Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου άρεσε που όλοι, ειδικά οι οπαδοί απο την Καταλονία, ήταν σίγουροι για τον 1 σήμερα. Όταν έγινε +4 η διαφορά έλεγαν οι πάντες εντάξει +1 είναι ουσιαστικά. Κέρασμα σήμερα λοιπόν.

 

Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το γκολ του Ρονάλντο για πολλούς λόγους. Και γιατί μας έδωσε τη νίκη (αν δεν το έβαζε έβλεπε τη Μπαρτσελόνα να βάζει κι άλλο μέχρι το 90'), και γιατί πήρε ψυχολογία η ομάδα και ο Ρονάλντο επίσης, γιατί με τη Μπάγερν δεν έδειξε τίποτα, και κυρίως γιατί πρώτη φορά βλέπω η Ρεάλ να αντιδράει απέναντι στη Μπαρτσελόνα. Μέχρι τώρα όταν μας έβαζαν γκολ, όπως και αν παίζαμε πριν, κομπλάραμε.

 

Ο Κονεντράο ανέλπιστα καλός, ο Αρμπελόα δεν είχε και πολύ δύσκολη δουλειά, αλλά δεν άεφησε τον γρήγορο Τέγιο να μπει στη περιοχή. Γενικά όλοι εκτός του Ντι Μαρία πολύ καλοί.

Έχω συνηθίσει τον Ντι Μαρία να καλύπτει όλη τη πλευρά με το τρέξιμό του, θέλω να πιστεύω οτι κράτησε όλες τις δυνάμεις για την Μπάγερν.

 

Ξεκούραση λοιπόν, και πάμε με τη ψυχολογία στα ύψη να πάρουμε τη πρόκριση για τον τελικό για να πούμε, όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα, οτι ήταν μια επιτυχημένη χρονιά μετά απο πολλά χρόνια.

Πιστεύω πως αφού δε χάσαμε σήμερα, και δεν θα έχουμε καθόλου το μυαλό μας στο πρωτάθλημα, να παίξουμε στο 100%, και τότε σίγουρα θα περάσουμε τελικό.

 

@we_will_rise:

Κάλμα κάλμα έλεγε, δηλαδή "για χαλαρώστε λίγο, εγώ είμαι εδώ" :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σήμαινε ο πανηγυρισμός ;

 

η' εννοουσε πως παλι εγω καθαρισα τη μπουγαδα η' πως απευθυνοταν στουε Καταλανουε λεγοντας τους να ηρεμησουν!βαλατε ενα γκολ αλλα τωρα χαλαρωστε γιατι παλι χανετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η' εννοουσε πως παλι εγω καθαρισα τη μπουγαδα η' πως απευθυνοταν στουε Καταλανουε λεγοντας τους να ηρεμησουν!βαλατε ενα γκολ αλλα τωρα χαλαρωστε γιατι παλι χανετε!

Το 2ο καταλαβα. Eιχε μολις ισοφαρισει η Μπαρτσελονα και ειχε ξυπνησει το γηπεδο για τα καλα. Και καπακια τους εβαλε γκολ και τους ειπε κατι σε στυλ "χαλαρωστε, δεν τρεχει τιποτα, χαλαρωστε". Ακρως εριστικος αλλα τοπ και πρωτοτυπος πανηγυρισμος :mrgreen: Η πλακα ειναι οτι το εκανε προκλητικα πολλη ωρα :P Μετρησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hala Madrid!

Το 32ο πρωτάθλημα κατά 90% είναι γεγονός και πλεόν κοιτάμε το ματς της Τετάρτης.

Αν και δεν είμαι τρελός φαν του Ronaldo τον αποθεώνω για τον πανηγυρισμό του!

Hats off στον Jose για την αλλαγή Di Maria - Granero. Ακριβώς ό,τι χρειαζόταν η ομάδα τη συγκεκριμένη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Di Maria έπρεπε να βγει και πολύ πιο πριν αλλά τέλος πάντων.. Εγώ πιστεύω πως περισσότερο χαρακτήρα έδειξαν οι παίκτες παρά αυτός αλλά τέλος καλό όλα καλά.. Όσο ωραίο κι αν ήταν το γκολ, τόσο απίστευτη ήταν και η πάσα του διαδόχου του Zidane..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απεναντι παντως πρεπει να πηγαν νωρις νωρις για υπνο σημερα.

Ουτε για την διαιτησια δεν θα διαμαρτυρηθειτε σημερα? Εχω την εντυπωση πως σε μια φαση ο Ροναλντο στραβοκοιταξε τον Μεσι. Μια κιτρινη πιστευω την αξιζε... Καλπικο το αποτελεσμα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απεναντι παντως πρεπει να πηγαν νωρις νωρις για υπνο σημερα.

Ουτε για την διαιτησια δεν θα διαμαρτυρηθειτε σημερα?

Αυτο ειναι χαρακτηριστικο αλλων, αλλα οποτε χανουν. Αρα οχι, δε θα διαμαρτυρηθειτε σημερα για τη διαιτησια, νικησατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το ματς, διαιτητικο λαθος καραμπινατο (δηλαδη που να αλλοιωνει αποτελεσμα) δεν υπηρχε. τωρα στο αγωνιστικο μερος, δικαιως κερδισατε. Κομβικο σημειο το 1-2, οχι γιατι ηταν τελικο σκορ αλλα γιατι μας εκοψε τα ποδια και μετα επηλθε καθιζηση. αν δεν ειχε μπει το γκολ εκει, ισως μιλαγαμε για αλλο αποτελεσμα. αλλα με "αν" και "υποθεσεις" κουπα δεν παιρνεις, οποτε τωρα τουμπεκι. μετα απο χρονια θα θυμομαστε το 1-2 και οχι το ποσες ευκαιριες καναμε η το αν εκατσε η ομαδα μετα το 1-2 η αν, αν, αν...

 

συγχαρητηρια για το πρωταθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...