Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα στη μεγαλυτερη ομαδα που υπαρχει!! Ευχομαι να την απολαμβανουμε για πολλα ακομα χρονια στην κορυφη!

...

Above and beyond its sports achievements, Real Madrid has also stood out

over the past 111 years due to how it spreads ideals and values like

sacrifice, sportsmanship, and the struggle. All of these are passed on

to the new generations in Real Madrid City, where the academy team

players develop athletically and personally.

...

 

tumblr_m86v1pbGsD1ryu3g1o1_250.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αχαχαχα,καλυτερα φιλε γυρισε το στο μασκετακι καλυτερα γιατι δεν εχεις και πολυ επαφη με το αθλημα!!!!!Toση πικρα που βγαζεις,κριμα ειναι.

Δεν ξερεις τι σου γινεται απο κανονισμους ποδοσφαιρου.

ΜΑθε τους πριν μιλησεις και ειδικα πριν μιλησεις σε εμενα για κανονισμους ποδοσφαιρου!

 

 

Φιλε rabican,το τεντωμενο χερι μεσα στην περιοχη,οταν η μπαλα κατευθυνεται προς το τερμα ειναι αποβολη και πεναλτι!Δεν μας ενδιαφερει αμα το θελει ή οχι.

Δεν ειχε προθεση. ΤΕΛΟΣ! Αρα δεν υπαρχει φαουλ. Αρα δεν υπαρχει πεναλτυ. ΤΕΛΟΣ.

Και φυσικα δεν υπαρχει αποβολη.

 

Και δεν ηταν τεντωμενο. Εκτός αν δεν βλεπεις καλα.

Εκτός αυτου ηταν σε ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσικη θεση.

Καμια σχεση με αφυσικη/μη φυσιολογικη δηλαδη, θεση οποτε και θα μπορουσαμε να μιλαμε για προθεση.

 

Εαν δεν ξερετε τι σας γινεται απο τους κανονισμους ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ γιατι εκτιθεστε.

 

Απο την στιγμη που το χερι ειναι τεντωμενο και ανακοπτει την πορεια της μπαλας (στην ΜΙΚΡΗ περιοχη) τοτε ειναι πεναλτι.Αμα δεν πηγαινει προς το τερμα η μπαλα μπορεις να το δικαιολογισεις ως ακουσιο(αν και συνηθως παλι πεναλτι δινεται).

Καμια σχεση ολα αυτα!

Και το οτι αναφερεις το μικρη περιοχη, το οτι αναφερεις οτι αμα δεν πηγαινει η μπαλα προς το τερμα τοτε μπορεις να το πεις ακουσιο και ολα αυτα, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ!

 

 

Μου το ειπε φιλος μου γνωστος μου διαιτητης Β' Εθνικης,αλλος φιλος μου που σφυριζει σε τοπικα, το ειπε ο Βαρουχας που ειναι καθηγητης διαιτησιας

Και εμενα μου το ειπαν 38 αλλοι φιλοι μου που παιζουν σε Α εθνικη σε διάφορα πρωταθληματα της Ευρωπης.

Με απλα λογια μην αναφερεις καν αλλους ανθρωπους ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ.

 

Ο Βαρουχας που λες ειναι γνωστος "φοβερος" γνωστης των πεναλτυ απο χερι.... :eek:

Τζαμπα τον ανεφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το thread απο χτες και γελάω πραγματικά. Ο ΟΡΙΣΜΟΣ της κόκκινης κάρτας στο μαρκάρισμα. Το ότι δεν έχει πρόθεση ή ότι δεν τον είδε ο καρατέκας νάννι δεν λέει απολυτως τίποτα. Δεν ειναι απαραίτητη η πρόθεση για να δωθεί κόκκινη σε μαρκάρισμα. H δικαιολογία ότι ο αρμπελόα μπήκε σφήνα ( τι έπρεπε να κάνει δηλαδή διεκδικούμενη φάση) ειναι πραγματικά γελοία , μπροστά στο ότι ο νάννι πήγε με προτεταμένο το πόδι ψηλά και με τις τάπες , βρισκόμενος ήδη στο αέρα.

οσοι δεν το καταλαβαίνετε βγάλτε τις οπαδικές μπλούζες σας.

 

 

Ωραία λογική. Υπάρχει φάση στην οποία από κόρνερ, ο Λόπεθ κάνει έξοδο, τον προλαβαίνει ο παίχτης της ManU και του σκάει και τα δύο χέρια στα μούτρα και αυτό είναι εμφανές μέχρι και στα σημάδια που έχουν μείνει στα μούτρα του. Είναι πέναλτι και αποβολή αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά έγινε μία κεφαλιά στην περιοχή της Ρεάλ και απέκρουσε ένας παίκτης με το χέρι και δεν καταλόγισε πέναλτι. Προσπάθησε να διορθώσει το ένα λάθος με ένα άλλο.

 

Μετα? Και ποιος μου λεει οτι με 11 εναντιον 11 θα γινοταν η φαση?

Το γεγονος ειναι ΕΝΑ:

Στο 11 εναντιον 11 νικουσε η Μανστεστερ Γ. 1-0, ενω η Ρεαλ Μ. δεν μπορουσε να απειλησει καθολου και εκει εδωσε λανθασμενη αποβολη και αλλαξαν ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες δεν είδαμε και την καλύτερη μπάλα και από τις δυο ομάδες. Η Real όσο  η Machester είχε 11 παίχτες και έπαιζε κλειστά για να κρατήσει το γκολ εκτός έδρας δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Ίσα ίσα που η Machester ήταν πιο απειλητική με τις αντεπιθέσεις. Το ματς κρίθηκε από τον διαιτητή που έδωσε άλλον αέρα στην Real που σε τρία λεπτά καθάρισε το ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λογική. Υπάρχει φάση στην οποία από κόρνερ, ο Λόπεθ κάνει έξοδο, τον προλαβαίνει ο παίχτης της ManU και του σκάει και τα δύο χέρια στα μούτρα και αυτό είναι εμφανές μέχρι και στα σημάδια που έχουν μείνει στα μούτρα του. Είναι πέναλτι και αποβολή αυτό;

 

Ειναι. Και εδωσε επιθετικο φαουλ!

 

(αντε να δω τωρα και αλλους αχρηστους επι των κανονισμων να μου μιλανε για μικρη περιοχη και οτι εκει μπορει να κανει ο,τι θελει ο τερματοφυλακας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........

 

Απο οτι καταλαβα εισαι εμπειρικος γνωστης των κανονισμων. Εγω δεν ειμαι ομως και τους ξερω απο εξω ΟΛΟΥΣ καθως ημουν παλια διαιτητης και καθε χρονο ενημερωνομαι για τις αλλαγες.

 

 

Xμμμ,ενδιαφερον... 

 

Αναγνωρισμενος καθηγητης διαιτησιας vs καποιος που λεει οτι ηταν διαιτητης σε ενα φορουμ.....  :D  :D  :D  :D  :D

 

Σε ευχαριστω Mjbulls23,μου φτιαξες την μερα πρωινιατικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμμμ,ενδιαφερον... 

 

Αναγνωρισμενος καθηγητης διαιτησιας vs καποιος που λεει οτι ηταν διαιτητης σε ενα φορουμ.....  :D  :D  :D  :D  :D

 

Σε ευχαριστω Mjbulls23,μου φτιαξες την μερα πρωινιατικα!!!

 

Ο Βαρουχας ειναι γνωστος ΤΡΑΓΙΚΟΣ σε θεματα πεναλτι και δη σε θεματα πεναλτι απο χερι.

Εσυ απο την αλλη φαινεται οτι δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ απο θεματα διαιτησιας οταν ειπες αυτα που ειπες και επισημανα παραπανω. Οποτε καλυτερα μην μιλας γιατι εκτιθεσαι. Μην μιλας για μικρη περιοχη και φαουλ υπονοωντας οτι εχει καποια σημασια περι αυτου. Μην μιλας για ακουσιο και σχεση με το αν πηγαινει η μπαλα προς το τερμα ή οχι αφου δεν εχει καμια σημασια επισης.

 

Μην μιλας για ΤΙΠΟΤΑ περι διαιτησιας γιατι εχεις μαυρα μεσανυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα? Και ποιος μου λεει οτι με 11 εναντιον 11 θα γινοταν η φαση? H Λογικη.

Το γεγονος ειναι ΕΝΑ:

Στο 11 εναντιον 11 νικουσε η Μανστεστερ Γ. 1-0, ενω η Ρεαλ Μ. δεν μπορουσε να απειλησει καθολου και εκει εδωσε λανθασμενη αποβολη και αλλαξαν ολα.

 

Mε την δικια σου παιδιαστικη λογικη εγω θα σου απαντησω και πως αλλαξαν ολα?Δεν αλλαξε τιποτα. Τα γκολ δεν μπηκαν λογω αριθμητικου μειονεκτηματος ουτε επειδη χαθηκαν τα προσωπικα μαρκαρισματα.Το ενα ηταν γκολ απο σουτ εκτος περιοχης και το αλλο συνδιασμος με παικτες που ηταν μαρκαρισμενοι.Δες τα πραγματα αντικειμενικα γιατι ο καθενας μπορει να διαστρεβλωσει την λογικη και να παρουσιασει τα πραγματα οπως θελεις.

 

Βtw,Καταλαβε οτι αυτο που εκανες quote δεν το ειπα εγω αλλα ο Βαρουχας.Ναι,αυτος που επικαλεστηκες εσυ σε προηγουμενο ποστ σου.

 

Ο Βαρουχας ειναι γνωστος ΤΡΑΓΙΚΟΣ σε θεματα πεναλτι και δη σε θεματα πεναλτι απο χερι.

Εσυ απο την αλλη φαινεται οτι δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ απο θεματα διαιτησιας οταν ειπες αυτα που ειπες και επισημανα παραπανω. Οποτε καλυτερα μην μιλας γιατι εκτιθεσαι. Μην μιλας για μικρη περιοχη και φαουλ υπονοωντας οτι εχει καποια σημασια περι αυτου. Μην μιλας για ακουσιο και σχεση με το αν πηγαινει η μπαλα προς το τερμα ή οχι αφου δεν εχει καμια σημασια επισης.

 

Μην μιλας για ΤΙΠΟΤΑ περι διαιτησιας γιατι εχεις μαυρα μεσανυχτα.

 

Ναι μωρε,δεν θα ακουσω τον Βαρουχα,θα ακουσω εσενα που παριστανεις τον διαιτητη.Ξερεις καλυτερα εσυ.Συνεχισε να εκτιθεσαι.

 

Χμμμ,χρηστης που δεν εχει κλεισει ουτε χρονο στο φορουμ,μπασκετικο ονομα και αβαταρ,με τα μισα μηνυματα του να κραζουν την Ρεαλ και blog για το στοιχημα στην υπογραφη,λεει πως ο καθηγητης διαιτησιας ειναι ασχετος και πως αυτος ξερει καλυτερα γιατι ηταν διαιτητης!

αχαχαχα. Seems Legit!!!

 

seems-legit-14319.jpg

 

 

edit: Για να καταλαβαινουν και τα 14χρονα.

Επεξ/σία από linkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε την δικια σου παιδιαστικη λογικη εγω θα σου απαντησω και πως αλλαξαν ολα?Δεν αλλαξε τιποτα. Τα γκολ δεν μπηκαν λογω αριθμητικου μειονεκτηματος ουτε επειδη χαθηκαν τα προσωπικα μαρκαρισματα.Το ενα ηταν γκολ απο σουτ εκτος περιοχης και το αλλο συνδιασμος με παικτες που ηταν μαρκαρισμενοι.

:blink: :wacko: :unsure: :blink:

Κανονικα εδω θα επρεπε να σταματησω και απλως να αφησω αυτα που ειπες ωστε να δουνε ολοι την ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ που ειπες, αλλά επειδη θελω να εκτεθεις ακομα παραπανω θα τα σχολιασω:

 

Ωστε το να παιζει μια ομαδα με 10 παικτες αντι με 11 δεν αλλαζει τιποτα ε?

Αφου το γκολ μπηκε με σουτ εξω απο την περιοχη και αφου το αλλο γκολ ηταν απο συνδιασμο με παικτες που ηταν μαρκαρισμενοι!!

Φανταστικη λογικη! :-(

Ενω οπως λες αν ηταν ο 11ος παικτης μεσα δεν θα μαρκαρε, και η επιθεση σε καθε φαση που εγινε(που στην πραγματικοτητα το πιθανοτερο ειναι να μην γινοταν καν ΦΥΣΙΚΑ) θα ηταν το ιδιο ευκολη και θα γινοταν ακριβως η ιδια! Σαν να μην υπηρχε κενο ενος παικτη!!

 

Μαλιστα. Τι να πεις κανείς? Υπαρχει και αυτο το ποσοστο ανθρωπων στην φυση.... Τα ξερουμε αυτα. Παντα αυτο γινοταν, παντα αυτο θα γινεται. Αλλοι παιρνουν 10, αλλοι παιρνουν 8, αλλοι 7, αλλοι 3 και αλλοι 1....

 

Δεν ξερεις ποδοσφαιρο! Ειναι φανερο. Τιποτα. Μηδεν. Οταν μου λες επειδη το γκολ μπηκε απο σουτ τοτε δεν εχει σημασια οτι επαιζε με 10 αντι για 11 παικτες και δεν επηρεασε, οχι μόνο δεν ξερεις καθολου ποδοσφαιρο αλλά ουτε τα βασικα της λογικης σκεψης εχεις....

 

Κατσε και σκεψου λοιπον τι ειπες....

Βtw,Καταλαβε οτι αυτο που εκανες quote δεν το ειπα εγω αλλα ο Βαρουχας.Ναι,αυτος που επικαλεστηκες εσυ σε προηγουμενο ποστ σου.

Σε τι τον επικαλεστηκα θυμασαι αραγε?

 

 

Ναι μωρε,δεν θα ακουσω τον Βαρουχα,θα ακουσω εσενα που παριστανεις τον διαιτητη.Ξερεις καλυτερα εσυ.Συνεχισε να εκτιθεσαι.

ΕΣΥ εκτιθεσαι με τα ΤΡΑΓΙΚΑ λαθος πραγματα περι κανονισμων που λες.

Και εδειξα 3 φορες γιατι αυτα που λες ειναι τργαικα. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την πραγματικοτητα δεν ειχαν!

Σου ξαναλεω λοιπον:

Δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ απο θεματα διαιτησιας οταν ειπες αυτα που ειπες και επισημανα παραπανω. Οποτε καλυτερα μην μιλας γιατι εκτιθεσαι. Μην μιλας για μικρη περιοχη και φαουλ υπονοωντας οτι εχει καποια σημασια περι αυτου. Μην μιλας για ακουσιο και σχεση με το αν πηγαινει η μπαλα προς το τερμα ή οχι αφου δεν εχει καμια σημασια επισης.

 

Μην μιλας για ΤΙΠΟΤΑ περι διαιτησιας γιατι εχεις μαυρα μεσανυχτα.

 

 

Χμμμ,χρηστης που δεν εχει κλεισει ουτε χρονο στο φορουμ,μπασκετικο ονομα και αβαταρ,με τα μισα μηνυματα του να κραζουν την Ρεαλ και blog για το στοιχημα στην υπογραφη,λεει πως ο καθηγητης διαιτησιας ειναι ασχετος και πως αυτος ξερει καλυτερα γιατι ηταν διαιτητης!

αχαχαχα. Seems Legit!!!

1ον τα φαινομενα απατουν για το πόσα χρονια ειμαι στο φορουμ. Αλλά και χθες να εμπαινα τι σημασια εχει?

2ον το οτι αναφερεις οτι εχω μπασκετικο ονομα εδω, λες και εχει καποια σημασια για καποιον λογο, δειχνει οτι τα εχεις χαμενα και δεν εχεις κανενα επιχειρημα και δεν ξερεις τι λες. :-(

3ον το οτι αναφερεις οτι εχω μπασκετικο αβαταρ εδω, λες και εχει καποια σημασια για καποιον λογο, δειχνει οτι τα εχεις χαμενα και δεν εχεις κανενα επιχειρημα και δεν ξερεις τι λες. :-(

4ον το οτι αναφερεις οτι εχω για υπογραφη μου blog για το στοιχημα λες και εχει καποια σημασια, δειχνει

επισης οτι τα εχεις χαμενα και δεν εχεις κανενα επιχειρημα και δεν ξερεις τι λες.

 

Τι σοι λογικη ειχε αυτο που ειπες απορω. Ή μαλλον δεν απορω....

 

Και εσυ εισαι χρηστης που εχει Καναδικη σημαια για αβαταρ. Αυτο και μόνο λεει τα παντα για την τραγικη λογικη που περιμενουμε να εχεις!!

(το παραπανω δεν εχει κανενα νοημα προφανως, απλως χρησιμοποιω την τραγικη λογικη σου, μπας και σου δειξω οτι ειναι τραγικη)

Επεξ/σία από MJBulls23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοκκινη καρτα αν και παρατραβηγμενη δινεται.οποτε καλα εκανε και την εδωσε.Ομως αφου ηταν τοσο αυστηρος ο διαιτητης επρεπε να δωσει και το πεναλτι στο χερι του ραφαελ, το πεναλτι στην μπουνια του λοπεθ και αποβολη πανω στον βιντιτς αν θυμαμαι καλα και τελος το πεναλτι που εκανε ο ραμος στο 88.
Τωρα κακα τα ψεματα αλλοιωσε το αποτελεσμα ο διαιτητης μαζι με υπνο του σερ αλεξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοκκινη καρτα αν και παρατραβηγμενη δινεται.οποτε καλα εκανε και την εδωσε.Ομως αφου ηταν τοσο αυστηρος ο διαιτητης επρεπε να δωσει και το πεναλτι στο χερι του ραφαελ, το πεναλτι στην μπουνια του λοπεθ και αποβολη πανω στον βιντιτς αν θυμαμαι καλα και τελος το πεναλτι που εκανε ο ραμος στο 88.

Τωρα κακα τα ψεματα αλλοιωσε το αποτελεσμα ο διαιτητης μαζι με υπνο του σερ αλεξ.

 

Δεν ειναι οτι αλλοιωσε το αποτελεσμα. Ειναι οτι ΚΑΘΟΡΙΣΕ το αποτελεσμα με την αδικη αποβολη.

Απο τη στιγμη που μια ομαδα αδικως μενει με 10 παικτες αλλαζουν ΟΛΑ. ΕΙΔΙΚΑ σε τετοιο επιπεδο οπου οι ΜΙΚΡΟλεπτομερειες κανουν την διαφορά. Οχι τωρα οι 11 εναντιον 10 παικτων. ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια!!

Και απο τη στιγμη που αφησε με 10 την Μανστεστερ Γ. ο,τι εγινε απο εκει και περα, οποια αδικη αποφαση εκατερωθεν και να πηρε δεν εχει σημασια. Ο αγωνας κριθηκε απο την αποβολη! Απο την ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΗ αδικη αποφαση δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που είδα ήταν ότι μέχρι να μείνει η Μανου με 10 και να αποφασίσει να ρισκάρει με Μόντριτς ο Μουρίνιο, η Ρεάλ είχε μία ανούσια κατοχή και δεν μπορούσε να κάνει ούτε υποψία φάσης.

 

Είναι αστείο να συζητάμε για το αν ευνοήθηκε η Ρεάλ με αριθμητικό πλεονέκτημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........

 

Aμα θες να κουοταρεις κατι καντο ολοκληρο.Αμα εχεις προβλημα και δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεει ο αλλος παρατα το το πληκτρολογιο και γυρνα στο δημοτικο.

 

Ειπα αυτο.

 

Mε την δικια σου παιδιαστικη λογικη εγω θα σου απαντησω και πως αλλαξαν ολα?Δεν αλλαξε τιποτα. Τα γκολ δεν μπηκαν λογω αριθμητικου μειονεκτηματος ουτε επειδη χαθηκαν τα προσωπικα μαρκαρισματα.Το ενα ηταν γκολ απο σουτ εκτος περιοχης και το αλλο συνδιασμος με παικτες που ηταν μαρκαρισμενοι.Δες τα πραγματα αντικειμενικα γιατι ο καθενας μπορει να διαστρεβλωσει την λογικη και να παρουσιασει τα πραγματα οπως θελει.

 

Δειχνοντας οτι αυτο που λεω (οχι το boldαρισμενο) ειναι παραλογο αλλα μπορω να το ισχυριστω συμφωνα με την δικια σου παιδιαστικη λογικη .Το ξαναγραφω στο τελος του μηνυματος οτι ο καθενας μπορει να διαστρεβλωσει την λογικη και να παρουσιασει τα πραγματα οπως θελει. Ωστοσο,ουτε στην δευτερη φορα το καταλαβαινεις!!! Τι να πω απο εκει περα? Τι συζητηση να κανω μαζι σου?

 

Θα στο πω οσο πιο απλα γινεται γιατι στις συνθετες προτασεις και σκεψεις δυσκολευεσαι.

 

Βαρουχας--> Καθηγητης Διαιτησιας

 

Μαντεψε ποιον θα πιστεψω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...