Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μεταξύ ο ασος χτες ξεκίνησε στο 2.40, 2.90 στην έναρξη του παιχνιδιου.

2.80 το διπλό, 2.40 στην έναρξη του παιχνιδιου

Βγαίνει διπλό, κουβας το 90% και πρόκριση σε εμάς με οφσάιντ γκολ...

Τα λέω αρκετό καιρό ότι οι συζητήσεις για διαιτησία είναι συζητήσεις για παιδάκια δημοτικού. Όλα είναι κομμένα και ραμενα για να πλουτιζουν κάποιοι λίγοι και για να δίνουν και σε εμάς κανα κοκαλακι να γλειψουμε. Βέβαια τον εαυτό μου δεν το βγάζω έξω, και εγώ μέχρι πριν δυο χρόνια έπαιζα συστηματικά στοίχημα και δεν με ένοιαζε η όλη φάση γιατί μερικές φορές πήγαινα ταμείο. Πλέον κάνα δελτιακι για την πλάκα 1-2 φορες τον μήνα, ποιο πολύ για να δω τι τρελό θα γίνει σε αυτά που έπαιξα.

Πολλή φοβάμαι ότι σε μερικά χρόνια θα ακούσουμε για μέγα σκάνδαλο στις Ευρωπαϊκές διαιτησίες κτλπ. Πλέον παίζεται άπειρο χρήμα στο ποδόσφαιρο και είναι λογικό να μπουν μέσα παρανομίες και όλα αυτά τα ωραία.

Πιστεύω ότι τα νήματα τα κινούν πλέον τα μανατζερικά γραφεία αποκλειστικά και μόνο, και οι διαιτητές είναι απλά ένα όργανο το οποίο το χρησιμοποιούν για να μπουστάρουν μια ομάδα ώστε να προβάλουν παίκτες κλπ.

Τι να κάνουμε όμως που εμείς οι ρομαντικοί το γουστάρουμε ακόμα το άθλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστός. Μέτρησα χθες πόσους Γερμανούς είχε η Bayern, Muller (αλλαγή), Neuer, Boateng (Θεωρητικά), Λαμ, Hummels. Ουσιαστικά τρεις Γερμανοί. Δεν γίνεται εν έτη 2017 να παίζεις ακόμα με Ribery και Robben. Παιχταράδες δεν λέω αλλά καμία επένδυση στους Wingers σου. Έχει Coman βέβαια αλλά δεν τον θεωρώ παίκτη βαρόμετρο. Γενικά σαν θεατής κρίνω ότι η Bayern θέλει αρκετούς παίκτες αν θέλει να κρατηθεί στην ελίτ του ποδοσφαίρου.

 

Στα της Ρεαλ τώρα. Πολλή άνευροι χθες ο Kroos και ο Modric, περίμενα περισσότερα από αυτούς όπως επίσης και από τον Benzema. Καλός ο Asencio πολύ μπάλα το παλικάρι. Απορώ με τον Vasquez πραγματικά, δεν ξέρω ίσως είναι και προσωπική εμπάθεια αλλα νομίζω ότι θα έπρεπε να παίζει περισσότερο ο James παρότι θεωρώ ότι είναι υπερτιμημένος παίκτης. Πιστεύω ότι παίζει ο Vasquez λόγω του ότι είναι πιο τακτικά πειθαρχημένος για κανέναν άλλο λόγο.

 

Επίσης ποια η άποψη σας για τον Navas; Προσωπικά πιστεύω ότι παρά τις αστάθειες του είναι καλός GK.

 

Και ο Μποατενγκ Γερμανος ειναι, μην τον βλεπεις ετσι σκουρο, μαμα Γερμανιδα εχει. Γενικα η Μπαγερν διεθνοποιηθηκε κυριως με τον Πεπ και θα το πληρωσει. 

 

Ο Χαμες κατα τη γνωμη μου πρεπει να πουληθει. Ειναι ψιλοξενερωμενος και ο ιδιος και ακομα πιανει καλη τιμη. Σε αλλη ομαδα σαν ηγετης μπορει να επανελθει στο επιπεδο του Μουντιαλ. Ισκο, Ασενσιο πρεπει να ριζωσουν, ο Βασκεθ νομιζω σε κανα δυο χρονια θα φυγει καθως δεν ειναι ενδεκαδατος. 

 

Ο Ναβας ειναι υποτιμημενος τερματοφυλακας απλα ειναι αντιτουριστικη φατσα για Ρεαλ. Ενω ο Ντε Χεα ειναι μοντελο (ο οποιος επισης κανει τα λαθακια του τελευταια). Επ'ουδενι δεν ειναι το προβλημα της Ρεαλ ο Ναβας. Και εχει ξελασπωσει αρκετες φορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----Προς οσους εχουν ορεξη να κανουν συζητηση και οχι να τρολαρουν.

 

Εκ πρωτης οψεως ναι φαινεται ξεκαθαρα οτι ευννοηθηκε η Ρεαλ. Δυστυχως ομως τα "αντικειμενικα" site που ανελυσαν διεξοδικα την καθε φαση, ξεχασαν μια. Ο Βιδαλ κακως αποβληθηκε στο 84, επρεπε να ειχε αποβληθει νωρις στο πρωτο ημιχρονο και κακως ο διαιτητης του εδειξε πρωτη κιτρινη ενω ηταν καραμπινατη κοκκινη. Τακλιν απο πισω με τις ταπες στον αστραγαλο ενω η μπαλα δεν ειναι καν κοντα ειναι κοκκινη. Πιο κοκκινη δεν γινεται. Αμα ειχε κολλησει το ποδι του Ισκο κατω, δεν θα ξαναεπαιζε μπαλα ποτε.

 

post-140655-0-06804000-1492656478_thumb.png 

 

Βαλε λοιπον την Bayern με 10 παιχτες απο το 5' στο Bernabeu και να μιλησουμε για το ποιος θα περναγε.

 

Συνεχιζοντας την παραπανω σκεψη, αμα ο διαιτητης ηταν στημενος, θα ειχε αποβαλει δικαια τον Vidal στο 5' και καληνυχτα σας, δεν θα περιμενε μεχρι το 80 να μην καταλογισει offside, lol. Επισης, αμα ο διαιτητης ηταν στημενος, δεν θα εδινε παλι ανυπαρκτο πεναλτι υπερ της Bayern.Οσο για το ποιος αξιζε να περασει δεν τιθεται θεμα νομιζω με καλυτερο παιχτη της Bayern τον τερματοφυλακα και στα 2 παιχνιδια!

 

Ασχετος ηταν ο διαιτητης, οχι στημενος.

 

---- Προς οσους μπηκαν να βγαλουν το αχτι τους και να τρολαρουν, τους ευχομαι ολοψυχα

 

 

Και του χρονου παιδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνας και το καθαρο οφσαιντ του μιλερ στην φαση του αυτογκολ.

Βεβαια για να μην μπαινω παλι σε συζητησεις, εγω την ειπα την αποψη μου για το τι παιζει.

Η Ρεαλ συνολικα ηταν καλυτερη στα 2 παιχνιδια, πηρε και μια ωθηση επιπλεον και περασε στα ποιο ευκολα ημιτελικα των τελευταιων ετων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μπαρτσελονα παει εδω και μια δεκαετια αγκαζε με τους διαιτητες και ολοι βλεπουν την ευνοια της Ρεαλ. Λονδινο σφαγη που θα εκανε και το Μαρινακη να πει: νταξει μαγκες το γαμησατε (σε εκεινο το παιχνιδι ειχε δοθει ανυπαρκτη κοκκινη στον Αμπινταλ αρκετα νωρις, λιγο περιεργο για σφαγη). Με την Ιντερ μουφα αποβολη με τα θεατρινικα του Μπουσκετς αλλα εκει κερασε ο Μου (στο τελος μπηκε κανονικα 2ο γκολ καθαρο το οποιο ακυρωθηκε σαν χερι, με 2-0 η Μπαρσελονα περναγε, αλλα μαλλον ειχαν κουραστει απο την σφαγη οι διαιτητες  :rolleyes:) . Φετος με την Παρι αισχη που δεν γινονται ουτε τελευταια αγωνιστικη σε ματς του Λεβαδειακου (Γελαω). Για να μην πουμε και για μικροτερες σφαγες τυπου με Αρσεναλ (Ποια Αρσεναλ; Που εχει αρπαξει ενα τσουβαλι 3μπαλα; Εκτος αν αναφερεσαι στον τελικο του 2006, οπου αντι για 1-0 νωρις στον αγωνα ο διαιτητης ακυρωσε το γκολ και εδωσε κοκκινη στον τερματοφυλακα της Αρσεναλ  :-D). Οποιος αποκλειει την Μπαρτσελονα, αποκλειει και τους διαιτητες. (Οπως η Γιουβεντους για παραδειγμα)

 

Αυτο που η Ρεαλ "ηταν καλυτερη αλλα πηρε και μια ωθηση" και γενικα η σταση του "ναι μεν αλλα" οταν υπαρχει ευνοια απο την διαιτησια, ενω η Μπαρσα ειναι Ουεφαλονα και την περασε το κορακι στους 8 με...6-1, να το κοιταξετε.

 

 

Μην ασχολειστε με διαιτησια δεν εχει νοημα, παντα θα συμβαινουν λαθη ειτε ανθρωπινα ειτε σκοπιμα, ετσι ηταν παντα το ποδοσφαιρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@linkin έχεις ποστάρει άπειρες φορές στο θέμα της Barca περί ρεφς.

Ευνοείται σε ένα ματς CL η Ρεαλ Μ.  Ισχυρίζεσαι ότι δεν ευνοείται & ζητάς τα ρέστα για άδικη εις βάρος της Ρεαλ Μ. διαιτησία στο 5λεπτο. Ζητάς συζήτηση και όχι τρόλλινγκ.

 

ΟΚ...

 

 

 

sSJQgmW.gif

 

 

 

 

Υ.Γ εννοείται καλύτερη η Ρεαλ Μ. και στα 2 ματς. Αυτό το βλέπει και 10χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνας και το καθαρο οφσαιντ του μιλερ στην φαση του αυτογκολ.

Βεβαια για να μην μπαινω παλι σε συζητησεις, εγω την ειπα την αποψη μου για το τι παιζει.

Η Ρεαλ συνολικα ηταν καλυτερη στα 2 παιχνιδια, πηρε και μια ωθηση επιπλεον και περασε στα ποιο ευκολα ημιτελικα των τελευταιων ετων. 

Υπάρχει κάποια λήψη που να δείχνει καθαρό οφσάιντ? Φωτογραφίες που εχω δει εχουν την φάση την ώρα που ο Μιλερ κάνει κοντρολ αρα δεν δείχνουν τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που η Ρεαλ "ηταν καλυτερη αλλα πηρε και μια ωθηση" και γενικα η σταση του "ναι μεν αλλα" οταν υπαρχει ευνοια απο την διαιτησια, ενω η Μπαρσα ειναι Ουεφαλονα και την περασε το κορακι στους 8 με...6-1, να το κοιταξετε.

 

 

Μην ασχολειστε με διαιτησια δεν εχει νοημα, παντα θα συμβαινουν λαθη ειτε ανθρωπινα ειτε σκοπιμα, ετσι ηταν παντα το ποδοσφαιρο. 

 

Ενταξει ο καθενας μπορει να τα βλεπει οπως του αρεσουν. Στη Μαδριτη η διαιτησια ηταν κακη, εδωσε ενα ανυπαρκτο πεναλτι, μετρησε ενα γκολ οφσάιντ (το δευτερο μονο στο FIFA το βλεπουν και το ακυρωνουν γιατι η φαση ειναι πολυ γρηγορη) και θα μπορουσε να ειχε δωσει δευτερη κιτρινη στον Κασεμιρο. Οσο για τα αλλα που σχολιαζεις δεν εχω κατι να πω, ξερεις σε τι αναφερομαι αλλα θα χαλασει το παραμυθι του Mes Que un club (για την Αρσεναλ αν εχεις απορια ηταν σε νοκ αουτ ματς ακυρωμενο καθαρο γκολ στη Βαρκελωνη σε ρεβανς). 

 

Εν ολιγοις. Η Ρεαλ ηταν πολυ καλυτερη απο τη Μπαγερν και δεν περασε λογω της διαιτησιας, αλλωστε η Μπαγερν πηρε 2 μουφα πεναλτι, ενα σε καθε ματς. Η Μπαρτσελονα ηταν πολυ χειροτερη απο την Παρι συνολικα σαν εμφανιση και στα δυο παιχνιδια και χωρις τη διαιτησια δεν θα περνουσε. Ναι οταν ο κορακας σου κανει δωρο 2 πεναλτι σε κρισιμες στιγμες, το ενα μαλιστα στο 90, ναι σε πηρε απο το χερακι. 

 

Οσο για τη Γιουβεντους, ναι υπαρχει η αβαντα της μεγαλης ομαδας αλλα εντος Ιταλιας, τα τελευταια χρονια στην Ευρωπη δεν παιρνει σφυριγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια λήψη που να δείχνει καθαρό οφσάιντ? Φωτογραφίες που εχω δει εχουν την φάση την ώρα που ο Μιλερ κάνει κοντρολ αρα δεν δείχνουν τιποτα

Θα προσπαθήσω να βρω την συγκεκριμένη φώτο ( η καποιο βιντεο) και θα την αναρτήσω. Ο Μιλερ πάντως πιστευω στην αρχή της φάσης ηταν οφσάιντ που μπορούσε να δοθεί άνετα.  Στο βιντεο βαλτο στο 9:11.

post-280210-0-00273500-1492683534_thumb.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=09lKCef0RfE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο βιντεο που εχω βρει δεν δειχνει τη φάση από την αρχή αλλά κάτι τέτοιο

294jvyp.jpg

 

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο ευχαρίστως.

 

Τεσπα δεν έχει νοημα εκτός αν προσπαθήσεις να πείσεις οτι η Ρεαλ δεν σπρώχθηκε οπότε ΟΚ διαφωνουμε. Προσωπικά μπορώ να δεχθώ το ανθρώπινο λάθος σε δύσκολη φάση (πχ στο 3ο γκολ της Ρεαλ ή σε αυτό το αυτογκολ). Μπορώ να δεχθώ να θεωρείς το πέναλτυ της Μπάγερν ανύπαρκτο ενώ ας πούμε οι άγγλοι σχολιαστές το χαρακτήρισαν σωστό. Ο λόγος που χαρακτήρισα στημένο το διαιτητή είναι ότι η αποβολή και το 2ο της Ρεαλ δεν είναι δυσκολες φάσεις είναι ευκολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο βιντεο που εχω βρει δεν δειχνει τη φάση από την αρχή αλλά κάτι τέτοιο

294jvyp.jpg

 

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο ευχαρίστως.

 

Τεσπα δεν έχει νοημα εκτός αν προσπαθήσεις να πείσεις οτι η Ρεαλ δεν σπρώχθηκε οπότε ΟΚ διαφωνουμε

 

Εβαλα ηδη βιντεο που φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι οφσαιντ.

Δεν προσπαθω να πεισω οτι δεν σπρωχτηκε η Ρεαλ ισα ισα ημουν ο πρωτος που αναγνωρισε την κατασταση.

Εχω δωσει ηδη την αποψη μου για το θεμα, δεν ωφελει πουθενα να μιλαμε συνεχεια για τα ιδια και τα ιδια.

Η Ρεαλ περασε ( με τον τροπο που εγινε αυτο ), παει και τελειωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@linkin έχεις ποστάρει άπειρες φορές στο θέμα της Barca περί ρεφς.

Ευνοείται σε ένα ματς CL η Ρεαλ Μ.  Ισχυρίζεσαι ότι δεν ευνοείται & ζητάς τα ρέστα για άδικη εις βάρος της Ρεαλ Μ. διαιτησία στο 5λεπτο. Ζητάς συζήτηση και όχι τρόλλινγκ.

 

ΟΚ...

 

 

 

sSJQgmW.gif

 

 

 

 

Υ.Γ εννοείται καλύτερη η Ρεαλ Μ. και στα 2 ματς. Αυτό το βλέπει και 10χρονο.

 

Ναι...και? Δεν ειπα σε κανεναν να μην πει για την διαιτησια (πως θα μπορουσα αλλωστε?). Ειπα οτι αφου μιλαμε για διαιτησια, ας τα δουμε τα πραγματα απο την αρχη, οχι απο το τελος. Ηταν καραμπινατη κοκκινη του Βιδαλ στο 5', ναι ή οχι?

 

Αν και ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν θα απαντησει γιατι χαλαει το παραμυθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...και? Δεν ειπα σε κανεναν να μην πει για την διαιτησια (πως θα μπορουσα αλλωστε?). Ειπα οτι αφου μιλαμε για διαιτησια, ας τα δουμε τα πραγματα απο την αρχη, οχι απο το τελος. Ηταν καραμπινατη κοκκινη του Βιδαλ στο 5', ναι ή οχι?

 

Αν και ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν θα απαντησει γιατι χαλαει το παραμυθι.

 

Φυσικα και δεν ειναι κοκκινη... Δεν την ζηταει καν κανεις απο την Ρεαλ την κοκκινη.Εκει τελειωνει και το παραμυθι σου!

 

Αποβολη Κασεμιρο που δεν δωθηκε ποτε

Κοκκινη στον Βινταλ που δεν ειναι καν φαουλ

Οφσαιντ γκολ 1 μετρο ο Ροναλντο

Ο Λεβαντοφσκι κοβεται ως οφσαιντ ενω δεν ειναι και ενω βγαινει τετ α τετ

 

Αλλα οχι, αδικηθηκε η ρεαλ συμφωνα με εσενα και αφου ηταν καλυτερη περασε δικαια, αντρικια, μαδριλενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...