Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, chill είπε

Όταν παίρνεις το CL ποιος χεστηκε για την ισπανική λίγκα και κάθε άλλη λίγκα. 

Το ποδόσφαιρο είναι αυστηρά αντρικό άθλημα. Και τα σκληρά μαρκαρίσματα του έχει και τις ψαλιδιες του έχει κ λίγο ελληνορωμαικη πάλη έχει. Για όσους δεν αντέχουν υπάρχει κ το softball. Βρήκανε όλοι τον φταιχτη στο πρόσωπο του Ραμος τώρα λες κ αυτή η Liverfool είχε καμία τύχη. 3 μπαλάκια να έριχνε ο Σαλαχαρης, 4 θα έτρωγε minimum. Είναι άλλο το επίπεδο της Ρεάλ, καμία μα καμία σχέση με αυτό των Αγγλων. 

Κατά τα το τι έκανε ο Φράνκο με τη Ρεαλ ουδόλως με ενδιαφέρει κ έχει καταντήσει κουραστικό να το διαβάζεις από Έλληνες λες κ έζησαν ξέρω εγώ αυτοί ή οι πρόγονοι τους την οποία καταπίεση από τον Ισπανό δικτάτορα. Η Ρεάλ είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Όσοι δεν το αντέχουν ο Ρουβικωνας της Βαρκελώνης κ ο Πουτσδεμον αναζητούν νέα μέλη... Ας σπεύσουν!!! 

Σας αξίζουν τέτοιοι οπαδοί...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγαλος μαγκας ο Ζινταν, φευγει σαν ηρωας και δεν παρασυρεται.
Αν ειχε χαθει το φετινο Τσου Λου σε οποιαδηποτε φαση, θα μιλαγαμε για μια απο τις πιο αποτυχημενες χρονιες στην ιστορια της Ρεαλ και αυτο το ξερει καλα.

Εσωσε την χρονια στο τελος και γεια σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε

Μεγαλος μαγκας ο Ζινταν, φευγει σαν ηρωας και δεν παρασυρεται.
Αν ειχε χαθει το φετινο Τσου Λου σε οποιαδηποτε φαση, θα μιλαγαμε για μια απο τις πιο αποτυχημενες χρονιες στην ιστορια της Ρεαλ και αυτο το ξερει καλα.

Εσωσε την χρονια στο τελος και γεια σας. 

Έτσι είναι. Το γεγονός είναι ότι αν υπήρχε κάποιος να διαχειριστεί ένα τέτοιο σύνολο αστέρων ήταν κάποιος μόνο σαν αυτόν. Ένας πρωην γκαλάκτικο που θα τον σέβονται  οι superstar της ρεαλ. Για μένα πρέπει να γίνει μια σταδιακή ανανέωση στην ομάδα που μοιάζει να έχει κάνει έναν κύκλο και να γίνει πιο ομάδα όπως προσπάθησε φέτος η μπαρτσα. Θετικό είναι ότι μπήκαν παίκτες σαν τον Ισκο, τον Ασσένσιο και τον Νατσο μέσα σε ένα rotation που δεν ήταν ικανό να δώσει στη Ρεαλ και τους 3 τίτλους που διεκδικούσε. Για τον Ζιζού μένει να δούμε τι θα κάνει σαν επόμενο βήμα αφού δεν έχει κάνει καθόλου "αγροτικό" και πήγε στα βαθειά μεν αλλά οικονομικά σίγουρα. Σίγουρα και μόνο σαν χαρακτήρας εμπνέει τους παίκτες και ζει ενεργά τα παιχνίδια αλλά στο τέλος εμένα οι της Ρεαλ μου μοιάζαν σκασμένοι απο δυνάμεις. Ενδιαφέρον θα είχε να έπαιρνε πάντως κάποια ομάδα απο τις 16 του CL να δούμε πως θα τα πήγαινε ή ακόμα καλύτερα να έφτιαχνε αυτός μια απο την αρχή σαν "αγροτικό".

Γενικά είναι μια κομβική χρονιά για τη Ρεαλ αφου και ο Ρονάλντο μοιάζει να έχει κλείσει το κύκλο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και άμα πρέπει να προκαλέσει διάσειση στον αντίπαλο τερματοφύλακα, θα το κάνει".

http://www.in.gr/2018/06/05/sports/football/diaseisi-agonistike-o-karious-sto-deytero-imixrono-tou-telikou-champions-league/

Τα λόγια του γιατρού πιθανόν να μην αρκούν για να επαναξιολογήσουν τον τερματοφύλακα στα μάτια των φιλάθλων του Λίβερπουλ, όμως φαίνεται ότι ο Σέρχιο Ράμος αναδεικνύεται σε παίκτη-κλειδί του τελικού, αφού μετά τον τραυματισμό του Σαλάχ (που έγινε αλλαγή), φαίνεται να επηρέασε και την απόδοση του Κάριους, όταν τον τραυμάτισε στο κεφάλι, αφήνοντας τον πεσμένο στον αγωνιστικό χώρο. Δύο λεπτά αργότερα ο Κάριους έριξε την μπάλα, πιθανώς λόγω της οπτικής διαταραχής, ακριβώς στα πόδια του Καρίμ Μπενζεμά , ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Ρεάλ Μαδρίτης. Λίγο πριν το τέλος ο Γερμανός τερματοφύλακας έχασε μέσα από τα χέρια του την μπάλα σε ένα μακρινό σουτ του Μπέιλ, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 3-1.

http://www.gazzetta.gr/football/champions-league/article/1234604/agkonia-ramos-sto-prosopo-toy-karioys-tria-lepta-prin-lathos-sto-1-0-vid

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι στη συγκεκριμένη φάση σπρώχνει ο αμυντικός τον Ramos - δεν έχω δυναμόμετρο να ξέρω πόσο δυνατά - και δεν πέφτει εσκεμμένα ο Ramos πάνω στον τερματοφύλακα το βλέπετε ή κάνετε ότι δεν το βλέπετε; Άντε γιατί πολλά ακούσαμε αυτές τις μέρες από "αντικειμενικούς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εκανε στην ακρη το εμποδιο δινοντας του αγκωνια. Ενα απλο σπρωξιμο απο τα δεκαδες που συμβαινουν σε ματς δεν ειναι αναγκη να καρφωσεις τον αλλον. Δικαια το πηρε η ρεαλ αλλα ο ραμος ειναι μακραν του δευτερου ο πιο βρωμικος παικτης εκει εξω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Το ότι στη συγκεκριμένη φάση σπρώχνει ο αμυντικός τον Ramos - δεν έχω δυναμόμετρο να ξέρω πόσο δυνατά - και δεν πέφτει εσκεμμένα ο Ramos πάνω στον τερματοφύλακα το βλέπετε ή κάνετε ότι δεν το βλέπετε; Άντε γιατί πολλά ακούσαμε αυτές τις μέρες από "αντικειμενικούς".

Μαν μην ασχολείσαι με τους γνωστούς αντικειμενικους. Γελάει και η ιστορία του ποδοσφαίρου με αυτά που ακούσαμε για τον Ράμος και την ρεαλ στο διάστημα μετά την κατάκτηση. 

Ο ένας χάνει από τον φατζιο και ο άλλος έχει αποκλείσει πάρι /γιουβε /μπαγερν.

 

Υγ

Μετά τις υπογραφές για τιμωρία Ράμος θα γίνει και έκτακτο συμβούλιο κηδεμόνων να αποφασιστεί αν θα φάει και διήμερη αποβολή!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε costacurta - ωραίο nick btw - δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ ότι ο Ramos και ο όποιος παίχτης της ομάδας μου έκανε λάθος. Επίσης δε με πειράζει αν δεν πάρει η Real τον οποιοδήποτε τίτλο. Ούτε η καθημερινότητα μου αλλάζει ούτε επηρεάζεται το εγώ μου.

Αν μιλούσαμε για εκτός φάσης εσκεμμένο χτύπημα θα τον έκραζα και μόνο που κάνει χαβαλέ με την αλητεία του. Αλλά εδώ δέχεται σπρώξιμο και πέφτοντας πέφτει πάνω στον τερματοφύλακα χωρίς να φαίνεται να κάνει εσκεμμένα κάποια κίνηση και τον χτυπάει με ώμο ή αγκώνα, δε φαίνεται καθαρά όσες φορές και να το δεις. Γνώμη μου, βέβαια, μπορεί να βλέπω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ακολουθει και ο μπενζεμα

για μια οχταετια οι δυο τους παιζανε μαζι ασταματητα με 50πλας παιχνιδια ετησιως

θελουμε 4 παικτες στανταρ μονο για να τους αντικαταστησουν

δυστηχως η μεταγραφικη πιατσα εχει γινει ξεφτιλα

θα δψσουμε 300 για νειμαρ??καλος παιχτης αλλα πριν 10 χρονια διναμε τα  ιδια για ροναλντο/ζινταν/φιγκο/μπεκαμ/καναβαρο /ρ καρλος ολους τους γκαλακτικος

μπορουμε να παρουμε νειμαρ/μπαμπε/αζαρντ αλλα πολλα λεφτα αδικα

προτιμω λεβαντο με κανα 30αρι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, di maria kun είπε

αλλα πριν 10 χρονια διναμε τα  ιδια για ροναλντο/ζινταν/φιγκο/μπεκαμ/καναβαρο /ρ καρλος ολους τους γκαλακτικος

δεν είναι λογικη αυτή...Και πριν ακομα πιο πολλα χρονια θα επερνες Maradona, Κροιφ και Πελε με 1 εκ ευρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι θα χτυπησει..Μολις τελειωσει το μουντιαλ καποιο παιχτακι θα παρει..!

Οχι οτι χρειαζεται,αλλα Ρεαλ ειναι αυτη..Μην ξεχνατε κ τον Vinicius που πηρε..Για μενα θελει 1 σεντερ φορ..Λεβα η κατι παρομοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...