Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην δημιουργω καινουριο θεμα γιατι πιστευω οτι η απορια μου ειναι συναφης με το παρον θεμα θελω να ρωτησω το εξης. Μενω επαρχια (Σερρες) και εχω συμβολαιο το οποιο μολις εληξε στην Nova (24αρα που επιανα γυρω στα 17) και ηθελα να αναβαθμησω την ταχυτητα σε 50αρα γιατι η συζυγος δουλευει για το σχολειο με τηλεργασια οποτε πηρα τηλεφωνο σε Nova, Wind & Voda για να μου δωσουν προσφορες (επελεξα αυτους γιατι θελω να συνεχισω με Nova tv). Η Wind μου εδωσε την καλυτερη προσφορα πιστευω και μου ειπαν οτι ειτε παρω 50αρα ειτε 100αρα η τιμη ειναι ιδια οποτε επελεξα την 100αρα. Σημερα με πηραν τηλ απο Nova για αντιπροσφορα και μου προσφερουν 30αρα με τιμη λιγο φθηνοτερη απο της Wind αλλα η πωλητρια ισχυριζοταν (με αρκετη επιθετικοτητα) οτι το δικτυο της Wind δεν ειναι αξιοπιστο και οτι η 100αρα που πηρα θα ειναι χαλια, με πολυ μικροτερη ταχυτητα και αποσυνδεσεις κτλ. Ξερω για την καινουρια νομοθεσια οπου θα πρεπει οι πραγματικες ταχυτητες να ειναι κοντα στις ονομαστικες, αλλα κατα ποσο αυτο ισχυει δε το γνωριζω. Εχετε αποψη για τα λεγομενα της υπαλληλου? Οι ταχυτητες και η σταθεροτητα της Wind 100αρας ειναι οκ? Η αληθεια ειναι οτι δε καιγομαι και 80αρα να παιζει αλλα σιγουρα με ενδιαφερει η σταθεροτητα και για την τηλεργασια αλλα και για την τηλεροραση γιατι πλεον θα ειναι ιντερνετικη. Ευχαριστω προκαταβολικα για τις γνωμες σας (και συγνωμη για το σεντονι).

Επεξ/σία από default
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 31/12/2020 στις 3:32 ΜΜ, default είπε

Για να μην δημιουργω καινουριο θεμα γιατι πιστευω οτι η απορια μου ειναι συναφης με το παρον θεμα θελω να ρωτησω το εξης. Μενω επαρχια (Σερρες) και εχω συμβολαιο το οποιο μολις εληξε στην Nova (24αρα που επιανα γυρω στα 17) και ηθελα να αναβαθμησω την ταχυτητα σε 50αρα γιατι η συζυγος δουλευει για το σχολειο με τηλεργασια οποτε πηρα τηλεφωνο σε Nova, Wind & Voda για να μου δωσουν προσφορες (επελεξα αυτους γιατι θελω να συνεχισω με Nova tv). Η Wind μου εδωσε την καλυτερη προσφορα πιστευω και μου ειπαν οτι ειτε παρω 50αρα ειτε 100αρα η τιμη ειναι ιδια οποτε επελεξα την 100αρα. Σημερα με πηραν τηλ απο Nova για αντιπροσφορα και μου προσφερουν 30αρα με τιμη λιγο φθηνοτερη απο της Wind αλλα η πωλητρια ισχυριζοταν (με αρκετη επιθετικοτητα) οτι το δικτυο της Wind δεν ειναι αξιοπιστο και οτι η 100αρα που πηρα θα ειναι χαλια, με πολυ μικροτερη ταχυτητα και αποσυνδεσεις κτλ. Ξερω για την καινουρια νομοθεσια οπου θα πρεπει οι πραγματικες ταχυτητες να ειναι κοντα στις ονομαστικες, αλλα κατα ποσο αυτο ισχυει δε το γνωριζω. Εχετε αποψη για τα λεγομενα της υπαλληλου? Οι ταχυτητες και η σταθεροτητα της Wind 100αρας ειναι οκ? Η αληθεια ειναι οτι δε καιγομαι και 80αρα να παιζει αλλα σιγουρα με ενδιαφερει η σταθεροτητα και για την τηλεργασια αλλα και για την τηλεροραση γιατι πλεον θα ειναι ιντερνετικη. Ευχαριστω προκαταβολικα για τις γνωμες σας (και συγνωμη για το σεντονι).

τωρα με την νομοθεσια καθε παροχος εχει στο δικο του site ενα πεδιο που βαζεις αριθμο σταθερου τηλεφωνου και σου λεει ποιο ειναι το ελαχιστο το μεγιστο και το συνηθες στις ταχυτητες στο καθε νουμερο τηλεφωνου , αυτο το εχω δει στην κοσμοτε σταθερη βαζωντας το δικο μου σταθερο τηλεφωνο.

Στην nova που εισαι τωρα στο my nova με τους κωδικους σου πρεπει να σου εμφανιζει κατι τετοιο; με τις ελαχιστες ., μεγιστες και συνηθες ταχυτητηες να δεις; 

Επισης αμα εχεις κανεναν γνωστο που ειναι στην κοσμοτε σταθερη κοντα σου ή στην ιδια πολυκατοικια μπες εδω https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/diathesimotita-adsl-vdsl-cosmotetv.jsp?ct=res 

και κατω απο τα αποτελεσματα θα γραφει << Δες εδώ τη μέγιστη, συνήθη και ελάχιστη ταχύτητα download & upload στην περιοχής σου. >> πατα στο εδω και θα δεις . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnmegarythmos είπε

τωρα με την νομοθεσια καθε παροχος εχει στο δικο του site ενα πεδιο που βαζεις αριθμο σταθερου τηλεφωνου και σου λεει ποιο ειναι το ελαχιστο το μεγιστο και το συνηθες στις ταχυτητες στο καθε νουμερο τηλεφωνου , αυτο το εχω δει στην κοσμοτε σταθερη βαζωντας το δικο μου σταθερο τηλεφωνο.

Στην nova που εισαι τωρα στο my nova με τους κωδικους σου πρεπει να σου εμφανιζει κατι τετοιο; με τις ελαχιστες ., μεγιστες και συνηθες ταχυτητηες να δεις; 

Επισης αμα εχεις κανεναν γνωστο που ειναι στην κοσμοτε σταθερη κοντα σου ή στην ιδια πολυκατοικια μπες εδω https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/diathesimotita-adsl-vdsl-cosmotetv.jsp?ct=res 

και κατω απο τα αποτελεσματα θα γραφει << Δες εδώ τη μέγιστη, συνήθη και ελάχιστη ταχύτητα download & upload στην περιοχής σου. >> πατα στο εδω και θα δεις . 

Καλημερα και καλη χρονια και ευχαριστω για την απαντηση σου. Στην σελιδα της cosmote μου λεει οτι μεχρι 50 ειναι διαθεσιμα για την διευθυνση μου. Στον ελεγχο διαθεσιμοτητας απο τη σελιδα της Wind ομως μου λεει οτι ειναι διαθεσιμη αυτη η ταχυτητα (100αρα). Αυτο τι σημαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, default είπε

Καλημερα και καλη χρονια και ευχαριστω για την απαντηση σου. Στην σελιδα της cosmote μου λεει οτι μεχρι 50 ειναι διαθεσιμα για την διευθυνση μου. Στον ελεγχο διαθεσιμοτητας απο τη σελιδα της Wind ομως μου λεει οτι ειναι διαθεσιμη αυτη η ταχυτητα (100αρα). Αυτο τι σημαινει?

μπαινοντας εδω http://fttxgr.eu/map και βαζωντας σερρες στην αναζητηση και μετα επιλεγοντας διπλα adsl ote , vdsl ote και ftth οτε , βλεπω οτι εχουν περασει καμπινες vdsl ote και ftth του οτε αρα μαλλον το δικτυο ειναι του οτε και μαλλον δεν ειναι της wind. Αλλα οι Σερρες χωριζονται σε 2 κομματια και 2 αστικα κεντρικα adsl απο οτι βλεπω στο χαρτη στο αστικο κεντρο Patriarchou Grigoriou Z 34 Σερρες Καλκανη δεν εχει περαστει καμια καμπινα , οποτε δεν ξερω αμα εισαι σε αυτο κομματι του χαρτη ή στο επανω που ειναι το αλλο αστικο κεντρο adsl Grigoriou Lampraki 53, Serres 621 21  πλ. Ελευθερ.Σερρων . 

Εσυ σε ποιο απο τα 2 αστικα κεντρα εισαι; . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, απο οτι βλεπω στο συμβολαιο αναφερει "συνηθως διαθεσιμη ταχυτητα 94,1" και "ελαχιστη ταχυτητα 32,5" οποτε πρεπει να θεωρησω οτι με αποκληση 20% που βαση νομου αναφερεται στην ελαχιστη τοτε μεχρι τα 26 η Wind θα ειναι νομιμοι. Με βαση τον χαρτη (http://fttxgr.eu/map ) μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα? Γιατι μαλλον μου φαινεται οτι θα παμε σε αυτη τη ταχυτητα, γιαυτο μαλλον η εκπροσωπος της Nova μου αντιπροσεφερε 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, default είπε

Λοιπον, απο οτι βλεπω στο συμβολαιο αναφερει "συνηθως διαθεσιμη ταχυτητα 94,1" και "ελαχιστη ταχυτητα 32,5" οποτε πρεπει να θεωρησω οτι με αποκληση 20% που βαση νομου αναφερεται στην ελαχιστη τοτε μεχρι τα 26 η Wind θα ειναι νομιμοι. Με βαση τον χαρτη (http://fttxgr.eu/map ) μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα? Γιατι μαλλον μου φαινεται οτι θα παμε σε αυτη τη ταχυτητα, γιαυτο μαλλον η εκπροσωπος της Nova μου αντιπροσεφερε 30.

προσπαθησα να βρω εναν συνδρομητη wind στις σερρες και λεω σιγουρα το καταστημα wind στις σερρες  θα εχει δικτυο wind και οντως το επιβεβαιωσα απο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 , το βρηκα στην google 

αλλα βαζωντας το τηλεφωνο https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/diathesimotita-diktiou/ και γραφει ουπς κατι πηγε στραβα!! δεν βγαζω ακρη αμα θα τα πιανεις παντως το βασικοτερο για εμενα ειναι περισσοτερο να ειναι σταθερη η γραμμη σου και να ποιανεις περισσοτερο απο οτι πριν. Τωρα αν απο 100 που πληρωνεις ποιανεις και τα μισα ή και λιγο λιγοτερο πχ 40 και παλι θεωρω οτι ειναι καλα θεωρω τα 50 mbs αρκετα παρα πολλα , τα 100mbs υπερβολικα παρα πολλα!. 

1 λεπτό πριν, johnmegarythmos είπε

προσπαθησα να βρω εναν συνδρομητη wind στις σερρες και λεω σιγουρα το καταστημα wind στις σερρες  θα εχει δικτυο wind και οντως το επιβεβαιωσα απο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 , το βρηκα στην google αλλα βαζωντας το τηλεφωνο https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/diathesimotita-diktiou/ και γραφει ουπς κατι πηγε στραβα!! δεν βγαζω ακρη αμα θα τα πιανεις παντως το βασικοτερο για εμενα ειναι περισσοτερο να ειναι σταθερη η γραμμη σου και να ποιανεις περισσοτερο απο οτι πριν. Τωρα αν απο 100 που πληρωνεις ποιανεις και τα μισα ή και λιγο λιγοτερο πχ 40 και παλι θεωρω οτι ειναι καλα θεωρω τα 50 mbs αρκετα παρα πολλα κατα την γνωμη μου  , τα 100mbs υπερβολικα παρα πολλα!. 

Μηπως να πηγαινες καλυτερα στον οτε και να εβαζες και το speedbooster επανω με το δικτυο κινητης 4g κοσμοτε και να ειχες την μεγαλυτερη ταχυτητα;  και backup σε ενδεχομενο που πεσει το σταθερο ιντερνετ δεν μενεις χωρις ιντερνετ αλλα παιρνεις απο το δικτυο κινητης. 

5 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

προσπαθησα να βρω εναν συνδρομητη wind στις Σερρες και λεω σιγουρα το καταστημα wind στις σερρες  θα εχει δικτυο wind και οντως το επιβεβαιωσα απο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 , το βρηκα στην google 

αλλα βαζωντας το τηλεφωνο https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/diathesimotita-diktiou/ και γραφει ουπς κατι πηγε στραβα!! δεν βγαζω ακρη αμα θα τα πιανεις παντως το βασικοτερο για εμενα ειναι περισσοτερο να ειναι σταθερη η γραμμη σου και να ποιανεις περισσοτερο απο οτι πριν. Τωρα αν απο 100 που πληρωνεις ποιανεις και τα μισα ή και λιγο λιγοτερο πχ 40 και παλι θεωρω οτι ειναι καλα θεωρω τα 50 mbs αρκετα παρα πολλα , τα 100mbs υπερβολικα παρα πολλα!. 

Μηπως να πηγαινες καλυτερα στον οτε και να εβαζες και το speedbooster επανω με το δικτυο κινητης 4g κοσμοτε και να ειχες την μεγαλυτερη ταχυτητα;  και backup σε ενδεχομενο που πεσει το σταθερο ιντερνετ δεν μενεις χωρις ιντερνετ αλλα παιρνεις απο το δικτυο κινητης. 

Επισης κατι αλλο μπαινοντας εδω https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx που εχει κουπονια για συνδεση οπτικης ινας μεχρι το σπιτι τον τκ στις Σερρες 16123 βλεπω οτι τον εχει αρα μαλλον εχει διαθεσιμοτητα μπες και βαλε την διευθυνση σου και δες αμα σε καλυπτει διοτι θα σου βγαινει στην τιμη της 50ρας και θα εχεις100ρα γραμμη, θεωρω σιγουρα μετην οπτικη ινα, αλλα ριξε μια ματια να ξερεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, johnmegarythmos είπε

προσπαθησα να βρω εναν συνδρομητη wind στις σερρες και λεω σιγουρα το καταστημα wind στις σερρες  θα εχει δικτυο wind και οντως το επιβεβαιωσα απο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 , το βρηκα στην google 

αλλα βαζωντας το τηλεφωνο https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/diathesimotita-diktiou/ και γραφει ουπς κατι πηγε στραβα!! δεν βγαζω ακρη αμα θα τα πιανεις παντως το βασικοτερο για εμενα ειναι περισσοτερο να ειναι σταθερη η γραμμη σου και να ποιανεις περισσοτερο απο οτι πριν. Τωρα αν απο 100 που πληρωνεις ποιανεις και τα μισα ή και λιγο λιγοτερο πχ 40 και παλι θεωρω οτι ειναι καλα θεωρω τα 50 mbs αρκετα παρα πολλα , τα 100mbs υπερβολικα παρα πολλα!. 

Μηπως να πηγαινες καλυτερα στον οτε και να εβαζες και το speedbooster επανω με το δικτυο κινητης 4g κοσμοτε και να ειχες την μεγαλυτερη ταχυτητα;  και backup σε ενδεχομενο που πεσει το σταθερο ιντερνετ δεν μενεις χωρις ιντερνετ αλλα παιρνεις απο το δικτυο κινητης. 

Επισης κατι αλλο μπαινοντας εδω https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx που εχει κουπονια για συνδεση οπτικης ινας μεχρι το σπιτι τον τκ στις Σερρες 16123 βλεπω οτι τον εχει αρα μαλλον εχει διαθεσιμοτητα μπες και βαλε την διευθυνση σου και δες αμα σε καλυπτει διοτι θα σου βγαινει στην τιμη της 50ρας και θα εχεις100ρα γραμμη, θεωρω σιγουρα μετην οπτικη ινα, αλλα ριξε μια ματια να ξερεις. 

Σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου. Στη σελιδα επιδοτησης της συνδεσης ειχα τσεκαρει και ειμαι εκτος. Οσο για τον ΟΤΕ, εχω απορριψει την επιλογη αυτη γιατι προτιμαω πακετο με NOVA τηλεοραση οποτε αναγκαστικα πρεπει να παω με καποιον απο τους αλλους 3. Επισης στο θεμα της ταχυτητας συμφωνω μαζι σου, δεν χρειαζομαι 100αρα απλα η WIND οταν μιλησα μαζι τους το πακετο 100αρας η 50αρας ειχε την ιδια τιμη οποτε θεωρησα οτι ακομα και αν εχω μειωμενη ταχυτητα θα ηταν προτιμοτηερο να παρω το μεγαλυτερο πακετο απο τη στιγμη που εχει την ιδια τιμη. Εχει καποιο λαθος ο συλλογισμος μου?

Επεξ/σία από default
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, johnmegarythmos είπε

Τωρα αν απο 100 που πληρωνεις ποιανεις και τα μισα ή και λιγο λιγοτερο πχ 40 και παλι θεωρω οτι ειναι καλα θεωρω τα 50 mbs αρκετα παρα πολλα , τα 100mbs υπερβολικα παρα πολλα!. 

 

Εξαρτάται απο την χρήση που κανει ο καθένας αλλα και παλι αμα εχεις 100mbps πακέτο και εχεις κατω απο 50 δεν αξίζει 

Επεξ/σία από Aggelos_INSM
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2021 στις 1:31 ΜΜ, default είπε

Σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου. Στη σελιδα επιδοτησης της συνδεσης ειχα τσεκαρει και ειμαι εκτος. Οσο για τον ΟΤΕ, εχω απορριψει την επιλογη αυτη γιατι προτιμαω πακετο με NOVA τηλεοραση οποτε αναγκαστικα πρεπει να παω με καποιον απο τους αλλους 3. Επισης στο θεμα της ταχυτητας συμφωνω μαζι σου, δεν χρειαζομαι 100αρα απλα η WIND οταν μιλησα μαζι τους το πακετο 100αρας η 50αρας ειχε την ιδια τιμη οποτε θεωρησα οτι ακομα και αν εχω μειωμενη ταχυτητα θα ηταν προτιμοτηερο να παρω το μεγαλυτερο πακετο απο τη στιγμη που εχει την ιδια τιμη. Εχει καποιο λαθος ο συλλογισμος μου?

οχι δεν εχεις λαθος, απο εκει και μετα απο την φαινεται στην πραξη θα δειξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2020 στις 8:54 ΜΜ, basilisgate13 είπε

Καλησπερα και χρονια πολλα, μετα απο πολλα χρονια με 24αρα vodafone εβαλα 50αρα cosmote και σημερα εγινε η συνδεση.Μεχρι να ερθει ο εξοπλισμος ο καινουργιος χρησιμοποιω το παλιο ρουτερ με αλλαγμενες τις ρυθμισεις για τον καινουργιο παροχο αλλα απο οτι ειδα απο τα 50 πιανω 16βαρια 17. Φταιει το ρουτερ και αν ερθει το ρουτερ της cosmote θα φτιαξει η απο οτι φαινεται θα εχω θεμα με την ταχυτητα ;

Μετα απο 1 βδομαδα που ειπαν οτι θα με παρει τηλεφωνο ο τεχνικος , τους καλεσα εγω για να μαθω οτι τελικα  οτι η περιοχη μου δεν υποστηριζει 50αρα(ενω στο τηλεφωνο οταν ηταν να κανω μεταφορα μου λεγανε οτι υποστηριζει) και μου προτειναν να μεινω στο ιδιο συμβολαιο με 2 ευρω λιγοτερα γιατι καποια στιγμη στο μακρινο μελλον ισως μπει 50αρα στην περιοχη,αφου δεν δεχτηκα μου προτειναν να παω σε 24αρα (και να πιανω 9-12) με 29 ευρω ενω στην vodafone πληρωνα 22.Με τα πολλα μου προτεινε 24αρα στα 25 ευρω .Την ρωτησα αν θα εχω συνεπειες αν φυγω τελειως και δεν ηξερε.Το θεμα μου ειναι τωρα υπαρχει καποιο σιτε η κατι για να δω ποια εταιρια υποστηριζει 50αρα στην περιοχη μου ; .Επισης αν καποιος για ξερει για το αν υπαρχουν συνεπειες ενω φευγω με δικια τους υπαιτιοτητα ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2020 στις 3:32 ΜΜ, default είπε

Για να μην δημιουργω καινουριο θεμα γιατι πιστευω οτι η απορια μου ειναι συναφης με το παρον θεμα θελω να ρωτησω το εξης. Μενω επαρχια (Σερρες) και εχω συμβολαιο το οποιο μολις εληξε στην Nova (24αρα που επιανα γυρω στα 17) και ηθελα να αναβαθμησω την ταχυτητα σε 50αρα γιατι η συζυγος δουλευει για το σχολειο με τηλεργασια οποτε πηρα τηλεφωνο σε Nova, Wind & Voda για να μου δωσουν προσφορες (επελεξα αυτους γιατι θελω να συνεχισω με Nova tv). Η Wind μου εδωσε την καλυτερη προσφορα πιστευω και μου ειπαν οτι ειτε παρω 50αρα ειτε 100αρα η τιμη ειναι ιδια οποτε επελεξα την 100αρα. Σημερα με πηραν τηλ απο Nova για αντιπροσφορα και μου προσφερουν 30αρα με τιμη λιγο φθηνοτερη απο της Wind αλλα η πωλητρια ισχυριζοταν (με αρκετη επιθετικοτητα) οτι το δικτυο της Wind δεν ειναι αξιοπιστο και οτι η 100αρα που πηρα θα ειναι χαλια, με πολυ μικροτερη ταχυτητα και αποσυνδεσεις κτλ. Ξερω για την καινουρια νομοθεσια οπου θα πρεπει οι πραγματικες ταχυτητες να ειναι κοντα στις ονομαστικες, αλλα κατα ποσο αυτο ισχυει δε το γνωριζω. Εχετε αποψη για τα λεγομενα της υπαλληλου? Οι ταχυτητες και η σταθεροτητα της Wind 100αρας ειναι οκ? Η αληθεια ειναι οτι δε καιγομαι και 80αρα να παιζει αλλα σιγουρα με ενδιαφερει η σταθεροτητα και για την τηλεργασια αλλα και για την τηλεροραση γιατι πλεον θα ειναι ιντερνετικη. Ευχαριστω προκαταβολικα για τις γνωμες σας (και συγνωμη για το σεντονι).

Καλησπερα , θα ηθελα απλα να αναφερω την δικη μου εμπειρια απο την Forthnet-Nova ειμαι συνδρομητης πανω απο 15 χρονια και οταν εκανα αναβαθμηση απο 24 ADSL σε 50 VDSL με VOIP γ@μηθηκ3 το συμπαν !

Καθε δεκα λεπτα διακοπτεται το ιντερνετ και επανερχεται οχι αμεσως τις περισσοτερες φορες.

η ταχυτητα πεφτει σιγα σιγα και αμα δεν τους παρεις τηλεφωνο μενεις με 1 mbps και αμα.

Πηρα μια μερα τηλεφωνο γιατι ειχε κοπει το ιντερνετ τελειως επι ωρες και μου ειπαν οτι κοπηκε το

καλωδιο στην Βουλγαρια που παιρνουμε το ιντερνετ........ μετα απο αυτο εχω να πω οτι ψαχνω για παροχο

που να μην ειναι τοσο χαλια και ας πληρωνω παραπανω καθως 40 ευρω το μηνα χωρις ποιοτικο ιντερνετ

καλυτερα 50 ευρω και να ειμαι ησυχος. Φανταστειτε οτι εχω δυο παιδια που παρακολουθουν το σχολειο

απο τον υπολογιστη. Και μεχρι στιγμης το προβλημα το ελυσα με το φορητο modem wifi vodafone που πληρωνω

αναλογα την χρηση.

Μενω Αθηνα Δυτικα προαστεια by the way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, soter79 είπε

Μενω Αθηνα Δυτικα προαστεια by the way

Χοντρικά ; Και εγώ Δυτικά είμαι. 

Στις 8/1/2021 στις 1:51 ΠΜ, basilisgate13 είπε

αν ξερει καποιος ας μου πει πως βλεπει την γραμμη 

Χωρίς τίτλο.png

Θα ήσουν ευτυχής, αν τα ζεύγη τιμών SNR και attenuation, είχαν αλλάξει θέσεις μεταξύ τους (τόσο καλά δηλαδή). Προφανώς βέβαια, θα κλείδωνες και σε άλλες ταχύτητες, οπότε και δεν θα το συζητούσαμε. 

Το θετικό ωστόσο, της όλης υπόθεσης είναι ότι δεν έχεις αποσυνδέσεις. 

 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιοχη Αχαρνες .

Γνωστα προβληματα καθως εχω συγγενεις που μενουν στην ιδια περιοχη αλλα σε διαφορετικα σημεια

Nova = αποσυνδεσεις ,χαμηλες ταχυτητες , προβληματα χωρις λυση.

Vodafone =αποσυνδεσεις ,μερικες φορες η ταχυτητες κλειδωνουν πολυ χαμηλα και μενουν εκει

wind = δεν εχει κανεις στην οικογενεια ουτε γνωστος

cosmote =  υψηλο μηνιαιο κοστος συνδρομης, σταθερη αποδοση ,

Να πουμε παλι οτι ισχυουν τα παραπανω στην περιοχη μου.

Εκανα αιτηση πριν απο μια εβδομαδα για fiber to the home Cosmote αλλα εφαγα ακυρο δεν υποστηριζεται στην περιοχη μου ακομα.

Επεξ/σία από soter79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...