Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ σωστά. Καταλαβαίνεις τώρα γιατί αυτή η ομάδα η οποία έχει βαφτιστεί από σχεδόν όλο τον ποδοσφαιρικό κόσμο "η κορυφαία ομάδα όλων των εποχών" έχει προκαλέσει τόσο πόνο στους ισχυρούς αυτού του παιχνιδιού; Καταλαβαίνεις γιατί έχουν συστρατευθεί οι οπαδοί όλων των παραδοσιακά "μεγάλων" της Ευρώπης εναντίον της; Ρεάλ, Μάντσεστερ, Μπάγερν, Μίλαν, όλοι τους προσπαθούν να υποβιβάσουν το ποδόσφαιρο που παίζει και να υποβαθμίσουν τις επιτυχίες τους, περιμένοντας την πρώτη ευκαιρία για να τη χτυπήσουν όπως ο αποτυχημένος περιμένει τη φθορά του πετυχημένου για να χαρεί; Γιατί τους χάλασε τη μανέστρα, γιατί τους μπήκε στο μάτι, γιατί η δευτεροτρίτη μικρή Μπαρτσελόνα κατέκτησε τον Όλυμπο και έγινε γνωστή στα πέρατα της οικουμένης. Γιατί τους κέρδισε στο ίδιο τους άθλημα και τους έκανε να σκίσουν τα πτυχία τους, γιατί τους ανάγκασε να παίξουν 11 μέσα στην περιοχή τους και να είναι απλοί θεατές. Δε συγχωρούνται αυτά. Κανείς "μεγάλος" δεν ανέχεται τον "μικρό" να του παίρνει τα πρωτεία. Φοβάμαι, όμως, ότι θα πρέπει ΟΛΟΙ σας (οι οπαδοί των ισχυρών και παραδοσιακών δυνάμεων της Ευρώπης ... αναρωτιέμαι μέσα από μια υγιή διαδικασία και άμεση σχέση με αυτές γίνατε οπαδοί τους για να κατηγορείτε τους Έλληνες οπαδούς της Μπαρτσελόνα που αν είχατε πάει 1 φορά στην πόλη αυτή, θα καταλαβαίνατε πόσο κοντά τους είμαστε) ότι η Μπαρτσελόνα είναι πια στο πάνθεον του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Αν δεν μπορείτε να το αποδεχτείτε, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!

 

Καλο ειναι,αμα θες να κανουμε διαλογο να απαντας στις ερωτησεις μου. Αμα θες απλα να γραψεις την αποψη σου μπορεις να το κανεις χωρις να κουοταρεις τα μηνυματα μου. Οχι οταν σε ρωταω κατι προσωπικα 2 φορες να κανεις αβαβα και να εξαφανιζεσαι και μετα να ξαναεμφανιζεσαι για να πεις τα δικα σου. Τι θα επιλεξεις? Αβαβα?

 

Δεν μειωσε κανεις την μπαρτσελονα,ουτε υποτιμησε κανεις αυτα που εχει καταφερει.Πλεον ειστε ψηλα στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και 2οι στην Ισπανια,δεν καταλαβαινω που διαφωνεις.

 

 

Απο τη στιγμη που μετρας το μεγεθος μιας ομαδας με το ποσες κατσαρολες εχει το μουσειο τοτε στην Ισπανια ειμαστε η 1η καλυτερη ομαδα αφου σε συνολο εγχωριων τιτλων υπερτερουμε...

 

Επισης και η Ρεαλ σε μια δεκαετια εκανε ιστορια και μαλιστα καπου στο 50-60 οπου σηκωνε τη μια κουπα μετα την αλλη...απο τοτε μεχρι το 98 στην Ευρωπη ησασταν αφαντοι.

 

ΥΓ1: Υποστηριζω Μπαρσελονα απο τοτε που αρχισα να καταλαβαινω απο ποδοσφαιρο και τοτε παλευε να βγει Ευρωπη.

ΥΓ2: Αφου σου αρεσουν τοσο οι τιτλοι, οταν βρεθει ομαδα που θα σηκωσει 6 τιτλους σε μια χρονια (Πρωταθλημα,Κυπελλο,Τσαμπιονς Λιγκ,Σουπερ Καπ Ευρωπης,Σουπερ Καπ Ισπανιας,Παγκοσμιο Συλλογων) τοτε τα ξαναλεμε....τοσα χρονια καμμια "βαρια" φανελα δεν το καταφερε ποτε.

 

Εσυ ενα προβληματακι στο μετρημα πρεπει να το εχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι,αμα θες να κανουμε διαλογο να απαντας στις ερωτησεις μου. Αμα θες απλα να γραψεις την αποψη σου μπορεις να το κανεις χωρις να κουοταρεις τα μηνυματα μου. Οχι οταν σε ρωταω κατι προσωπικα 2 φορες να κανεις αβαβα και να εξαφανιζεσαι και μετα να ξαναεμφανιζεσαι για να πεις τα δικα σου. Τι θα επιλεξεις? Αβαβα?

 

Δεν μειωσε κανεις την μπαρτσελονα,ουτε υποτιμησε κανεις αυτα που εχει καταφερει.Πλεον ειστε ψηλα στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και 2οι στην Ισπανια,δεν καταλαβαινω που διαφωνεις.

1) Διαβάζω και γράφω όταν και ό,τι θέλω.

2) Ποιά ήταν η ερώτηση;

3) Έχω την αίσθηση ότι τα κριτήριά σου είναι διαφορετικά στον τρόπο που μας ανακήρυξες 2ους στην Ισπανία και πολύ ψηλά (πλέον, όπως είπες) στην Ευρώπη. Ξεκαθάρισέ μας ποιά είναι τα κριτήρια, ξαναδιατύπωσε την πρότασή σου και θα σου απαντήσω. Γιατί όπως το γράφεις, εγώ θεωρώ ότι είμαστε -την τελευταία 5ετία τουλάχιστον, μια σημαντική περίοδο δηλαδή- 1οι στην Ισπανία, 1οι στην Ευρώπη και 1οι στον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Διαβάζω και γράφω όταν και ό,τι θέλω.

2) Ποιά ήταν η ερώτηση;

3) Έχω την αίσθηση ότι τα κριτήριά σου είναι διαφορετικά στον τρόπο που μας ανακήρυξες 2ους στην Ισπανία και πολύ ψηλά (πλέον, όπως είπες) στην Ευρώπη. Ξεκαθάρισέ μας ποιά είναι τα κριτήρια, ξαναδιατύπωσε την πρότασή σου και θα σου απαντήσω. Γιατί όπως το γράφεις, εγώ θεωρώ ότι είμαστε -την τελευταία 5ετία τουλάχιστον, μια σημαντική περίοδο δηλαδή- 1οι στην Ισπανία, 1οι στην Ευρώπη και 1οι στον κόσμο.

 

1.) Προφανως,δεν προκειται να σου επιβαλει κανεις το να ποσταρεις. Ωστοσο, ειθισται οταν ξεκινας μια κουβεντα με καποιον και σε ρωταει κατι να απαντας.Οχι να ''εξαφανιζεσαι'' επειδη δυσκολευεσαι να απαντησεις στις ερωτησεις του.Σε ποια κατηγορια βρισκεσαι?Αυτου που κανει συζητηση μεσα απο ενα φορουμ ή στην κατηγορια του τρολ/αβαβα?

2.)Πριν 3-4 σελιδες θα την βρεις.Αλλα πλεον ειναι περσινα ξινα σταφυλια.

3.)Τα κριτηρια μου ειναι ιδια και στις 2 περιπτωσεις. Αγωνιστικα ειστε πρωτοι την τελευταια 5ετια στην Ευρωπη αναμφισβητητα. Δεν νομιζω πως καποιος διαφωνοι με αυτο.Ωστοσο,ως συλλογος,ως μεγεθος,ως ονομα,λαμβανοντας υποψην τους τιτλους σας και τι εχετε καταφερει διαχρονικα, ειστε ακομα πισω απο τουλαχιστον την Ρεαλ και την Μιλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε Linkin ακομα δεν εχεις καταλαβει πως οταν στριμωχνονται μοκο?

 

Θυμαμαι ακομα την περιπτωση με το μουφα πεναλτυ που ειχαν κερδισει απεναντι στην Μιλαν. Εβγαιναν ολοι και ελεγαν πως ειναι καθαρο πεναλτυ και μιλουσαν για τον κανονισμο και το γραμμα του νομου.

Τους απαντουσα πως αυτα τα πεναλτυ δεν δινονται πουθενα και πως αν δινοταν θα ειχαμε 5 πεναλτυ σε καθε αγωνα.

Τιποτα εκει απτοητοι. Ετσι λεει ο κανονισμος ελεγαν αυτοι.

 

Τους βαζω επομενως σε επομενο παιχνιδι (στο Ρεαλ-Μπαγερν αν θυμαμαι καλα) να μου πουν αν ηταν πεναλτυ ενα τραβηγμα σε παιχτη της Ρεαλ (συμφωνα παντα με τα λεγομενα τους για το πεναλτυ της Μιλαν). Πεναλτυ φυσικα δεν υπηρχε αλλα συμφωνα με την λογικη τους για το πεναλτυ της Μιλαν ηταν ΟΛΟΚΑΘΑΡΟ. Γιατι ετσι λεει ο κανονισμος.

 

Τους εκανα ρομπα εντελως λεμε!!! Φυσικα δεν βγηκε κανενας να μου απαντησει οσο και αν επεμενα. Το αβαβα στο μεγαλειο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή εμφάνιση και από τα ''2α'' ...το πεναλτυ στο τέλος δεν το είδα, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Πάντως για άλλο ένα παιχνίδι η Μπαρτσελόνα ήταν ακίνδυνη και το ντεφορμάρισμα του Μέσσι είνα ιφανερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...