Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι ρε παιδιά, όπως δεν έδωσε στην αρχή κίτρινη για τον Ριμπερί, εφόσον δεν έδωσε πέναλτυ, προφανώς δε θεώρησε οτι σκόνταψε, απλά χαρίστηκε για να μη χαλάσει το ματς.

 

Το είπατε μια φορά, αλλά βλέπετε κατάντια στους οπαδούς και λέτε οτι έχουμε συνηθίσει με 100-0 έλεος λίγο.

 

Η Μπάγερν πήρε αυτό που της άξιζε. Δηλαδή 2 γκολ, μπορούσε να βάλει κι άλλο, αλλά ήταν και τυχερό το πρώτο. Η Ρεάλ άξιζε το ένα γκολ, τώρα μένει να δούμε στη Μαδρίτη πως θα παίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα μπορείς και καλύτερα. Δες κάθε φάση απο 2-3 φορές και θα πεις ότι έγινε χειρουργείο στο Μόναχο απόψε. Τέτοιο που τα αντίστοιχα προηγούμενων ετών ωχριούν!

Αυτο και αν είναι κατάντια για οπαδό!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ νομίζω πως υπήρξε εύνοια υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης. Έστω όχι τόση, όση δέχεται στο ισπανικό προτάθλημα.

 

ΥΓ. Ελπίζω τα δεμένα δάχτυλα του Ράμος, να μην ήταν αποτέλεσμα... της προπόνησης του Πέπε. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μπάγερν πήρε αυτό που της άξιζε. Δηλαδή 2 γκολ, μπορούσε να βάλει κι άλλο, αλλά ήταν και τυχερό το πρώτο. Η Ρεάλ άξιζε το ένα γκολ, τώρα μένει να δούμε στη Μαδρίτη πως θα παίξουν.

Απο εσενα περιμενα περισσοτερη λογικη. :mrgreen: Το 3-1 θα ηταν το δικαιοτερο αποτελεσμα.

Το 1ο γκολ γιατι ηταν τυχερο ακομα δεν το εχω καταλαβει γιατι το λετε ετσι ολοι οι οπαδοι της Ρεαλ. :fear: Μια χαρα γκολ ηταν.

Το αχαστο του Γκομεζ δεν ηταν υπερτυχερο μηπως για την Ρεαλ που το εχασε ο Γκομεζ απο τα 5 μετρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ νομίζω πως υπήρξε εύνοια υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης. Έστω όχι τόση, όση δέχεται στο ισπανικό προτάθλημα.

 

ΥΓ. Ελπίζω τα δεμένα δάχτυλα του Ράμος, να μην ήταν αποτέλεσμα... της προπόνησης του Πέπε. :fear:

Εγώ θα πω πως για να υποστηρίζεις οτι υπήρχε εύνοια και να αναφέρεις κατάντια που δεν το λέει ο άλλος πρέπει να γίνει κάτι πολύ παραπάνω όπως το χέρι-πέναλτυ υπέρ της Μπάρτσα στο πρωτάθλημα πριν μήνες.

(και τώρα θυμήθηκα και το χέρι-φάουλ που έγινε απ οτο τείχος, ούτε αυτό το έδωσε).

 

Αν πιάσουμε τις λεπτομέρειες, όπως αυτή παραπάνω, είναι δύσκολο να βγάλεις συμπέρασμα όχι για εύνοια, αλλά 0.5% μοίρασμα διαιτησίας.

 

Αν η Μπάγερν νίκησε σήμερα με 2-1 με γκολ στο 90' αυτή τη Ρεάλ, τότε δεν νομίζω να προκριθεί.

Δηλαδή η Ρεάλ ήξερε οτι είχε δύσκολο βράδυ σήμερα, αλλά και η Μπάγερν ξέρει οτι έχει δυσκολότερο στη Μαδρίτη.

Το κακό είναι οτι με 2-1 δε περνάμε, δηλαδή και 2-0 να προηγούμαστε είναι μέσα στο παιχνίδι.

Θεωρώ πάντως οτι θα νικήσει η Ρεάλ και θα προκριθεί.

 

Απο εσενα περιμενα περισσοτερη λογικη. :mrgreen: Το 3-1 θα ηταν το δικαιοτερο αποτελεσμα.

Το 1ο γκολ γιατι ηταν τυχερο ακομα δεν το εχω καταλαβει γιατι το λετε ετσι ολοι οι οπαδοι της Ρεαλ. :fear: Μια χαρα γκολ ηταν.

Το αχαστο του Γκομεζ δεν ηταν υπερτυχερο μηπως για την Ρεαλ που το εχασε ο Γκομεζ απο τα 5 μετρα?

Ε γιατί στρώθηκε καταλάθος πάνω του ρε συ, και πέρασε και απο πόσα πόδια.

Τώρα για τον Γκόμεζ, αλλιώς φαίνεται στη tv αλλιώς όταν πάς με τελείως λάθος θέση σώματος πάνω στη μπάλα. Δεν είπα οτι είναι φυσιολογικό, αλλά δεν είναι καλύτερη ευκαρία απο ένα τετ α τετ πχ, παρόλο που εδώ ο Κασίγιας ήταν εξουδετερωμένος.

Είπα οτι θα μπορούσε να βάλει κι άλλο, απλά το γκολ ήρθε για τη Μπάγερν στη καλύτερη στιγμή, γιατί η Ρεάλ έδειχνει οτι άρχιζε να τη κλείνει. Και μόλις έφαγε γκολ, χάθηκε για τη Ρεάλ όλο το ημίχρονο.

Και μη ξεχνάς οτι έβαλε γκολ στο 90' ε, εντάξει, γιατί να βάλει κι άλλο δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΟίτα, αν σκεφτείς οτι με Μαρσέλο αντί για Κοεντράο, και Κακά για αλλαγή στον Οζίλ πόσο καλύτερο παιχνίδι θα είχε η Ρεάλ μετά την ισοφάριση, λες ε, θα γίνει.

 

Ναι θέλει άλλο επίπεδο, αλλά.

Απο 75% εύκολα το πας στο 95%. Αν παίζαμε όπως παίξαμε πχ με τη Μπαρτσελόνα φέτος στο 2-2 του Κυπέλλου στο δεύτερο ματς και χάναμε 2-1 θα έλεγα δύσκολα.

Αλλά τώρα ο μέσος όρος της βαθμολογίας μας ήταν πάρα πολύ χαμηλός. Και βάζει Γκρανέρο αντί για Κακά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον λόγο εκτός του ότι το έκανε για να τα δώσει όλα στα 2 ματς που έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μπορείς και καλύτερα. Δες κάθε φάση απο 2-3 φορές και θα πεις ότι έγινε χειρουργείο στο Μόναχο απόψε. Τέτοιο που τα αντίστοιχα προηγούμενων ετών ωχριούν!

Αυτο και αν είναι κατάντια για οπαδό!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Δε χρειάζεται να δω τίποτα. Ξέρω τι είδα, τι βλέπω όλη τη χρονιά, ποιούς βλέπω να μοιράζουν φάπες και μπουνίδια, να πατάνε χέρια με τις ευχές της ομάδας τους, των οπαδών της και την ανοχή της ομοσπονδίας. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του -από τη φωτό που θα βάλεις στο timeline του fb μέχρι το κόμμα που θα ψηφίσεις- και οι επιλογές πάντα κάτι λένε για εμάς, δεν είναι τυχαίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βάζει Γκρανέρο αντί για Κακά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον λόγο εκτός του ότι το έκανε για να τα δώσει όλα στα 2 ματς που έρχονται.

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ, αλλά ειδικά απο τη στιγμή που βγήκε ο Ozil χάθηκε το κέντρο. Και βγαίνει και ο Schweinsteiger οπότε θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε λίγο το κέντρο τους. Κοινώς τσάμπα ήττα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απόψε δεν θα σταθώ στη διαιτησία, δεν υπήρχε κάτι που να βγάζει μάτι, το μόνο που μπορούμε να πούμε ήταν οτι απόψε ο Γουέμπ δεν σφύριζε έδρα. Εγώ θα σταθώ στους losers παίκτες της Μαδρίτης που όταν τα βρίσκουν σκούρα πάνε επίτηδες να βλάψουν τον αντίπαλο, και το είδαμε και σήμερα με τα γνωστά ταγάρια που κλωτσούσαν αντιαθλητικά. Και μετά παραπονιέστε που βουτούν οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην η Ρεαλ σημερα πηρε ακριβως αυτο που ηθελε. Εβαλε γκολ και η προκριση ουσιαστικα τελειωσε. Αν ηθελε να βαλει 3 θα τα εβαζε ετσι απλα. Απλως μετα την ισοφαριση εκανε συντηρηση δυναμεων.

 

Και τωρα περναμε στους φιλους μας τους οπαδους της Φαρσελονας.

Τελικα οταν μιλαμε για αυτην την ομαδα η λογικη παει περιπατο. Βγαινουν (χωρις ντροπη) και λενε πως η Ρεαλ ευνοηθηκε. Γιατι? Γιατι ο Ροναλντο διαμαρτυρηθηκε λενε σχετικα εντονα και δεν εφαγε κιτρινη. :shock: :shock: :shock:

Θα μας πεσουν τα μαλλια ρε!!!!!!!!!

 

Θα μου πειτε αυτοι ελεγαν πως ηταν πεναλτυ αυτο με την Μιλαν εκει θα κολλησουν?

 

Επισης, καποιος πριν απο καποιες σελιδες ανεφερε πως ειναι δικαιωμα του να γραφει οπου θελει και οτι θελει. Συμφωνω μαζι του.

 

Ελα ομως που δεν ισχυει το ιδιο και για το topic της Φαρσελονα!!!!

 

Οταν βγηκα μετα την μουφα το πεναλτυ με την Μιλαν και τους ταπωσα με επιχειρηματα εξηγωντας γιατι αυτο το πεναλτυ δεν δινεται ΠΟΥΘΕΝΑ τι εκανε καποιος απο δαυτους? Πρωτα με ΄΄απειλησε΄΄ να μην ξαναγραψω γιατι θα κανει αναφορα και μετα οταν του ειπα να την κανει γιατι δεν θα σταματησω να λεω την αποψη μου εκανε αναφορα. Υποψην πως ΔΕΝ εβριζα στα post μου, ελεγα απλως την αποψη μου πως το πεναλτυ ηταν μουφα και εξηγουσα το γιατι.

 

Αντε γεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηθελε να βαλει 3 θα τα εβαζε ετσι απλα. Απλως μετα την ισοφαριση εκανε συντηρηση δυναμεων.

 

τους ταπωσα με επιχειρηματα εξηγωντας

 

... does not compute :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην η Ρεαλ σημερα πηρε ακριβως αυτο που ηθελε. Εβαλε γκολ και η προκριση ουσιαστικα τελειωσε. Αν ηθελε να βαλει 3 θα τα εβαζε ετσι απλα. Απλως μετα την ισοφαριση εκανε συντηρηση δυναμεων.

 

Και τωρα περναμε στους φιλους μας τους οπαδους της Φαρσελονας.

Τελικα οταν μιλαμε για αυτην την ομαδα η λογικη παει περιπατο. Βγαινουν (χωρις ντροπη) και λενε πως η Ρεαλ ευνοηθηκε. Γιατι? Γιατι ο Ροναλντο διαμαρτυρηθηκε λενε σχετικα εντονα και δεν εφαγε κιτρινη. :shock: :shock: :shock:

Θα μας πεσουν τα μαλλια ρε!!!!!!!!!

 

Θα μου πειτε αυτοι ελεγαν πως ηταν πεναλτυ αυτο με την Μιλαν εκει θα κολλησουν?

 

Επισης, καποιος πριν απο καποιες σελιδες ανεφερε πως ειναι δικαιωμα του να γραφει οπου θελει και οτι θελει. Συμφωνω μαζι του.

 

Ελα ομως που δεν ισχυει το ιδιο και για το topic της Φαρσελονα!!!!

 

Οταν βγηκα μετα την μουφα το πεναλτυ με την Μιλαν και τους ταπωσα με επιχειρηματα εξηγωντας γιατι αυτο το πεναλτυ δεν δινεται ΠΟΥΘΕΝΑ τι εκανε καποιος απο δαυτους? Πρωτα με ΄΄απειλησε΄΄ να μην ξαναγραψω γιατι θα κανει αναφορα και μετα οταν του ειπα να την κανει γιατι δεν θα σταματησω να λεω την αποψη μου εκανε αναφορα. Υποψην πως ΔΕΝ εβριζα στα post μου, ελεγα απλως την αποψη μου πως το πεναλτυ ηταν μουφα και εξηγουσα το γιατι.

 

Αντε γεια...

Α. Το πεναλτι με τη Μιλαν ηταν πεναλτι. Το αν δινεται η δε δινεται ειναι εφευρεση Σωτηρακοπουλου. Και φυσικα και δινεται. Τα επιχειρηματα σου δεν ειχα την τυχη να τα διαβασω, αλλα βαση αυτου του ποστ υποψιαζομαι οτι τους ταπωσες με επικα ελληνικα ποδοσφαιρικα επιχειρηματα.

 

Β. Ευνοια της διαιτησιας χθες δεν ειχες μονο επειδη δε εδωσε κιτρινη στο θεατρινο σου. Ανεφερα 4-5 περιπτωσεις που ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ οδηγουν στο συμπερασμα οτι σε μεταχειριστηκαν αρκετα ευνοικα για παιχνιδι εκτος εδρας. Μην παιρνεις μονο την 1 περιπτωση, την πιο "αθωα" για να στησεις λογικη επιχειρηματολογια πανω της. Δεν ειναι ουτε καν πονηρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως η Ρεαλ ειναι με το ενα ποδι στον τελικο απο εκει και περα το πηραν και λιγο χαλαρα τον αγωνα γιατι ακολουθει και το ντερμπι με την "i love Barca"...

 

 

Αληθεια ο θεατρινος Ριμπερι γιατι δεν πηρε κιτρινη στο πρωτο ημιχρονο που εκανε την τρομερη βουτια για να παρει πεναλντι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...