Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, linkin είπε

Τα δικα μου επιχειρηματα ειναι οι 7 ηττες και 7 τιτλοι, τα δικα σου επιχειρηματα ειναι να αποκαλεις τα λεγομενα μου μλκιες και....ο Ολυμπιακος. Οποιος ειναι νοημων καταλαβαινει.

Κριμα γιατι νομιζα οτι ειχες κατι να προσφερεις στην συζητηση αλλα μαλλον απλα εχεις πολυ ελευθερο χρονο. Επισης παλι κριμα γιατι νομιζα οτι οι 15 βαθμοι που εχεις παραπανω στο πρωταθλημα θα σε εκαναν να νιωσεις καλυτερα. Αλλα οχι. Πονας και φταιει η Μαδριτη γι αυτο. 

20638022_1590485164317439_6633259669241393469_n.jpg

Όποιος είναι νοήμων καταλαβαίνει. Τα υπόλοιπα περί πόνου κλπ, πηγάζουν από τη δική σου σχέση και από τα προσωπικά σου βιώματα με το παιχνίδι, γι'αυτό και αντιλαμβάνεσαι ως πόνο του αντίπαλου οπαδού την όποια αντίρρηση μπορεί να έχει. Δεν μπορώ να κάνω κάτι για τον πόνο σου, μόνο να σε συμβουλεύσω να το δεις πιο χαλαρά, γιατί είναι ακόμα Γενάρης και είναι κρίμα να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε μια πολύμηνη και επίπονη δοκιμασία να παρακολουθείς ένα δυσάρεστο για εσένα πρωτάθλημα και να αναζητάς βολικές στατιστικές ως αναλγητικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τρενο με το περσυνο πρωταθλημα και τις σφαγες υπερ και κατα ρεαλ και μπαρτσα αντιστοιχα.μαλιστα

υπαρχουν ολα τα στιγμιοτυπα τα βαζαμε καθε κυριακη σχεδον στο νημα της ομαδας μου μη με βαλεις να στα δειξω ενα ενα

τρενο με γκολ οφσαιτ στον ενα τελικο του τσουλου που πηρε στα πεναλτι και κανονικο σκορ 1-1 στη διαρκεια των 90

και τρενο με το περσυνο και το πως απεκλεισε τη μπαγερν(α ναι ξεχασα μονο εχουμε να λεμε για τσελσι της ρεαλ τα ξεχναμε)

τρενο με πανω απο 20 ματς που κερδιθηκαν απο το 85 και μετα???μαλλον εχουμε αλλο ορισμο για το τρενο

για μενα μια ομαδα που ειναι dominant  στον αγωνιστικο χωρο και κερδιζει ευκολα τους αντιπαλους της και κανει πλακα ειναι τρενο και αυτο το εχει κανει η μπαρτα στο προσφατο παρελθον παρολο που δε πηρε 2 σερι τσουλου

πχ η ομαδα με την 3αδα νευμαρ σουαρεζ μεσσι που το σηκωσε ηταν τρενο και εκανε πλακα μεχρι και τον τελικο σε ολη τη διοργανωση χωρις να αγχωθει απο κανενα

καταλαβαινω οτι το επιχειρημα σου στην κουβεντα με τον Kirileman ειναι οτι εφοσον πηρε τις κουπες ηταν τρενο

οκ καλα τα στατιστικα αλλα δε λενε ολη την αληθεια και οι 3 μεγαλοι τιτλοι σε αυτη την περιοδο ειναι τουλαχιστον με μεγαλη βοηθεια.οποτε πιο τρενο??

 

για να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω η φετινη μπαρτσα που φενεται να εχει καθαρισει το πρωταθλημα απο το δεκεμβρη με βαση στατιστικων ειναι τρενο

ουτε ματς δεν εχει χασει σε ολες τις διοργανωσεις.δεν ειναι τρενο για μενα ομως δεν εχει παιξει τη μεγαλη μπαλλα ακομα για να πω θα τους παρουμε ολους παραμαζωμα.

ειμαστε ομως πολυ σοβαρη σαν ομαδα

 

παντως βλεπω γενικα στα σαιτ και στο ιντερνετ γενικα το ουεφαλονα να εχει μεινει και η ρεαλ παιρνει τις κουπες με μεγαλη βοηθεια και κουβεντα εκει

μια χαρα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Να και ενας που μπαινει να κανει συζητηση.

Oπως ειπες κι εσυ μαλλον εχουμε διαφορετικο ορισμο για το τραινο. Ο δικος μου ορισμος βασιζεται στην επιτευξη στοχων. Εταιρια με ισολογισμους εκατομυριων ειναι, οχι η σχολικη ποδοσφαιρικη ομαδα για να την κρινουμε με υποκειμενικα κριτηρια. Δεν ειπα οτι επαιξε την καλυτερη μπαλα που εχουμε δει ποτε ή οτι ηταν η πιο σταθερη ομαδα αλλα οταν στο τελος τα βαλεις κατω, οταν εχεις παρει 7 απο τους 8 τιτλους που μπορουσες να διεκδικησεις μαθηματικα, ε τοτε εκ του αποτελεσματος εισαι τραινο.

Περι ευνοιας, και αμα ευνοηθηκε η Ρεαλ, ναι ευνοηθηκε. Οταν εισαι μεγαλυτερη ομαδα στον κοσμο, ολοι θελουν να ειναι κομματι τις επιτυχιας σου, ηθελημενα ή μη. Το αστειο ειναι οτι καποιοι (δεν αναφερομαι σε σενα) δικαιολογουν την συγκεκριμενη ευνοια (σε ενα προιον δισεκατομμυριων) με σακουλες με φουτερακια και μπρελοκ. Αν μη τι αλλο δειχνει την ελλειψη κατανοησης του αντικειμενου και την μικροτητα της σκεψης τους.

Περι Μπαγερν, αναφερεσαι στην ομαδα η οποια εφαγε 6 γκολ σε 2 παιχνιδια, επρεπε να παιζει στον επαναληπτικο με 10 παιχτες απο το 5' και ειχε και στα 2 παιχνιδια καλυτερο παιχτη τον τερματοφυλακα της? Και αυτοι αξιζαν να περασουν για σενα?

Εν τελη, λογικο ειναι οταν η Ρεαλ ειναι η μεγαλυτερη ομαδα του κοσμου να προσπαθουν να μειωσουν τις επιτυχιες της. Συμβαινει σε ολα τα σπορ. Ολοι βγαζουν το δονκιχωτικο σπαθι της ακεραιοτητας και κατακερματιζουν. Οταν ο Σουαρεζ ομως βουταει με συχνοτητα χιονοπτωσης στον βορειο Καναδα, ε τοτε μιλαμε για επη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, linkin είπε

Oπως ειπες κι εσυ μαλλον εχουμε διαφορετικο ορισμο για το τραινο. Ο δικος μου ορισμος βασιζεται στην επιτευξη στοχων.

Ο ορισμός του λάτρη του ποδοσφαίρου... Επειδή, λοιπόν, βασίζεσαι στην επίτευξη στόχων (δηλαδή τίτλους, ανεξαρτήτως το πώς ήρθαν), αντιμετωπίζεις τώρα δυσκολίες να διαχειριστείς την πραγματικότητα, που είναι ο πλήρης εκτροχιασμός του τρένου, με αποτέλεσμα να θέτεις στον εαυτό σου και στο φόρουμ ερωτήματα δίχως απάντηση, του τύπου:

Αναφορά σε κείμενο

Δεν μπορω να καταλαβω πως οι ιδιοι παιχτες που πηγαιναν τραινο 2 χρονια κλαταραν τοσο πολυ. Τοσο πολυ "σκασανε"?

Αντίθετα, ο gas83 που -με βάση τα φετινά αποτελέσματα- θα μπορούσε κάλλιστα, όπως είπε, να μιλάει για ασταμάτητα τρένα, δεν παρασύρεται από τα αποτελέσματα (στα οποία μπορεί να περιλαμβάνονται και τυχαιότητες, εύνοιες κλπ) και όταν θα έρθει μια στραβή, θα είναι σε θέση και να την εξηγήσει και να τη διαχειριστεί.

Σε αφήνω, λοιπόν, να εξηγήσεις απόψε και τις επόμενες ημέρες τα ανεξήγητα, πώς, δηλαδή, το τρένο της Ρεάλ, που έχει τις κούπες αμέτρητες και δίκαιες και το λαό απέραντο και περήφανο, εξακολουθεί να πηγαίνει τρένο, αλλά με την όπισθεν!

 

Πιθανές απαντήσεις:

-Φταίει η διαιτησία (all time classic)

-Φταίει η κλιματική αλλαγή (επίκαιρη)

-Φταίει η νέα τάξη πραγμάτων (συνωμοσιολογική)

-Φταίει ο Μουρίνιο (νοσταλγική)

-Φταίει ο Kirileman (διαστροφική)

 

Καλό βράδυ!

dtb7unbwkau6lia.jpg?itok=JABOfW9j

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραίνο οι περισσότεροι εννοούν μια ομάδα που κερδίζει και πραγματοποιεί τους στόχους της.
Σε ένα υποθετικό σενάριο αν η Ρεαλ κάνει Χ νίκες και πάρει πρωτάθλημα, και η Μπαρτσα κάνει Χ-1 νίκες και βγει δεύτερη με έναν βαθμό διαφορά, πάλι τραίνο θα έχει πάει η Ρεάλ,
όπως μπορεί κανείς να πει ότι και η Μπάρτσα πήγε τραίνο και στάθηκε άτυχη(ή και το αντίθετο, τυχαίο παράδειγμα).

Τώρα, αγαπητέ κιλλερ, δεν μπορώ να σου δώσω ακριβής απάντηση γιατί το "τραίνο εκτροχιάστηκε" φέτος,  αλλά υπάρχουν λίγα/πολλά(όπως δει κανείς τον ορισμό του τραίνου) παραδείγματα, και σε ποδόσφαιρο και σε άλλα αθλήματα(π.χ NBA), που η ομάδα τραίνο που κατακτά τα "πάντα" του χρόνου βρίσκεται αγνώριστη.

Τέλος, το φταίει η διαιτησία(all time classic που λες) είναι all time για όλους τους οπαδούς ανά τον κόσμο για όταν οι ομάδες τους δεν έχουν την πορεία που περιμένoυν.
Και της Ρεάλ το έχουν πει πολλές φορές, και της Μπάρτσα πολλές, ακόμα και από Γαύρους έχει ακουστεί.
Δεν γίνεται, ακόμα και βάση πιθανοτήτων, μια ομάδα που "κλαίει" για διαιτησία να έχει μόνιμα λάθος ή μόνιμα δίκιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Xero1991 είπε

ότι και η Μπάρτσα πήγε τραίνο και στάθηκε άτυχη
 

Εγώ, όταν η μπάλα μπαίνει 2 μέτρα μέσα και δεν μετράει, αλλιώς το λέω, σίγουρα όχι ατυχία. Και μιλάμε για την πεμπτουσία του ποδοσφαίρου, το γκολ. Κάποιοι, όμως, δεν το βλέπουν αυτό, βλέπουν τρένα που πετυχαίνουν στόχους.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, linkin είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Να και ενας που μπαινει να κανει συζητηση.

Oπως ειπες κι εσυ μαλλον εχουμε διαφορετικο ορισμο για το τραινο. Ο δικος μου ορισμος βασιζεται στην επιτευξη στοχων. Εταιρια με ισολογισμους εκατομυριων ειναι, οχι η σχολικη ποδοσφαιρικη ομαδα για να την κρινουμε με υποκειμενικα κριτηρια. Δεν ειπα οτι επαιξε την καλυτερη μπαλα που εχουμε δει ποτε ή οτι ηταν η πιο σταθερη ομαδα αλλα οταν στο τελος τα βαλεις κατω, οταν εχεις παρει 7 απο τους 8 τιτλους που μπορουσες να διεκδικησεις μαθηματικα, ε τοτε εκ του αποτελεσματος εισαι τραινο.

Περι ευνοιας, και αμα ευνοηθηκε η Ρεαλ, ναι ευνοηθηκε. Οταν εισαι μεγαλυτερη ομαδα στον κοσμο, ολοι θελουν να ειναι κομματι τις επιτυχιας σου, ηθελημενα ή μη. Το αστειο ειναι οτι καποιοι (δεν αναφερομαι σε σενα) δικαιολογουν την συγκεκριμενη ευνοια (σε ενα προιον δισεκατομμυριων) με σακουλες με φουτερακια και μπρελοκ. Αν μη τι αλλο δειχνει την ελλειψη κατανοησης του αντικειμενου και την μικροτητα της σκεψης τους.

Περι Μπαγερν, αναφερεσαι στην ομαδα η οποια εφαγε 6 γκολ σε 2 παιχνιδια, επρεπε να παιζει στον επαναληπτικο με 10 παιχτες απο το 5' και ειχε και στα 2 παιχνιδια καλυτερο παιχτη τον τερματοφυλακα της? Και αυτοι αξιζαν να περασουν για σενα?

Εν τελη, λογικο ειναι οταν η Ρεαλ ειναι η μεγαλυτερη ομαδα του κοσμου να προσπαθουν να μειωσουν τις επιτυχιες της. Συμβαινει σε ολα τα σπορ. Ολοι βγαζουν το δονκιχωτικο σπαθι της ακεραιοτητας και κατακερματιζουν. Οταν ο Σουαρεζ ομως βουταει με συχνοτητα χιονοπτωσης στον βορειο Καναδα, ε τοτε μιλαμε για επη.

εγω κρινω την ομαδα μου σαν οπαδος-φιλαθλος.δε με νοιαζει το αν ειναι εταιρια.δε βαζω λεφτα στην τσεπη μου απο τα κερδη της ομαδας για να το βλεπω ετσι οποτε απλα να δω αν η ομαδα πετυχε τους στοχους με οποιαδηποτε τροπο δε μου λεει κατι

ειναι σα να μου λες οτι σε πρωταθληματα που πηρε ο ολυμπιακος νταμπλ με τρομερο σπρωξιμο  ολα αυτα τα χρονια(τυχαιο το παραδειγμα για να καταλαβεις τι εννοω μην αρχισετε να μου λετε για ολυμπιακο) και ολοι ξερουμε οτι εγινε καποιες χρονιες ηταν τρενο αφου πηρε τις κουπεςε σορρυ αλλα το βλεπουμε εντελως διαφορετικα

το παρακατω το γραφω οχι μονο για σενα αλλα για ολους τους ρεαλ που θα διαβασουν

οταν μας εχετε ζαλισει ολα αυτα τα χρονια για την τσελσι και την ουεφαλονα η δικαιολογια σου δε μπορει να ειναι οκ ειμαστε η μεγαλυτερη ομαδα πηραμε σφυριγματα

ε ωραια στην επομενη φορα που θα ειπωθει κατι θα σου πω και γω παιζαμε την καλυτερη μπαλλα ειμασταν η μεγαλυτερη ομαδα δε τρεχει κατι.

 

τα ματς με την μπαγερν ειναι ακριβως το ιδιο με αυτα τις τσελσι και ερχεσαι στα λογια μου και λογια μας οταν πας να μου πεις για φασεις που αδικηθηκε και η ρεαλ σε αυτα τα ματς

τοσα χρονια λεμε και μεις γηια τα ματς με την τσελσι και τα μη δοσμενα πεναλτι τις ανυπαρκτες κοκκινες αλλα εκει εμεινε η ουεφαλονα

εδω στο ακρβως αντισοιχο παραδειγμα ρεαλαρα και τα μυαλα στα καγκελα το ξεχασαμε κιολας

ξεχασες να μου σχολιασεις και τον αλλο τελικο ομως με το γκολ οφσαιτ του ραμος

 

το ξερω ειναι πολλα τα υπερ σφυριγματα αστο δε θελω να μου το αναλυσεις

να θυμησω οτι εχεις παρει τα 2 τελευταια σου πρωταθληματα με απιστευτη βοηθεια αλλιως θα ειχες καιμια 10αρια χρονια να παρεις

μη το παιρνεις οτι μιλαω με υφος η ειρωνικα ειναι πραγματα που ισχυουν αυτα και δεν ισχυουν επειδη το λεω εγω ευτυχως ειναι καταγεγραμενα τα γεγονοτα και με χαρτι και με καμερα

καλα το περσυνο μπροστα σε αυτο του 12 ειναι απλη σφαγη

 

τεσπα αυτα για διαιτησια και την ουεφαλονα που ολοι περιμενουν ποτε θα παρει το επομενο σφυριγμα για να βγουν να κραξουν και να πουν την ιδια καραμελα.

μονο φετος που ειμαστε πρωτοι εχουν ακυρωθει 2-3 εξωφθαλμα γκολ απλα επειδη εχουμε παρει διαφορα δεν ασχολειται και κανεις

εγω ομως τα βλεπω καθε κυριακη και πρεπει να τα σχολιασω.

 

για το σουαρεζ δεν εχω να σχολιασω κατι μπες απλα στο νημα της ομαδας μου και σε αλλα φορουμ και θα δεις οτι κραζουν ολοι για τις βουτιες και τα θεατρα

το οτι τα κανει δε σημαινει οτι μας αρεσουν κιολας και το λεμε οταν γινεται.και ισχυει για ολους τους παικτες αυτο οποιος και να το κανει

 

το 7στα 8 σε κουπες μετροντας σουπερ καπ και διειπηρωτικα ως κατι τρομερο δε θα μου το λεγες καθολου τρενο αν οι 3κυριοτεροι δεν ειχαν ερθει οπως ηρθαν.

αλλα με τα αν δε γραφετε ιστορια...οποτε ας ξερει ο καθε ενας την ιστορια της ομαδας του και ας κρινει αναλογα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, kirileman είπε

Ο ορισμός του λάτρη του ποδοσφαίρου... Επειδή, λοιπόν, βασίζεσαι στην επίτευξη στόχων (δηλαδή τίτλους, ανεξαρτήτως το πώς ήρθαν), αντιμετωπίζεις τώρα δυσκολίες να διαχειριστείς την πραγματικότητα, που είναι ο πλήρης εκτροχιασμός του τρένου, με αποτέλεσμα να θέτεις στον εαυτό σου και στο φόρουμ ερωτήματα δίχως απάντηση, του τύπου:

Αντίθετα, ο gas83 που -με βάση τα φετινά αποτελέσματα- θα μπορούσε κάλλιστα, όπως είπε, να μιλάει για ασταμάτητα τρένα, δεν παρασύρεται από τα αποτελέσματα (στα οποία μπορεί να περιλαμβάνονται και τυχαιότητες, εύνοιες κλπ) και όταν θα έρθει μια στραβή, θα είναι σε θέση και να την εξηγήσει και να τη διαχειριστεί.

Σε αφήνω, λοιπόν, να εξηγήσεις απόψε και τις επόμενες ημέρες τα ανεξήγητα, πώς, δηλαδή, το τρένο της Ρεάλ, που έχει τις κούπες αμέτρητες και δίκαιες και το λαό απέραντο και περήφανο, εξακολουθεί να πηγαίνει τρένο, αλλά με την όπισθεν!

Πιθανές απαντήσεις:

-Φταίει η διαιτησία (all time classic)

-Φταίει η κλιματική αλλαγή (επίκαιρη)

-Φταίει η νέα τάξη πραγμάτων (συνωμοσιολογική)

-Φταίει ο Μουρίνιο (νοσταλγική)

-Φταίει ο Kirileman (διαστροφική)

Καλό βράδυ!

dtb7unbwkau6lia.jpg?itok=JABOfW9j

Η αξιολογηση της επιτυχιας καποιου δεν μπορει να γινει με προσωπικα κριτηρια και αμα μου/σου/του αρεσει ή δεν μου αρεσει κατι. Εγω χρησιμοποιω τα μαθηματικα, εσυ χρησιμοποιεισαι την παναγιτσα και τις προκαταληψεις σου.

Κατα τα αλλα, σταματα να παριστανεις τον (αποτυχημενο) ψυχολογο στα φορουμ. Το αμα θα χασει ή κερδισει η Ρεαλ ή η Μπαρτσελονα δεν επηρεαζει στο ελαχιστο την ζωη μου και της οικογενειας μου. Εισαι πολυ μικρος ακομα, οταν θα μεγαλωσεις θα καταλαβεις.

19 ώρες πριν, gas83 είπε

εγω κρινω την ομαδα μου σαν οπαδος-φιλαθλος.δε με νοιαζει το αν ειναι εταιρια.δε βαζω λεφτα στην τσεπη μου απο τα κερδη της ομαδας για να το βλεπω ετσι οποτε απλα να δω αν η ομαδα πετυχε τους στοχους με οποιαδηποτε τροπο δε μου λεει κατι

Η αξιολογηση της επιτυχιας καποιου γινειται με αντικειμενικα κριτηρια. Δεν εχει σημασια αμα εισαι ποδοσφαιροφιλος ή μπασκετοφιλος. Δεν εκρινα την ποιοτητα του ποδοσφαιρου της Ρεαλ αλλα την αποτελεσματικοτητα του.

ειναι σα να μου λες οτι σε πρωταθληματα που πηρε ο ολυμπιακος νταμπλ με τρομερο σπρωξιμο  ολα αυτα τα χρονια(τυχαιο το παραδειγμα για να καταλαβεις τι εννοω μην αρχισετε να μου λετε για ολυμπιακο) και ολοι ξερουμε οτι εγινε καποιες χρονιες ηταν τρενο αφου πηρε τις κουπεςε σορρυ αλλα το βλεπουμε εντελως διαφορετικα

το παρακατω το γραφω οχι μονο για σενα αλλα για ολους τους ρεαλ που θα διαβασουν

οταν μας εχετε ζαλισει ολα αυτα τα χρονια για την τσελσι και την ουεφαλονα η δικαιολογια σου δε μπορει να ειναι οκ ειμαστε η μεγαλυτερη ομαδα πηραμε σφυριγματα

ε ωραια στην επομενη φορα που θα ειπωθει κατι θα σου πω και γω παιζαμε την καλυτερη μπαλλα ειμασταν η μεγαλυτερη ομαδα δε τρεχει κατι.

τα ματς με την μπαγερν ειναι ακριβως το ιδιο με αυτα τις τσελσι και ερχεσαι στα λογια μου και λογια μας οταν πας να μου πεις για φασεις που αδικηθηκε και η ρεαλ σε αυτα τα ματς

τοσα χρονια λεμε και μεις γηια τα ματς με την τσελσι και τα μη δοσμενα πεναλτι τις ανυπαρκτες κοκκινες αλλα εκει εμεινε η ουεφαλονα

εδω στο ακρβως αντισοιχο παραδειγμα ρεαλαρα και τα μυαλα στα καγκελα το ξεχασαμε κιολας

ξεχασες να μου σχολιασεις και τον αλλο τελικο ομως με το γκολ οφσαιτ του ραμος

το ξερω ειναι πολλα τα υπερ σφυριγματα αστο δε θελω να μου το αναλυσεις

να θυμησω οτι εχεις παρει τα 2 τελευταια σου πρωταθληματα με απιστευτη βοηθεια αλλιως θα ειχες καιμια 10αρια χρονια να παρεις

μη το παιρνεις οτι μιλαω με υφος η ειρωνικα ειναι πραγματα που ισχυουν αυτα και δεν ισχυουν επειδη το λεω εγω ευτυχως ειναι καταγεγραμενα τα γεγονοτα και με χαρτι και με καμερα

καλα το περσυνο μπροστα σε αυτο του 12 ειναι απλη σφαγη

τεσπα αυτα για διαιτησια και την ουεφαλονα που ολοι περιμενουν ποτε θα παρει το επομενο σφυριγμα για να βγουν να κραξουν και να πουν την ιδια καραμελα.

μονο φετος που ειμαστε πρωτοι εχουν ακυρωθει 2-3 εξωφθαλμα γκολ απλα επειδη εχουμε παρει διαφορα δεν ασχολειται και κανεις

εγω ομως τα βλεπω καθε κυριακη και πρεπει να τα σχολιασω.

για το σουαρεζ δεν εχω να σχολιασω κατι μπες απλα στο νημα της ομαδας μου και σε αλλα φορουμ και θα δεις οτι κραζουν ολοι για τις βουτιες και τα θεατρα

το οτι τα κανει δε σημαινει οτι μας αρεσουν κιολας και το λεμε οταν γινεται.και ισχυει για ολους τους παικτες αυτο οποιος και να το κανει

το 7στα 8 σε κουπες μετροντας σουπερ καπ και διειπηρωτικα ως κατι τρομερο δε θα μου το λεγες καθολου τρενο αν οι 3κυριοτεροι δεν ειχαν ερθει οπως ηρθαν.

αλλα με τα αν δε γραφετε ιστορια...οποτε ας ξερει ο καθε ενας την ιστορια της ομαδας του και ας κρινει αναλογα

Περι του "για το σουαρεζ δεν εχω να σχολιασω κατι μπες απλα στο νημα της ομαδας μουΜπηκα μετα το 6-1 επι της Παρι και σας ειδα να πανηγυριζετε. Οποτε ας αφησετε (οχι προσωπικα εσυ αλλα οι περισσοτεροι ομοιδεατες σου) τα παραμυθια οτι θελετε καθαρο ποδοσφαιρο, χαλιφης στην θεση του χαλιφη θελετε να γινετε και απλα το 3/4 σας χαλασε τα σχεδια.

Επεξ/σία από linkin
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, linkin είπε

χαλιφης στην θεση του χαλιφη θελετε να γινετε

Πρέπει να έλειπες από τον πλανήτη, γιατί με βάση τα μαθηματικά των τίτλων,  ήδη από το 2009 είμαστε ο χαλίφης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Πρέπει να έλειπες από τον πλανήτη, γιατί με βάση τα μαθηματικά των τίτλων,  ήδη από το 2009 είμαστε ο χαλίφης.

Τι το θελες....θα αρχισει να μετραει κατσαρολια απο το 50 τωρα :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, linkin είπε

Περι του "για το σουαρεζ δεν εχω να σχολιασω κατι μπες απλα στο νημα της ομαδας μουΜπηκα μετα το 6-1 επι της Παρι και σας ειδα να πανηγυριζετε. Οποτε ας αφησετε (οχι προσωπικα εσυ αλλα οι περισσοτεροι ομοιδεατες σου) τα παραμυθια οτι θελετε καθαρο ποδοσφαιρο, χαλιφης στην θεση του χαλιφη θελετε να γινετε και απλα το 3/4 σας χαλασε τα σχεδια.

δεν εχω προβλημα να εχεις διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου ,σαβαστη η καθε αποψη αλλα μη χρησιμοποιεις ενα συγκεκριμενο ματς για να αποδειξεις κατι.νομιζω δεν ειναι λογικο

σχεδον σε ολα τα ματς τον κραζουμε οταν κανει τετοια

τα περι χαλιφη δεν εχω να απαντησω κατι εκτος του οτι πρεπει να εχουμε τους τριπλασιους τιτλους τα τελευταια χρονια οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ματς με τη Villareal δεν ήταν για να χάσουμε. Αντιθέτως έπρεπε να είχαμε βάλει παραπάνω από ένα γκολ. Αλλά σε τέτοια σεζόν που κάνουμε όλα πάνε στραβά.

Οι αλλαγές του ΖΖ δε βοήθησαν, πχ Isco, Bale έπρεπε να μείνουν μέσα στο ματς και να βγει κάποιος περισσότερο αρνητικός.

Απο μεταγραφές, τέλος, δεν ακούγεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/14/2018 στις 11:02 ΠΜ, kirileman είπε

Πρέπει να έλειπες από τον πλανήτη, γιατί με βάση τα μαθηματικά των τίτλων,  ήδη από το 2009 είμαστε ο χαλίφης.

https://www.amazon.com/Basic-Math-Pre-Algebra-Dummies-Science/dp/1119293634

Στις 1/14/2018 στις 1:55 ΜΜ, gas83 είπε

δεν εχω προβλημα να εχεις διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου ,σαβαστη η καθε αποψη αλλα μη χρησιμοποιεις ενα συγκεκριμενο ματς για να αποδειξεις κατι.νομιζω δεν ειναι λογικο

σχεδον σε ολα τα ματς τον κραζουμε οταν κανει τετοια

τα περι χαλιφη δεν εχω να απαντησω κατι εκτος του οτι πρεπει να εχουμε τους τριπλασιους τιτλους τα τελευταια χρονια οποτε...

Μα δεν νομιζεις οτι σε αυτο ακριβως το ματς φαινεται ο χαρακτηρας του καθενος αγαπητε? Οταν πεφτει ο Σουαρεζ ενω προηγειστε 2-0 με την Λεγκανες ναι τον κραζετε αλλα οταν ειναι κρισιμα τα πραγματα και κρινεται προκριση, δε βαριεσαι, επος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν νμζ οτι το ματς Της Barcelona με την PSG μπορει να συζητηθει...Οπως και αν ηρθε οποιος και αν επαιζε ειναι απο τα ματς που το βλεπεις και το αφηνεις καπου στην ακρη του μυαλου σου για παντα...Μιλαμε για την μεγαλυτερη ανατροπη στην συγχρονη ιστορια του CL (αν οχι απο παντα) και μαλιστα σε  νοκ-αουτ φαση μετα τους ομιλους.Οποτε δεν νμζ οτι μπορουμε να το παιρνουμε σαν παραδειγμα...Οταν εισαι αναξιος να κρατησεις το 4-0 και παιζεις σαν την παιδικη χαρα της γειτονιας μου λες και εχασες 4-0 στο προηγουμενο ματς και φοβασαι μην ξευτιλιστεις.Ολα θα ειναι εναντιον σου και ολος ο κοσμος θα ειναι υπερ της αλλης ομαδας.(ο φιλαθλος κοσμος εννοω οχι οπαδοι μιας ομαδος με παροπιδες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, linkin είπε

 

Μα δεν νομιζεις οτι σε αυτο ακριβως το ματς φαινεται ο χαρακτηρας του καθενος αγαπητε? Οταν πεφτει ο Σουαρεζ ενω προηγειστε 2-0 με την Λεγκανες ναι τον κραζετε αλλα οταν ειναι κρισιμα τα πραγματα και κρινεται προκριση, δε βαριεσαι, επος.

απαντησε ο αποπανω φιλος

νομιζω και συ να ησουν αυτο το ματς θα το πανηγυριζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...