Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο τα errors που αν ειναι με 1-2 μερες συνδεσης ειναι τσιμπημενα, αλλα ππυ κ παλι απο προσωπικη πειρα δεν δικαιολογουν να σερνεσαι, μηπως εχει θεμα το ρουτερ απο αποψη αποστασης ή εκπεμπουν κ αλλα στο ιδιο καναλι με το δικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Περα απο τα errors που αν ειναι με 1-2 μερες συνδεσης ειναι τσιμπημενα, αλλα ππυ κ παλι απο προσωπικη πειρα δεν δικαιολογουν να σερνεσαι, μηπως εχει θεμα το ρουτερ απο αποψη αποστασης ή εκπεμπουν κ αλλα στο ιδιο καναλι με το δικο σου?

Έχει τελικά πρόβλημα το wifi διότι το ένα pc που είναι συνδεδεμένο με power plug πάει σφαίρα.

Η απόσταση δεν είναι θέμα, το ρούτερ είναι στα 2 μέτρα. Τι μπορώ να πειράξω στο ρούτερ για τα κανάλια;

Επεξ/σία από improvgeek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, improvgeek είπε

Έχει τελικά πρόβλημα το wifi διότι το ένα pc που είναι συνδεδεμένο με power plug πάει σφαίρα.

Η απόσταση δεν είναι θέμα, το ρούτερ είναι στα 2 μέτρα. Τι μπορώ να πειράξω στο ρούτερ για τα κανάλια;

Να το βάλεις στο auto;

Ή να παρακολουθήσεις τη συζήτηση που ξεκινά εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads/900889-Speedport-Entry-2i?p=6319938#post6319938

Δεν είναι σίγουρο πως θα έχει άριστη απόδοση, ακόμα και αν μπει σε κανάλι που υπάρχουν λιγότεροι χρήστες. Το Wi-Fi είναι το αδύνατο σημείο του Entry 2i. Φτάνεις στη λύση ψάχνοντας.

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, improvgeek είπε

Έχει τελικά πρόβλημα το wifi διότι το ένα pc που είναι συνδεδεμένο με power plug πάει σφαίρα.

Η απόσταση δεν είναι θέμα, το ρούτερ είναι στα 2 μέτρα. Τι μπορώ να πειράξω στο ρούτερ για τα κανάλια;

Εγω ειχα το ιδιο προβλημα, ζητησα το plus για 5ghz και απο τοτε δεν εχω κανενα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το tg 585v7 απο οτε και εχω συνδεση nova και δεν με αφηνει με τιποτα να συνδεθω στο interface του ρουτερ...Πως γινεται αυτο? Πληκτρολογω 192.168.1.254 συνδεδεμενος με καλωδιο ethernet και δεν συνδεεται

 

HTTP/1.0 401 Authorization Required

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κανένα μισάωρο γενικό πρόβλημα με την κίνηση (ειδικά σε sites του εξωτερικού) με την vodafone? Τα τηλέφωνα επικοινωνίας τους δεν λειτουργούν επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, axlgk είπε

ειναι γενικο με την vodafone μονο insomnia μπαινω!!!!!

yeap same symptoms, δεν είναι θέμα με τους DNS μην παιδεύεστε τζάμπα, άλλαξα 3 τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hlias-- είπε

Ναι εδώ και κανένα μισάωρο έχω και εγώ πρόβλημα. Vodafone κινητής και με το Vdsl. 

ναι και εγώ τα ίδια με vodafone!

Μπαίνω σε μερικές μόνο ιστοσελίδες ιντερνετ.

Στο κινητό πλέον καθόλου. Τι χαμός είναι αυτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ThundeR_21 είπε

Αποσυνδέσεις σε vdsl vodafone πετρουπολη. Εχει αλλος προβλημα;

Skra 23, pros to paron ola OK

Επεξ/σία από DanielRGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DanielRGr είπε

Skra 23, pros to paron ola OK

Ναι ειχει δυο τρεις αποσυνδεσεις και θεωρησα οτι κατι εγινε με τον καιρο

Ευχαριστω για την πληροφορια παντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...