Προς το περιεχόμενο

Όνομα παλαίου cartoon


PepeLePew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπω, πού το βρήκες αυτό! Πόσα χρόνια είχα να ακούσω τη μουσική! Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου έβγαζε κάτι το απόκοσμο αυτό το παιδικό πάντως...

 

edit: Δείτε κι αυτό: http://youtube.com/watch?v=zTYAWegJWMs

 

 

Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ !!!!

 

πω ρε παιδες μπράβο σας που τα βρίκατε..

πωωω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
χαχαχαχα!!! είδες? Στο μεταξύ εγώ το ανωμαλάκι έκλαιγα κάθε φορά που έβλεπα τους τίτλους τέλους !!!

 

καταπληκτικό παιδικό! Θα ψάξω για περισσότερα στα "γνωστά μέρη" !!!

 

Μπα, εγώ ήμουν σκληρός! Μόνο στο τελευταίο επεισόδιο του Ιππότη της Ασφάλτου με θυμάμαι να έχω κλάψει... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://youtube.com/watch?v=Z190aG219Us

 

πωπωωω είσαι θεός! μ΄έστειλες τώρα !!!! αυτό εννοούσα!!! Θάνκς !!!!

 

Λολ ποτε τα δειχνανε αυτα? Δεν τα προλαβαμε αυτα εμεις οι νεοι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τι μου θυμισατε τωρα ρε παιδια...:-D

 

Λοιπον αυτο το εβλεπα οταν ημουν μικρος και δεν ειχα χασει επεισοδιο.Μαλιστα τα ειχα γραψει ολα μιας season σε τετραωρη κασσετα αλλα δυστυχως κοπηκε η ταινια...:cry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=98LWJlQGZZM

 

Ο ελληνικος τιτλος ηταν: Εξυπνα αρκουδακια απο λαστιχο

 

 

Ενα ακομη αγαπημενο παιδικο εκεινης της περιοδου ηταν ο Κισιφερ (kissyfur στα αγγλικα)

 

http://www.youtube.com/watch?v=N6KCzb0lI0o

 

Βλεποντας ξανα αυτα τα παιδικα ειλικρινα πιστευω οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης με τα τωρινα.Οποιος εχει δει το Κισιφερ καταλαβαινει..Αξιες οπως φιλια,οικογενεια,αγαπη,αλληλεγγυη δεν υπαρχουν πια στα καινουρια cartoon-animeΠαρτε για παραδειγμα τα Pokemon,Yo-ghi-on (η οπως αλλιως γραφεται,ετσι κ αλλιως δεν εχει σημασια)...

Ειναι πολυ λιγα τα ποιοτικα cartoon που μπορει να δει ενα μικρο παιδι και να αποκομισει κατι...Δεν ειναι τυχαιο οτι ακομα και τωρα πολλα μικρα παιδια τρελενονται για τα στρουμφακια..

Αυτα ειχα να πω και εγω

Για να θυμουνται οι παλαιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φάση είχε στα cartoons της Filmation (He-man, Ghostbusters -τους 2 με τον γορίλλα, όχι τους original-, Bravestarr, κλπ) που στο τέλος εξηγούσαν το νόημα του επεισοδίου και έλεγαν στα παιδιά τι να προσέχουν και τι είναι καλό να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hey cartoon maniacs!!!Γνωριζετε μηπως ενα cartoon που ηταν ενα ανθρωπακι(νομιζω γιαπωνεζικο ηταν) το οποιο σ'ενα επεισοδιο προσπαθουσε να ρουφηξει ολο το καυσαεριο απο μια πολη με το στομα του???και το καυσαεριο ειχε μορφη κακου που πολεμουσε με αυτο το ανθρωπακι!!!Ποπο τι εβλεπα!!

Οταν ειδα το cartoon πανω στο δρακο κατι μου θυμησε αλλα δε νομιζω να ηταν αυτο....:confused::confused::confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, βρε Sadamiraq, τι μου έκανες με το βιντεάκι αυτό!

Μόνο τα κλάματα δεν έβαλα!

Ακόμα θυμάμαι που καθόμουν με ένα παλιό κασετόφωνο δίπλα στο ηχείο της παλιάς ασπρόμαυρης τηλεόρασης μου και προσπαθούσα να γράψω το τραγουδάκι αυτό καθαρά και δυνατά..

Πέρασαν πάνω από 20 χρόνια... και τώρα το έγραψα στον σκληρό μου δίσκο (και χωρίς κόπο μάλιστα χάρη στο link που έδωσες!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Robotech. ;)

Ή The Super Dimension Fortress Macross κανονικά. Μια από τις φορές που το αμερικάνικο Intro (κι ας έχει σκηνές από άλλες σαιζόν του Macross) είναι πετυχημένο. Αν και δεν έχω δει το γιαπωνέζικο.

 

Σημείωση: Μην δείτε το γιαπωνέζικο intro του Saber Rider, θα νομίσετε ότι αρχίζει το Candy candy.

 

Btw, περιοχή 88 έβλεπε κανείς; ;)

 

Αυτή είναι μια από τις εισαγωγές (σε κάθε επεισόδιο άλλαζε κάμποσο) από το remake που βγήκε 2005 μεριά.

Της παλιάς περιοχής 88 δεν έχω intro.

http://www.youtube.com/watch?v=puai2pT7HUA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "αστροπίστολο" σας λέει κάτι. Ήταν κάτι παιδιά που είχαν αυτά τα όπλα και έβγαζαν κάτι σαν μωβ/μπλε λέιζερ. Κυνηγούσαν κάτι σα ζόμπι και σε κάποιο επεισόδιο οι οικογένειες των παιδιών γίνονταν ζόμπι. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εκπληκτικό το Area 88. Από τα πιο σοβαρά και "ώριμα" anime που έχω δει. Η όλη ατμόσφαιρα και ο κεντρικός χαρακτήρας που είναι τόσο "ρεαλιστικά" σκοτεινός, μου είχαν κάνει εντύπωση από μικρό παιδάκι. Πάρα πολλή καλή και η παλιά και η καινούργια σειρά.

 

 

Όσο για το Robotech, πέταξα το βιντεάκι πάνω, χωρίς να πω τίποτα, γιατί απλά πιστεύω δεν σηκώνει σχόλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα που εδειχνε παλια το New Channel με κατι παληκαρια που ταξιδευουν με ενα πλοιο και κανουν ταξιδι στο χρονο και γυρνανε στην εποχη των δεινοσαυρων πώς λεγεται?? Με ενα χοντρο, μια γκομενιτσα και ενα τυπο που τους εσωζε ολους για πρωταγωνιστες.

Εβαζε πρωτα Super Mario και μετα αυτο.

 

Όντως θυμάται κανείς αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KISSYFUR!!!!

εσύ που το ξέθαψες είσαι θεός!!!!

 

απλά το λάτρευα αλλά ούτε που θυμόμουν πως το έλεγαν!

το λάτρευα αυτό και τους γκαφατζήδες κροκοδείλους!

 

εντιτ:

πώωωπω Robotech! oeoeeoeo

 

επίσης παίδες τρελενόμουν για το Mysterious Cities of Gold που ήταν κάτι πιτσιρίκια

που βρήκαν ένα χάρτη για μια χαμένη πόλη των Ίνκας και πήραν μαζί τους ένα παλιό καπετάνιο

κ βάλθηκαν να την βρουν κτλ.. κ είχε τρελές τεχνολογίες των Ίνκας παλιά που χρησιμοποιούσαν τον ήλιο

όπως ένα καράβι, έναν σιδερένιο κόνδωρα κ.α. πολύ πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...