Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2008 ετος . ηθελα pc να κραταει χρονια.....και ενας μου προτεινε core2duo . και τον ακουσα......αντι να μαζεψω λιγα ακομα να παω σε quad που ακομα και σημερα μια χαρα κρατανε......... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2008 ετος . ηθελα pc να κραταει χρονια.....και ενας μου προτεινε core2duo . και τον ακουσα......αντι να μαζεψω λιγα ακομα να παω σε quad που ακομα και σημερα μια χαρα κρατανε......... :unsure:

 

Γιατί, δεν κρατάνε οι c2d?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για απλη χρηση ναι . δοκιμασε να παιξεις καποιο συγχρονο παιχνιδι με c2d

Ο e8400 που ειχα παταγε πολλους c2q κατω.Σημερα κανεις απο τους δυο δεν εχει καλες επιδοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με core 2duo σε ένα tower της quest πορεύομαι από το 2006 χωρίς καν τις βασικές επισκευές συντήρησης.το pc ψάχνω αφορμή να το αντικαταστήσω και δεν χαλάει!!!

14 χρονων στο πρώτο μου pc ήταν που είχα γυρισει και εγώ τα volt στο τροφοδοτικό και εισπνευσα και εγώ εκείνη την ηλίθια μυρωδιά...

 

Έχω σχολάσει από την δουλειά 9 το βράδυ από την δουλειά πάω σε σπίτι κολητου για επισκευή σε κάρτα γραφικών on board σε ένα hp.το ανοίγω που το ανοίγω κάνω και έναν καθαρισμό αλλάζω παστες κτλ.θερμοπιστολο και reflow στην γραφικών.λεω θα δουλέψει κλείνω λαπτοπ τώρα ούτε ρεύμα ούτε τπτ!!!βρε π......η λέω.ξανα ανοίγω κλείνω όλα καλά πατάω τιποτα dead.11:30 η ώρα έχω τεντωσει το ανοίγω τρίτη φορά μπίλιες το λαπτοπ.και ναι ερχετε η μάνα του με την ποδια μόλις τελείωσε τον νυπτηρα και μου λέει αυτό το καλώδιο δεν μπαίνει πουθενά;;;και ναι εννοούσε το καλώδιο της τροφοδοσίας που κουμπωνε στην μητρική.

 

Τα σκίζω τα πτυχία τα πετάω όλα πάω για υπνο

 

Fail

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαριομουνα να βαλω σφιγκτηρα σε σωληνα υδροψυξης,ετρεξε νερο εκαψα μητρικη.

και ηλεκτρονικος και υδραυλικος δεν γινετε!!!!!1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως τον ιδιο εχω . ποιους quad παταει κατω?

Τον q6600 που τοτε αν θυμαμαι καλα ηταν ακριβως ιδια τιμη του εριχνε στα αυτια.Αλλωστε τα 2 τελευταια χρονια αρχισαν τα προγραμματα να αξιοποιουν πιο πολλους πυρηνες.

 

ps: ο e8400 εφτανε χαλαρα 4ghz με μια καλη ψυχτρα.64 tdp :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παλιά (παίζαμε fifa95) ήμουν με ένα φίλο σπίτι και δεν ακούγαμε καλά τις ιαχές στα γκολ. Το ποτενσιόμετρο της φοβερής soundblaster μου ήταν πάνω της, πίσω στο tower. Βαριέμαι λοιπόν να σκύβω και λέω στον άλλο να το κάνει.

-Που είναι το κουμπί;

-Κάπου κάτω.

-Δεν βλέπω, κάτι βρήκα...

...

...

ΤΣΑΦ!!!!!!!!!

Βρώμα, καήκαμε.

 

Μετά το αρχικό σοκ που περιελάμβανε κυνηγητό και θα σε θανατώσω αλήτη, σκότωσες το PC μου...

βγάλαμε το τροφοδοτικό, το πήγαμε σε ένα ηλεκτρονικό (από αυτούς που φτιάχνανε τηλεοράσεις-μπαούλα και βίντεα), άλλαξε κάτι πυκνωτές, έβαλε και λίγη μονωτική σε κάτι καλώδια και δούλευαν όλα! Εκτός και αν κούναγες το tower, οπότε μάλλον κουνιόταν η μονωτική και μπζζζ.

 

Η μνήμη μου δεν είναι και τόσο καλή (είναι λίγο καλύτερη από χρυσόψαρου), οπότε μπορεί να μην είχε ιαχές το fifa, ή να μην παίζαμε καν αυτό ή ακόμα χειρότερα, να το έχω ξαναγράψει σε αυτό το topic με άλλη περιγραφή.

 

Το χεις ξαναγράψει εδώ.

Πάντως, μόνο και μόνο το όλο σκηνικό μου προκαλεί...νευρικό γέλιο. :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πεντε χρονια,οταν πλεον ειχα ανοιξει το κουτι και επιτελους ειδα τι εχει μεσα(μεχρι το 2008 νομιζα οτι ειναι ΕΝΑ κουτι με κατι ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ μεσα :-D )νομιζα οτι πλεον ειμουν ετοιμος για μαστορικα.Ερχετε λοιπον φιλος -τελειως ασχετος,χειροτερος απο μενα-μου φερνει μια μνημη να βαλουμε,να δυναμοσουμε το εργαλειο.Γεματος αυτοπεποιθηση εγω(ΝΑ ετσι ανοιγει το κουτι,ΝΑ εκει μπαινουν οι μνημες κλπ του πουλαγα μουρη οτι ειμαι γνωστης)την βαζω.Ανοιγω τον υπολογιστη και σε λιγα δευτερολεπτα βρωμισε το δωματιο.Δεν την κουμπωσα σωστα καηκε.Ακομα και σημερα που εχω συναρμολογισει δεκαδες υπολογιστες,ακομα κοροιδευει.


Αλλη στιγμη θα σας πω, πως την επισκευασα.Αληθεια δεν κοροιδευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πεντε χρονια,οταν πλεον ειχα ανοιξει το κουτι και επιτελους ειδα τι εχει μεσα(μεχρι το 2008 νομιζα οτι ειναι ΕΝΑ κουτι με κατι ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ μεσα :-D )νομιζα οτι πλεον ειμουν ετοιμος για μαστορικα.Ερχετε λοιπον φιλος -τελειως ασχετος,χειροτερος απο μενα-μου φερνει μια μνημη να βαλουμε,να δυναμοσουμε το εργαλειο.Γεματος αυτοπεποιθηση εγω(ΝΑ ετσι ανοιγει το κουτι,ΝΑ εκει μπαινουν οι μνημες κλπ του πουλαγα μουρη οτι ειμαι γνωστης)την βαζω.Ανοιγω τον υπολογιστη και σε λιγα δευτερολεπτα βρωμισε το δωματιο.Δεν την κουμπωσα σωστα καηκε.Ακομα και σημερα που εχω συναρμολογισει δεκαδες υπολογιστες,ακομα κοροιδευει.

Αλλη στιγμη θα σας πω, πως την επισκευασα.Αληθεια δεν κοροιδευω.

ελα πες την αληθεια

εβαλες τη μνημη στο agp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...