Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κινδυνος??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή θα λείψω για καλοκαίρι 1 μήνα , λέω να αφήσω το router ξεκλείδωτο ωστε να μην πάει η γραμμη χαμένη μιας και εδώ που μενω όλο και κάποιος θα το χρειαστεί.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος απο αυτό ??Το PC θα το έχω κλειστό όλο τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανο αλλά όχι αδύνατο...κάποιος να επιδοθεί σε ποινικά κολάσιμες πράξεις(pishing,παιδεραστικό υλικό κλπ)και να μπλέξεις εσύ.

 

Εγώ θα άφηνα ανοιχτό και το pc χωρίς να έχω ενδοιασμούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

opos ipe o basstarlet.oti nai men kapoios tha mporouse na kanei pola.stin praxi to mono pou tha kanei kapoios tha einai apla na sou parei internet para na katsei na kanei tipote allo.kai ego tha to afina anixto.sin oti se tetoies periptoseis akoma kai na ginotan kati pou to theoro adinato ego nten xerei apo klidoma moudem.ego xeno pira dsl pexi pexnidi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε βέβαια να βάλει αυτός κωδικό στον ασύρματο router σου και να μην μπορείς να μπεις εσύ μετά παρά μόνο με reset...

Πως θα το κάνει αυτό αν απλά συνδεθεί στο δίκτυο;

Εννοείται πως το administrator password το αλλάζουμε από την πρώτη μέρα και όχι μόνο όταν πηγαίνουμε διακοπές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα που ανεφερε ο Bassstarlet ειναι αλήθεια αλλα αμα κάποιος θα ήθελε να κάνει κομπίνα θα μπορουσε απο πολούς τρόπους. Και όσο το παράνομο downloading δεν διώκετε ακόμα στην ελλάδα τότε μάλλον θα είναι μικρός ο κινδυνος.

Anyway θα τη αφήσω ανοικτό για κανα 20μερο, ελπίζω να μην συμβεί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα πάλι μου φέρανε ένα laptop για φτιάξιμο και κατά λάθος βρήκα ένα δίκτυο πήγα να του αλλάξω το ssid και βρέθηκα να του έχω αλλάξει το password πως δεν ξέρω :D τελικά πήρα όλο το τετράγωνο με τα πόδια και βάραγα κουδούνια μέχρι που τον βρήκα ο τύπος 30+ με κοίταγε με το στόμα ανοιχτό μονο τα πόδια δεν μου φίλησε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...