Προς το περιεχόμενο

Όνομα παλαίου cartoon


PepeLePew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Α! να ρωτησω και κατι αλλο!!! Επειδη και εχω ειχα πορωσει με τα dragonball , ποια η διαφορα anime και cartoon?

 

Anime = γιαπωνέζικα κινούμενα σχέδια

Cartoon = αμερικάνικα, ευρωπαϊκά κινούμενα σχέδια

Manga = γιαπωνέζικα κόμιξ

Comics = αμερικάνικα, ευρωπαϊκά κόμιξ

 

Κάπως έτσι. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που υπάρχει αυτό το τοπικ θυμάμαι όταν είμουν πολύ μικρός έβλεπα ένα κινούμενο σχέδιο (δεν θυμάμαι το όνομα) το οποίο (δεν θυμάμαι γενικά πολύ καλά) ήταν με κάτι δράκους, σαν δεινόσαυροι εναντίον ανθρώπων ήταν τώρα....

Απλά θυμάμαι μια φράση, όταν ο κακός τα έβρισκε σκούρα (ο δράκος) και ήθελε να επιτεθεί έλεγε συγκεκριμένα "άνθρωποι ελάτε".Αμέσως έδειχνε χιλιάδες ποντίκια να τρέχουν και να αρχίζουν να τρώνε τα πάντα, καλώδια κτλ

Απλά όποιος κατάλαβε ας πει γιατί ήταν και περίεργο κινούμενο σχέδιο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

simfono me tin apopsi oti ta cartoon tis epoxis mas itan arketa kalitera apo ta torina xoris auto na simainei oti tora bgainoun mono skoupidia..kai einai logiko pisteuo...itan alli epoxi tote..an kai den exoun perasei kai tosa polla xronia i diafora nootropias einai aisthiti...tote ola ta paidia bgainame stis alanes apo to proi os to bradi kai paidika blepame san treloi...tora iparxoun alla erethismata(Ps-Xbox ktl)...den leo kai emeis eimastan poromenoi me nes snes master system ktl alla se allo bathmo kai me diaforetiko tropo...ego panta protimousa na bgaino ekso na paizo para na kathomai spiti gia ilektronika an kai mia zoi me thimamai na paizo ena paixnidi se kapoia konsola...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Βγαινουν ,γιατι γενικα τα τελευταια χρονια ειναι τις μοδας οτι εχει σχεση με ανατολη(βλεπε τιγρης και δρακος ,υπταμενα στιλετα και πολλα ακομα , οπως και στα cartoon)

 

 

 

 

 

 

off topic. ρε παιδες πως γινεται αυτη η παραθεση??? με copy paste παντως οχι.

να παρει η ευχη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic. ρε παιδες πως γινεται αυτη η παραθεση??? με copy paste παντως οχι.

να παρει η ευχη....

 

Πατας το κουμπι "quote" που βρισκεται κατω απ'το ποστ που θες να παραθεσεις.

Ή περνεις με copy-paste το ποστ και το βαζεις αναμεσα στο [*quote] [*/quote] (χωρις τα αστερακια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ενα παιδικό που αν θυμάμαι καλά στην έναρξη είχε ενα δράκο που πετούσε και στους τίτλους τέλους ένα παιδάκι που κυνηγούσε μια πεταλούδα... Εχω την αίσθηση οτι μπορεί να λεγόταν Ιαπωνέζικοι μύθοι ή κατι τέτοιο... Θυμίζει σε κανέναν τίποτα αυτό ???

 

Αυτό εδώ εννοείς ;

 

http://youtube.com/watch?v=Z190aG219Us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα που εδειχνε παλια το New Channel με κατι παληκαρια που ταξιδευουν με ενα πλοιο και κανουν ταξιδι στο χρονο και γυρνανε στην εποχη των δεινοσαυρων πώς λεγεται?? Με ενα χοντρο, μια γκομενιτσα και ενα τυπο που τους εσωζε ολους για πρωταγωνιστες.

Εβαζε πρωτα Super Mario και μετα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Αυτό εδώ εννοείς ;

 

http://youtube.com/watch?v=Z190aG219Us

 

Πωπω, πού το βρήκες αυτό! Πόσα χρόνια είχα να ακούσω τη μουσική! Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου έβγαζε κάτι το απόκοσμο αυτό το παιδικό πάντως...

 

edit: Δείτε κι αυτό: http://youtube.com/watch?v=zTYAWegJWMs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πολωνικο,ρωσσικο,ολλανδικο δε θυμαμε τι καρτουν με παραδοσιακα παραμυθια που εβαζε η ερτ 1 νομιζω,γυρω στο 95,μετα το καρουσελ κ πριν το ραχααν,το θυματε κανεις?ειχε πολυ απλο κ λιτο σχεδιο,με απλες γραμμες και ηταν απο τα αγαπημενα μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, πού το βρήκες αυτό! Πόσα χρόνια είχα να ακούσω τη μουσική! Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου έβγαζε κάτι το απόκοσμο αυτό το παιδικό πάντως...

 

edit: Δείτε κι αυτό: http://youtube.com/watch?v=zTYAWegJWMs

 

 

χαχαχαχα!!! είδες? Στο μεταξύ εγώ το ανωμαλάκι έκλαιγα κάθε φορά που έβλεπα τους τίτλους τέλους !!!

 

καταπληκτικό παιδικό! Θα ψάξω για περισσότερα στα "γνωστά μέρη" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...