Προς το περιεχόμενο

Όνομα παλαίου cartoon


PepeLePew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε τι παρατηρω, οτι τα παιδικα που βλεπαμε μικροι, σε σχεση με τα τωρινα ηταν πολυ μα πολυ καλυτερα. Δεν ξερω ποια ειναι η αποψη σας αλλα θυμηθειτε G.I. joe , thandercats , transformers kai kapoia αλλα που εχω ξεχασει τα ονοματα τους . Ενω τωρα εχουν κατι χοντροκομμενους χαρακτηρες κατι ξεμπαρκα τερατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.

 

Το Avatar: The last Air Bender φερη πην, είναι κορυφαίο cartoon.

 

Κατα τα άλλα, τα καινούργια κινούμενα σχέδια έχουν πάρει τη κατιούσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Δε νομίζω πως είμαστε πια σε θέση να κάνουμε συγκρίσεις, γιατί αυτές αναπόφευκτα θα αδικούν τα τωρινά παιδικά. Με τα παιδικά που αναφέρεις μεγαλώσαμε και αναγκαστικά μεροληπτούμε υπέρ τους, αφού θυμόμαστε τις συγκινήσεις που μας χάριζαν. Τα τωρινά, ακόμη κι αν καθίσεις να τα παρακολουθήσεις, θα τα δεις με το μάτι του ενήλικου και είναι δεδομένο πως δεν μπορούν να σε συγκινήσουν όπως θα σε συγκινούσαν αν ήσουν παιδί.

 

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δει πολλά καινούρια παιδικά για να τα κρίνω :), αλλά γεγονός είναι πως και αυτά που βλέπαμε εμείς ήταν αρκετά βίαια, μονοδιάστατα (γιατί έτσι είναι πάντα τα παραμύθια / παιδικά, ώστε να μπορεί εύκολα το παιδί να ξεχωρίζει τον καλό από τον κακό) και είχαν εξίσου "αφελή", για τα μάτια ενός ενήλικου, νοήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.

 

Το Avatar: The last Air Bender φερη πην, είναι κορυφαίο cartoon.

 

Όχι απλά κορυφαίο. Τρομερη ιστορία και πλοκή, δε σε κουράζει σε κανένα σημείο, πολύ όμορφο οπτικά,....

 

[ΟFF TOPIC]

Άσχετο αλλά το "Book of Fire" θα είναι η τελευταία σαιζόν????

[/ΟFF TOPIC]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το κορυφαιο cartoon ολων των εποχων ειναι το dragonball πολυ καψιμο με το εν λογω cartoon ε? Το εβλεπα στον ant1 και οι μ@Λ@Κες δεν το συνεχισαν στο dragonball GT και πηγενα στα νετ με την σαπια συνδεση του τοτε να βλεπω τα 64 video του GT στα ιαπωνεζικα και να μην περνω χαμπαρι.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά κορυφαίο. Τρομερη ιστορία και πλοκή, δε σε κουράζει σε κανένα σημείο, πολύ όμορφο οπτικά,....

 

[ΟFF TOPIC]

Άσχετο αλλά το "Book of Fire" θα είναι η τελευταία σαιζόν????

[/ΟFF TOPIC]

 

Δεν γνωρίζω. Προς το παρών περιμένουμε πώς και πώς να ξεκινήσει ο 3ος κυκλος και βλέπουμε.

 

Πάντως προτιμώ να ολοκληρωθεί το cartoon σχετικά σύντομα, παρά να τραβήξει πολύ και να χάσει τη μαγεία του.

 

Μέχρι τώρα πάντως σχεδόν κάθε επεισόδειό του είναι το ίδιο απολαυστικό, αν και στεναχωρέθηκα λίγο στο τελευταίο επεισόδειο του 2ου κύκλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια τα dragonball είναι anime κι όχι cartoon αλλά αφού σ'αρέσει μπορείς να το λες όπως θες:P

 

Σωστα αλλα επειδη το θρεαδ ελεγε για cartoon ειπα να το πω ετσι γιατι αυτο εβλεπα μικρος και θα το βλεπα και τωρα αν το ειχε στην τιβι δεν ξερω αλλα το ενιωθα σαν ενα cartoon για πιο μεγαλα ατομα και οχι για παιδια,το σκεφτηκε κανεις αυτο η ηταν δικες μου παιδικες mlkies?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως μπορεί να εννοείς αυτό:

Σαγκμα - το μυστικό του Ορείχαλκου!

 

Μεγάλη πόρωση θυμάμαι όταν ήμουν μικρός!

 

Καλα ε, μολις ειδα αυτο το topic ημουν ετοιμος να σας ρωτησω για αυτο το παιδικο!!!! Δεν θυμονουν ουτε για τους Αρκαδες οτι αναφεροταν. Το εβλεπα οταν ημουν παρα πολυ μικρος!!! Και μου ερχονταν μονο αναμνησεις απο αυτο χωρις να θυμαμαι τιτλο.... ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ!!!!

 

 

 

 

Α! να ρωτησω και κατι αλλο!!! Επειδη και εχω ειχα πορωσει με τα dragonball , ποια η διαφορα anime και cartoon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Καλά το συγκεκριμένο παιδικό ήταν κάπως "σχιζοφρενικό"! Θυμόσαστε άραγε ότι αυτό το βιντεάκι των τίτλων τέλους (που σίγουρα πολλοί θα το θυμηθείτε) είναι από το ίδιο παιδικό; Ενώ πάντως στην αρχή δεν το πίστευα - νόμιζα πως ήταν δύο διαφορετικά παιδικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ενα παιδικό που αν θυμάμαι καλά στην έναρξη είχε ενα δράκο που πετούσε και στους τίτλους τέλους ένα παιδάκι που κυνηγούσε μια πεταλούδα... Εχω την αίσθηση οτι μπορεί να λεγόταν Ιαπωνέζικοι μύθοι ή κατι τέτοιο... Θυμίζει σε κανέναν τίποτα αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Πρέπει να υπήρχε παιδικό "Γιαπωνέζικοι Μύθοι", αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου, ούτε και βρήκα κάτι σχετικό με ένα γρήγορο googlάρισμα...

 

Βρήκα πάντως αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=ANnrrF8QVYQ

 

Φαντάζομαι πως από δω και μπρος μπορούμε να σε φωνάζουμε και pumucky! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Ναι το έχω δει και εγώ αυτό αν και λίγο το υλικό και για το Φρού-φρού... :(

 

Χαίρομαι πάντως που τους γιαπωνέζικους μύθους τους θυμάται κι΄άλλος ενας γιατι είχα αρχίσει να ανησυχώ για την ηλικία μου :P:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Μην το λες, δεν είναι καθόλου λίγο το υλικό για τον Φρου-Φρου. Στα "γνωστά στέκια" κυκλοφορούν αρκετά επεισόδια, μεταγλωττισμένα στα ελληνικά - ξέρεις, αυτά που βλέπαμε "τω καιρώ εκείνω..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...