Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξενέρωσα.
Θα το χαιρόμουν να περνούσε χωρίς το οφσάιντ, δεν είδα το πέναλτυ που λένε πολλοί οτι δεν ήταν, θα το δω τώρα, όσο είδα (κυρίως β ημίχρονο) η Ρεάλ έκανε φάσεις, είχε τελικές και στο α ημίχρονο αρκετές, στο πρώτο ματς ήταν πολλές φορές καλύτερη.

Κρίμα γιατί ήταν καλύτερη συνολικά στα 2 ματς (κατ εμέ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ θα συμφωνήσω. Οι δυο μεγάλες ισπανικές ομάδες, έχουν κατά καιρούς σπρωχτεί αρκετά, ορισμένες φορές σκανδαλωδώς. Το αν εγώ θεωρώ ότι η Ρεάλ έχει σπρωχτεί περισσότερο και η Μπάρτσα λιγότερο (το αντίθετο πιστεύουν οι οπαδοί της Ρεάλ), μικρή σημασία έχει.

QFE.

 

Και μετά εμείς μαλώνουμε ποιος έχει ευνοηθεί λιγότερο και ποιος περισσότερο. Και θυμόμαστε ξαφνικά και αγώνες πριν 5-10 χρόνια. Αυτά μας αξίζουν κύριοι ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη κιτρινη για γελια.

 

 

Δυο γκολ offside.

 

gj9v7T7.jpg

 

Σιν οτι ο Κασεμιρο γλυτωσε 3 κιτρινες το λιγοτερο. 

 

Qp1kb3V.jpg

 

" Οταν ξερεις οτι εισαι τυχερος , οσο δε παει "


Τα παραπανω τα αφηνω απλα για την επομενη φορα που καποιος θα πει για ουεφαλονα και αλλα τετοια. 

Για κανεναν αλλο λογο. Θα περναγατε ησασταν καλυτεροι ετσι κι αλλιως .. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάνω το πρώτο ημίχρονο της παράτασης γιατί ήμουν στο δρόμο. Μπαίνω σπίτι, βλέπω το έχουμε κάνει 2-2, λέω οκ περνάμε. Τελειώνει το ματς, ξαπλώνω. Μπαίνω σε sites, διαβάζω για διαιτησία, παράγκα και λέω τι έγινε ρε παίδες.

Ασχέτως ομαδικών προτιμήσεων, βλέπεις αποφάσεις όπως η χθεσινή, το πέναλτι της Atletico με τη Leicester, το πέναλτι της Bayern στο Μόναχο, το Barcelona -  PSG και λες υποτίθεται έκοψα το ελληνικό ποδόσφαιρο να δω ευρωπαϊκό να ξεφύγω από όλα αυτά. Πόσο μάλλον στο CL και σε τόσο προχωρημένο επίπεδο.

Τελικά όλα ανάγονται σε λεφτά, στοίχημα, μπίζνα και απλά μένει να δούμε τι θα κάνουμε εμείς. Θα πανηγυρίζουμε, θα σκάμε και θα τσακωνόμαστε για όλα αυτά; Θα τα βλέπουμε και θα τα δεχόμαστε; Θα το κόψουμε εν καιρώ; Δε ξέρω ειλικρινά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενέρωσα.

Θα το χαιρόμουν να περνούσε χωρίς το οφσάιντ, δεν είδα το πέναλτυ που λένε πολλοί οτι δεν ήταν, θα το δω τώρα, όσο είδα (κυρίως β ημίχρονο) η Ρεάλ έκανε φάσεις, είχε τελικές και στο α ημίχρονο αρκετές, στο πρώτο ματς ήταν πολλές φορές καλύτερη.

Κρίμα γιατί ήταν καλύτερη συνολικά στα 2 ματς (κατ εμέ).

 

Τωρα ειδα σε ριπλευ την 2η κιτρινη που πηρε ο Βινταλ και με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΦΑΟΥΛ!!

Πηρε την μπαλα καθαροτατα χωρις επικινδυνο παιχνιδι αφου πηγε πολυ πρωτος στη μπαλα.

 

Τελικα μιλαμε για σφαγη αφου ο Κασεμιρο επρεπε να αποβληθει πολυ πολυ πριν, ο Βινταλ δεν επρεπε να αποβληθει, ο Λεβαντοφσκι κοπηκε για οφσαιντ που δεν ηταν και εφευγε σε τετ α τετ και ο Ροναλντο εβαλε ενα γκολ 1.5 μετρο οφσαιντ. Για να μην πως και για το 3ο του γκολ που ηταν μαλλον και αυτο παραβαση λογω θεσης οφσαιντ αλλά για λιγο.

 

Δραμα.

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/1073410/oles-oi-faseis-gia-tis-opoies-fonazei-i-mpagern-monahoy-vid

 

 

Οσο για το πεναλτυ, μαλλον ειναι γιατι τον ακουμπαει. Με το γραμμα του κανονισμου ειναι καθαρα πεναλτυ, αλλά με την φιλοσοφια που σφυριζονται τα πεναλτυ γενικα ηταν παρατραβηγμενο.

Τα παραπανω τα αφηνω απλα για την επομενη φορα που καποιος θα πει για ουεφαλονα και αλλα τετοια. 

Για κανεναν αλλο λογο. Θα περναγατε ησασταν καλυτεροι ετσι κι αλλιως .. 

 

Εγω ειμαι ο μόνος που ειδα οτι η Μπαγερν ηταν καλυτερη ομαδα γενικα και στους 2 αγωνες?? Αρκετα καλυτερα θα ελεγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα σε ριπλευ την 2η κιτρινη που πηρε ο Βινταλ και με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΦΑΟΥΛ!!

Πηρε την μπαλα καθαροτατα χωρις επικινδυνο παιχνιδι αφου πηγε πολυ πρωτος στη μπαλα.

 

Τελικα μιλαμε για σφαγη αφου ο Κασεμιρο επρεπε να αποβληθει πολυ πολυ πριν, ο Βινταλ δεν επρεπε να αποβληθει, ο Λεβαντοφσκι κοπηκε για οφσαιντ που δεν ηταν και εφευγε σε τετ α τετ και ο Ροναλντο εβαλε ενα γκολ 1.5 μετρο οφσαιντ. Για να μην πως και για το 3ο του γκολ που ηταν μαλλον και αυτο παραβαση λογω θεσης οφσαιντ αλλά για λιγο.

 

Δραμα.

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/1073410/oles-oi-faseis-gia-tis-opoies-fonazei-i-mpagern-monahoy-vid

 

 

Οσο για το πεναλτυ, μαλλον ειναι γιατι τον ακουμπαει. Με το γραμμα του κανονισμου ειναι καθαρα πεναλτυ, αλλά με την φιλοσοφια που σφυριζονται τα πεναλτυ γενικα ηταν παρατραβηγμενο.

 

 

Εγω ειμαι ο μόνος που ειδα οτι η Μπαγερν ηταν καλυτερη ομαδα γενικα και στους 2 αγωνες?? Αρκετα καλυτερα θα ελεγα!

Καλή ήταν αλλά από δημιουργικότητα μηδέν.

 

Είχε κατοχή και στα δύο ματς αλλά μόνο από τα 3 γκολ πού πέτυχε καταλαβαίνεις ότι είχε μεγάλη δυσκολία στην δημιουργία και τελείωμα των φάσεων της.

 

ΥΓ.Αμα η Μπάγιερ δεν είχε αυτόν τον ογκόλιθο πίσω (neuer) θα είχε φάει τουλάχιστον 7-8(συνολικά) από την ρεαλ

 

Μεγάλος παίκτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο παιχνίδι όσο ήταν 11 vs 11 (όχι ανύπαρκτη  όπως χθες αλλά αυστηρή αποβολή) το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τη Ρεαλ λίγο καλύτερη και πιο επικίνδυνη. Χθες ήταν η Μπαγερν καλύτερη αλλά μαλλον φυσιολογικά μια και η Ρεαλ είχε υπερ της σκορ. Η δευτερη κιτρινη είναι ο ορισμός του στημένου διαιτητη δεν υπάρχει υποψια φάουλ ο Βινταλ εχει παρει πολύ καθαρά μπαλλα και ο παίκτης της Ρεαλ κανει 1 βήμα για να πέσει πάνω στα πόδια του. Η ισοφάριση 2-2 είναι αστείο για τέτοιο επίπεδο δεν είναι καν οριακή φαση μιλαμε για πάνω από 1 μέτρο οφσάιντ η πάσα κοντινή, ο βοηθός είναι στην ευθεία, δεν υπαρχουν αλλοι παίκτες να τον μπερδευουν, απλά ξεδιαντροπο στήσιμο ούτε σε επσα ακαδημιών που δεν υπάρχει βοηθός δεν αφήνετε τέτοια φάση.

 

Τα ανθρώπινα λάθη είναι μερος του παιχνιδιού το χθεσινό νομίζω είναι κάτι διαφορετικό/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικηθηκε καταφορα η μπαγερν αλλα δυστηχως εβγαλε και αυτη τα ματακια της στο πρωτο ματς με το χαμενο πεναλτυ.

Με τετοια διαιτησια περναει και η μπαρτσα το βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να βάλουμε και τους εαυτούς μας καμια φορά στην θέση των διαιτητών. Και τα δύο offside που φωνάζει η Bayern, ειδικά το 3ο, είναι σχεδόν οριακά και η φάση εξελίσσεται πολύ γρήγορα. Δεν είναι ρομπότ οι διαιτητές να τα πιάνουν με την μία όλα. Το penalty δίνεται και δεν δίνεται.

 

Γενικότερα, η Bayern είχε κατοχή, αλλά ας μου πει κάποιος ποιος παίχτης της Bayern διακρίθηκε χθες σε ατομικό επίπεδο; Που να πεις έκανε ματσάρα. Μετά τι μεγάλες φάσεις έκανε για γκολ δηλαδή; Αντίθετα από την Ρεάλ έκαναν τρομερό ματς οι Marcelo & Carvahal και από κοντά ο Casemiro. 

Το πρόβλημα της Bayern θεωρώ πως ήταν το γεγονός ότι δεν έχε καλό πάγκο, δεν υπήρχε ένας παίκτης να μπει για να αλλάξει την ροή του αγώνα, ο Muller ανύπαρκτος το ίδιο και ο Douglas Costa. Και ο Vidal να μην είχε βγει δεν νομίζω ότι θα πέρναγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα της Bayern θεωρώ πως ήταν το γεγονός ότι δεν έχε καλό πάγκο, δεν υπήρχε ένας παίκτης να μπει για να αλλάξει την ροή του αγώνα, ο Muller ανύπαρκτος το ίδιο και ο Douglas Costa. Και ο Vidal να μην είχε βγει δεν νομίζω ότι θα πέρναγε.

Το πρόβλημα της Bayern ήταν ο διαιτητής. Δεν χωράει τπτ άλλο, καμία ανάλυση.

Το πρόβλημα του ποδοσφαίρου με κάτι τέτοια γίνεται η Real.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως περυσι με το πεναλτυ που δεν εδωσαν στην Μπαρτσελονα στο τελευταιο λεπτο στα ημιτελικα?

Αφηστε τα αυτα μην προσπαθειτε να εξισωσετε την απυθμενη ευνοια της Ρεαλ Μ. που εχει εις τους αιωναν των αιωνων, με την περιστασιακη ευνοια που εχει καθε μεγαλη ομαδα που και που.

 

Ισως εχει και αυτο τον ρόλο του.

Αλλά μια φορα να αδικηθει η Ρεαλ Μ. σε κρισιμο αγωνα. Μια.

Δεν πιστευω σε συμπτωσεις, πόσο μαλλον εαν συμβαινουν διαρκως.

 

Ha

Ha

Ha

 

Η Μπαρτσελονα παει εδω και μια δεκαετια αγκαζε με τους διαιτητες και ολοι βλεπουν την ευνοια της Ρεαλ. Λονδινο σφαγη που θα εκανε και το Μαρινακη να πει: νταξει μαγκες το γαμησατε. Με την Ιντερ μουφα αποβολη με τα θεατρινικα του Μπουσκετς αλλα εκει κερασε ο Μου. Φετος με την Παρι αισχη που δεν γινονται ουτε τελευταια αγωνιστικη σε ματς του Λεβαδειακου. Για να μην πουμε και για μικροτερες σφαγες τυπου με Αρσεναλ. Οποιος αποκλειει την Μπαρτσελονα, αποκλειει και τους διαιτητες. 

 

Μαγκες ετοιμαστειτε σημερα για χειρουργειο. Σιχαμενη και η Γιουβε αλλα αντικειμενικα της αξιζει. 

Καλό θα είναι να βάλουμε και τους εαυτούς μας καμια φορά στην θέση των διαιτητών. Και τα δύο offside που φωνάζει η Bayern, ειδικά το 3ο, είναι σχεδόν οριακά και η φάση εξελίσσεται πολύ γρήγορα. Δεν είναι ρομπότ οι διαιτητές να τα πιάνουν με την μία όλα. Το penalty δίνεται και δεν δίνεται.

 

Γενικότερα, η Bayern είχε κατοχή, αλλά ας μου πει κάποιος ποιος παίχτης της Bayern διακρίθηκε χθες σε ατομικό επίπεδο; Που να πεις έκανε ματσάρα. Μετά τι μεγάλες φάσεις έκανε για γκολ δηλαδή; Αντίθετα από την Ρεάλ έκαναν τρομερό ματς οι Marcelo & Carvahal και από κοντά ο Casemiro. 

Το πρόβλημα της Bayern θεωρώ πως ήταν το γεγονός ότι δεν έχε καλό πάγκο, δεν υπήρχε ένας παίκτης να μπει για να αλλάξει την ροή του αγώνα, ο Muller ανύπαρκτος το ίδιο και ο Douglas Costa. Και ο Vidal να μην είχε βγει δεν νομίζω ότι θα πέρναγε.

 

Λες και αν ηθελε να βοηθησει τη Ρεαλ ο κορακας, θα εδινε τη βουτα του Ρομπεν. Τι να πεις...

 

Συμφωνω σε αυτο για τη Μπαγερν. Γενικα ο κορμος της ειναι γερασμενος και δεν εχουν αντοχες. Οι παγκιτες δεν εχουν δειξει οτι μπορουν να τραβηξουν την ομαδα, ο μονος που θα μπορουσε ηταν ο Κοστα αλλα ειναι ξενερωμενος στο Μοναχο εδω και μηνες. Για μενα το θεμα που πρεπει οπωσδηποτε να αντιμετωπισει η Μπαγερν ειναι η ελλειψη Γερμανικου κορμου ιδιαιτερα απο τη μεση και μπροστα. Ανεκαθεν, η Μπαγερν ειχε την ελιτ του Γερμανικου ποδοσφαιρου, καλος χρυσος ο Τιαγκο αλλα δεν ειναι Σβαινστάιγκερ να αφησει την ψυχη του στο χορταρι. Φαινεται και το εγκληματικο λαθος που εκανε ο Γκουαρντιολα να χαρισει τον Κρος στην Ρεαλ για να τον αντικαταστησει με καποιον που συγκριτικα με τον Κρος το μονο του πλεονεκτημα ηταν οτι μιλουσε Ισπανικα για μητρικη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω σε αυτο για τη Μπαγερν. Γενικα ο κορμος της ειναι γερασμενος και δεν εχουν αντοχες. Οι παγκιτες δεν εχουν δειξει οτι μπορουν να τραβηξουν την ομαδα, ο μονος που θα μπορουσε ηταν ο Κοστα αλλα ειναι ξενερωμενος στο Μοναχο εδω και μηνες. Για μενα το θεμα που πρεπει οπωσδηποτε να αντιμετωπισει η Μπαγερν ειναι η ελλειψη Γερμανικου κορμου ιδιαιτερα απο τη μεση και μπροστα. Ανεκαθεν, η Μπαγερν ειχε την ελιτ του Γερμανικου ποδοσφαιρου, καλος χρυσος ο Τιαγκο αλλα δεν ειναι Σβαινστάιγκερ να αφησει την ψυχη του στο χορταρι. Φαινεται και το εγκληματικο λαθος που εκανε ο Γκουαρντιολα να χαρισει τον Κρος στην Ρεαλ για να τον αντικαταστησει με καποιον που συγκριτικα με τον Κρος το μονο του πλεονεκτημα ηταν οτι μιλουσε Ισπανικα για μητρικη. 

 

Σωστός. Μέτρησα χθες πόσους Γερμανούς είχε η Bayern, Muller (αλλαγή), Neuer, Boateng (Θεωρητικά), Λαμ, Hummels. Ουσιαστικά τρεις Γερμανοί. Δεν γίνεται εν έτη 2017 να παίζεις ακόμα με Ribery και Robben. Παιχταράδες δεν λέω αλλά καμία επένδυση στους Wingers σου. Έχει Coman βέβαια αλλά δεν τον θεωρώ παίκτη βαρόμετρο. Γενικά σαν θεατής κρίνω ότι η Bayern θέλει αρκετούς παίκτες αν θέλει να κρατηθεί στην ελίτ του ποδοσφαίρου.

 

Στα της Ρεαλ τώρα. Πολλή άνευροι χθες ο Kroos και ο Modric, περίμενα περισσότερα από αυτούς όπως επίσης και από τον Benzema. Καλός ο Asencio πολύ μπάλα το παλικάρι. Απορώ με τον Vasquez πραγματικά, δεν ξέρω ίσως είναι και προσωπική εμπάθεια αλλα νομίζω ότι θα έπρεπε να παίζει περισσότερο ο James παρότι θεωρώ ότι είναι υπερτιμημένος παίκτης. Πιστεύω ότι παίζει ο Vasquez λόγω του ότι είναι πιο τακτικά πειθαρχημένος για κανέναν άλλο λόγο.

 

Επίσης ποια η άποψη σας για τον Navas; Προσωπικά πιστεύω ότι παρά τις αστάθειες του είναι καλός GK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ ο ασος χτες ξεκίνησε στο 2.40, 2.90 στην έναρξη του παιχνιδιου.

2.80 το διπλό, 2.40 στην έναρξη του παιχνιδιου

Βγαίνει διπλό, κουβας το 90% και πρόκριση σε εμάς με οφσάιντ γκολ...

Τα λέω αρκετό καιρό ότι οι συζητήσεις για διαιτησία είναι συζητήσεις για παιδάκια δημοτικού. Όλα είναι κομμένα και ραμενα για να πλουτιζουν κάποιοι λίγοι και για να δίνουν και σε εμάς κανα κοκαλακι να γλειψουμε. Βέβαια τον εαυτό μου δεν το βγάζω έξω, και εγώ μέχρι πριν δυο χρόνια έπαιζα συστηματικά στοίχημα και δεν με ένοιαζε η όλη φάση γιατί μερικές φορές πήγαινα ταμείο. Πλέον κάνα δελτιακι για την πλάκα 1-2 φορες τον μήνα, ποιο πολύ για να δω τι τρελό θα γίνει σε αυτά που έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...