Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζονται αλλαγές. Να φύγουν παίκτες, και να έρθουν και μερικοί καλοί rotationαδες. Άντε να δούμε αν ο Κρος παίζει με Γιούβε.

 

Απ'οτι φαινεται ο Κρος θα παιξει. Μακαρι γιατι χωρις αυτον μας εδινα 20%.

 

Κατα τα αλλα, δεν θελει πολλες αλλαγες η ομαδα.

 

Να φυγουν Αρμπελοα, Κεντιρα, Ιγιαραμεντι, να πωληθει ενας εκ των Ροναλντο και Μπειλ και να αγοραστουν 

 

α) Ενα πρωτοκλασατο καθαροαιμο αμυντικο χαφ

β) Ενα κεντρικο χαφ που δεν θα εχει προβλημα να καθεται παγκο που και που

γ) Ενα δεξι μπακ που θα μπορει να παιξει και ως κεντρικος αμυντικος αμα χρειαστει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ'οτι φαινεται ο Κρος θα παιξει. Μακαρι γιατι χωρις αυτον μας εδινα 20%.

 

Κατα τα αλλα, δεν θελει πολλες αλλαγες η ομαδα.

 

Να φυγουν Αρμπελοα, Κεντιρα, Ιγιαραμεντι, να πωληθει ενας εκ των Ροναλντο και Μπειλ και να αγοραστουν 

 

α) Ενα πρωτοκλασατο καθαροαιμο αμυντικο χαφ

β) Ενα κεντρικο χαφ που δεν θα εχει προβλημα να καθεται παγκο που και που

γ) Ενα δεξι μπακ που θα μπορει να παιξει και ως κεντρικος αμυντικος αμα χρειαστει.

 

Πηρατε δεξι μπακ, τον Ντανιλο... Δεν βλεπω να παιρνετε και αλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρατε δεξι μπακ, τον Ντανιλο... Δεν βλεπω να παιρνετε και αλλον

Δεν είχα ιδέα ότι πήραμε δεξί μπακ. Τον έχεις παρακολουθήσει? Λέει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολα το τσ.λ., αλλά θεωρώ αρκετά πιθανό να περάσουμε την Juventus, και μετά είναι ένας αγώνας ο τελικός.

Και που θα φτάσουμε τελικό πάλι δεύτερη χρονιά πάλι θα ήταν πολύ σπουδαίο μην το ξεχνάμε.

 

Γιατι πολυ δυσκολα? αφου οπως λες ειναι 2 αγωνες.. Ενας τωρα και ενας ο τελικος που ειναι 50-50.. Ειδικα αν επιστρεψει ο μοντριτς με κροος στο τελος βλεπω μεγαλο ντερμπυ στον τελικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πηρατε δεξι μπακ, τον Ντανιλο... Δεν βλεπω να παιρνετε και αλλον

Δεν είχα ιδέα ότι πήραμε δεξί μπακ. Τον έχεις παρακολουθήσει? Λέει τίποτα?
Βραζιλιάνος είναι που παίζει στην Πόρτο... Δεν τον έχω δει , αλλά από άρθρα έχω διαβάσει ότι επιθετικό μπακ. Τώρα πολλοί στην Ισπανία φοβούνται μην καεί ο Καρβαχαλ για να παίξει η νέα μεταγραφή που κόστισε 30+ μυρια!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πολυ δυσκολα? αφου οπως λες ειναι 2 αγωνες.. Ενας τωρα και ενας ο τελικος που ειναι 50-50.. Ειδικα αν επιστρεψει ο μοντριτς με κροος στο τελος βλεπω μεγαλο ντερμπυ στον τελικο..

Καλά ναι αυτοαναιρέθηκα κάπως, απλά ήθελα να τονίσω την υπέρβαση που πρέπει να κάνουμε απο την απόδοση τον τελευταίο καιρό και όχι τις πιθανότητες.

 

http://www.marca.com/en/2015/05/11/en/football/real_madrid/1431369958.html

Εγώ θέλω να γίνει κάτι τέτοιο. Ο Bale θα παίζει καλύτερα χωρίς τον Ρονάλντο, και με καλό τερματοφύλακα και ενίσχυση σοβαρή στο κέντρο με παίχτη κλάσης Kroos, άρα ακριβό, θα έχουμε ομαδάρα. Ας μην έχουμε τους φετινούς τραυματισμούς όμως.

 

Για τον Carvajal κι εγώ ανησυχώ. Είναι και αυτός πολύ καλός επιθετικά, αμυντικά λίγο πιο ασταθής, αλλά συνολικά έχει εξελιχθεί πολύ και μπορεί κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραζιλιάνος είναι που παίζει στην Πόρτο... Δεν τον έχω δει , αλλά από άρθρα έχω διαβάσει ότι επιθετικό μπακ. Τώρα πολλοί στην Ισπανία φοβούνται μην καεί ο Καρβαχαλ για να παίξει η νέα μεταγραφή που κόστισε 30+ μυρια!

 

Δεν πιστευω οτι θα καει ο Καρβαχαλ. Εχει αποδειξει οτι μπορει. Χρειαζεται μεγαλη βελτιωση η οποια θα ρθει με τον καιρο και τις εμπειριες. Για μενα ειναι ηδη σε καλο επιπεδο να καλυψει την θεση του δεξιου μπακ στην Ρεαλ αλλα χρειαζεται ανταγωνισμο οπως και να παιρνει και ανασες που και που.

 

Καλά ναι αυτοαναιρέθηκα κάπως, απλά ήθελα να τονίσω την υπέρβαση που πρέπει να κάνουμε απο την απόδοση τον τελευταίο καιρό και όχι τις πιθανότητες.

 

http://www.marca.com/en/2015/05/11/en/football/real_madrid/1431369958.html

Εγώ θέλω να γίνει κάτι τέτοιο. Ο Bale θα παίζει καλύτερα χωρίς τον Ρονάλντο, και με καλό τερματοφύλακα και ενίσχυση σοβαρή στο κέντρο με παίχτη κλάσης Kroos, άρα ακριβό, θα έχουμε ομαδάρα. Ας μην έχουμε τους φετινούς τραυματισμούς όμως.

 

Για τον Carvajal κι εγώ ανησυχώ. Είναι και αυτός πολύ καλός επιθετικά, αμυντικά λίγο πιο ασταθής, αλλά συνολικά έχει εξελιχθεί πολύ και μπορεί κι άλλο.

 

Αρα οπως τα εσκασες χοντρα για να παρεις Ronaldo, Bale και James, σκασ'τα αντιστοιχα και για χαφ πρωτοκλασατο που θα θωρακισει την ομαδα. Θα γινει?

 

Συμφωνω με το μπολνταρισμενο αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να σταθουμε εκει. Δεν γινεται να εξαρταται ολη η χρονια απο εναν παικτη (Μοντριτς) που οταν δεν παιζει ειναι κομμενη στην μεση η Ρεαλ και να περιμενεις να βγαλει ολη την χρονια χωρις ανασα.

 

Η φετινη αποτυχια (αμα δεν προχωρησουμε στο ch.l) βασιζεται καθαρα στον προγραμματισμο του τυπου 1 αμυντικο χαφ και 7 επιθετικοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ντανιλο μου έχουν πει φίλοι μου, ότι (τουλάχιστον έτσι όπως παίζει τώρα) θα είναι καλύτερος από Καρβαχάλ. Δηλαδή Ντανίλο βασικός και Καρβαχαλ αλλαγή. Επίσης, χτες διάβαζα ένα άρθρο που έλεγε ότι μεγάλο μέρος της ευθύνης έχει το μηδαμινό rotation που έκανε ο Αντσελότι. Here 's the link : http://www.gazzetta.gr/football/article/743631/o-antseloti-kai-oi-apenanti


Υ.Γ και στο fm έχει τρομερή εξέλιξη ο Ντανίλο. Και για τον Depay που φέτος ήταν από τα πιο cheat wonderkids είδατε, πήγε United me 30 μύρια :P.
 

edit

Αλήθεια, τον Σίλβα του τον έφεραν με το ζόρι ή ο ίδιος τον ζήτησε?(ή έστω έναν παίκτη στην θέση του). Γιατί, σαν να του τον φόρτωσαν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Silva όπως τον έχω δει είναι καλύτερος από Illaramendi. Δε ξέρω γιατί επιμένει να παίζει με Illara.

Κυρίως όμως, δε ξέρω γιατί επιμένει στο πείραμα του Sergio Ramos στο κέντρο με την επιπολαιότητα που τον διακρίνει στις πάσες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα οπως τα εσκασες χοντρα για να παρεις Ronaldo, Bale και James, σκασ'τα αντιστοιχα και για χαφ πρωτοκλασατο που θα θωρακισει την ομαδα. Θα γινει?

 

Συμφωνω με το μπολνταρισμενο αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να σταθουμε εκει. Δεν γινεται να εξαρταται ολη η χρονια απο εναν παικτη (Μοντριτς) που οταν δεν παιζει ειναι κομμενη στην μεση η Ρεαλ και να περιμενεις να βγαλει ολη την χρονια χωρις ανασα.

 

Η φετινη αποτυχια (αμα δεν προχωρησουμε στο ch.l) βασιζεται καθαρα στον προγραμματισμο του τυπου 1 αμυντικο χαφ και 7 επιθετικοι.

Ε μακάρι να γίνει. Όλοι οι οπαδοί το θέλουν. Επίσης δε στέκομαι μόνο στου Μόντριτς, αλλά και στου James. Φάνηκε οτι με το που γύρισε προσέφερε πάρα πολλά.

 

Ο Silva όπως τον έχω δει είναι καλύτερος από Illaramendi. Δε ξέρω γιατί επιμένει να παίζει με Illara.

Κυρίως όμως, δε ξέρω γιατί επιμένει στο πείραμα του Sergio Ramos στο κέντρο με την επιπολαιότητα που τον διακρίνει στις πάσες του.

Κι εμένα έτσι μου φάνηκε, αλλά εντάξει δεν είδαμε και σοβαρά δείγματα.

 

Ο Kroos και ο Benzema προπονήθηκαν κανονικά, άρα περιμένουμε μια εντεκάδα με Kroos, James, Isco στο κέντρο, BBC μπροστά. Τον Benzema δεν ξέρω, τον φοβάμαι λίγο βέβαια, σε τι φόρμα θα είναι. Δεν ρίσκαρε να τον βάλει με την Βαλένθια και δεν έχει παιχνίδι στα πόδια του. Για να δούμε.

Πρέπει να αναγκάσουμε την Juventus σε παθητικό ρόλο, γιατί θα το βάλουμε το γκολ αν έχουμε κατοχή είμαι 100% σίγουρος.

 

Πρέπει να έχουμε έδρα όπως τότε με την Dortmund. Να καίει. Και αν είμαστε προσεκτικοί στην άμυνα τους έχουμε.

Βασικά η Ρεάλ είναι καλύτερη ομάδα, παίζει στην έδρα της, αν δεν είναι άτυχη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω στην αμυνα ο Ραμος και χωρις καθαροαιμο αμυντικο χαφ. Παμε για πολλα με λιγα και αγιος ο θεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλον 4-3-3 με αμυντικο χαφ Κροος  και μπροστα του Ισκο και Χαμες.

Αλλιως το κλασικο 4-4-2 με κεντρο Κρος και Ισκο λογικα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Πιρλο μια χαψια τον κανουν ολοι στο κεντρο σας. Αλλο επιπεδο. Δεν μπορει να σταθει πλεον σε αυτο. Γερασε πια για αυτο βεβαια. Ουτε βημα δεν μπορει να κανει με την μπαλα και ειναι ηδη 3 βηματα πιο γρηγοροι ολοι και του την εχουν παρει.

 

Που πας ρε Γιουβεντους ετσι με Ρεαλ Μ.?

3-0 προβλεψη. 2 10-15λεπτα θα παιξει μπαλα η Ρεαλ και τερμα.

Μπαρτσελονα, Μπαγερν και Ρεαλ Μ. ειναι 2 επιπεδα πιο πανω απο Γιουβεντους.


 

**Εδιτ: Βεβαια με τετοιον διαιτητη και μαιμου πεναλτι ολα γινονται ακομη πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάσσικο, λοιπόν. Εύχομαι να γίνει ένας ωραίος τελικός και να κερδίσει η καλύτερη Καταλανική ομάδα.

 

Αν γινει, λογικα εκει η ΟΥΕΦΑ θα σοβαρευτει και δεν θα δουμε κανα τετοιο μαιμου πεναλτι γιατι κριμα ειναι να κανουν τσιρκο τετοιο παιχνιδι. Βεβαια και εδω για ημιτελικο μιλαμε αλλά τι να κανουμε η Ρεαλ Μ. παντα ευνοειται και πιθανοτατα ενας λογος ακομα, οτι η ΟΥΕΦΑ θελει κλάσικο για τελικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...