Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το τελωνειο τι παιζε ρε παιδια,θα πρεπει να ανυσυχω για κατι?Περιμενω μια παραγγελια απο Hong Kong υψους 46 δολλαριων και χτες εκανα μια ακομα αγορα 63 δολλαριων για κατι ακουστικα απο Ταυλανδη.

 

Παιζει να τα σταματησει κανα τελωνειο και να πρεπει να πληρωσω τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω.Αγόρασα κάτι παπούτσια nike απο ebay και παρατήρησα οτι γράφει ο πωλητής ''THE BOX LIDS ARE KEPT AT THE WAREHOUSE FOR SKU INVENTORY CONTROL''.Τί εννοεί με αυτό?είναι μούφες?Λέει οτι είναι authentic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το τελωνειο ρε παιδια ποιος θα μου το απαντησει?Ετσι για να ξερω δηλαδη (περι τελωνειων) οχι τιποτα αλλο...

 

Για να αγοράσεις με Paypal πρέπει να βγάλεις κάρτα?

Πώς και τί κάρτα?

 

Μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε μερικές σελίδες πιο πριν; Έχουν απαντηθεί τα ερωτήματά σας ξανά και ξανά και ξανά...

 

Για πες, για πες...

 

Τι ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

148 σελιδες τι να πρωτοδιαβασει κανεις?Σε τετοια τοπικ πρεπει στο πρωτο ποστ να γινεται εδιτ και να υπαρχει ενα faq που να μαζευει τις συχνες ερωτησεις.

 

Ειναι δυνατοτν να κατσω εγω και να διαβασω τις σελιδες μια μια μεχρι να βρω αυτο που ρωταω,και σε σημειο που να απαντα επακριβως την ερωτηση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Υπάρχει ένα μικρό FAQ στην πρώτη σελίδα.

 

2. Υπάρχει και κάτί που λέγεται search.

 

Είναι δυνατόν να κάθεται ο καθένας να απαντάει τα ίδια και τα ίδια επειδή εσύ βαριέσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Nai ok

 

2)Εκανα search και διαβασα τα οσα λεει.

 

Απλως ρωταω λιγο ποιο συγκεκριμενα.ΠΧ στην πρωτη σελιδα λεει μεχρι 45 δολλαρια εισαι οκ,Εμενα το πρωτο ειναι 39 χωρις τα μεταφορικα,αρα θεωρητικα οκ,το δευτερο που ειναι 58,κινδυνευει αμα ο πωλητης δεν μπει στον κοπο να κανει τα απαραιτητα?Του εχω στειελι 2 μυνηματα απο την στιγμη που το κερδισει για το τι θα γινει με τα custom house και δεν απαντησε,ουτε μου ηρθε μαιλ οτι εχει φυγει η παραγελια,αντε θα ξαναπροσπαθησω να στειλω.

 

BTW το να στειλει την αποδειξη ξεχωριστα που λεει,για ποιο λογο?Μην ελεγξει το τελωνειο και "ανακαλυψει" την πραγματικγ τιμη του αντικειμενου?Ουτως η αλλως με το που πληρωνεις παυπαλ περνεις την αποδειξει με μαιλ,ποιος ο λογος να στειλει καν ο ιδιος αποδειξει,και ποσο μαλλον να μπει στον κοπο να την στειλει ξεχωριστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Τι ακριβώς;

 

Αυτό με τα 3 cent ανά listing. Γιατί κάθε φορά που πουλάω κάτι πληρώνω 3$ ότι κι αν γίνει, καθώς το προϊόν έχει 200$.

Γίνεται να πουλάω μόνο μέσω ebay store; Ξέρεις, πουλάω ένα είδος μόνο , και αυτό σε fixed price, και μόλις λήξει η δημοπρασία την ξαναανεβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευτεο απο εμε στο ζητημα εβαυ.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανεις μαζικη αναζητηση σε ολα τα ebay sites?Ειναι αρκετα χρονοβορα και αναποτελεσματικο να μπαινεις σε ενα-ενα και να ψαχνεις αυτο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευτεο απο εμε στο ζητημα εβαυ.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανεις μαζικη αναζητηση σε ολα τα ebay sites?Ειναι αρκετα χρονοβορα και αναποτελεσματικο να μπαινεις σε ενα-ενα και να ψαχνεις αυτο που θες.

 

http://global.ebay.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι πολυ ωραιος.Αν και δεν νομιζω πως βρισκει ολες τις προσφερει.Πχ βρηκα κατι καλα αποτελεσματα Ισπανια σε ενα δοκιμαστικο που εκανα,και μετα μπηκα στο ισπανικο και απο το search εκει μου εβγαλε ακομα περισσοτερα αποτελσεματα του ιδιου προιοντος.

 

Δεν γινεται μεσα απο το global να σου βγαζει ολα τα διαθεσιμα προιοντα ολων των ebay site?

 

ΕΥχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...