Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θέλω να κάνουνε το "θαύμα" οι Βαβαροί και να πάρουνε ισοπαλία π.χ. 2-2 ή και καμμιά νίκη στο Κλωτσιδέου... Μπερναμπέου να δούμε μετά την "άνεση" της ομάδας Καράτε του αχώνευτου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θέλω να κάνουνε το "θαύμα" οι Βαβαροί και να πάρουνε ισοπαλία π.χ. 2-2 ή και καμμιά νίκη στο Κλωτσιδέου... Μπερναμπέου να δούμε μετά την "άνεση" της ομάδας Καράτε του αχώνευτου :D

Θέλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα λες έτσι αντρίκεια με περίσσια ανδρίλα σαν αυτή του Ronaldo με κάνεις να σε θαυμάζω :D

 

Κοντός ψαλμός αληλούια, κάνε την καλή ρε Μπάγερν να γελάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα σχολια περι Ροναλντο χτες, αλλα η τιμωρια ηρθε αφου η Τσελσι προηγειται απο λαθος του Μεσι.

 

Οσο για μας...ΔΕ φοβαμαι θα περασουμ

 

για να κανεις λαθος πρεπει να ακουμπησεις και λιγο μπαλα σε ολο το παιχνιδι!!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθε η ώρα για το κλάσικο. Η Ρεάλ παίζει για 2 αποτελέσματα, για Χ και για νίκη.

Η Μπαρτσελόνα το θέλει περισσότερο, αλλά και οι 2 αυτό που θέλουν είναι να τα δώσουν όλα στους ημιτελικούς. Είναι ένα κλάσικο με ιδιαίτερες συνθήκες.

Είναι πρώτη φορά που γίνεται κλάσικο και η Ρεάλ θα είναι μπροστά ακόμα και αν χάσει με τόσα λίγα ματς να απομένουν. Απο την άλλη είναι ένα κλάσικο στο οποίο είναι δύσκολο να αφιερωθείς 100% μιας και όπως είπα έρχονται μετά οι αγώνες για το εισητήριο για τελικό.

Έχει όμως και βαθμολογικό ενδιαφέρον (κάτι που πριν 1.5 μήνα δεν το περιμέναμε να λέμε την αλήθεια) αλλά έχει και ψυχολογική σημασία.

 

Νομίζω πως θα το πάρει όποιος το θελήσει περισσότερο. Δε ξέρω πόσο είναι διατεθιμένοι οι παίχτες να ρισκάρουν κόπωση και τραυματισμούς. Γιατί μέχρι τώρα στα κλάσικο, τουλάχιστον φέτος, βλέπαμε απίστευτα τρεξίματα, και τρομερή πίεση. Ίσως αυτό να είναι διαφορετικό.

 

 

Ανησυχώ για την πρόκριση στον τελικό πάντως πάρα πολύ. Νομίζω πως δύσκολα λες πως υπάρχει φαβορί, ελπίζω στην κακή απόδοση της Μπάγερν στα εκτός έδρας παιχνίδια μόνο, και αντίστοιχα στη δύναμη της δικής μας έδρας που είναι πολύ μεγάλη. Αλλά περίμενα να στηρίζομαι και στην απόδοσή μας, αλλά δεν μπορώ να το πω αυτό, η Μπάγερν για τον έναν ή τον άλλο λόγο έπαιξε καλύτερα απο εμάς την Τρίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαχρονικά όποιος πάει για δύο αποτελέσματα συνήθως φεύγει με αυτό που δε θέλει, συνεπώς θέλω να πιστεύω ότι θα χτυπήσουμε το ματς. Εξάλλου το κίνητρο είναι μεγαλύτερο από τον επαναληπτικό του κυπέλλου όπου απλά έπαιζες χωρίς άγχος άσχετα αν όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι μπορούσαμε να πάρουμε την πρόκριση.

Για τον ημιτελικό το είπα παραπάνω, μόνο αν παίξουμε σοβαρά όπως παίζαμε πριν ένα μήνα θα μπορούμε να μιλάμε για πρόκριση. Δεν έχουμε τη σιγουριά ότι δε θα φάμε γκολ άρα πρέπει να σκοράρουμε τουλάχιστον δύο γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεάλ ναι, ο Μουρίνιο όχι. Και 5άρα να φάει στο κλάσσικο, θα κάθεται στον πάγκο σα να μη συμβαίνει τίποτα, οι της Μπάρτσα θα γλεντάνε αλλά αυτός θα σκέφτεται "εγώ θα το σηκώσω". Μεγαλύτερο άγχος έχει η Μπάρτσα να αποδείξει πράγματα, τί να αποδείξει, βέβαια, αυτή η ομάδα παραπάνω από αυτά που έχει αποδείξει τα τελευταία χρόνια, αλλά όπως και να χει, ο φίλαθλος κόσμος θεωρεί ότι στη φάση που βρίσκεται, πρέπει να παίζει υποχρεωτικά σε τελικούς, αν όχι να το σηκώνει. Άρα η Ρεάλ κατά τη γνώμη μου θα κατέβει χαλαρά στο κλάσσικο, να ρίξει καμιά κλωτσιά, καμιά μπουνιά, τέτοια πράγματα. Και αν της κάτσει αποτέλεσμα, μάγκες θα 'ναι.

 

Και κάτι πιο "προχώ", αν θέλετε. Αν ήμουν Μουρίνιο και έχανα στο κλάσσικο, με τη Μπάρτσα να ψιλοεξασφαλίζει τη συμμετοχή στον τελικό από απόψε, δε θα περνούσα την Μπάγερν.

 

 

Σε αυτο στεκομαι και εγω,η Μπαρτσα οτι ειχε να αποδειξει το εχει κανει με το παραπανω το χλευασμα το τρωει η Ρεαλ καθε φορα που χανει οποτε για την Ρεαλ ειναι το προβλημα και το αγχος.

Βεβαια και η Μπαρτσα γιατι να μην κρατησει αυτο που εχει και να αποδειξει οτι ειναι ακομα η top ομαδα..

 

Παντως μια που ανεφερες Μουρινιο να πω οτι καμια σχεση η ομαδα περυσι με φετος και γενικα σαν νοοτροποια την βλεπω εντελως διαφορετικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Training session / Entrenamiento 19/04/2012

Οι ταλιμπάν..Ειδικά ο Ozil έτοιμος για επίθεση αυτοκτονίας!

Εν τω μεταξύ στη Μαδρίτη έχει 15οC..Φοβούνται μην αρπάξουν καμία ίωση ενόψει των δύο ματς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Training session / Entrenamiento 19/04/2012

Οι ταλιμπάν..Ειδικά ο Ozil έτοιμος για επίθεση αυτοκτονίας!

Εν τω μεταξύ στη Μαδρίτη έχει 15οC..Φοβούνται μην αρπάξουν καμία ίωση ενόψει των δύο ματς;

 

 

Θελουν να δειξουν οτι κανει κρυο στην κορυφη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...