Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^Αυτά τα σφυρίγματα είναι τόσο σπάνια στην Πριμέρα, που μνημονεύονται για χρόνια. Η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Κατά τα άλλα, το χθεσινό δεν επηρέασε το αποτέλεσμα, γιατί ο Ρονάλντο το έχασε, άρα, να 'χαμε να λέγαμε. Άλλωστε, ήταν καλύτερη η Ρεάλ και όταν χρειάστηκε να σκοράρει το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^Αυτά τα σφυρίγματα είναι τόσο σπάνια στην Πριμέρα, που μνημονεύονται για χρόνια. Η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Κατά τα άλλα, το χθεσινό δεν επηρέασε το αποτέλεσμα, γιατί ο Ρονάλντο το έχασε, άρα, να 'χαμε να λέγαμε. Άλλωστε, ήταν καλύτερη η Ρεάλ και όταν χρειάστηκε να σκοράρει το έκανε.

Σιγα που μνημονευονται για χρονια.Ούτε μια μέρα δεν μνημονεύονται. Την δευτερη κιτρινη του Umtiti την θυμασαι? Προφανως δεν την θυμασαι γιατι (περα απο το οτι δεν εδωσε ουτε την πρωτη), ουτε γραφτηκε στις αντικειμενικες φιλαδες, ουτε φωτο ειδαμε, ουτε βιντεο. Για τον Κασεμιρο ομως (που επρεπε να ειχε αποβληθει, δεν διαφωνω) θα το θυμοσαστε για 10 χρονια ανετα. Δε βαριεσαι.

Επεξ/σία από linkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω περισσότερη συζήτηση για το χθεσινό παιχνίδι σηκώνει η Atletico. Η Real είχε τη γνωστή της φετινή εικόνα.

Η Atletico ίσως κατέβηκε για το 0-0 αλλά και μετά το 1-0 ή το 2-0 δεν είδα κάποια αντίδραση να βάλει το πολύτιμο εκτός έδρας γκολ.

Οκ μπήκαν Torres και Gaitan αλλά - ειδικά ο πρώτος - δε φάνηκαν ιδιαίτερα.

Ούτε η μαχητικότητά τους ήταν στην ένταση των προηγούμενων ετών.

Και σε συνδυασμό με τα σενάρια για Simeone, Griezmann το μέλλον δε μοιάζει ευοίωνο.

Βέβαια όλα αυτά αν δεν γίνει κάποια επική ανατροπή στο Calderon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω περισσότερη συζήτηση για το χθεσινό παιχνίδι σηκώνει η Atletico. Η Real είχε τη γνωστή της φετινή εικόνα.

Η Atletico ίσως κατέβηκε για το 0-0 αλλά και μετά το 1-0 ή το 2-0 δεν είδα κάποια αντίδραση να βάλει το πολύτιμο εκτός έδρας γκολ.

Οκ μπήκαν Torres και Gaitan αλλά - ειδικά ο πρώτος - δε φάνηκαν ιδιαίτερα.

Ούτε η μαχητικότητά τους ήταν στην ένταση των προηγούμενων ετών.

Και σε συνδυασμό με τα σενάρια για Simeone, Griezmann το μέλλον δε μοιάζει ευοίωνο.

Βέβαια όλα αυτά αν δεν γίνει κάποια επική ανατροπή στο Calderon.

 

Νομίζω έφτασε στο ταβάνι της η Atletico, ότι είχε να δώσει το έδωσε. Επιθετικά χθες ήταν στο απόλυτο μηδέν, έβλεπες και τους παίκτες δεν τράβαγαν, δεν το πίστευαν ότι μπορούν να βάλουν έστω και ένα γκολ. Επίσης νομίζω ότι έχει πολύ υπερτιμημένους παίκτες βλέπε Carrasco, Correa, Gaitan, δεν είναι για αυτό το επίπεδο. Περίπατο θα κάνει η Ρεάλ θεωρώ και στο επόμενο παιχνίδι.

 

Κατά τα άλλα η Real όπως ανέφερες, κλασσική φετινή εικόνα. Θέλω Juventus τελικό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεάλ είχε καλύτερη εικόνα από την κλασσική της, λόγω κέντρου. Και ο Βαραν επίσης έκανε πολυ καλο παιχνιδι, αλλά κεντρο πιεζαμε παρα πολύ όταν δεν είχαμε την μπάλα, και όταν την παίρναμε και δεχομασταν πολύ δυνατά και γρήγορα ενίοτε μαρκαρισματα η μπάλα κυκλοφορούσε πολύ καλά.

 

Ο λόγος κυρίως η προσθηκη του Ισκο στο κεντρο, πίσω από τους επιθετικους, ο οποίος όταν κατέβαζε μπάλα ή Ατλέτικο ανέβαινε ψηλά για πιεση.

 

Πρέπει να πάρουμε όλους τους αγώνες πρωταθληματος, έχουμε και δικαίωμα για ένα χ, νομίζω λόγω βάθους παγκου και θέλησης πλέον εφόσον μένουν λίγοι αγωνες, το εχουμε.

Όταν μπορείς να βάλεις Morara, Asensio, Isco, James που δεν είμαι βασικοι, μπορούν να καθαρίσουν πολύ εύκολα αυτούς τους αγώνες. Πρέπει δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι φέρνουμε σε αριστερό μπακ καλό κανει.

Δεν τον ξέρω βέβαια τον συγκεκριμένο αλλά εμπιστεύομαι πλέον περισσότερο τις μεταγραφές τέτοιου τυπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ηρθε η ωρα να παιξει και κανας αλλος περα απο τον Benzema? Τον θεωρω κορυφαιο σεντερ φορ αλλα το παιδι βαριεται, φαινεται. Δεν εχει στοχους νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ηρθε η ωρα να παιξει και κανας αλλος περα απο τον Benzema? Τον θεωρω κορυφαιο σεντερ φορ αλλα το παιδι βαριεται, φαινεται. Δεν εχει στοχους νομιζω. 

 

Ο Μπενζεμα το καλοκαιρι ακουγεται εντονα οτι θα αποχωρησει.

Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα, εχει προσφερει στην ομαδα και με το παραπανω αλλα ηρθε η ωρα για αλλαγη και αυτη η αλλαγη ονομαζεται Αλβαρο Μορατα. Ελπιζω να μην ειναι τοσο βλακες εκει στην Μαδριτη και να τον δωσουν σε καμια Τσελσι, θα ειναι οτι χειροτερο να χασουμε τετοια παικτουρα μεσα απο τα χερια μας. Και νομιζω το εχει αποδειξει πολλες φορες οτι αξιζει να ειναι βασικος, οπως και οι Ισκο-Χαμες-Βασκεζ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ λίγο για τους Χάμεσ-Βάσκεζ. Άντε ο Βάσκεζ με αρέσει εμένα(το στυλ του μου θυμίζει πάντα παίκτες που έπαιρνα στο manager) αλλά τον Χάμες τον απεχθάνομαι. Δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ αργός για το ποδόσφαιρο που θα ήθελα να βλέπω. Και ένα καλό αριστερό πόδι δεν σώζει την παρτίδα για εμένα. 
Τώρα προφανώς Μοράτα με τα 1000 αλλά κάτι χτες διάβαζα ότι ο Ατζέντης του πέταξε μπηχτές ότι θέλει να φύγει το καλοκαίρι. Μακάρι να μείνει γιατί φαίνεται να την αγαπά την ομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...