Προς το περιεχόμενο

Prototype


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παιδιά με τα παρακάτω το παίζω με ΌΛΑ στο τέρμα σε ανάλυση 1680x1050 και το παιχνίδι δεν έκανε το παραμικρό σπάσιμο!

 

CPU: C2D 6850 3Ghz

RAM: 2x2Gb 800Mhz

GPU: Sapphire 4890 Vapor-X 1Gb

 

 

Eδω μ'αυτο το συστημα διαλυεις ανετα το fc2...στο PROTOTYPE θα κολουσε;:P

^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι έχω ένα προβληματάκι που δεν έχει ξαναακουστεί. Στα windows xp με core2duo 6800, 4gb ram, 9800gtx και audigy2zs παίζει με 25-30 fps αλλά ο ήχος στις ομιλίες πηγαίνει εξαιρετικά γρήγορα. Το ίδιο συμβαίνει και στα cut scenes μόνο που εκεί πάει το ίδιο γρήγορα και το βίντεο. Οι drivers που έχω είναι οι 185.85

Στα windows 7 στο ίδιο σύστημα έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, μόνο που τα frames είναι από 30-50.

Καμιά ιδέα? Δεν μπορώ να το παίξω έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ το έβαλα στα Vista το game και έτρεχε με 3 fps. Στo Device manager η μόνη συσκευή που βρίσκω

είναι το USB, και άμα το κάνω disable δε λειτουργεί το USB mouse. Τι κάνω, περιμένω για patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι πολυ ωραιο το παιχνιδι.

με κουρασε λιγο γιατι η δραση επαναλαμβανεται και τα σκηνικα αλλα ειναι καλο σαν ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ήχος στις ομιλίες πηγαίνει εξαιρετικά γρήγορα

 

αντιμετωπίζω όμως ένα προβληματάκι με τον ήχο, όπως πολλοί άλλοι όπως διαβάζω αριστερά και δεξιά.

 

Δοκιμάστε και οι 2 να εγκαταστήσετε το DirectX που σας παρέχει το Game μέσα. Δεν σας εγγυώμαι τίποτα, αλλά δεν έχετε και τίποτα να χάσετε.. ;)

 

Μερικοί δεν είχαν ΚΑΝ ήχο και έτσι λύθηκε το πρόβλημά τους. Για κάποιο λόγο βρίσκει το δικό του DirectX πιο "updated".. Δεν γνωρίζω περισσότερα.

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στην αποστολη που μαθαινεις να οδηγας ελικοπτερο,πας και καταστρεφεις κατι viral detectors με το ελικοπτερο.Τα βαραο,τα βαραο δεν νιωθουν.Πρεπει να κανω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mouse stutter fix

 

Its a program not an option.

Heres the link:

http://www.sendspace.com/file/s0cv10

 

 

Im going to expain how to use it only once.

Dont ask further question , everything you need to know will be contained here.

1.Extract files from the rar and copy them to your prototype folder.

2.Make a shortcut of your fpslimiter.exe to desktop

3.Right click on shortcut and replace text from Target to this: "C:\Program Files (x86)\Activision\Prototype\FPS_Limiter.exe" /f:50 "C:\Program Files (x86)\Activision\Prototype\prototypef.exe"

 

(this is for x64 vista, but you understand, first what goes is fps limiters location , then /f:50 represents number at what you want to limit your fps at- you can change to any number , keep below 60) and third part is location of prototype.exe)

After that you can rename shortcut to Prototype and set the original icon.

And enjoy game with mouse free of lag :)

 

Με αυτό (limiter στα 58 έχω βάλει εγώ. Προσοχή, μην έχετε το FRAPS ενεργοποιημένο γιατί μου έκανε νερά) και με την διαγραφή των HID, το παιχνίδι μου τρέχει μια χαρά. Ένα ζήτω στην κοινότητα και μια μούτσα στους developers :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στην αποστολη που μαθαινεις να οδηγας ελικοπτερο,πας και καταστρεφεις κατι viral detectors με το ελικοπτερο.Τα βαραο,τα βαραο δεν νιωθουν.Πρεπει να κανω κατι?

 

Πρέπει όπως σου λέει στις οδηγίες να κουνάς το ποντίκι ενώ έχεις πατήσει το tab, για να κάνει lock τα detectors εναλλάξ. Πρέπει όμως να το κουνήσεις αρκετές φορές, θέλει υπομονή. Mόλις περάσει κάποιο χρονικό διάστημα πάνω από τους στόχους θα εμφανιστεί η κόκκινη νεκροκεφαλή και θα μπορείς να τα καταστρέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mouse stutter fix

 

 

 

Με αυτό (limiter στα 58 έχω βάλει εγώ. Προσοχή, μην έχετε το FRAPS ενεργοποιημένο γιατί μου έκανε νερά) και με την διαγραφή των HID, το παιχνίδι μου τρέχει μια χαρά. Ένα ζήτω στην κοινότητα και μια μούτσα στους developers :P

 

Φιλε john2gr ευχαριστουμε για την υποδειξη αλλα σε εμενα τουλ τπτ...Ενω το προγραμμα δουλευει (εμφανιζει σχετικο μην στην αρχη), η καρτα γραφικων ακομα ειναι σε ληθαργο και τα frames κολλημενα στα 12 ανεξαρτητως ρυθμισεων...Απενεργοποιησα και τα HID (εκτος απο 2) αλλα τπτ...:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ο μόνος με προβλήματα liakjim. Δυστυχώς όμως ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση στην περίπτωση που δεν διορθώνεται το framerate με το delete των περιττών HID's. Δεν πιστεύω να φταίει αυτό, αλλά δοκίμασε αν δεν τους έχεις ήδη τους ForceWare 185.85 ή τους 186.08

 

Πιστεύω πάντως ότι η Nvidia θα κυκλοφορήσει νέο beta driver αυτές τις μέρες (μιας και έρχονται πολλά παιχνίδια), οπότε ίσως να φτιάξει κάπως η κατάσταση. Ή αν αξιωθούν και βγάλουν κάνα patch τα ξεφτέρια της Radical Entertainment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε και οι 2 να εγκαταστήσετε το DirectX που σας παρέχει το Game μέσα. Δεν σας εγγυώμαι τίποτα, αλλά δεν έχετε και τίποτα να χάσετε.. ;)

 

Μερικοί δεν είχαν ΚΑΝ ήχο και έτσι λύθηκε το πρόβλημά τους. Για κάποιο λόγο βρίσκει το δικό του DirectX πιο "updated".. Δεν γνωρίζω περισσότερα.

 

/Koritsi_Gia_PC

 

Το δικό του DirectX έκανα install.

 

Τι είναι τα HID's ρε παιδιά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποια hives τα οποία είτε διατάξεις αεροπορικό βομβαρδισμό είτε κλέψεις τανκ ή και ελικόπτερο δεν καταστρέφονται με τίποτα (για να μην οπω ότι δεν πέφτει η ενέργεια τους ούτε εκατοστό). Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος που καταστρέφονται ή δεν χρειάζεται/πρέπει να καταστραφούν και γι' αυτό δε τα 'χω καταφέρει ακόμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ο μόνος με προβλήματα liakjim. Δυστυχώς όμως ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση στην περίπτωση που δεν διορθώνεται το framerate με το delete των περιττών HID's. Δεν πιστεύω να φταίει αυτό, αλλά δοκίμασε αν δεν τους έχεις ήδη τους ForceWare 185.85 ή τους 186.08

 

Πιστεύω πάντως ότι η Nvidia θα κυκλοφορήσει νέο beta driver αυτές τις μέρες (μιας και έρχονται πολλά παιχνίδια), οπότε ίσως να φτιάξει κάπως η κατάσταση. Ή αν αξιωθούν και βγάλουν κάνα patch τα ξεφτέρια της Radical Entertainment.

 

Με τον 186.03 ειμαι (επισημος driver για φορητους). Αν και φοβαμαι οτι οσους driver να βγαλει η nvdia δεν ειναι θεμα καρτας γραφικων γιατι οπως τουλ. καταλαβαινω αυτη δεν χρησιμοποιεται καθολου. Εχει να κανει με ηλιθιο κωδικα παιχνιδιου που μαλλον κανει bottleneck στον επεξεργαστη. Απο την αλλη ακουω για παιδια που με ταπεινο 2πυρινο δεν εχουν προβλημα. Τι να πω. Απλα θα περιμενω...(για κανα patch) :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...