Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4,5 χρονιά δουλευα windows + linux μαζι 32 bit

ενώ είχα επεξεργαστη 64bit !!!!!!

το ανακάλυψα τυχαία πριν ακριβος μια βδομάδα έπεσα απ τα σύννεφα :shock: 
 
ΕΕΕΕε ποτε δεν ημουν καλος στο hardware!! :X

http://www.e-shop.gr/intel-pentium-dual-core-e5300-260ghz-lga775-800-fsb-box-p-PER.558267

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Βασικά, μεγαλύτερη πατάτα είναι το να δούλευες 4,5 χρόνια vista... Μη μου πεις...</p>

Χαχαχα..

Σε ευχαριστω μου δινεις κουραγιο !

Ναι Υπαρχουν πολλοι τετοιοι χρηστες ακομα...

 

 

Επεξ/σία από Stefanos.Kwnstantin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, αφού είναι εφικτή η ανάκτηση αρχείων ακόμα και μετά από format. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για 1TB...

 

 

Τα ubuntu που ειχε για restore ηταν outdated και δεν μπορουσα να κανω τιποτα, οποτε ξανα εγκατέστησα τα windows. Σε αυτο το γραψε σβησε πρεπει να χαθηκαν αρκετα αρχεια. Καταφερα να σωσω μονο κανα 10gb φωτογραφιες. Ολα τα υπολοιπα δεν τα εβρισκε σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά κι έναν καιρό στα νιάτα μου αναρωτήθηκα τι κάνει το κουμπί στο τροφοδοτικό που αλλάζει την τάση του ρεύματος.

Ε όπως καταλαβαίνετε κάηκαν τα πάντα και τα κοάλα...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Πολύ παλιά (παίζαμε fifa95) ήμουν με ένα φίλο σπίτι και δεν ακούγαμε καλά τις ιαχές στα γκολ. Το ποτενσιόμετρο της φοβερής soundblaster μου ήταν πάνω της, πίσω στο tower. Βαριέμαι λοιπόν να σκύβω και λέω στον άλλο να το κάνει.

-Που είναι το κουμπί;

-Κάπου κάτω.

-Δεν βλέπω, κάτι βρήκα...

...

...

ΤΣΑΦ!!!!!!!!!

Βρώμα, καήκαμε.

 

Μετά το αρχικό σοκ που περιελάμβανε κυνηγητό και θα σε θανατώσω αλήτη, σκότωσες το PC μου...

βγάλαμε το τροφοδοτικό, το πήγαμε σε ένα ηλεκτρονικό (από αυτούς που φτιάχνανε τηλεοράσεις-μπαούλα και βίντεα), άλλαξε κάτι πυκνωτές, έβαλε και λίγη μονωτική σε κάτι καλώδια και δούλευαν όλα! Εκτός και αν κούναγες το tower, οπότε μάλλον κουνιόταν η μονωτική και μπζζζ.

 

Η μνήμη μου δεν είναι και τόσο καλή (είναι λίγο καλύτερη από χρυσόψαρου), οπότε μπορεί να μην είχε ιαχές το fifa, ή να μην παίζαμε καν αυτό ή ακόμα χειρότερα, να το έχω ξαναγράψει σε αυτό το topic με άλλη περιγραφή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθούσα να βγάλω την κάρτα γραφικών για να συνδέσω κάποιο ανεμιστιράκι σε ένα σημείο που μπόδιζε η κάρτα απο ένα pc που μόλις είχα μοντάρει όλα καινούρια

Πιέζωντας το κλιψάκι που κρατάει την κάρτα δέν έβγαινε..(αυτό που έχει για να κουμπόνει επάνω η κάρτα το οποίο πρέπει να του δώσεις μία πίεση  για να βγεί η κάρτα)

το πίεζα το ξαναπίεζα μέχρι που το πίεσα δυνατα...

Τελικά δέν ήταν το κλιψάκι αυτό που πίεζα αλλά ένας πυκνωτής της μητρικής......τον σράβοσα τελείως ..Παίζει να βγήκε κάποιο ποδαράκι του,τον ξανα ίσιοσα και ως διαμαγείας το pc δουλεύει,μέχρι πότε δέν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια θυρα USB του παλιου μου λαπτοπ (θεος συχωρεστον) δεν δουλευε.Ετσι ειχα την ωραια ιδεα να βαλω οινοπνευμα μεσα στην θυρα και να την καθαρισω με μια μπατονετα.Το κανω ολα μια χαρα μεχρι στιγμης.Ανοιγω τον υπολογιστη βαζω και στην θυρα ενα usb και δουλευε ρολόι η θυρα αλλα μετα απο 1 λεπτο ακουω ενα τσαφ και ηταν τα τελευταια λογια του laptop.Επρεπε να την ειχα αφησει να στεγνωσει πιο πολυ :3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επέστρεψα!

 

Αρχές του μήνα, έβαφα το δωμάτιο μου. Εννοείται πως όλα, και το πισί, πήγαν σε άλλο δωμάτιο προσωρινά.

Αφού τελείωσε το βάψιμο και τα ξανασύνδεσα όλα, πατάω να ανοίξει το πισί...

 

ΝΕΚΡΟ.

 

Τι κακάκια, λέω, δεν μπορεί να κάηκε επειδή απλά το έβγαλα απο το ρεύμα. Βγάζω το καλώδιο απο πίσω, το ξαναβάζω και

παρατηρώ οτι τα λαμπάκια του πληκτρολογίου δεν αναβοσβήνουν, όπως κάθε φορά που βάζω το πισί στην πρίζα.

 

ΧΜΜ...

 

Κοιτάω κάτω απο το γραφείο και τσά! Δεν είχε μπεί σωστά το φις στο πολύμπριζο!

Εντέλει, το βάζω σωστά και ανοίγει κανονικά.

 

Ηθικό δίδαγμα: Πρίν το ανοίξετε, βεβαιωθείτε οτι το έχετε συνδέσει σωστά, για να αποφύγετε

τυχόν πανικό και άδικες επισκέψεις στο μάστορα.

 

Αυτά για απόψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2009... Βαζω πανω την new gpu μου(8800gtx αν θυμαμαι καλα). Λιωνω COD. Μια δωση με σκοτωνουν και εγω τιναζομαι, ετσι που εδωσα κλοτσια στην gpu μου... (ανοιχτο case) Και ετσι εμεινα για αλλον εναν χρονο με την X1650...

 

2011... Κατεβαστηρι.. P4 s478...

Παω για αλλαγη παστας, και δεν το αναψα λιγο να μαλακωσει η παστα η οποια ειχε γινει τσιμεντο.

Τραβαω... Τιποτα.. Τραβαω δυνατα. Βγαινει και μου φευγει απο τα χερια η ψυκτρα μαζι με το cpu και σκαει στον τοιχο με το cpu φατσα.

Στραβωσαν ΟΛΑ τα Pins και στην προσπαθεια να τα ισιωσω εσπασα 1....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και εγώ μια απίστευτη χαζομάρα που είχα κάνει πριν κανα 2 χρόνια :P. Εκεί που πείραζα τις ρυθμίσεις της ανάλυσης της οθόνης με το παλιό μου monitor σε windows 7, μου καρφώθηκε να βάλω dual monitor επιλογή ενώ έχω ένα :P. Το βάζω και μετά μαύρη οθόνη. Κάτι πρέπει να πάτησα και να έμεινε κ μόνιμη η επιλογή. Μετά από πολύ ώρα που με παίδεψε, με χρήση πληκτρολογίου και ποντικιού στα τυφλά κατάφερα και το άλλαξα. Μου έβγαλε την πίστη όμως :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...