Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι πολλα λεφτα τα 160 για μερικους μηνες.καλυτερα να περιμενεις.απλα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη να κανουν το οτε tv πιο ακριβο απο πριν.συνηθως οι τιμες πεφτουν δεν ανεβαινουν.


Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο για τον ΟΤΕ TV γιατί λόγω των αυξήσεων μπορείς να κάνεις καταγγελία (μυρίστηκαν τις αντιδράσεις στις αυξήσεις τιμών βλέπεις και προνόησαν). Για να διακόψεις ιντερνετ και τηλέφωνο πληρώνεις πέναλτι 160€

 ε ναι θα την πατησαν απο μερικους και μετα θα το αλλαξαν:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι πολλα λεφτα τα 160 για μερικους μηνες.καλυτερα να περιμενεις.απλα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη να κανουν το οτε tv πιο ακριβο απο πριν.συνηθως οι τιμες πεφτουν δεν ανεβαινουν.

 

 

Μα αυτό λέω κι εγώ! Ειδικά τώρα με τέτοια κρίση! Δεν ξέρω, έχω ξενερώσει πολύ. Ίσως έχεις δίκιο και πρέπει να κάνω υπομονή ή ίσως να κάνω διακοπή μόνο σε ΟΤΕ TV κι όταν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε άλλο πάροχο. Μακάρι να βρεθεί κανένα παραθυράκι βέβαια να σπάσω το συμβόλαιο πιο πριν!!  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω κι εγώ! Ειδικά τώρα με τέτοια κρίση! Δεν ξέρω, έχω ξενερώσει πολύ. Ίσως έχεις δίκιο και πρέπει να κάνω υπομονή ή ίσως να κάνω διακοπή μόνο σε ΟΤΕ TV κι όταν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε άλλο πάροχο. Μακάρι να βρεθεί κανένα παραθυράκι βέβαια να σπάσω το συμβόλαιο πιο πριν!!  :rolleyes:

 

Δύσκολο το κόβω να βρεθεί παραθυράκι! Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν! Στο συμβόλαιο λέει ότι διατηρούν το δικαίωμα να αυξάνουν τις τιμές χωρίς προειδοποίηση! Οπότε ή θα πληρώσεις για να φύγεις (και θα πληρώσεις πολλά για να σε κάνουν να σκεφτείς ότι δεν σε συμφέρει) ή θα πληρώνεις κάθε μήνα την αύξηση που σου επιβάλλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ρε συ απ όποια μεριά και να το δεις πάλι ο ΟΤΕ βγαίνει κερδισμένος! Αν φύγεις 160 ευρουλάκια στην τσέπη του, αν μείνεις +5 ευρώ κάθε μήνα κι άμα το πολλαπλασιάσεις με τους πελάτες του καταλαβαίνεις για τι κέρδη μιλάμε! Και μην ξεχνάμε ποια εταιρία είναι μεγαλομέτοχος στον ΟΤΕ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν όλων των άλλων χθες ο ΟΤΕ TV αρχισε να μου κάνει και κόπλα. Για κανά μισάωρο η εικόνα "έσπαγε" ανα 5-6 δευτερόλεπτα και είχα εκνευριστεί πάρα πολύ. Εϊναι δυνατόν να οφείλεται σε κάποιο τεχνικό θέμα από μέρους όπως στα καλώδια κτλ; Η ήταν καθαρά θέμα υπηρεσίας;; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν όλων των άλλων χθες ο ΟΤΕ TV αρχισε να μου κάνει και κόπλα. Για κανά μισάωρο η εικόνα "έσπαγε" ανα 5-6 δευτερόλεπτα και είχα εκνευριστεί πάρα πολύ. Εϊναι δυνατόν να οφείλεται σε κάποιο τεχνικό θέμα από μέρους όπως στα καλώδια κτλ; Η ήταν καθαρά θέμα υπηρεσίας;; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; 

Μπορει να ετυχε καποιο γενικο προβλημα.αλλα εσυ απλα κανε κανα reboot εξοπλισμο και αποκωδικοποιητη μηπως κολλησε κατι.

και δες συγχρονισμο μηπως για καποιο λογο επεσε ο συγχρονισμος και το κανει.εκτος αν παταγες κατω την γραμμη αν και δυσκολο διοτι εχει qos.στο ξανακανε?

 

Δύσκολο το κόβω να βρεθεί παραθυράκι! Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν! Στο συμβόλαιο λέει ότι διατηρούν το δικαίωμα να αυξάνουν τις τιμές χωρίς προειδοποίηση! Οπότε ή θα πληρώσεις για να φύγεις (και θα πληρώσεις πολλά για να σε κάνουν να σκεφτείς ότι δεν σε συμφέρει) ή θα πληρώνεις κάθε μήνα την αύξηση που σου επιβάλλουν...

συνηθως  αν την πατησει μια φορα η εταιρεια επειδη της ξεφυγε κατι μετα κοιταει να κλεισει ολα τα παραθυρακια ( αν και σε κατι τετοια ειναι σχολαστικοι ακριβως για να μην μπορει να πατησει καπου ο πελατης και να μην υπαρχει παραθυρο.)συν οτι τα υπογραφεις ολα αυτα.

 

Μα αυτό λέω κι εγώ! Ειδικά τώρα με τέτοια κρίση! Δεν ξέρω, έχω ξενερώσει πολύ. Ίσως έχεις δίκιο και πρέπει να κάνω υπομονή ή ίσως να κάνω διακοπή μόνο σε ΟΤΕ TV κι όταν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε άλλο πάροχο. Μακάρι να βρεθεί κανένα παραθυράκι βέβαια να σπάσω το συμβόλαιο πιο πριν!!  :rolleyes:

υπομονη θα κανεις μαλλον.πολλα λεφτα να διακοψεις.αν δεν θες το οte tv και μπορεις να το διακοψεις χωρις προστιμο ναι καντο τοτε για να γλυτωσεις μερικα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπορει να ετυχε καποιο γενικο προβλημα.αλλα εσυ απλα κανε κανα reboot εξοπλισμο και αποκωδικοποιητη μηπως κολλησε κατι.

και δες συγχρονισμο μηπως για καποιο λογο επεσε ο συγχρονισμος και το κανει.εκτος αν παταγες κατω την γραμμη αν και δυσκολο διοτι εχει qos.στο ξανακανε? 

 

Το έκανα και πήρα φυσικά τηλέφωνο, μου είπαν ότι δεν εντόπισαν βλάβη και μου είπα και αυτοί να κάνω ένα reboot κτλ. Μου το έκανε κάποια στιγμη το απόγευμα χθες παλι αλλα πολύ λιγότερο. Εκνευρίστηκα λίγο ξανα. Αμα το ξανακάνει θα απαιτήσω τεχνικό να έρθει να το κοιτάξει. Τόσα λεφτά δίνω και θα πληρώσουμε και την αυξηση τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος ote tv,conn-x 24mbps,ειμαι στον οτε μια ζωη.παιδια βλεπω να τα κοβω ολα,δινω 100-120 ευρω πανω κατω καθε διμηνο.καλο το ote tv αλλα ειναι πολυ ακριβω σκεφτομαι να μετακομισω σε forthnet+nova που ειναι 30 ευρω τον μηνα.θα δινω σχεδον τα μισα λεφτα το διμηνο.τι λετε εσεις?+οτι το ιντερνετ ειναι πολυ ακριβω και δεν εχω και τοσο καλες ταχυτητες,μεσα σε διαστημα 2-3 χρονια το η ταχυτητα μου εχει πεσει παρα πολυ..κατεβαζα με 1,4mbps και τωρα κατεβαζω με 800..το ote tv επειδη πηρε τα δικαιωματα του champions league το πηγαν στα υψη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος ote tv,conn-x 24mbps,ειμαι στον οτε μια ζωη.παιδια βλεπω να τα κοβω ολα,δινω 100-120 ευρω πανω κατω καθε διμηνο.καλο το ote tv αλλα ειναι πολυ ακριβω σκεφτομαι να μετακομισω σε forthnet+nova που ειναι 30 ευρω τον μηνα.θα δινω σχεδον τα μισα λεφτα το διμηνο.τι λετε εσεις?+οτι το ιντερνετ ειναι πολυ ακριβω και δεν εχω και τοσο καλες ταχυτητες,μεσα σε διαστημα 2-3 χρονια το η ταχυτητα μου εχει πεσει παρα πολυ..κατεβαζα με 1,4mbps και τωρα κατεβαζω με 800..το ote tv επειδη πηρε τα δικαιωματα του champions league το πηγαν στα υψη..

 

 

Δεν ξέρω πολύ κόσμο που να έχει την πολυτέλεια να δίνει τουλάχιστον κατοστάρικο κάθε μήνα στον ΟΤΕ με τέτοιες τιμές, και σε τέτοιες εποχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος ote tv,conn-x 24mbps,ειμαι στον οτε μια ζωη.παιδια βλεπω να τα κοβω ολα,δινω 100-120 ευρω πανω κατω καθε διμηνο.καλο το ote tv αλλα ειναι πολυ ακριβω σκεφτομαι να μετακομισω σε forthnet+nova που ειναι 30 ευρω τον μηνα.θα δινω σχεδον τα μισα λεφτα το διμηνο.τι λετε εσεις?+οτι το ιντερνετ ειναι πολυ ακριβω και δεν εχω και τοσο καλες ταχυτητες,μεσα σε διαστημα 2-3 χρονια το η ταχυτητα μου εχει πεσει παρα πολυ..κατεβαζα με 1,4mbps και τωρα κατεβαζω με 800..το ote tv επειδη πηρε τα δικαιωματα του champions league το πηγαν στα υψη..

Η αλλαγη παροχου σε οποιονδηποτε παροχο εκτος του οτε ναι δεν θα ηταν ασχημη επιλογη.θα γλυτωνες λεφτα.

τωρα για το θεμα ταχυτητας εφοσον θα μεινει το ιδιο ζευγαρι χαλκου που εχεις και τωρα με τον οτε δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει οτι θα παιζεις παλι 1,4 Mbps.σιγουρα το zte του οτε σε συνδυασμο με το 9 margin δενειναι οτι καλυτερο αλλα λογικα κατι μπορει να εχει πειραχτει και στον χαλκο εκτος αν σου αλλαξαν Profile για καποιο αγνωστο λογο.αν θες γραψε μας τι ρουτερ εχεις και τα χαρακτηριστικα της γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος ote tv,conn-x 24mbps,ειμαι στον οτε μια ζωη.παιδια βλεπω να τα κοβω ολα,δινω 100-120 ευρω πανω κατω καθε διμηνο.καλο το ote tv αλλα ειναι πολυ ακριβω σκεφτομαι να μετακομισω σε forthnet+nova που ειναι 30 ευρω τον μηνα.θα δινω σχεδον τα μισα λεφτα το διμηνο.τι λετε εσεις?+οτι το ιντερνετ ειναι πολυ ακριβω και δεν εχω και τοσο καλες ταχυτητες,μεσα σε διαστημα 2-3 χρονια το η ταχυτητα μου εχει πεσει παρα πολυ..κατεβαζα με 1,4mbps και τωρα κατεβαζω με 800..το ote tv επειδη πηρε τα δικαιωματα του champions league το πηγαν στα υψη..

 

Να προσθέσω μια μικρή λεπτομέρεια, ο ΟΤΕ έχει την πιο ακριβή χρέωση ανά λεπτό στις κλήσεις προς κινητά (μετα το πέρας των δωρεάν λεπτών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως δεν αξιζει να περνας τα ορια που εχει το προγραμμα σου γιατι ευκολα ανεβαινει μετα το ποσο.αν καποιος τα ξεπερναει καλυτερα ειναι να παει σε αλλο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα από forthnet προς Καβάλα μεριά? Παίρνω γραμμή απ τον ΟΤΕ Νεας Περάμου Καβάλας, απ τις 3 που γύρισα σπίτι, το τηλέφωνο κάνει "μπιπ μπιπ μπιπ" γρήγορα και το ιντερνετ σέρνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep υπαρχει ενα θεματακι γενικο.


Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα από forthnet προς Καβάλα μεριά? Παίρνω γραμμή απ τον ΟΤΕ Νεας Περάμου Καβάλας, απ τις 3 που γύρισα σπίτι, το τηλέφωνο κάνει "μπιπ μπιπ μπιπ" γρήγορα και το ιντερνετ σέρνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...