υπομονή γιατί πιθανόν το δέμα να έρχεται οδικώς.

Ρώτησες τους πωλητές με ποια μεταφορική το έστειλαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν πρωτοειδα την αγγελια τους ρωτησα "I would like to know if you guys provide a cheaper postage method to Greece. "

και μου απαντησαν :

"I can do this for £8.25. If you buy it now I shall send it first thing tomorrow morning. When you buy it, wait for me to send an invoice with this postage on it."

Αυτο με το invoice δεν το πιασα και το περασα στο ντουκου .

Μειωσε λοιπον τα μεταφορικα στην αγγελια και καπακι εγω εκανα την αγορα. Τους ρωτησα αν θελουν κατι αλλο απο μενα , μου παν: ολα ενταξει , αφησε feedback και τα κλασικα .

 

Επεξ/σία από redykt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε , το σετ που ηθελα εγω μπαινουν το ενα μεσα στο αλλο και σχηματιζουν ενα ταπερ μεγαλο-οχι τεραστιο βεβαια, αλλα μου εβαλε και δωρο 2 επιπελον  , τα οποια δε γνωριζω αν μπαινουν και αυτα μεσα σα μπαμπουσκα . 

Τωρα αυτοι μπορει να εβαλαν και σε καμια μεγαλη κουτα με τιποτα αφρολεξ για προστασια ? υποθετω ,απο τις καλες κριτικες .

Δε με νοιαζει αν αργησουν, αρκει να ερθουν καποια στιγμη. Οδικως/Αεροπορικως δε με απασχολει tbh

 

Υγ: Θα τους ρωτησω αυριο , για επιπλεον πληροφοριες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα για το μέγεθος γιατί υποθέτω ότι είναι μεγάλο και ίσως το έστειλε οδικώς, αφού έριξε τα μεταφορικά.

Υπομονή και πιστεύω ότι θα το παραλάβεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προς το παρόν ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο. Σιγή ιχθύος....To EBAY μου έγραψε The seller should respond and let you know what to do next. If you don't hear back or can't work things out, you can ask us to step in and help starting on May 30, 2018

πως να το χειριστώ λέτε?

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια .Βλεπω στο track number να λεει "ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ PAYPAL η ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ".Προφανως πληρωνω τελωνειο ετσι;Δεν μου ηρθε καποιο μηνυμα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Καλησπερα παιδια .Βλεπω στο track number να λεει "ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ PAYPAL η ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ".Προφανως πληρωνω τελωνειο ετσι;Δεν μου ηρθε καποιο μηνυμα παντως

Εξαρτάται από την αξία CIF αυτού που αγόρασες. Αν είναι πάνω από 22€ θα χρεωθείς έξοδα τελωνείου.

Θα στείλεις την απόδειξη στο [email protected] και θα δεις τα αποτελέσματα στην επόμενη ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια .Βλεπω στο track number να λεει "ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ PAYPAL η ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ".Προφανως πληρωνω τελωνειο ετσι;Δεν μου ηρθε καποιο μηνυμα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...